Šípkový olej Born to Bio Rose Musquée

Není to tak dávno, co jsem pro vás zkoušela poprvé v životě kokosový olej a napsala o něm svoji recenzi. Stejně tak je pro mne premiérou tento šípkový olej, rovněž z eshopu biosfera.cz. Tenhle olejíček ale není dobrý na smažení a vaření, ale je královnou mezi oleji ošetřující pokožku a různé nešvary na ni. Jelikož patří tento olej mezi přední prodávané produkty společnosti, nemohla jsem si nechat ujít příležitost tento kousek podrobněji prozkoumat. Opravdu je tak zázračný, jak se tváří? No, uvidíme...


V první řadě je nutné podotknout, že tento šípkový olej pod celým názvem Born to Bio Rose Musquée se vám nabízí přímo v bio kvalitě. Neobsahuje kromě 100% výtažku ze semínek plodu divokých šípkových růží nic jiného. Olej má přesně tak oranžovou barvičku jako vidíte na obrázku. Nijak nezapáchá, jen jemně voní ☺

Olej jsem nezkoušela jen já, ale přišla příležitost vyzkoušet účinky i na příteli. Musím uznat, že jsem jej pěkně vším tím zdravým kolem úspěšně nakazila a zatímco by ještě před rokem byl zásadně proti zkoušet na sobě takový luxus jakým je šípkový olej, dnes neprotestuje a při testování se rád podílel. Má náročné povolání, je neustále venku v pohybu při stavbách a zahradničení a často mi chodí domů s rankami, menšími popáleninami nebo různými pupínky, oděrkami apod. 
Mým problémem bývá zase suchá pokožka. Mé tělo si nedokáže přivyknout vodě, která je v našem novém bydlení prostě jiná. Mívám suché ruce, tvář a obzvláště chodidla, se kterými jsem měla opravdu velký problém, neustále mě to otravovalo, vystřídala jsem různé krémy - dražší, známé, neznámé, dětské, s příměsí oleje - vše úplně zbytečně, můj problém byl vždy vyřešen jen na pár vzácných minut. 

A teď jste asi zvědaví, jakou službu nám olejíček poskytl. Tu nejlepší! Přítelovy pupínky se do druhého dne vždy ztratí. Oděrky, malé pohmožděniny, které vždy utrží venku při práci se hojí daleko rychleji a věřte, že kdyby sám účinky neviděl a necítil, o další dávku olejíčku by sám nepožádal. 
Já sama mám po použití olejíčku na nohy konečně pokoj a připadám si jako v bavlnce. Olejíček se má vždy na postižená místa nanést a vmasírovat. Já od všeho toho používání mám viditelně lepší a hebší ruce a také se to podepsalo na kvalitě nehtů, aniž bych o to výrazněji stála ☺

Jelikož je to olejíček, nevstřebává se tak rychle, jako většina krémů, ale po asi pěti minutách můžete sledovat po hmatu, jak se vaše pokožka mění už jen pocitově na dotek. Je hladká, jemná, rozjasněná a dokonce i na oko mladší. Možná se mi to ale nezdá, jelikož šípkový olej se právě často používá a přidává i do výrobků pečující o pleť, které mají zpomalit stárnutí pokožky. Používá se také při léčbě jizviček po akné, ekzémech, při spáleninách od sluníčka, na vrásky a jako pomoc při lámání nehtů. Šípkový olej se také používá k léčení jizev a jak už bylo řečeno, zpomaluje stárnutí pokožky. Olej se využívá i jako balzám do vlasů, posiluje a léčí poničené křehké vlasy. 


Zatímco jsou plody bohaté na vitamin C, olejíček presovaný ze semínek je velmi bohatý na vitamin A (obzvláště beta-Karoten), má vysoký obsah esenciálních mastných kyselin (říká se jim "esenciální" proto, že naše tělo není schopno si je vyrobit samo), které jsou nezbytné k ochraně buněčných membrán, a také obsahuje lykopen, který byl objeven teprve nedávno a zjistilo se, že je to velmi silný antioxidant. 

Šípkový olej je prostě cenný a hotový zázrak. Pokožku doslova krmí životně důležitými živinami. Napomáhá zklidnit jakékoli onemocnění kůže a asistuje při její obnově. Zatímco se absorbuje, umožňuje pokožce dýchat a pracovat na sobě. Je to vynikající prostředek při hydrataci tkání, proniká suchou pletí téměř okamžitě, aby byla obnovena rovnováha vlhkosti, kterou naše tělo často ztrácí díky klimatickým a životním podmínkám, jako je právě sucho či toxicita ovzduší.

Doplňující informací k tomu všemu, co jsem si o tomto šípkovém oleji zjistila, může být například to, že olejíček pomáhá všem těhotným ženám i maminkám v boji proti striím. Oficiální stránky doslova říkají:"Aplikujte olejíček dvakrát denně po dobu asi tří měsíců a vaše jizvy na kůži i ve tkáni se sníží. Olej se používá jako prevence proti striím a také při jejich léčbě. Stejně tak zmírňuje vrásky a stařecké skvrny". Další užitečné informace si ostatně můžete přečíst přímo na e-shopu biosfera.cz nabízející tento produkt. Možná ještě jedna poznámka přímo z balení oleje - 100% ingrediencí pochází z BIO zemědělství.

Já jsem z tohoto produktu opravdu nadšená a nedivím se, že patří mezi nejoblíbenější prodávané výrobky na biosféře.cz. Vím, že mi bude skvělým pomocníkem po dlouhou dobu, jelikož ho stačí opravdu málo a přitom udělá velkou službu. Rozhodně se do něj investice vyplatí. Jsem ráda, že žiji v téhle době a že ke spoustě takovým věcem již dnes máme přístup!!!

K. ♥


0 komentářů

Děkuji za komentář :-)