DIY: ze starého trika nové


Jsem lempl na ruční práce, no vážně :-D Neumím kreslit, neumím rovně stříhat, od lepidla všechno umažu, ale obdivuji všechno, co se dá ručně vylepšit nebo vyrobit. Proto jsem se rozhodla, že se nevzdám a budu na sobě pracovat. Kdysi jsem kreslila podle předlohy, nyní tedy háčkuji a usmyslela jsem si pustit se také do tohoto na oko jednoduchého návodu, jak si ze starého neforemného vytahaného trička udělat nové.

Zrovna tohle, co mám na fotce se mi fakt už příčilo nosit. Ale nastal čas, kdy jsem vzala nůžky do rukou, křídu taky, načmárala pár čar, uvázala správné proužky (na třikrát :-D) a kupodivu jsem vlastníma rukama vytvořila nové triko, které vypadá pěkně a mám ho opět ráda. 

Takže jak na takové triko? 


Připravte si staré, vytahané triko, které už dlouho nenosíte, křídu a nůžky. 


Nakreslete si křídou čáru, jednu napříč od spodní části rukávu až k protilehlému rameni (ale ne až ke kraji) a druhou lehký oblouček kolem druhého rukávu. 


Ustřihněte. Další čtyři čáry následují po boku, stejně od sebe (s tím jsem měla trochu problém, jak je vidno :-D) a jedna čára je navíc také u ramene. 


Opět rozstřihněte a následně pod paží nastřihneme sešikma, jak ukazuje křídou vyznačená čára a všechny spojené části po bocích také rozstřihneme. 


No a pak to všechno pěkně uvážeme a nový kousek ve vašem šatníku je hotov.


Tak snad jsem vás alespoň trochu inspirovala a všechny, kteří jsou stejně leví jako já, trošku povzbudila. To dokážete taky. Když i já :-) Hezký den. 


4 komentářů

 1. Pěkné, pěkné, ideální na pláž. Na tohle se asi bude lépe hodit tričko z viskózy než bavlněné, aby se netřepilo, jinak se bude muset oentlovat :). Ale jinak supervychytávka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dělala jsem podle návodu, taky měli bavlněné :D Ale zatím drží. I po vyprání :-) Tak snad vydrží až do léta :D

   Vymazat
  2. úplet se netřepí, ale jestli je tenčí, tak se bude asi kroutit.. ale kdo se chce piplat, může ten ustřižený kus použít na olemování :o) každopádně to vypadá moc pěkně ;o)

   Vymazat
 2. Tyhle trika se nelemuji, ma to tak vypadat ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)