Den 130-136

By neděle, září 09, 2012

Ahoj, zdravím vás všechny po týdnu a moc ráda se vracím - zase po týdnu ☺ Nejdříve jsem neměla nejmenší páru, jak příspěvek po tolika dnech začít, ale nakonec jsem si říkala, že to do vás "naperu" nějak v bodech a rovnou, žádné dlouhé vítání, kdo je taky na to zvědavej, že? :D Tak tedy, zde je pár bodů, které jsem si postupně během týdne psala, jelikož já jsem ujetá na různé chronologické zápisky a tak :)) Takže co se událo za týden.

1. Z MÉHO SOUKROMÍ
Odvedla jsem svého malého prvňáčka poprvé do školy. Prozatím je neskutečně nadšený, chytl skvělou třídní (neskutečně jsem si ji přála), chytl skvělou vychovatelku v družině (lepší snad ani není), chytl debilní angličtinářku, ale štěstí nám vyšlo vstříc a nakonec se prohodil s jinou holčičkou a půjde taky ke skvělé paní učitelce :))) Sice se nám párkrát objevily slzičky, přeci jenom, je toho na prcka moc, co si budem říkat, na mě taky, hlavně pro mou peněženku, vláda by s tím měla něco dělat, nástup prcka do školy mě stál 4.100, jeho tatínka 1.700 a to máme teprve první týden školy... uf...
Málem se mi lítostí podlomila kolena, když jsem ho viděla tahat ten obrovskej tác s jídlem v jídelně, když papal, tak mu jen ta hlavička lezla z pod stolu, brouček můj malej :))) Maminka byla a je furt z toho všeho na měkko, ale najevo to dát nesmím :) Nesmím!!! 

2. VŠE ZLÉ JE PRO NĚCO DOBRÉ
Otevřela jsem a v příštích dnech, bohužel, uzavřu e-shop :) Chápu, že si mnozí z vás budou klepat na čelo, že je to brzy, ale klepejte... mám k tomu své důvody. Jedním z nich je ten, že na to nemám. A to myslím doslova :) Našla jsem si poněkud výstřední typ koníčku, který je finančně náročnější a nemohu si - momentálně - dovolit pokračovat. Realita mě přišpendlila k zemi :) Pár věcí jsem zkrátka nedomyslela, tedy, spíše jsem podcenila nebo ještě lépe, pochopila :) Pár vyvolených, kteří si stihli něco koupit z eshopu, se v těchto dnech budou kochat svými balíčky, ale já za sebe říkám - nejsem z toho smutná, vyzkoušela jsem si to, eshop bude 13. září pozastaven, a tímto mé vysvětlování končí :)) Nechci účtovat vysoké poštovné, nechci nikomu nabízet předražené zboží, protože přesně to bych byla nucena udělat, kdybych se rozhodla pokračovat. A jsem vcelku soudný člověk, i za cenu prohry, takže přesně TO neudělám. Mohla bych říct, že se chybama člověk učí. Ale neřeknu, protože to chyba nebyla. Byla to prostě zkušenost k nezaplacení a tu mi nikdo nevezme :))) Jo. 

A co s těmi věcmi, které jsem nestihla prodat? Pamatujete si, jak jsem tady psala, že co případně neprodám, tak to sním? :D :D :D Beru to sportovně :)) A aspoň mi z beder spadne ten těžký balvan, který mě tak dusil :D Vážně!

3. REVOLUCE U KONCE
Dnešním dnem mi skončilo Body Revolution. Jak bych to asi tak ohodnotila. Je mi líto, ale ačkoli se mi celý program líbil, byla jsem s ním spokojená, z pár workoutů nadšená, z celého cvičení a cvičenců ve videu sálala energie a byla vytvořena skvělá atmosféra, přeci jen mi na celé sérii něco vadilo. Nepřinutilo mě to odevzdat se citově jako člověk onomu cvičení, nevadila mi délka celé série, náročnost, cvičení, nápady, vlastně nic, jen mi prostě vadí to, co jsem si po té dlouhé době uvědomila. Nezískalo si moje srdce. Tím pádem jsem se workoutům nemohla tak oddat a výsledkem, který mluví za vše je, že jsem si často za ně hledala náhradu u jiných workoutů s Jillian.
Zde jsem si nafotila kompletní zápisky toho, jak moje období s Body Revolution probíhalo. Ke konci, jsem si poměrně často dávala volno, pak to doháněla třeba hodinovým cvičením a nechávala svaly více regenerovat a odpočinout. Proč jsem si dávala volno? Ani nevím, chtělo se mi? :D 

    

No a samozřejmě taky fotky...


Míry celkově + pohyb v úbytku za posledních 7 týdnů:
Váha: 61,6kg (celkem -11,4kg) (0,8kg méně)
stehna: 53,5cm (celkem -7,5cm) (o 1cm méně)
boky: 88cm (celkem -14cm)  (o 0,5cm méně)
pas: (měřeno přes nejkritičtější místo) 78 cm (celkem -16cm) (o 2cm méně)
prsa: 85cm (celkem -8 cm) (o 2cm méně)


4. RECEPT K OBĚDU ČI K VEČEŘI
Zaujal mne tento recept. Kuře s jablky. Je potřeba samozřejmě kuřecích prsou, čerstvý tymián, olivový olej, jablíčko granny smith, šťávu z citrónu a kuřecí vývar. Předehřejte si troubu na 190 stupňů, do pečící nádoby dáme kuřecí prsa, poklademe na něj nasekaný tymián, pokapeme citrónem, poklademe plátky jablíčka a zalijeme kuřecím vývarem. Pečeme 15-20 minut. Jablíčka se po upečení jakoby "zkroutí" a vytvoří dojem, že je kuřecí plátek v něm obalený. 
(recept je od Boba Harpera ☺)

5. WORKOUT TÝDNE
Ze všeho nejdřív bych zde uvedla program mých tréninků, které jsem tento týden cvičila :)

Pondělí - VOLNO
Úterý - VOLNO
Středa - Bob Harper (No Equipment Necessary), The Firm (Get Thin in 30 Abs)
Čtvrtek - Bob Harper (Ultimate Cardio Body)
Pátek - Billy Blanks (Ab Boot Camp), 20 min biceps, triceps, abs, glutes, chest
Sobota - Bob Harper (Upper Body Overload), Jillian Michaels (6 Week Six Pack - Level 2)
Neděle - Jillian Michaels (Body Revolution - Workout 12)

U Boba Harpera ještě zůstaneme chvíli, jelikož jsem mu věnovala jedno odpoledne a zacvičila si s ním v rámci jeho DVD programu Ultimate Cardio Body. O programu jsem už mluvila na FB, ale proč ne ještě jednou tady :))) Vzala jsem si na Boba 3kg činky, říkám si, že to přece dám. Jo, skoro jo, ale na něco fakt zdaleka ještě nemám, celá jsem se klepala :D Takže tak z 80% jsem jela s 3kg a zbytek s 1,5kg činkami. Stačilo mi, že jsem se hned na začátku workoutu švihla tříkilovkou do zubů, po minutě hned rána do kolene, na konci cvičení jsem tam měla pěknou modřinu :D Naštěstí to byl konec všem zraněním a já si bezvadně zacvičila. Druhý den mě bolely svaly tak, jak jsem je už dlouho necítila. Lýtka, stehna, ramena, bicepsy, tricepsy a jiné -epsy :D Moc ráda bych tento workout doporučila všem, kteří by chtěli "ochutnat" trošku něco víc, dát si více do těla a hecnout se. Bob je opravdu výbornej, holky co tam cvičí taky, akorát mě štval ten kluk, normální srab :D Fakt!!!! Až si to zacvičíte, uvidíte... :)))
Pro mne byl tento workout absolutní maximum, co se týče spálených kalorií. Dřív, než vám zde napíši data z mého pulsmetru, berte číslo o spálených kaloriích opravdu informativně. Nejsou to vaše kalorie, ale moje. Hodně záleží na poměru vaší momentální váhy a vaší výšky, na vašem tepu, kondičce, každý máme spoustu různých faktorů, které ovlivňují naše spalování. Někomu se budou mé spálené kalorie zdát málo, jak říkám, u mě je to maximum. Naopak, aspoň si sami můžete udělat představu, kolik asi spálíte vy :))) Ultimate Cardio Body je opravdu fantastický trénink!!!!

Čas: 1 hodina
Průměrný tep: 147
Maximální tep: 174
V zóně: 51% (31 minut)
Kalorie: 461

A jak už bylo napsáno výše, 4. září vyšlo nové cvičební DVD Killer Abs od Jill. Já jsem docela nakrknutá na její pracovníky v online shopu, který vedou. Když bylo Killer Abs možno předobjednat, nabízel obchod dvě možnosti - DVD a také stáhnutí MP4 souboru. Dva dny před začátkem vydání najednou MP4 soubor z nabídky zmizel, ale já už jej samozřejmě měla zaplacenej. Psala jsem tam dva emaily, co se jako děje, že soubor ani v den vydání stáhnout nelze a že bych ráda tedy nějakou odpověď. Odpověď mi do teď nepřišla, ale zjistila jsem, že mi jako "odpověď" poslali peníze zpátky. Tomu říkám komunikace, na takovém eBayi by si takovým přístupem ani neškrtli. Žádné vysvětlení, nic. Za tohle jednání jsem fakt znechucená, a za to si to stáhnu někde na černo! Kašlu na ně!!! Blééééééééééééé...

To bylo pro tento týden vše, co jsem nasbírala :) Snad si počtete a snad se Vám něco zalíbí, inspiruje, navnadí apod. Těším se zase za týden :))) K.

Mohlo by se vám líbit

20 Comments

 1. Jéé, ahoj Nikki :-) Tak jsem se konečně dočkala a kochám se novým článkem :-)

  Já právě dokončila první měsíc BR a musím říct, že pro mě to zatím srdovka je. Uvidíme, jak se to mezi mnou a BR bude vyvíjet dál :-D

  Fotky parádní, to je prostě sen! Musím říct, že pokaždé, když mám pocit, že ztrácím motivaci a chuť do všeho, jdu na tvůj blog a motivaci tu opět nacházím. Ta to ti děkuju :-)

  Článek budu asi číst po kouskách, ať zase nemusím týden čekat na nové postřehy :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Andy děkuji, že sem na blog pořád chodíš a že tě to baví číst a motivuje tě to tady :) Jsem ráda :)

   Smazat
 2. Angličtina se vyučuje už od první třídy?? Čím dál dřív, teda. Já s cizím jazykem začínala až ve 4. třídě :D Ale zase ty menší děti se rychleji učí, že..

  Boba zkusím!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jop, i já učila prvňáčky angličtinu :D Dva roky zpátky... sranda :)))

   Smazat
 3. Páni, to je ale dlouhý článek - vůbec se nedivím tomu, že si s denními články přestala:D!
  Každopádně Nkki, vypadáš perfektně, mám radost, že je malý nadšený (ať mu to vydrží!), uzavření e-shopu mě moc mrzí, ale úplně to chápu, holt podnikání není legrace a mrzí mě také problémy s objednáváním videa - ale hlavně, hlavně ti chci říct, že tě čím dál více obdivuji, za to, jak jsi činorodá, aktivní a máš stále pozitivní přístup. A myslím to sakra vážně! Moc tě zdravím a měj se krásně:-* Sofie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Sofie, ty mi vždycky napíšeš takový krásný a povzbudivý komentář :)) E-shop mě nemrzí, pomohl mi zase něco "zjistit" a pochopit :) Takže nevadí :))) Za zkoušku to stálo :) Moc tě zdravím a přeju hezký den :)))

   Smazat
 4. Ahoj Nikki!
  Po dlouhé době jsem se díky tobě těšila na neděli. Neděle nemám moc ráda, zítra zase do práce!!! Ale super sem si početla a musím s tebou v mnohém souhlasit. Taky mi pláče peněženka po nástupu mé dcerky do školy. Ona teda šla už do čtvrté třídy, ale od začátku jen platím, platím a platím. A taky mě pořád něco dojímá. Ještě i teď. Toho se asi nejde zbavit:)). Vždyť je jen jedna. Tak držím palce při psaní prvních písmenek a ať se daří, Dana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc!! Takže sama víš, jaké to je s těma školama... kdyby to šlo do stovek, ale jakmile to jde do tisíců, to je už mazec!!! To aby si rodiče brali půjčky :// Takže i vám ať se daří ve čtvrté třídě, to už je pomalu velká slečna :))

   Smazat
 5. Ahoj Nikki, díky za super čtení.
  Zrovna včera jsem si tě vyšpionila na FC a fotky u 1. dne ve škole mám zkouknuté .-)) Synáček ti je dost podobný, to je pěkné.
  S eshopem mě to mrzí, ale je to tvé rozhodnutí a nám nezbývá nic jiného než ho respektovat. Drž se a doufám, že se brzy finančně zahojíš.
  O Br jsme si už něco málo psaly, takže chápu.. mě také moc bavilo, ale nic s mým tělem nedělalo.
  Na Boba já ještě nemám, ale určo časem ho zkusím.. sestra ho zkoušela a líbil se jí.
  Mullera s čokomusli kupuji Anetce a také jí moc chutná.. je super, že je neslazený!
  Těším se na příští čtení. AA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Andrejko :))

   :D špiónko :D Synáček je na mě podobný? A viděla jsi tatínka? :D To je uplně přesná kopie otce :D Po mě má kukadla :))) aspoň něco :))

   Boba vyzkoušej, žádný, že na něj nemáš, zkus třeba první půl hodinku, ta byla vcelku lepší, dala se... on je velmi podobný Jillian, mají stejné workouty, nebo velmi podobné, on tam do toho přidá třeba něco chlapského, ale jde vidět, že pracují často spolu, podle mě bys to zvládla :))) Tím jsem si dokonce jistá :)

   Smazat
 6. Gratuluji prvňáčkovi, ať se mu ve škole líbí a má samé jedničky! :)
  To mě mrzí s tím obchodem, fandila jsem ti!
  A musím říct že tvoje postava je fakt nádherná :)
  A z jogurtů mi i moc chutnají Fantasie s čokoládovými kousky nebo kuličkami, nebo nedám dopustit ze sladších na activii tvarohovou :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji B. Prvňáček je zatím spokojen :))

   Fantisii má právě rád prcek, strašně!!! :)) čoko kouksy, kuličky, cokoli, ale ten Müller mu též sedí, jelikož tam pro děti dělaj zase srdíčka, hvězdičky, dělové koule a tak :D

   A Activii tvarohovou MILUJU!!!

   Smazat
 7. Ahoj Nikki :)
  Ako citam tvoj blog a aj komentare k nemu, napada ma jedna otazka k tebe...teda skor by som poprosila o radu :) 30 days shred uz mam za sebou, mesiac som mala pauzu a od septembra som na ripped, dnes zacinam druhy tyzden. Postupne si stahujem BR a od oktobra a vlastne az do decembra som sa tesila na troj mesacny program, ze mam postarane o cvicenie na dost dlhu dobu. Teraz ale vaham ci vobec zacat, uplny zaciatocnik niesom, takze sa nechcem vracat nejak spat alebo povolit v intenzite. Mozes mi poradit prosim nieco ine?co je adekvatne ako pokracovanie po ripped. Alebo by si mi aj BR odporucila?fakt neviem :( mam sice este 3 tyzdne cas, ale chcem si to pekne naplanovat co a ako. moc by si mi stym pomohla :) a este jednu otazocku mam predsa, ako si dokazala seknut so sladkym zo dna na den?ja sa o to pokusam roky a urcitu dobu mi to ide, ale ako nahle si dam raz uz som zase v tom :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Lindo,
   pokud máš za sebou 30 Day Shred i Ripped právě cvičíš, myslím, že by to od začátku BR pro tebe bylo příliš jednoduché. Podle mě ti bude vyhovovat jet od Workoutu 5-6, nebo dokonce 7-8 ... nicméně, klidně si programy od Jillian míchej, zkoušej různé levely, a vracej se klidně k tomu, co jsi už cvičila. Já to taky tak dělám :) Pořád mám ráda Ripped a 30 DS :))

   Smazat
 8. Ahoj Nikki je vážně škoda, že už nepíšeš tak často, ale o to lepší neděle mi připravuješ. Já jsem teď musela s Jill seknout, protože mi to "ničilo" záda. Na cvičení jsem ale nezanevřela :-) Držím palce při tvém dalším snažení a ať má tvá soutěž velký úspěch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jej, tak to jsi první, komu to ničí záda :(( to je škoda. Většinou si cvičící stěžují na kotníky a kolena :) Já měla nedávno taky šílenou bolest zad. Dostalo mě z toho - kupodivu - hodinové NO mOre Trouble Zones. Není tam žádné hopsání, prostě příjemná posilka :))

   A děkuju za podporu :)

   Smazat
 9. Moc krásný a dlouhý článek. Mám takové ráda a kor,když každý odstavce je pojat takto o něčem zajímavém novém, že se dozvím něco, co jsem dosud ještě nevěděla :). S prvňáčkem vám to sluší a gratuluji k úspěšnému získání učitelů. S tím eshopem to chápu, tak držím palce, ať se těma zásobama nepřejíš ze dne na den :D a ať to po té finanční stránce zvládáš co nejlépe :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuju :))) Co jiného na to říct :)) Aspoň, že se budu snažit psát pořád stejným stylem :)))

   Smazat
 10. Ahoj Nikki,
  měla bych dotaz..zmiňuješ v článku pořad The biggest loser, musím říct, že se mi ten pořad děsně líbí, hledím na to s otevřenou hubou, co ty lidi ze sebe dokázali pod přísným vojenským drilem od Jillian udělat..:) Viděla sem jenom 2 série na youtube (odkaz bych řekla, že je od tebe, asi někde ve fóru jsi se o něm zmínila) a chtěla sem se mrknout na další, ale nikde se jich nemůžu dohledat, což mě pěkně štve. Nevíš čirou náhodou, kde by se na to dalo mrknout? díky!! Petra

  OdpovědětSmazat
 11. Ahoj Nikki,
  dostala jsem se sem víceméně náhodou při brouzdání po webu na odpočinek (asi třetí odkaz z původní kamarádčiny stránky :)) a moc se mi líbí, jak to tumáš rozpracované, podrobné, a jak ses jednou prostě rozhodla se změnit a tak ses změnila. Na fotkách vypadáš super! Tak ať se tobě i synovi daří, fandím vám oběma.
  /Z.

  OdpovědětSmazat