Kolik toho denně nachodím

Pohybem opravdu nešetřím. Jsem na mateřské dovolené a dcera se momentálně učí chodit a tak se skutečně nezastavím. Dcerka si všude dojde nebo se připlazí, všechno zkoumá, přerovnává, rozdělává, vyhazuje, rozhazuje, a já chodím a všechno dávám na své místo a tam kam patří. Zatímco jí na to všechno stačí pár vteřin, mně to zabere několik minut. A je to vlastně donekonečna :-) Vstáváme kolem 4.-5. hodiny ráno a zatímco si ostatní dávají někde na svačinu kafčo s cigaretkou, já si přeji, aby byl už večer, protože už kolem desáté dopolední toho mám plné kecky. O tom, jakým způsobem vařím oběd pro nás dvě se raději ani rozepisovat nebudu. 

A, bohužel pro mne, když má moje malá ovečka chutě spát, jsme zrovna na cestě do školy pro jejího brášku, takže cestu prospí a já prochodím (= neodpočinu si). Školu máme poměrně daleko, chodím to vlastně dvakrát denně tam i zpátky. Do toho nákupy, které musím zařídit a domů s těžkým kočárkem už přijíždím doslova s vyplazeným jazykem a s propocenými věcmi. A dcerka je vzhůru a mé druhé kolo pravidelně začíná nanovo :-D A když večer usne, donutím se z posledních sil udělat se synkem úkoly (paní učitelka nás nešetří) a mám sotva půl hodinku až hodinu pro sebe, to si obvykle čtu nebo zajdu na internet.  Chodím spát jak důchodci kolem deváté večer, abych měla na druhý den znovu na všechno sílu, už mi holt není dvacet let, ani třicet :-)

Vysvobozením mi je tak jen víkend, kdy skutečně - pokud nemusím - nikam nechodím a čerpám síly na další týden. Nebo ideálně, když po 6-8 týdnech přijede přítel na 14 dní z Francie, kde pracuje jako dřevorubec. Když jsou na dvě děti dva, je to hned znát :-)

No ale teď k tomu hlavnímu... kolik toho vlastně nachodím? Tím nemyslím po celý den, ale rozhodla jsem se, že si jednou změřím svoji obvyklou trasu, kterou den co den podnikám mimo domov. A vykoukly na mne zajímavá čísla :-)

 Každý den ujdu zhruba 12.000 kroků.

To je přibližně 8.6 km.

Potřebuji na to zhruba dvě hodiny.

Spálím při tom přes 550 kcal.

I přes tento každodenní pohyb si najdu i tak pár minut na cvičení. Cvičím opravdu každý den, high-intensity tréninky se Zuzkou Light. To mi umožňuje šetřit čas, nikdy necvičím déle než 15 minut, protože věřím, že tím hlavním pohonem a motorem je správné a zdravé stravování, na kterém si dávám opravdu záležet. Strava udělá veškerý ten zázrak s tělem a pak stačí skutečně jen takto krátký výbušný trénink a tělo se tvaruje, zpevňuje a celkově posiluje a utužuje tím své zdraví. 

Miluji pohyb. Miluji ten stav a spokojenost po tréninku. Pohybem a fitness celkově žiji už téměř dva a půl roku a stále mne to nepřestalo bavit. Naopak! Lituji, že jsem do toho nevhlédla mnohem dřív. Ale v případě fitness nikdy není pozdě.

4 komentáře:

 1. Ty vstáváš mezi 4-5 hodinou ráno? :-O To vstává Eliška tak brzo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Peti, jojo, když vstane v 5, jsem ji vděčná :D Ale už jsem si zvykla.. však ono ji to časem (doufám) přejde :))

   Smazat
 2. Karlík byl v tomhle úplně stejnej, vstávali jsme o půl páté...večer jsem šla spát v devět a modlila se, ať vydrží aspoň do pěti. Navíc se budil v noci někdy i co hodinu. Byl to masakr, takže chápu, co zažíváš. Vždycky si říkám, že bude líp, ale to Ti asi nepomůže...Davča je lepší, vstávame všichni kolem půl sedmé, ale když poslouchám holky kolem, že dají spát dítě o půl osmé a spí jim durch třeba do osmi nebo devíti? Prosím? Kde jsem udělala chybu? :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Anetko :-) mluvíš mi z duše :-D Já doufám, že se brzy tohle období nějak překlene a bude líp... fakt doufám :-D Je to jak říkáš, před 20 minutama usnula, takže doufám, že aspoň do 5 ráno vydrží :D

   Smazat

Instagram