Čokovišeň od Das Müsli

Kdo mne zná, tak ví, jakou slabost mám pro jediné müsli, které jsem schopna zkonzumovat a tím je Das Müsli. Od té doby, co tahle značka vyrazila na trh se svou čokoládovou příchutí (která je mimochodem naprosto luxusní), objevily se zde také další příchutě včetně nejnovějšího mixu čokolády a višně. Čokovišeň jsem dostala na ochutnání a jak už u mne bývá zvykem, stačilo otevřít sáček, dostat pěknou facku od neskutečného višňového aroma, nabrat si zcela nevkusně plnou hrst müsli a strčit si jej do pusy. Och!!!


Já osobně bych asi ve vločkách snesla více čokoládových lupínků (hanba mi), ale chuť této novinky je opravdu vyvážená, ucítíte jak čokoládu tak i višně, a "müslím" si, že nejeden z nás chodí do těchto balíčků ujídat tuhle věc stejně nestydatě, jako kdyby hřešil podobně s brambůrkama.


Nejsem moc velký nadšenec hořké čokolády, ale zde to náramně sedí a s višněmi tvoří dokonale chutný pár. Podle mne výrobci dost ubrali na sladkosti, podle tabulky výživových hodnot je míra sacharidů na 60 g a cukry z toho tvoří pouhých 14 g (měřeno na 100 g výrobku). 

Jistě víte, že ovesné vločky nejsou jen kvalitním zdrojem sacharidů, ale také vyhledávanou pochutinou kulturistů, jelikož obsahují také dost bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínu B a železa a vápníku. Krom toho jsou ovesné vločky lehce stravitelné, regulují nám cholesterol v krvi a hlavně zasytí!!!

Takže, jak si vlastně u mne stojí tahle nová příchuť je vám už jasné. Chutnala mi, i když ne tak, jako klasická čokoláda. ☺ Das Müsli odpustí ☺ Sáček jsem měla neustále po ruce, když přišly chutě. Chutě na cokoli. Sáhla jsem do balíčku a narvala si pusu. Já si své müsli nezalévám mlékem, ale dávám si jej s jogurtem. Ráda si dělám různé parfait, které jsem si pro vás nafotila a pak si jej míchám občas ještě s vlastním výběrem ovoce. Jak jsem řekla, na čokoládovou verzi a na verzi s oříšky tato višeň prostě nemá. Dost mě mrzí, že právě tato oříšková, ve které byl cítit i kokos a připomínal granolu, není na prodej. Byla to fantastická příchuť a moc ráda bych věřila, že se brzy objeví. Nicméně, dnes jsme tu kvůli čokovišni.

Co považuji za velké plus je to, že tedy vůbec není přeslazená, člověk má pocit, že jí opravdu ovesné vločky s něčím, co celé verzi dodá příchuť, nekřoupe "cosi" obalené cukrem a dostává se mu to nejlepší. Když si uvědomím, co za müsli občas najdeme v obchodech, byla bych pro, aby jejich místo navždy nahradilo Das Müsli. A hned by byl národ zdravější, protože by pochopil, že i to "neocukrované" může být výtečné ☺ ♥ 

Co v müsli najdeme?
• ovesné vločky
• čokoládové lupínky
• sušené višně
• čoko kuličky

Budou Vánoce. Co věnovat müsli jako dárek? ☺

K.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram