Tip pro rychlé a lehké jídlo: Kuskus se zeleninou


Nechce se vám den co den stát u plotny a vymýšlet, co dobrého si uvařit? Co by mohlo chutnat i dětem a vy zabili dvě mouchy jednou ranou? Navíc, aby to bylo lehké, trošku letní a zdravé?

Existuje spousta kombinací, které můžete vytvořit s pomocí kuskusu. Kdykoli nevím, co udělat anebo se nechce, sáhnu pro kuskus a jídlo je za moment na stole. 

A pro všechny, kteří začínají se zdravou stravou a neví, co by si měli dát na talíř, věřte, že tímto se tělu zavděčíte maximálně!!

Budete potřebovat:
100 g celozrnného kuskusu
2 vajíčka
olej
2 rajčátka
salátovou okurku
sůl

Množství je zhruba na dvě porce, ale je vesměs na vás, kolik čeho uděláte, kolik zeleniny přidáte. Akorát s olejem šetřete :))

Kuskus si vždy nasypu do sklenice, mírně osolím a zaliju jej vroucí vodou. Krásně za chvilku nabobtná.
Mezitím si nakrájím zeleninu, do pánve dám lžíci oleje a přidám proceděný kuskus (zbytečnou vodu navíc , pokud zůstane, tam nechceme). Rozklepněte vajíčka a vhoďte je ke kuskusu. Vzorně míchejte, dokud se vajíčka "nezdrcnou", nepřikrývat! Aby voda šla všechna pryč co nejrychleji z pokrmu :) Přidejte do směsi nakrájená rajčata (na menší kousky) a zase míchejte. Šťáva z rajčátek nám směs trošku obarví, ale to nevadí. Navíc rajčátka upravované za tepla jsou pro tělo přínosnější. 

Za  chvilku bude kuskus hotov. Bez dalšího ohřevu přidáme na půl měsíčky nakrájenou okurku a pouze promícháme. A hned podáváme.

Kombinace se možná bude zdát někomu šílená, ale věřte, že si maximálně pochutnáte :))

Jednoduché, rychlé a skvělé jídlo!!!

K.

2 komentáře:

  1. Ač se snažím sebevíc, nemám ten kuskus za žádnou cenu tak nadýchaný... Tak pěkně prosím smutně koukám poraďte mi co zlepšit. Je nějaká stanovená doba, po kterou nechat kuskus nabobtnat? Zaleju ho vrouci vodou a někdy na něj zapomenu a po 45 min když ho pak dávám na pánev, už vypadá jak kdyby jej někdo pozřel. Ale ikdyž si ho hlídám a nechám bobtnat jen 10 minut konzistence mi přijde stejná =/ Jak to tedy udělat, v čem je to kouzlo, aby byl nadýchaný? Moc díky za jakékoliv rady =)

    OdpovědětSmazat

Instagram