Krokoměr Tanita: hodnocení výrobku


Před dvěma měsíci se mi do rukou na testování dostal krokoměr Tanita. Před pár týdny proběhlo rychlé seznámení se základními funkcemi. Důvod, proč tomuto krokoměru hodlám věnovat tolik prostoru je ten, že nejde o žádnoý nespolehlivý a nepřesný kousek, který koupíte za pár korun v nějakém výprodeji hypermarketů. Tanita Am-180 je dražší, ale jak já často říkám, není "dražší", je cenný ☺ Každopádně vám po dvou měsících testování mohu hned na úvod říci, že mne nezklamal a kdykoli jsem vycházela z domu, vždy jsem jej měla buďto v kapse nebo klipem připevněný u kalhot.

Čímž bych se ihned ráda vyjádřila k dotazům, zda krokoměr přestane počítat například po vstupu do auta apod. Takže takhle - krokoměr je neustále v jakémsi pohotovostním režimu "stand by". Jako když uspíte počítač. Pokud krokoměr položíte na stůl, sám se po určité době "vypne". Uvítá vás nadšeným "hello" v momentě, kdy do něj byť jen drcnete nebo zkrátka vezmete do ruky. A zde se dostáváme k tomu, co je prima. Pokud jej držíte v ruce, můžete s ním chodit jak chcete, ale kroky vám nenapočítá. Pokud jej dáte do kabelky a půjdete, nějaký pohyb už zaznamená, ale je velmi nepřesný. Krokoměr zkrátka funguje pouze za chůze a v případě, že jej máte upevněný někde zhruba ve středu těla. Čili za opaskem, u kapsy u kalhot nebo v kapse bundy. Úplně nejlépe v kapse ve výši hrudníku. Pak funguje a počítá přesně. 

Co se týče příslušenství, v krabičce krokoměru najdete také samotný klip na přichycení, který se dá kdykoli sundat. Není pevný. Dále obsahuje přívěšek na uchycení, ten jsem já osobně vůbec neužívala. Také v krabičce najdete malý šroubováček na to, abyste si mohli sami vsunout přiloženou baterii a poté utáhnout. Poslední věcí je samozřejmě manuál, který je sám o sobě ubohý, jelikož obsahuje pouze základní informace o produktu a přestože je manipulace s krokoměrem velmi snadná,některý zkratky a značky na displeji krokoměru pro mne zůstávaly záhadou, protože v samotném manuálu vysvětleny nejsou. Pohledala jsem tudíž internet a našla tento dost obsáhlý manuál v angličtině. Průšvih je ten, že kdo neumí anglicky, asi si moc nepomůže ☺ Nicméně, jsem tu já, abych vám přiblížila to, jak krokoměr zaznamenává své údaje a co všechno znamenají.

Krokoměr oplývá pouze třemi tlačítky. Prostřední kulaté vás dostává skrz různé hodnoty, šipkami pak sami určujete, jakým směrem v čase se chcete posunout, buď o den nazpět nebo až 14 dní zpětně na samý počátek. Pokud budete mít krokoměr stále u sebe, můžete na něm sledovat následující informace.


TEE: celkový počet kalorií spotřebovaný za celý den
BMR: váš bazální metabolismus pro daný den
AEE: počet kalorií spálený tělem nad rámec bazálního metabolismu za daný den
RUN/WALK: celkové číslo kroků zaznamenaný jak chůzí tak během za daný den
WALK: počet kroků při chůzi za daný den
RUN: počet kroků při běhu za daný den
RUN/WALK (km): vzdálenost naměřených kroků při běhu a/nebo chůzi 
RUN/WALK (min): odhadovaný čas věnovaný chůzi a/nebo běhu
METs: tohle číslo poukazuje na stupeň aktivity v daném dni 
(krokoměr určuje pouze čísla od 1-3, jako indikátor aktivity vaší chůze)
TIME: aktuální čas


Krokoměr ukazuje naměřené ušlé kroky. Funkce GOAL! se zapne tehdy, pokud jste dosáhli 
1.000 kroků před svým stanoveným cílem. (Počet kroků, který chcete ujít či uběhnout se dá nastavit.) 

Díky zadané vaší výšce do přístroje je krokoměr schopen odhadnout přibližnou ušlou vzdálenost.

Krokoměr vypočítal kalorickou spotřebu nad rámec bazálního metabolismu.

A zde již doba strávená během a/nebo chůzí.

***

Jelikož je krokoměr vybaven také USB konektorem, je možné veškeré naměřené údaje přenést do aplikace vedenou přímo výrobcem na stránkách http://my.tanita.eu/ a mít tak svá data pro svou potřebu online. Na webu se zaregistrujete, stáhnete si přímo do vašeho počítače plug-in, díky kterému bude váš přístroj schopen spolupracovat s online webovou aplikací. Veškeré údaje z krokoměru je možno vložit také manuálně.

Závěrem:
Krokoměr Tanita se mi za poslední dva měsíce stal spolehlivým společníkem. Umí spoustu věcí - v první řadě počítá kroky, jak pro chůzi tak pro běh a to odděleně. Dle zadané váhy, výšky a věku je schopen spočítat přibližnou hodnotu spálených kalorií, ušlou či uběhlou vzdálenost v km, je snadno nastavitelný a hlavním kritériem je, že je opravdu přesný! Není nic horšího a nervy drásajícího, když přístroj na měření neměří tak, jak má. V tomto případě je vše splněno na výbornou a samotný krokoměr můžu hodnotit na jedničku s hvězdičkou. 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram