Pouštění draka

Jako dítě jsem to nesnášela. Všichni chodili na podzim pouštět draky a já nechápala, co na tom každý vidí. V čem spočívá ta zábava, že držíme lanko a koukáme se, jak nám drak lítá nad hlavami?

Dnes je to všechno úplně jinak a o víkendu jsme si pěkně zablbli. Bylo nádherně, problém byl jen ten, že bylo skoro bezvětří. I na poli. Takže momentů, kdy nám drak krásně lítal bylo málo, o to ale byly vzácnější a když vyletěl, usmívali jsme se jak "cipísci", synek vedle mě hopsal nadšením a dcerka se mračila, co to tam je ve vzduchu za havěť :-) 

Vyrazili jsme na pole za domem, kde bydlíme a užili jsme si chviličku srandy. Sice jsme půlku času jen namotávali lanko, jak nám neustále drak padal k zemi, ale bylo to fajn. A když náhodou vzlétl, i ostatní kolemjdoucí, kteří vyrazili na pole na procházku, zvedli své hlavy a koukali jak děti a usmívali, že nám pod modrým nebem poletuje velký drak :-)

Určitě také jděte. Ať už máte děti nebo ne. 

"Utíkeeej! Ať ti nespadneee..." - stejně sletěl :-) 

Raritka, synek "chytil" vítr a drak letí :-D

Já, ve věčné pozici "namotávače", jelikož synka to nebavilo.

1 komentářů

  1. Já pouštění draka vždycky milovala. Hned nad barákem máme veliké pole, takže jsme tam každý podzim hezky blbly se sestřenkou. :)) Právě přemýšlím, že letos vezmu brášku a půjdeme na drakiádu organizovanou naší obcí, ať si zavzpomínám na to krásné dětství. :))
    PS: Namotávání mě taky nikde nebavilo. Od toho jsou rodiče. :D

    OdpovědětVymazat