Proč začít zrovna dnes?

Protože je 1. srpna a já neznám příhodnější datum, než právě tohle. Tedy každého "prvního" je skvělé datum. Spousta z vás si dala předsevzetí, že začnou právě prvního, je to tak? A pokud na toho svého "prvního" ještě stále čekáte, možná vás přesvědčím nečekat a pustit se do nového životního stylu právě dnes. Přivítejte se mnou srpen a pusťte se do budování zdravějšího, sebevědomějšího a silnějšího já.

Začátky jsou nejhorší, co si budeme povídat. Ale všichni úspěšní byly na stejném startovním poli jako vy dnes. V hlavě jim kolovaly stejné myšlenky jako vám: "Dokážu to? Mám na to? Nemám své rozhodnutí ještě o týden posunout?" Dovolte mi odpovědět za vás. Ano, dokážete to, máte na to, protože za týden touhle dobou se na vás do zrcadla bude usmívat už naprosto jiný člověk, věřte mi. Ne, nebudete mít o pět kilo méně, ale tou hlavní změnou bude vaše psychika, to, co nosíte v hlavě. 

Pamatuji si, když jsem se vším začínala já, jak pro mne byly začátky těžké, jak jsem musela donutit žaludek, aby se objemově zmenšil, jak jsem se musela naučit pravidelnému pohybu, jak jsem se učila jíst a tohle tedy všechno dohromady skloubit není žádná sranda. Protože kdyby byla, žádné stránky a blogy a články po internetu ohledně zdraví a cvičení by neexistovaly, dokázal by to každý. Jenže žijeme v době, která jde v tomto směru de facto proti nám a společnost jde proti nám, protože ještě stále se na vás budou někteří jedinci koukat, že když si dáte kuřecí salát se zeleninou, který je plný bílkovin, minerálů a vitamínů, jste blázni. Mějte na paměti, že se s tím dost možná setkáte. Nedovolte, aby vás to vykolejilo. Protože jen z těch nejsilnějších se mohou v budoucnu stát úspěšní jedinci. A až budete úspěšní, pochopíte, že ten vítězný pocit nad ostatními a hlavně nad sebou je k nezaplacení. Vy dnes ještě nevíte o čem mluvím, ale pochopíte a poznáte. Tohle je totiž jediný pocit, který si nekoupíte za peníze, ale který si vlastním úsilím vydřete a zasloužíte. 

I tahle žena na obrázku právě píše svůj příběh. Dost možná se svým trenérem také začala "prvního" ☺ Ale kdo ví, třeba za měsíc, za dva, bude mít, stejně jako já kdysi, co říct a co ukázat světu. Motivace, disciplína, houževnatost -  to vše vám zajistí úspěch. Pochyby nesmí mít ve vaší hlavě absolutně žádné místo. Protože s nimi přichází domněnky, že neuspějete. Přitom úspěch je slovo, které nemá žádného vlastníka. Je to něco, v čem můžeme excelovat všichni. Každý z nás. Způsobem, který si vytyčíme. 

Za týden se na sebe podíváte do zrcadla a dost možná zjistíte, že ačkoli jste zhubli pouhé kilo, cítíte se, jako byste zhubli nejméně deset. Už za týden můžete pociťovat takové stavy, které vám nedopřejí ani drogy ☺ I já jsem si myslela, že jsem krůček od toho stát se pomalu supermodelkou ☺ Ono totiž není nic skvělejšího, než vnímat změny, po kterých si připadáte, že zvládnete všechno na světě. A je to jen proto, že jste se o to zapřičinili sami. Cvičíte, každý den se zdokonalujete v trénování své vůle, která je stále větší a nejen to, zdravým přístupem naprosto změníte chod těla. I to, co není na první pohled vidět najednou začne fungovat a tělu jako organismu tyhle změny k lepšímu začnou dávat smysl. Začne se přizpůsobovat pomaličku něčemu, na co celé ty roky a měsíce čekalo. Pokud vám někdo bude maximálně vděčný, bude to vaše tělo. Chovejte se k němu s úctou, jiné už nedostanete ☺

Do začátku toho moc nepotřebujete. Voda každému z nás teče z kohoutku a podložku má doma každý z nás - stačí použít deku, ručník, peřinu, cokoli. Důležitý je úsměv na rtech, pohled do zrcadla a říct si: "Tak, a právě teď jdu měnit svoji budoucnost, ne někoho jiného, čistě svoji. Svůj život, jdu měnit sám sebe."

Nikdy není příliš brzy, ani příliš pozdě. Je mi dnes 33 let a věřte, že si často vyčítám, kde jsem celé ty roky byla a proč tohle všechno - fitness, zdraví a přístup k hodnotnějšímu životu na mne musela vybafnout až tak pozdě. Nenechte si utéct jediný den. Máte-li možnost začít okamžitě, udělejte to. I ve čtyřiceti můžete mít lepší kondici než ve dvaceti. Co můžete... vy ji budete mít!!! 

Nezapomeňte:
 • hodina cvičení je důležitá, ale klíčem k úspěchu je to, jak strávíte zbylých 23 hodin
 • nezahazujte celý den kvůli jednomu špatně zvolenému jídlu
 • nejlepší formou cvičení je chůze, chůze směrem pryč z kuchyně
 • nehoňte se za perfektností, buďte prostě šťastné a spokojené
 • krátký workout je vždy lepší než žádný workout
 • cvičení je nejlepší na zahnání stresu
 • pravidelným cvičením postupně zamezujete možnosti onemocnět závažnými chorobami
 • je v pořádku, když se vám prostě někdy nechce, kdy přeskočíte cvičení, dáte si nepříliš zdravé jídlo, ale vždy je tady zítřek, ve kterém se snažte být maximálně úspěšní
 • pokud z 80% děláte to, co se od vás v rámci fitness očekává, dalších 20% není podstatných
 • pokaždé, když se najíte nebo napijete, ovlivňujete to, zda jdete proti tělu nebo s ním, proti nemocem nebo ruku v ruce s nimi
 • neodměňujte se jídlem, ale také se netrestejte hladovkou
 • i malé změny vedou komplexně k těm velkým
 • nikdy se nevzdávejte, protože jen tak nebudete muset začínat pořád znovu
 • nikdy neříkejte, že něco nedokážete. Jste hlavně to, co si myslíte.
 • i vy můžete inspirovat ostatní. I vám může někdo říct "kvůli tobě jsem začal a věřil, že to taky dokážu."

***Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram