neděle 17. listopadu 2013

Dámské boty na cvičení Diadora


Když jste tyhle tenisky viděli na jedné z mých předchozích fotografií, hodně vás zaujaly. Já jsem měla určitě v plánu vám je blíže představit a ukázat, ale jelikož byly nové, potřebovala jsem je také otestovat v praxi. Ne vždy se dražší a značkové boty chovají tak, jak bychom očekávali. V tomhle případě však budu jen chválit a říkat samá pozitiva!!!


DIADORA je Italská značka pod níž se vyrábí nejen obuv, ale i oblečení a různé doplňky po celém světě. Svou základnu nemá tato firma pouze v Itálii, ale také v USA a Hong Kongu. Jejímu vzniku dal podnět mladý chlapec, Marcelo Danieli, již v roce 1948. Dnes je Diadora sponzorem několika klubů a národních týmů ve fotbale po celém světě.

Není nad to mít kvalitní obuv. Při sportu to platí dvojnásob, protože jedině tak vám je zaručeno během cvičení pohodlí a hlavně bezpečí. Moje první zkušenost s kvalitní obuví byla s konkurenční značkou, ale ačkoli jsem říkala, že se do žádných jiných přece nemůžu zamilovat víc a žádné jiné zákonitě nemohou být lepší, mýlila jsem se. Tyhle růžové krásky, které vám v této recenzi představuji, jsem si zamilovala na první... řekněme obutí. Možná i hmat, kdo ví. V momentě, kdy jsem je vytáhla z krabice, jsem si říkala, zda těm botám něco nechybí, byly neskutečně lehoučké, jako by byly vyrobené z papíru. V momentě, kdy jsem papírovou výplň povytahovala z vnitřní části, boty už vlastně nic nevážily a to doslova. 


Růžová barva je stejně tak sytá, jako na obrázku. Mám sice růžovou ráda, a upřímně, tohle bylo na mne při prvním pohledu možná už trošku moc, ale teď bych neměnila, jsou skvělé. Ostatně jsou v nabídce ještě totožné, jen v bílo modré verzi, taky nesmírně pěkné ♥ Sami se podívejte zde


Botky oplývají technologií NBS, což není nic jiného než Net Breathing System, který se využívá také při výrobě obuvi pro fotbal, atletiku či běžné nošení. NBS je to, co vidíte na obrázku. Umožňuje nohám dýchat. Spodní část boty je vystlaná materiálem, který zaručuje, že bota zůstává prodyšná, voděodolná a mezi vnitřkem obuvi a vnějším prostředím cirkuluje vzduch. I kdyby jste běhali v blátě, noha zůstane suchá.


Celá botka (tedy i ta druhá) je krásně tvarovaná. Výrobce slibuje, že je přesně pro ženský tvar chodidla a já to mohu jen potvrdit. Při cvičení se cítím jako v bavlnce, nikde nic natlačí, noha se nijak nepřirozeně nehýbe, respektive drží ukotvená bez možnosti vyvrtnutí kotníku a podobných nešvarů. Často cvičím stylem, že se mi noha musí hýbat do stran a zde jsem byla nesmírně spokojená, když jsem si nemusela dávat pozor na to, zda mě ty boty udrží či nikoli. Teď mají moji důvěru ☺ Už jsem řekla, že jsou lehoučké jak peříčko?


Ať už při chůzi nebo při cvičení, s nohou se děje to, že se neustále hýbe v nártu a tím se jakoby "láme" přední část boty. Byla jsem velmi zvědavá, jak si s tímto Diadora poradila. Jak jsem řekla, botky jsou to lehoučké a obzvláště v přední části se botka ohýbá přirozeně měkce. Což by mělo, pokud jsou určené na běhání a cvičení, měla by být tato funkce u bot samozřejmostí. Nechala jsem si dostatečný prostor a několik dní těmto botkám dávala záhul. Věřte nebo ne, chodila jsem s nimi i doma po bytě, abych věděla, kdy se zničí a kdy na špičce boty začne být vidět takový ten klasický "zlomený materiál", který popraská a pak to nedělá moc hezký obrázek o výdrži bot. Sami se podívejte. Botky jsou pořád jako nové, ani sebemenší známka použití.


Co víc říci... nafotila jsem vám botky ze všech možných úhlů a řekla vám o nich vše, co mne napadlo a co bych určitě měla zmínit. Někdo může říct, že jsou pro něj botky drahé. Já vždycky říkám: "Ne, jsou tak cenné." A o těchto to platí dvojnásob. Nebyla jsem s jinou obuví šťastnější a spokojenější. 

Přesně tuhle obuv koupíte zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat