Moje proměny 2012 - 2017

By pátek, října 06, 2017


Ještě čerstvě si pamatuji na první den, kdy jsem se na sebe zdravě naštvala a pustila se do práce na svém těle. Bylo přesně 27. dubna 2012, můj první blogový post si můžete přečíst zde, abyste viděli, že jsem byla na sebe nehorázně naštvaná. Vážila jsem 73 kg, byla všude rozkydlá a vyhýbala se pohledu do zrcadla bez oblečení. Měla jsem se plné zuby, toho, jak zacházím se svým tělem, jak se stydím před přítelem, a kroutila hlavou nad tím, kam jsem to nechala dojít. Já. Člověk, co miluje pohyb a sport. Přitom stačil jediný měsíc a do toho všeho jsem se zamilovala. Do zdravého stravování, do cvičení, do objevování nových věcí, které se týkaly tohoto životního stylu a díky blogování jsem také našla spoustu dalších nadšenců, kteří žili s podobnou láskou a odhodláním.

Duben 2012                            Květen 2012                         Červenec 2012

***

Týden za týdnem plynul. Vždycky jsem si říkala, jak je to strašně dlouhá doba, než uvidím výsledek, než něco dokážu. Ale život letí tak závratným tempem, že místo čekání na neuskutečnitelný zázrak, bylo nutné vydat se jedinou cestou a to jít si pro výsledek tvrdě a bezhlavě. Bez možnosti kapitulovat a nechat se svést těmi, co nevěří, na scestí, ze kterého se jen špatně dostává. Vydržela jsem. Naposledy jsem vážila 62 kg někdy na střední a dosáhla jsem toho znovu. A navíc s pevným tělem, které jsem v zrcadle ještě na sobě nikdy neviděla.

Srpen 2012                                 Říjen 2012                                Leden 2013

***

A pak se to celé poto... a já opět začala kynout. Ale tak nějak jinak :-) Dozvěděla jsem se, že s přítelem čekáme miminko a místo six-packu si v zrcadle fotila čím dál krásnější one-pack. Během té doby jsem cvičila jen mírně, ale udržovala se stále v pohybu. Jedla jsem zdravě, jak se jen dalo a jak to situace dovolila. Odměnou mi byl pak snadný porod, i přesto, že jsem přibrala na 80 kg. Ale byly to zdravé kilogramy :-) A byla jsem na ně pyšná. Byly naše. Moje a dcerky!!!

Květen 2013                             Červenec 2013                 Září 2013

***

Z porodnice jsem se vrátila po týdnu plná sil (kupodivu) a hned se fotila. Začínala jsem opět na 73 kilogramech. Jako na počátku. Měla jsem tentokrát výhodu. Věděla jsem, jaké cvičení na mě zabírá (krátké intenzivní HIIT tréninky), jak na to jít se stravováním, jaké metody s jídlem mi absolutně nevyhovují a jaké ano, a toho jsem se chytla a znovu bojovala. 

                           Říjen 2013                       Listopad 2013                          Březen 2014                        
    
***

Na fotografii ze září (níže) mám 57 kg. Takové číslo jsem měla na váze naposledy snad před dvaceti lety na základní škole. Abych této váhy docílila, měla jsem devět týdnů naordinovaný low-carb režim a když se do něčeho pustím, beru to dost vážně. Byla jsem na sebe po celou dobu dost přísná. Což byl největší problém. Neposlouchala jsem vlastní tělo, šla jsem na sílu a naopak nutila tělo poslouchat, jak to chci já. Tehdy pro mne nebylo možné, díky mým chybám v low-carb stravování, držet tento režim dlouhodobě. K tomu jsem ještě musela dozrát. Vrátila jsem se zpátky k racionálnímu stravování tak, jak nás to učili už ve školce a také zpátky ke svým 60 kg. 

           Červenec 2014                                       Září 2014                                  Říjen 2014

***

S přelomem roku 2015 jsem byla ze všeho příšerně unavená. Fitness se mi zarylo tak hluboko pod kůži, až jsem nepoznávala sama sebe... moje touha za dokonalostí a být příkladem pro všechny vzala za své a já si po několika týdenním odpočinku od cvičení a blogování našla cestu k józe, o které jsem si nikdy nemyslela, že v ní najdu zalíbení. Stalo se. Učila jsem se pracovat na sobě, ale ne z venčí, ale uvnitř. Učila jsem se zpomalit, uvědomovat si vlastní bytí a že mám také jiné zájmy, koníčky a rodinu. Znovu jsem si našla zalíbení v pečení, krášlení bytu, háčkování, čtení knih, opět jsem v sobě objevovala člověka, kterým jsem byla, než jej zaslepilo fitness a 100% oddanost zdravé stravě.

 
Únor 2015

***

Později jsem se opět vrátila k HIIT tréninkům, ale již jsem je necvičila tak často a na sílu, jako tomu bylo dříve. Vytvořila jsem si vlastní cvičební plán, který mi pomůže dlouhodobě udržovat se fit (střídání HIIT tréninků s jógou). Stále jsem si držela krásnou váhu 62 kg, mé tělo se díky józe tvarovalo i jinak a mé HIIT tréninky se díky ní dostávaly naprosto do jiných dimenzí. Navíc jsem si vytvořila jedno nové pravidlo, kterého se držím doposud a je ohromně funkční na kvalitu mého života: nebudu se držet žádných tabulek a plánů, budu poslouchat svoje tělo, nebudu blbnout a budu žít.

                        Červen 2015                           Leden 2016                            Únor 2016                      

***

Poté, co můj táta spáchal sebevraždu, jsem ztratila naprostou chuť nejen do života, ale také chuť o cokoli se snažit v rámci cvičení a zdravého stravování. Nechápala jsem, jak může život pokračovat dál bez tak skvělého člověka, jakým můj táta byl. Na truc všemu jsem na sebe začala kašlat, jíst špatně, přejídat se, necvičila jsem, bylo mi to úplně jedno. Trvalo pár měsíců, než jsem se probrala z letargie a když na váze ukazovalo číslo pomaličku 67 kg, marně jsem hledala motivaci a vzpruhu, kterou jsem potřebovala jako sůl. V té době přijel do Prahy můj fitness idol Zuzka Light. Sledovala jsem ji díky médiím na každém kroku, nasávala energii, kterou vyzařovala a byla to právě ona, kdo mi nevědomky na dálku dodal druhý dech. Opět jsem se vrhla na low-carb stravování a střídala 20 min HIIT tréninky s jógou a strečinkem. Mělo to na mne tak ohromný vliv na rychlost metabolismus, že jsem po pár týdnech při 60 kg musela ubrat na cvičení. Hubla jsem i při 2000 kcal za den. Low-carb stravování jsem se naučila tentokrát zařazovat intuitivně a bez žádných přísných pravidel. Vědomí, jak se mnou tělo spolupracuje tehdy, když jej poslouchám a vnímám, bylo neskutečný :-)

Květen 2016                     Červenec 2016                        Srpen 2016

***

Život je plný překvapení, překážek a údivu... všechny ty neplechy, co se v životě dějí, mají svá odůvodnění. Skoro bych řekla, že vždy přijdou v pravou chvíli. I tátova smrt byla nutná. On to věděl. Chtěl, abychom dál žili šťastným životem a nezůstal nám na obtíž... takhle to viděl. Já už navždy budu nosit v sobě kousek jeho disciplíny, ambice a pokory. Vím, že by nechtěl, abych se odepsala po zbytek života a odmítla na sobě pracovat, protože jestli můj táta něco dokázal ocenit, byla to pracovitost. V jakémkoli směru. Člověk se nemusí doslova předřít, ale měl by být dost chytrý na to, jak vytřískat co nejvíc z toho, co může obětovat. Já dokážu obětovat laskominy za zdravou stravu, ale ne vždy. Zcela záměrně si někdy upeču kaloriemi nabitý koláč, protože bez těchto sladkých teček by byl život jen neúplná chaotická věta. Dopracovala jsem se k tomu, že nechci svůj život zcela zasvětit zdravému stravování a cvičení, ale jelikož chci vypadat hezky, musím najít určitý kompromis a naučit se jej na sobě aplikovat. Ten kompromis je v intuici:

 • jím jen tehdy, když cítím počáteční známky hladu
 • zdravá strava musí značně převažovat z dlouhodobého hlediska nad nezdravou
 • když cvičím, cvičím intuitivně - střídám HIIT, jógu, strečink, pilates podle toho, jak se cítím a na co mám momentálně chuť (v létě se většinou potřebuji více vybít, tak častěji zařazuji HIIT, na podzim a v zimě mám potřebu zpomalit, pak vybírám častěji jógu a strečink)
 • stále jsem fanouškem low-carb high-fat stravování, ale neobětuji se žádným přísným pravidlům, zkrátka jej intuitivně zařazuji, pěkně pianko :-), cítím se při něm báječně, jsem schopna lépe tělo vnímat a lépe fungovat, a pak samozřejmě intuice nadevše ♥
 • neupřednostňuji fitness život před skutečným životem, zkušenosti mne ponaučily
Současná váha: září 2017 (59 kg)

Březen 2017                      Červen 2017                       Září 2017

***


:-) Kristina

Mohlo by se vám líbit

27 Comments

 1. Dobrý den,

  je mi líto, že váš fitnes blog je zablokovaný, kvůli nějakým debilům. Poctivě jsem se prokousala celým blogem až k vašemu porodu a pak jsem asi na půl roku neměla čas a teď když bych na něj chtěla kouknout a dočíst co jsem nestihla tak blog není. A to kvůli trotlům. Bylo by možné pro opravdové zájemce zpřístupnit původní blog za poplatek. Tak bychom se vyhnuli tomu, že Ti co mají zájem jen blbě kafret se na vaše stránky nedostanou. Jsem se chtěla podívat na vaše recenze na konkrétní cvičení, vrátit se na články které jsem už i četla, kde byly dobré info. No a taky dočíst co jsem nestihla. Váš blog byl pro mě taková fitnes kuchařka a jak jsem chtěla tak jsem se k němu mohla donedávna vrátit a vyhledat si články co mě zajímaly. Vracela jsem se k vašemu blogu tak jak dobré knize. Opravdu je moc škoda, aby kvůli tupounum byl blog nedostupny všem. Někdy mi to připadá, že si někteří jen léči svou frustraci a tak na někoho naplivají jen proto že můžou. Prosím zvažte způsoby jak blog zpřístupnit vašim fanouškům. Mě momentálně napadá to zpoplatnit. Mějte se a na blbečky zapomeňte. Hňupi si nezaslouží, aby nám brali energii.

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý den. Naprosto ve všem souhlasím s p. Zuzanou. Rada jsem četla recenze k jednotlivým cvičením a hlavně jsem tam našla cvicebni videa od Jillian. Teď nevím kde to hledat :(. Taky se přimlouvám ke zpoplatnění :). Přeji hezké a pohodové svátky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nastesti jsou na ulozto. aspon 30 day shred https://uloz.to/!adKu745V5/jillian-michaels-30-day-shred-zip

   Smazat
 3. Dobrý den, souhlasím s předchozími...Mě Vaše stránky vždy motivovali a inspirovali. Zpoplatnění by mi nevadilo.

  OdpovědětSmazat
 4. Dobrý den, souhlasím s předchozími...Mě Vaše stránky vždy motivovali a inspirovali. Zpoplatnění by mi nevadilo.

  OdpovědětSmazat
 5. Odpovědi
  1. Radko, prosím tě, nahoře v menu si klikni na "moje e-knihy", je tam ode mne zdarma průvodce touto problematikou k přečtení :)

   Smazat
  2. Zlata, diky! Ja to prave hledala...ale na e-knihy jsem zrovna neklikla :-)

   Smazat
 6. Mám tě zkrátka ráda Kristi :-) Poslední odstavec od "Život je plný překvapení ... " mě opět pohladil... Až pojedeš někdy do Prahy, zastav se prosím na to kafe :-) Silvie .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Silvi :) Jestli pojedu do Prahy, tak spíš ten čaj :D Měj krásný den.

   Smazat
 7. Kristi, moc hezký souhrn a přehled, čím si člověk během několika let prochází. A mimochodem, moc Ti to sluší :-)
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětSmazat
 8. Vypadáš nádherně. Je fajn že člověk vidí takovou motivaci a změnu. :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětSmazat
 9. Tak to je parádní shrnutí, moc ti to sluší ! :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětSmazat
 10. To je krásnè Kristinko,ať je Ti dobře, třeba mě Tvůj článek správně nakopne

  OdpovědětSmazat
 11. Smekam nad takovou pokorou a cilevedomosti. Casem si ruznymi fazemi zivota projde kazdy. Svatby, pohrby, narozeni deti.. kazdy si musi po case zase najit motivaci a je skvele cist, ze to jde! Drzim palce. Kdybys snad nekdy jela do prahy, muzem dat caj nekde doma, nebo v cajce... mam kamaradku, ktera nechce dite kvuli tomu, ze si znici zivot a figuru, ale jde to a i ty jsi zivouci dukaz :)

  OdpovědětSmazat
 12. Kristi, ty jsi vážně neuvěřitelná. Všechny ty chvíle, kdy ses dokázala zase nakopnout... Držím palce na další životní výzvy!

  OdpovědětSmazat
 13. Kristy, ses moji dlouhodobou inspiraci, pamatuji, jak jsem tě v září 2012 objevila s touhou zbavit se svých špeku (naštvaná na své tělo stejně jako ty v dubnu) a díky tobě zkusila Jill a díky tobě do toho dávala všechno a konečně jsem věřila, že zvládnu zhubnout. I když jsem se pak více obrátila k běhu a venkovním sportům, pořád jsem tě sledovala. A teď 5 měsíců po porodu hledajíc něco, co by mé oslabené tělo zvládlo, jsem opět inspiraci našla u tvých zápisků o cvičení po porodu. Prosím nepřestávej nikdy psát a hlavně nikdy nemaž blog, jinak nevím, kam budu chodit sbírat odhodlání ke cvičení po delším výpadku :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Až dnes jsem přečetla tohle Tvoje shrnutí. To je úžasný časosběrný dokument! Je pravda, že jsem se časem vydala trochu jinou cestou, než Ty, ale Tvůj blog sleduju pořád. Jsem za něj moc ráda. A děkuju za všechno, co se v něm mihne! Přeji úspěšný rok!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Evi :) Tobě také přeji prima rok :) Ať se Ti moc daří a slouží zdravíčko :)

   Smazat
 15. Ahoj, několikrát jsem narazil na tvoje webovky a to vždy když jsem hledal něco o zdravém životním stylu. Dnes jsem našel u tebe článek na téma LCHF(sám to dodržuji). Nepotřebuji rady a vím, že ani ty ne :). Přesto bych ti doporučil jednu knihu která mi obrátila pohled na potraviny vzhůru nohama. Je od amerického lékaře Robert H. Lustig. Kniha se jmenuje Cukr náš zabiják. Není to drahá záležitost na to jak moc člověku dokaže otevřít oči. S pozdravem M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj M., moc děkuji za milý komentář a za doporučení knihy, určitě se po ní podívám, protože já jsem LCHF holka a tohle téma mne vždy zajímá, jelikož je o něm stále málo informací a nedůvěry... :) Děkuji a ať se Ti daří :)

   Smazat
 16. Ahoj Kristýnko, také jsem se o sebe začla starat a popravdě, žádná prochajda růžovým sadem to teda není! Jenže ten pohled do zrcadla po prvních uspěších je tak nakopavající, že člověk samou radostí pokračuje. U mě šlo o první krok! Chtěla jsem ti poděkovat za úžasnej blog... náhoda pro mě, tu a tam prostě jen tak serfuji a přitom jsem již včera narazila na tebe. Takže děkuji a přeji hodně štěstí a sil na stálé pokračování.

  OdpovědětSmazat
 17. Ahoj Kristýnko, také jsem se o sebe začla starat a popravdě, žádná prochajda růžovým sadem to teda není! Jenže ten pohled do zrcadla po prvních uspěších je tak nakopavající, že člověk samou radostí pokračuje. U mě šlo o první krok! Chtěla jsem ti poděkovat za úžasnej blog... náhoda pro mě, tu a tam prostě jen tak serfuji a přitom jsem již včera narazila na tebe. Takže děkuji a přeji hodně štěstí a sil na stálé pokračování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) To mne těší :) A držím palce, ono to stojí za to :) Opravdu! Člověk nemá nikdy vyhráno, ale kdy vlastně v životě má, že? :)

   Smazat
 18. Ahoj, dnes jsem našla tvůj blog a hned mě zaujal. I tento článek je moc hezký, super fotodokumentace. :)

  OdpovědětSmazat