Emulze Elixir Sublimant: suchý olejíček, který mne nadchl


V mém předešlém příspěvku o nakupování na Biosféře jsem se zmínila o tom, že mám pro vás připravený ještě jeden produkt, který jsem měla v balíčku. Tím je tato emulze Elixir Sublimant od firmy Born To Bio, kterou mám právě z eshopu biosfera.cz. Olejíček není žádnou levnou záležitostí a nechala jsem si na testování celý měsíc, abych vám řekla, jak jsem s tímto výrobkem byla spokojena. Měla bych také říct, že jsem po celou tu dobu nepoužívala žádné jiné krémy či oleje, aby výsledek nebyl "zkreslen" účinkem něčeho jiného. 

Použití
Proč jsem vůbec na tento olej kývla? Měla jsem dobrou zkušenost s šípkovým olejem stejné řady, ale pokud bych dnes měla doporučit, řekla bych, ať si pořídíte tento. Už jen z toho důvodu, že já nesnesu nějak extra delší dobu mastnou pleť, ať už je to po krému či čímkoli jiným. Tato emulze je vlastně "dry-oil", čili "suchý olej". Netušila jsem, co si pod tím představovat, než jsem vyzkoušela. Olejíček se při kontaktu s pokožkou prostě "přemění" na suchý podklad, pokožka zůstává krásně vláčná a přitom heboučká jak dětský zadeček. Olejíček jsem používala hlavně po koupeli, protože v té době moje pleť prostě trpí, je neskutečně suchá, úplně cítím, jak se pokožka napíná. Dávala jsem si jej jak na ruce, tak na obličej a mazala si s ním i bříško, jelikož jsem po porodu a cvičím a chtěla jsem vědět, zda bude mít nějaký efekt na pružnost pokožky i tam. 

Než se k tomu dostanu, chtěla jsem ještě podotknout, že jsem jej často využívala i v zimních mrazech, které k nám přišly a před odchodem ven jsem se jím potřela. Nemusela jsem mít strach, že bych měla nějak lesklý obličej, protože to vážně nehrozilo... aplikátor vám vždy do dlaní nastříká jen trošku, která je tak akorát na tvář a jak už jsem psala, krásně se vsakuje. Pak mi vždycky po celou dobu venku příjemně voněl obličej ☺ Připadala jsem si čistá a voňavá. Ne, že bych jinak zapáchala a byla samá špína :D 

Vůně olejíčku
Co se týče vůně, v popisu olejíčku je napsáno, že voní po kokosu. Já jsem se toho upřímně bála, protože ačkoli kokos miluji, vůně mi až tak dobře nedělá, ale po předchozí zkušenosti s šípkovým olejem jsem si říkala, že to přeci jen zkusím a neudělala jsem rozhodně chybu. Olejíček má velmi ženskou jemnou a decentní nepopsatelnou vůni, já v tom rozhodně kokos necítím a pokud někdo přeci jen ano, je to neznatelné a opravdu luxusně namíchané. Přítel sám kolem mne chodil a neustále líbal na tvář, až se zeptal, čím tak krásně voním? "To není make-up, že ne?" ☺ 

Testování
A teď už zpět k mému testování. Jak jsem tedy s výsledkem testování po měsíci spokojená? Určitě hodně. :D Je mi jasné, že vám to nestačí, takže vám narovinu řeknu, že po tomto olejíčku jsem přestala aplikovat klasický make-up a tónující bázi, protože moje pleť vypadá tak strašně zdravě, že by byla ohromná škoda ji skrývat pod nějakými krycími nánosy. Pleť vypadá nejen zdravě, ale opravdu minimálně na oko omládla. Co se s ní stalo ve skutečnosti, o tom nemám zdání, ale výsledek je ten, že se sama sobě prostě líbím. Mám při pohledu do zrcadla pocit, že jsem mladší o pár let. Olejíček pleť nevysušuje, ale i přes noc i následující den ji nechává pružnou. Od té doby, co jej používám, se mi na obličeji neobjevila žádná nekalost, opravdu vůbec nic, žádný pupínek, nežádoucí fleky, které se čas od času objevily a já pak pleť musela dolaďovat bezbarvými podkladovými emulzemi. Jsem ráda, že pleť tímto už nezatěžuji a že se mi tento Elixir (asi ne nadarmo to má v názvu) dostal do rukou a jsem z něj opravdu nadšena.

Stejných kouzel se mi při používání dopřálo i na rukou, zmizela tvrdá místa na dlaních, zlepšily se mi nehty, bože... jsou pevné, tvrdé, vždycky se mi třepily a snadno lámaly. Mám teď opravdu krásné nehty ☺

Abych nepěla jen chválu, tak na druhou stranu musím říct, že jsem jej zkoušela i na dcerku, má na tvářičkách hodně suchou pokožku, máme sice svůj krém, který ji vyhovuje a postupně léčí, ale po aplikaci tohoto olejíčku to byl spíše krok zpět. Ale za zkoušku člověk nic nedá, že? ☺ Na mne fungoval však na výbornou. I po měsíci užívání mám lahvičku téměř plnou... tedy mám stále asi tři čtvrtiny obsahu.

Olejíček se skládá hned z několika bio olejů (všechny jsou přírodního původu) a já vám ke každému z nich připíši své poznatky za měsíc používání

  • lískový olej - myslím, že tento olej může za všechno, co jsem výše popsala a souhlasně u toho pokyvuji hlavou - pomáhá hydratovat pokožku, udržuje rovnováhu kožního mazu a zanechává pokožku sametově hebkou
  • jojobový olej - ten se také projevil. Velmi lehce se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty, udržuje pokožku hydratovanou a pružnou.
  • mučenkový olejPro stále mladistvou pleť - jak říká popis výrobku. Přesně jak jsem zmínila už výše. Mučenka neboli též Maracuja pomáhá zpomalit poškození kolagenu a elastinu v pokožce a tím předchází procesu stárnutí. Ošetřená pokožka je pevná, pružná a mladistvá.
  • arganový olej – opět jsem poznala na pleti jeho působení, protože právě tento olej "je neocenitelný zejména díky svým regeneračním účinkům. Jeho látky ovlivňují pružnost pokožky, udržují optimální vlhkost kůže, zabraňují jejímu vysoušení a jsou vhodnou prevencí proti tvorbě vrásek." 
  • Monoi extrakt – ten může za vůni, kterým je celý olejíček obdařen. Monoi má zvlhčující účinky, chrání pleť před nepříznivými vlivy. Já za tuhle jeho vlastnost byla vděčná, po dlouhodobějším používání jej také na sobě vycítíte. Ocenila jsem hlavně při pochůzkách venku ☺Při masáží proniká hlouběji do svalů a kompletně uvolňuje napětí a ztuhlost. 
  • meruňkový olej - také se používá k masážím, obsahuje velké množství nenasycených esenciálních kyselin a rychle je vstřebáván pokožkou. Jelikož se používá k péči o vlasy, můžete i tuto emulze využít k ošetření suchých vlasů. Má zvláčňující a vysoce regenerační účinky. Jelikož je velmi jemný, je vhodný i pro citlivou pleť miminek a batolat.
  • slunečnicový olej - ano, všichni jej používáme v kuchyni, ale má kromě toho má skvělé zvláčňující účinky. Právě tento nenápadný olej díky vysokému obsahu kyseliny olejové a vitamínu E významně ovlivňuje pružnost pokožky, zabraňuje jejímu vysoušení a pomáhá ji navracet do původní podoby. Proto jsem tuto emulzi zkoušela také na bříško po porodu. Nevím, zda zabral právě olejíček nebo cvičení, ale jsem moc spokojená s tím, jaké pokroky na kůži právě v této oblasti mám. Výborný na strie a jizvičky.

Pokud jste na olejíček zvědavé, 
tak si jej můžete pořídit na mých oblíbených stránkách Biosféry.


Recenzi na tento výrobek a zkušenosti s ním jsem psala pravdivě, čestně, bez nátlaku a bez nároku na jakékoli finanční ohodnocení prodávající společnosti či výrobce.

K ♥

0 komentářů

Děkuji za komentář :-)