Dámská běžecká obuv Diadora


Říká vám něco název značky Diadora? Možná si říkáte, že jste u ní už slyšeli dost určitě i na stránkách blogu. Ano, je to tak. S touto značkou jsem neměla nikdy zkušenost a právě proto jsem jí dala kdysi před pár měsíci svoji první šanci. Jelikož první botky obstály na jedničku a za svým názorem si do teď stojím, využila jsem nabídky a prodejce mi svěřil testování dalších botek a to jedny z dámských běžeckých obuví N-6100. Jelikož se jednalo o botky za vyšší cenu než posledně, nechtěla jsem nic ponechat náhodě a pořádně s nimi vyrazila do terénu. Vždyť co by to bylo za recenzi, kdybych vám jen napsala, jak jsou na pohled pěkné. I když možná tím začnu :)


Tyhle "diadorky" jsou skutečně luxusní již na první pohled, barevně výborně sladěné a když mi přišly, musela jsem se rozplývat hlavně nad tím, že jsou mnohem hezčí ve skutečnosti než na obrázku. Osobně se mi kombinace barev růžová a šedá velmi líbí, navíc zde krásně vyniknou obě z barev a přesto to není tak do očí bijící. Zatímco růžová je skutečně růžová, krásná šedá barva tuhle výraznost zase tlumí a zkrátka vypadají skvěle. 


Mají od prvního pohledu krásný design, snad to o botách můžu říct, nejde o klasickou podrážku jako u ostatních bot, jak jsem minimálně já zvyklá, ale krásně klenutou, zajímavě "vykrojenou" s fialovým lemováním. Celá bota je opravdu precizně zpracovaná, je jedno, z jaké strany na botky koukáte, nenajdete jedinou chybičku a nezbude tudíž nic jiného, než zjistit, zda se kromě oka bude botka "líbit" také noze a chodidlu samotnému. 


Po obutí máte pocit, že boty byly ušity a zhotoveny přímo na vaši nohu. Samy o sobě jsou ergonomicky tvarované speciálně pro ženský tvar chodidla. A tento úkol byl splněn na výbornou. Po obutí při chůzi či běhu jste doslova jako v peřince a přitom je noha pevně "ukotvena". Kdo je zvyklý na dražší obuv, zřejmě ví, o čem mluvím. Nehrozí žádné viklání ze strany na stranu, nechtěné špatné došlápnutí a s tím možné poranění. Botky jsem testovala jak na klasickém asfaltu, tak na nerovném terénu plném kamení a ztvrdlé půdy. Ano, někteří totiž běhají po polích a lesích a tam to chce mít zkrátka jistotu. 

Nemohla jsem si také nevšimnout s jakou lehkostí nohy dopadaly na zem i přes nepřízeň terénu. V levné obuvi, kterou tedy samozřejmě také mám doma, cítím doslova každý kamínek po došlápnutí. U těchto "diadorek" jsem cítila neskutečnou odolnost, jakoby samy podrážky všechny nešvary pod nohama ignorovaly. Tohle odpružení má na svědomí podrážková guma, která je v přední části foukaná a v zadní části na patě je speciální guma Duratech 5000, která se po mém zjištění používá při výrobě Diadora bot pro tenisty.


Celý svršek je prodyšný, aby docházelo k cirkulaci vzduchu z vnitřního prostředí směrem ven a naopak. Menší nevýhodou je, že ačkoli jsou boty skutečně prodyšné a po většině ploše boty se vám dovnitř voda nedostane, nemá jak, neplatí to pro onen svršek, který je logicky otevřený, aby noha i bota dýchaly. Zastihne-li vás na cestě při joggingu déšť, po pár minutách ucítíte známky vlhka a co mi vykouzlilo úsměv na rtech, při větším větru do bot skrz onen svršek fouká :) Vyběhnete-li v chladnějším počasí, bude vám na nožky zima. Vesměs je to ale jediný nešvar, se kterým je nutno počítat. Z jiných částí bot se voda dovnitř rozhodně nedostane. 


V botech je vyjímatelná stélka, speciálně navržená pro ještě další tlumení nárazů a mezipodešev je obohacen o pěnu s prvky, které napomáhají odpružení a stabilitě. Jestli se tohle všechno na botech skutečně prokazuje? Nemáte zdání, jak všechny tyhle systémy jdou znát. 

Jelikož se mne budete určitě ptát, zda byste botky využili také při domácím cvičení nebo někde v tělocvičně, já osobně jsem s nimi cvičit zkoušela, ale přestože jsou opravdu měkké a neskutečně pohodlné, při výkonu jsou na domácí podmínky docela hlučné :) Jsou sice neskutečně lehké a cvičení s nimi bylo příjemné, nicméně, více se mi na takové cvičení hodí již dříve recenzované levnější sestřičky NJ-404 W boty.


Pokud jste fanoušky běhání a pokud bych já byla fanoušek běhání, neváhala bych ani na vteřinu a investovala do nich. Jsem si opravdu jistá, že byste byli spokojeni. Pokud máte možnost si boty vyzkoušet, určitě tak učiňte na některé z prodejen. Já jsem fitness nadšenec a peníze ráda investuji do fitness vybavení. Ale jste-li nadšenci běhání, jinou kvalitní výbavu, než tu, kterou byste měli mít na nohách, nepotřebujete. V případě těchto bot to není investice na jednu či dvě sezóny. O zdravotní podpoře ani nemluvím.


Stejnou běžeckou obuv najdete kromě kamenných 
obchodů také na stránkách prodejce ZDE.

Botky jsem vám nafotila ze všech možných úhlů, abych vám tak mohla přiblížit co nejvíce dokonalost, zpracování a ženskost těchto krásek :) Samozřejmě se prodávají také v provedení pro muže. 

0 komentářů

Děkuji za komentář :-)