Jak jsem jedla po dobu Body Revolution (3. měsíc)

By neděle, července 29, 2012

Jak jsem jedla po dobu Body Revolution.

Mohlo by se vám líbit

51 Comments

 1. já taky hrozně bojuju s pitným režimem, myslím si, že bude trvat hodně dlouho než konečně pocítím ten pocit žízně, protože já nemusím pít třeba do dvou odpoledne a žízeň prostě nepocítím, ale jdu na sebe jinak, když pocítím suché rty pudu se napít, to na mě zabere :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem to dnes zvládla, nosila jsem flašku všude s sebou a šlo to :D

   Vymazat
 2. Vtipné je, že pitný režim jsem začala zvládat jako první :D Já mám naopak problém s tím jídlem. Přidávám se k tobě s nechutí počítat kalorie. Bych z toho zblbla a počítala i ve spaní určitě.. na tohle nejsem

  OdpovědětVymazat
 3. vypadá to skvěle :) copak arašídové máslo je více méně dietní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to máslo. Žádné máslo není dietní :) Ale na rozdíl od jiných másel je pravidelně zařazován do zdravého jídelníčku, jelikož obsahuje proteiny a vlákninu, která zasytí. Má v sobě antioxidanty, vitamin E, hořčík a další. Snižuje vznik cukrovky, onemocnění srdce - to všechno podloženo výzkumy. Má v sobě samozřejmě ty dobré tuky, které tělo daleko lépe zpracovává. Jen si člověk musí dát pozor - je to máslo, takže je kalorické. Jíst ho po lžících je samozřejmě špatné :)

   Vymazat
 4. Niky - super díky za tipy :) Ta tyčinka vypadá dobře. A proti musli tyčinkám je teda asi o hodně dietnější :) Je dobrá ? :D Eliška ( Chci se zeptat ráda bych se přihlásila, ale když nechci psát blog asio to nejde přes google vid )

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem myslela, že jsi někde psala, že jíš po 4 hodinách nebo se pletu? Tak ses taky dala na svačinky? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano první měsíc jsem se držela systému 4x4 ... pak jsem postupně musela přidat na kaloriích, protože to tělu nestačilo a tím začlenit i svačiny, mezijídlo :)) to je jedno jak to nazvat :)) ale není to pravidlem, někdy si svačinu dám, jindy ne :) a jsem si jistá, že jsem to už tady na blogu několikrát zmínila :D

   Vymazat
  2. Tak to chválím, že přidáváš na jídle, když je potřeba, že se nesnažíš jíst zbytečně málo.

   Vymazat
  3. Určitě ne :) potřebuju mít energii, ne se cítit slabá :) to bych u Jill chcípla :D a to doslova :)

   Vymazat
 6. Ahojky,

  když cvičíš...tak v ten den jíš i to co jsi spálila? Jakto, že tedy hubneš když to co jsi spálila v ten samý den vlastně doplníš? Vždyť příjem musí být menší než výdej abys hubla ne?

  Děkuji za ujasnění a dobrou chuť ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak jak to vlastně je s kaloriemi. Abychom si udrželi jakýsi systém hubnutí a přesto nezkolabovali a tělo fungovalo, neměl by náš denní příjem jít pod 1200 kalorií (u žen, u mužů je to o 200-400 víc). Všechny ty blogy, kde se chlubí dietami při 500 či 700 kalorií za den jsou nesmírně nebezpečné. Takové diety podstupují pouze velmi obézní lidé pod neustálým dohledem lékařů. Takže berme 1200 jako hranici - nejnižší možnou pro ženu. Pokud za den spálí naše tělo cvičením třeba 500 kalorií, nebo jinou náročnější činností, musíme tyhle kalorie začlenit i do našeho jídelníčku, tzn. minimálně 1700 kalorií za den, abychom tu nejnižší hranici udrželi. V případě, že budeme počítat s 1200 kaloriemi a spálíme oněch 500, dostáváme se na 700 kalorií, tedy pod hranici 1200. Nesmíme zapomínat, že žena (obecně vzato) hubne i při čistém příjmu 1600 kalorií za den. Pokud je fyzicky aktivnější v práci, tak klidně ještě víc. Záleží na způsobu života, ale z obecného hlediska musíme vědět o oné hranici 1200 kalorií. Takže pokud si za den dopřeješ 2000kalorií a podaří se ti za ten den cvičením spálit 400, jsi pořád v režimu hubnutí. Když spálíš 800 za den, jsi pořád v režimu hubnutí, jelikož ta hranice 1200 kalorií je stále splněna a není překročena. Logicky pak, když v ten den necvičíme, nemůžeme vydat žádnou energii navíc a tudíž by 2000 kalorií v mém případě třeba :) měla opačný účinek. Takže já v ten den počet kalorií snížím, protože je jedno, jestli kalorie "ušetřím" nebo je "spálím". nebo obojí dohromady :)))

   Pokud by ses člověk chtěl rozhodnout přijímat celkově méně než 1200 kalorií za den, velmi bych mu doporučila souhlas lékaře, který také mlže předepsat potřebné vitamíny apod. Já osobně věřím tomu, že si nižším příjmem prostě ničíme metabolismus, tělo nemá sílu, když nedostává dostatek energie a živin, a když nemá energii tak prostě nemá sílu a činnost metabolismu zpomalí.

   Vymazat
 7. Jééé moc děkuji za vyčerpávající odpověď!

  OdpovědětVymazat
 8. Určitě se inspiruji, tak nějak všemožné hledám inspiraci pro jídlo... stále začínám, takže pořád nevím, co a jak :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to není lehké... já taky nevím všechno, ale vím víc než na začátku, možná ani všechno vědět nechci, chci mít jasnou čistou hlavu :)))

   Vymazat
 9. Wow, děkuju, že jsi jsem dala ten jídelníček,konečně někdo kdo jí normálně (myslím ne 500kcal za den) a jde příkladem! Já jsem se dlouho trápila s tím, že jsem jedla málo, teď už se k tomu nehodlám vrátit, zvlášť když můj vzor jí skvělě:) Děkuju, Adka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) děkuji... jsem ráda, že se ti jídelníček líbí, určitě nechodit pro inspiraci tam, kde ti hrozí poškození zdraví. Hezký zbytek neděle... :)

   Vymazat
 10. Ahoj Nikky,

  měla jsi ze začátku problém jíst hodně? Jedla jsem asi 4 roky kolem 4000kJ a podle toho všeho co tu píšeš, mám jíst 8000kJ, nemohu to zaživa sníst...zvyklo si tělo postupně na jídlo až si dosáhla svého příjmu?

  Děkuju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, bohužel, já měla na začátku problém jíst málo. Byla jsem zvyklá na úplně jiné porce, na úplně jinak kaloricky hodnotná jídla.

   Když jsem začínala počítat svůj jídelníček, o kterém jsem si myslela, že je redukční, zhrozila jsem se, když jsem viděla, kolik kalorií jsem musela do sebe házet ještě před "úpravou".

   Upřímně si nedokážu představit fungovat měsíce, ba dokonce roky na jídelníčku o 4000KJ/950kalorií... a pokud máš tak velký výdej (podle tvé reakce), tak opravdu netuším, jak :/// neber to nijak zle, opravdu mi to vrtá hlavou :)) protože pokud bys měla do sebe házet 8000KJ/1900kalorií, a nejnižší hodnota je 1200, znamená to, že spaluješ denně při cvičení 700kalorií? a pokud jsi tedy 4 roky fungovala na 1000 kaloriích, tvůj čistý příjem činil 300??? možná jsem to jen špatně pochopila, ale nevím, co na to vlastně říct :)

   Vymazat
  2. Spálím 900kcal (ráno hodinu posiluju a večer hodinu orbitrekuju)...jedla jsem 4000-5000kJ už i s výdejem a jak jsem fungovala? No kdybych jedla těch 8000kJ tak jsem teď konečně na své váze, ale nejsem :( jsem obalená tukem, sice nemám nadváhu, ale ideální váhu taky ne...unavená, nervózní na chlapa a co nejvíc? Měla jsem stavy přejídání, úplně se mi zakalil mozek a jela jsem a snědla jsem třeba dalších 5000kJ jen za hodinu ve formě sladkého, tučného....postupně to gradovalo na frekvenci - každý 3 den a to pravidelně...tam jsem řekla STOP! No ale jako jinak jsem fungovala, jde to, tím, že jsem hodně posilovala tak jsem měla vždycky dost svaloviny a díky tomu dobrý metabolismus, že jsem si ho nesnížila. Jde to, funguje to...ale nemám tu váhu co bych chtěla. Proto teď se snažím jíst. Snad jsem to trochu vysvětlila :)

   Vymazat
  3. Jinak chválím jídelníček, moc mě baví sledovat co jíš i s fotkami :) Doufám, že to budeš dělat co nejčastěji :)

   Vymazat
  4. Mám dělat častěji? :)) klidně občas zařadím :)

   Jídlem už se zbytečně netrap, nenič se a raději si dopřej navíc, uvidíš, že se tělu daleko více zavděčíš. Posilováním sice svalovinu nabíráme, ale podle toho, co jsem nastudovala, tak naopak, pokud tělo nemá dostatek živin, bere si je právě ze svalové hmoty, takže to je takovej kolotoč, kdy svalovinu budujeme, abychom zrychlili metabolismus a pak ho zase díky málo živinám ničíme, svalovina "odchází" a s ní se i metabolismus tedy zpomalí. A pak, přesně jak píšeš, má to ohrommný vliv na psychiku :/ náladovost apod. Já si tohle zažila, když jsem "hubla" na málo kaloriích. Bylo mi dvacet a myslela jsem si, jak je 700 kalorií denně uplně super a neexistoval nikdo, kdo by mi to vymluvil. Postupně začaly padat vlasy, pokožka šedivěla, hlad mě mořil, bývalo mi špatně , byla jsem slabá, ale hlavěn věčně náladová, nervózní a za co jsem se nemohla na své tělo zlobit byly právě záchvaty žravosti. No co jsem asi tak mohla čekat, byla to ta nejpřirozenější reakce na světě. Pokud ti dělá problém přidat kalorie na jídelníčku, udělej to postupně. Ke každému jídlu přes den které máš, prostě přidej 50 kalorií, za den to už dá příjemnější sumičku a třeba se postupně dostaneš tam, kam bys chtěla. Jak už jsem zmiňovala, a jak to zmiňují stovky jiných stránek o dietách, obezitách apod. S jídelníčkem pod 1200 kalorií se dá existovat, ale pouze krátkodobě a pod dohledem lékaře. Můžeme zkoušet, co to naše tělo vydrží, ale proč, když to jde i zdravě :)

   Přeju ti moc sil, evidentně jsi velmi dychtivá po cvičení a po tom, abys hezky vypadala, a nezapomeň, že je to skvělejší ještě s úsměvem na tváři, žádné trápení, musíme mít z toho radost :))

   Vymazat
 11. Krásné fotky, klidně bys s tím mohla pokračovat :-) Na stejnou snídani se chystám zítra. Už teď se na ni těším, miluju sladké snídaně :) Jo a moc hezky jsi vysvětlila ten přísun kalorií! Od zítra se pokusím zase více počítat kalorie, protože jsem zvyklá jíst kolem 1500 - 1600Kcal, ale poslední dobou velmi často během dne spálím kolem 700Kcal někdy i více, takže špatně, špatně. Zítra se prostě už fakt víc nadlábnu :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, když se ti to sem tam nepodaří dodržet přesně na 1200 čistého příjmu, podle mě se nic zas tak vážného nestane. Horší jsou ty slečny, které opravdu jedou den co den na 500 kaloriích a vyčítají si, že si místo půlky jablka daly celé, to už je trošku psychická nemoc, řekla bych. A všechny víme, jak takový přístup k vlastnímu tělu a zdraví končí. Takže když ti to prostě občas nevyjde, stane se. Hlavně se z toho nesmí stát rutina :))

   Ať se ti cvičí :)))

   Vymazat
  2. Vím, vím, ale ráda bych, aby se mi to podařilo alespoň občas se k těm 1200 blížit :-D Dneska to bude dost těžké, mám zasebou Ripped In 30 (250 Kcal), po obědě mě čeká s přítelem hodinka badmintonu (cca 400 Kcal), a večer ještě s mamkou hodinka badmintonu nebo si zaběháme (takže dalších ccca 400 Kcal), takže se pokusím sníst alespoň 2000Kcal (to jsem na sebe teda zvědavá), abych se zbývajícím 1200 alespoň přiblížila :-D

   Vymazat
  3. No, sportovci musí víc baštit :D a dnes toho máš v plánu dost :) tak se drž :) ty budeš krásná ;) :D !!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 12. Ahoj Niky :)
  Tak teď jsem přišla z města a mám už váhu :) Tak jsem ráda za 300 kč Concept - a jsem spokojená.
  Jen sem se chtěla zeptat chtěla jsem si nakoupit ty tyčinky - ale tuhle jsem nikde neviděla. Jen ty fitnes podlitý čokoládou.Ty co máš ty nikde neměly.
  Kde si je prosím Tě koupila ?
  Díky moc Eliška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.zbozi.cz/vyrobek/concept-vo-2850-vaha-osobni-digitalni/ - To je ona. Docela jsem ušetřila :) Eliška

   Vymazat
  2. Ahoj Eliško, teda ta je ale fakt pěkná.. o té ceně ani nemluvím :) dobrej kup :))) Je super, že už máš svoji, já mám tu svoji taky pěkně schovanou :D prostě je jen moje :D

   S těma tyčinkama máš pravdu, zrovna tyhle jsou k mání opravdu málokde, já pro ně chodím až do Kauflandu - teda jezdíme, kde je maj (u nás) schované až pěkně vespod mezi zdravou výživou, mezi různýma lupínkama a jinýma tyčinkama právě plnými polev a těch jiných hnusů :D Tak to zkus pohledat tam :)

   Vymazat
  3. Díky Nikki, tak jsem ráda že jsem nekoukala špatně. Akorát zítra mamka tam jde tak se mi koukne.
   Už se těším na další tvoje fotoreporty - člověk přijde na dobré věci - co ho samotného nenapadnou.
   Akorát popíjím opunciový Tékané :)

   To sem tu nečetla já používám otruby - ráno si je dávám do jogurtu. Vyhovuje mi to že se tak nenafouknou jako můsli a další věci.
   Eliška

   Vymazat
  4. ten už mi dochází, musím dnes koupit :D a to s těma otrubama, mám je taky doma, koupila jsem si je z hecu a teď nevím, co s tím :D takže je asi taky budu plácat do jogurtu, jsou prý výborné na "zaplácnutí" žaludku, aby toho člověk toho nesnědl. Nevím, asi jsem divná, ale mě chutnaj i tak :D když si do nich namočím jazyk :D se to celé lepí, je to hnus, ale je to dobrý :D

   Vymazat
  5. No dájí se z nich dělat i placky ( sladké, slané) - ale ty mi moc nejedou - přijdu si po nich jak balon :) Ale co sem vyčetla nemá se to snima moc přehánět :) max 3 polévkové lžíce denně :)

   Ale v jogurtu bílém jsou dobrý :)
   ELIŠKA

   Vymazat
  6. Ještě to dolaďuju :)
   Už sem i na foru - začínám to brát vážně :D A to díky tobě :)

   Vymazat
  7. To je super, jen pojď za náma :)) čím víc, tím líp :)) a samozřejmě, že je dobře, že to bereš vážně :) tak to má být :) !!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  8. :) Zatím se spíš rozkoukávám :) nejvíc se bojim těch výpadků až budu na dovolených nebo u kámošky teď mě čekají 3 takové akce :/

   Vymazat
 13. Nikki, jak jsi vyse psala ohl kalorii a jeho pocku za den, jsem zjistila, ze to vse delam spatne. Muj celkovy prijem kalorii jsem mela neco malo pres 1200 a po odcviceni kolem 800...tak tady ctu, ze i po odecteni bych mela mit tech 1200 minimalne...uaaah...:D jsem v rezimu hubnuti..posl.5kilo treba jeste shodit!:) tak se chci zeptat. Jaky byl tvuj prijem bilkovin a sacharidu za den? V gramazi. Do tef jsem to mela sacharidy kol.130g a bilkoviny kolem 90g. Dekuji moc za odpoved Verca

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, já si makroživiny nikdy nepočítala. Vždy jsem jedla odhadem tak, abych měla na talíři všechno. Jasně, ne vždycky to šlo, ale snahu tělo cení ;) Určitě navyš kalorie tak, aby těch 1200 bylo minimum celkových už po odečtu cvičení. To je opravdu ta nejnižší možná hranice, jinak si zpomalíš metabolismus, a tělo se bude špatně zbavovat tuků. Cílem cvičení a zdravého stravování je právě opak. Jíst pořádně, metabolismus musí frčet na tolik, že ani při 2000 kcal denně nebudeš přibírat. Tohle je funkční metabolismus. Přijímej kolem 1600 kcal, zhruba 650-800 kcal v sacharidech, zhruba 500 kcal v tucích a zbytek v bílkovinách. Bílkoviny by měly vycházet zhruba 1g na 1 kg tvé váhy. Snad jsem dostatečně pomohla :)

   Vymazat
  2. Panecku..moc dekuji za odpovedi!!! Jdu to zmenit..a ja, ze makam jako blazen a tuky jdou tak pomalu pryc. Cvicim jill 2 mes.a mam jen 3kg dole...:/

   Vymazat
  3. Ono záleží i na tom, z jaké váhy hubneš a jak jsi vysoká. Pokud potřebuješ shodit jen pár kil, tak to asi už půjde pomalinku. A to kilo a půl za měsíc by i odpovídalo. Každopádně co by i odpovídalo je fakt, že pokud nejdou tuky dolů, je to proto, že právě málo baštíš a tělo si dělá zásoby a energii si bere ze svalů. To pak zpomaluje metabolismus. Takže radši to navyš, Možná se ti váha pár dní nepohne, ale když budeš trpělivá, zase se to rozběhne. Raději pár dní vydrž a počkej, než se ti metabolismus zase pomalinku rozběhne správným směrem, než abys čekala roky na to až zhubneš posledních 5 kilo a metabolismus si "hladověním" zničila. Protože dávat tělu pod 1200 kcal už "hladovění" pro tělo je... tak raději rychle zachránit než se spolehlivě zničit. :) pak je cesta zpátky strašně obtížná a zdlouhavá. Ale vypadá to, že máš jasno v tom, co chceš, tak hodně štěstí :)

   Vymazat
  4. Kikki a co jsi prosim te jedla na dohnani kalorii, kdyz jsi mela napriklad nabitejsi den sportem. Dnes jsem mela 700 spalenych, ale nahonit 1900 kalorii, abych zachovala to min.1200 je pro me takrka nerealne :/

   Vymazat
  5. 700 kcal spálených?? To je nějak moc, jak dlouho a co cvičíš?

   Vymazat
  6. Mam jednou v tydnu den sportu :D dopo jill a odpo hodinu rekre.plavani prsa, tak mi to hodi pres 700.

   Vymazat
  7. Aha, tak to je možné, pokud ti to tak hodí jen jednou v týdnu, tak bych to dohánění kalorií neřešila. Já myslela, že doháníš kalorie na cvičení denně, to by pak byl problém. Psala jsi, že ti zbývá shodit posledních 5 kilo. Nechceš raději věnovat několikrát týdně 15 minut cvičení než jednou týdně hodinu? Nerada ti beru iluze, ale cvičení jednou za týden je pro shazování tuku vlastně nepodstatné. Daleko účinnější je pravidelnost a časté burcování těla. Já bych ti v tomto případě doporučila krátké intervalové tréninky od Zuzky Light, s ní ti těch 15 minut 5x týdně bude stačit a výsledky mít budeš. Navíc plavání na shazování tuku také není úplně ideální - ano, je to silové, taky je to potřeba, ale pokud to není tvrdý trénink, tak je to spíše pošimrání. Nechci v žádném případě shazovat tvé snažení nebo tě odrazovat, vždycky je lepší něco než nic, ale v tomto případě, ruku na srdce, je to blíže k tomu nic. Abys podporovala metabolismus a svalovou hmotu, chce to prostě více jak jednou týdně. I když to je hodina. Lepší je to méně a častěji.

   Vymazat
  8. Jeee asi jsem to spatne napsala..kazdy den cvicim jill (jak jsem vyse psala, ze uz 2 mesice)a jednou tydne k tomu pridavam jeste bazen. :)ten den tomu rikam den sportu :D ze to mam takove nabitejsi..ale i tak jsi mi odpovedela, ze pokud to je jeden den v tydnu, tak bys to dohaneni kalorii neresila :))

   Vymazat
  9. Aha :) Přesně tak, pokud je to jeden den v týdnu, tak bych si s tím hlavu nelámala. :)) Možná ti tělo samo třeba druhý den řekne, že má častěji hlad, a to je právě ono, že potřebuje energii, o kterou přišlo. Tak pokud takové pocity budeš mít, tak si prostě dej něco navíc. Ono tělo z jednoho dne vědu neudělá, spíše je důležité pro něj, ja se k němu budeš stavět z dlouhodobého hlediska a jaké výsledky máš za týden, jeden den můžeš mít 55 kilo, druhý den 56, protože se tělo "rozhodlo" zadržet víc vody, další den budeš mít 54 a budeš si myslet, že jsi zhubla a nic jsi proto ne udělala. Doslova přes noc. Ale je to jen o tom, jak tělo využívá různé zásoby, proto je lepší koukat na výsledky max po týdnu, tam už se nějaké změny prokážou, zda to děláš dobře nebo ne ;) Vím, že ses na to neptala, ale tak prostě ti to říkám :D

   Vymazat
  10. :) super....ja jsem rada za jakekoli rady co napises...:)))... Je radost sledovat jak jde vaha dolu..ikdyz pomalinku... Zrovna se jdu vrhnout na receptik cizrnovy gulas.. Tak snad se povede :)) krasny den Nikki a dekuji :)))

   Vymazat
  11. No, tak ať se povede :) Taky přeju hezký den :)

   Vymazat