Poprvé ve fitku | Zápisky


Včerejší první den ve fitku pro mne znamenal moc. Tak moc, že o něm bude tento příspěvek. Probudila jsem se po 5 hodinách spánku - Elišce rostou zuby a moc tomu nedá poslední dny, a první, co mne napadlo, že nebudu mít na večerní trénink sílu, když nebudu vyspaná.

Taky jsem zaregistrovala, že mne bolí koleno... toto pěkně začíná! Den před tréninkem jsem trénovala záměrně jen ruce a břicho, abych to uhopsala. A teď... kulhám na levou nohu... pak si uvědomím, že jsem 3,5 hodiny tlačila naplněný těžký kočárek...

Ok, odvádím synka do školy, sedřu si achylovku v botech, které mi nikdy nevadily.

Přicházím opět domů s maličkou a cestou do sklepa sletím s kočárkem na schodech a o schody si narazím kostrč. To už si začínám říkat, zda je tohle normální a unikne mi hlasité "panebože".

Kolem oběda si jdu lehnout s malou, abych dohnala spánkový deficit. Hodinka mi pomohla, ale přichází přítel, který mne celý nadšený jde do postele přivítat a svou vahou mi skřípne druhé koleno.

O hodinu později se loktem uhodím pekelně do topení.

Bodám si tužku do ruky, když si píšu zápisky do sešitu.

Zaháknu bokem o kuchyňskou linku, až se musím přichytit zdi, jak se mi udělá černo před očima...

Dobrý bože!!!! Ať už je večer nebo do fitka přilezu jak Joffrey od Angeliky!!

Večer se nekompromisně blíží a já jsem prostě strašně nervózní. Nevím, co čekat. Znemožním se? Jaká bude trenérka? Jací budou lidi? Co si mám vůbec představovat? Přesně zažívám onen pocit, že lidé se neznámých věcí bojí. Přemýšlením u Elišky usnu. V šest večer mne budí přítel - decentně, že bych se měla jít už připravit.

Už? Nikam nejdu... najednou mne bolí koleno víc než předtím, kostrč taky... budu zvracet...

Beru šminky a jdu se namalovat.

"Z jakého důvodu se do fitka musíš malovat?" ptá se přítel.
"Nevím, asi ze stejného důvodu jako ty na sebe šplícháš tuny vody po holení do práce," prostě pro pocit, no ne?

Zjišťuji, že mi teče flaška. Ale už není čas na zdržování. Popadnu mikinu a v dešti valím.

Za 20 minut jsem před fitkem. Skromně nahlížím dovnitř, kde stále ještě dokončují předešlý trénink. Vejdu. Jdu k pultu zaplatit hodinu. Paní se usmívá a vstřícná a vysvětluje, kde co je, protože se ji přiznám, že jsem tu poprvé a jsem nervózní :))

V šatně mám číslo 7. Šťastné - prý!

Mám v tašce tílko a triko, ale tak se bojím a tak velké ostychy mám, že si nechávám triko. Naštěstí je fitko dobře klimatizované. Což mám radost, vydýchaný vzduch by mne dostával do mdlob.

V tělocvičně skončili a probíhají přípravy na naší hodinu. Kruhový trénink. 4 stanoviště u TRX. Panebože, nikdy jsem to nepoužívala! Mě jebne!!! Nicméně uznávám, že v tělocvičně panuje prima atmosféra a holky vtipkují a řeší mezi sebou, co na ně trenérka chystá.

Celkem deset stanovišť. U každého minutu. Celkem 4 kola.

S úctou nechávám vybrat startovní stanoviště stálice, na mne zbyly žebřiny. A jedem....

U druhého stanoviště si urvu nehet o medicinbal. Nasrat! Už fakt že jo!

U třetího stanoviště mě paní švihne medicimbálem do hlavy... omlouvá se, i trenérka se ptá, zda jsem ok... Jsem ok? Rozhodně :D "Jojo, v pohodě." Kdybyste věděly :D

Doufám, že si u čtvrtého stanoviště nevyvrtnu kotník, kromě kliků a zvedání sandbagu přebíháme přes bosu.

Naštěstí je všem zraněním konec... a já jsem vděčná za 3 asi 2 minutové přestávky během celého tréninku. Příjemně jsem si zacvičila, propocené triko jsem již dlouho neměla. Pomáhám s úklidem, zatímco se chystají kola na další hodinu. Rychle blejsknout pamětní foto :D A spálené kalorie na pulsmetru. Který jsem celou nervozitou zapomněla zapnout, takže jsem si naměřila jen část.

Jdu se převléknout, jsem tak zpocená, že na sebe to suché oblečení ani nedokážu dostat...a upřímně, ani se mi nechce domů :)) Zapisuji se na další tři hodiny.

Po cestě vám dávám fotky na FB.

Doma je klid, dítě spinká, přítel kouká na film. Prohodíme pár slov, svlíkám se... on se usmívá...

"Co je?" ptám se.
"Nic," usmívá se dál.
"Tak proč se tak křeníš?" usmívám se už taky. Má nakažlivý úsměv, prevít.
"Sluší ti to, když jsi šťastná."

***

0 komentářů