Moje úspěšné desatero ke štíhlému a zdravému tělu


Všechny ženy mají své sny, vize a přání. Já fitness světem žiji posledního dva a půl roku a mé vzory se během té doby několikrát změnily. Vzory toho, jak bych chtěla vypadat. Až jsem pochopila, že nikdy nebudu vypadat jako jedna z těch, na které koukám, protože já jsem já, mám jiný život a jiné možnosti. 

Nicméně, moje cílevědomost a vidina stále nových (ne)dosažitelných cílů asi nemá meze. Znáte to. Jste spokojené a nevadí vám, že ty poslední dvě kila nechtějí dolů, protože jste pyšné na to, že jste to vůbec dotáhly tak daleko při tom fofru, jaký v životě máte. Ale pak se jednoho rána probudíte a to, co jste si říkaly včera, nemá momentálně vůbec žádnou váhu. Uvědomíte si, že to jsou přesně ta dvě poslední kila, o kterých se všude mluví a které chtějí všichni dát pryč! 

A tak, onoho rána, jsem se postavila před zrcadlo, česala si vlasy a můj přítel si mě z postele prohlížel a neplýtval pochvalnými slovy. A já se usmála a řekla, že bych ráda viděla, jak mé tělo vypadá při 58 kg (měřím 168 cm). Byla to jen věta. Vyřčená před mým přítelem. A on se tak zasnil a já se přistihla, že jsem se v té chvíli zasnila taky. A pak jsem odevzdaně mávla rukou a řekla, že tolik jsem naposledy vážila v osmé třídě a že na to už nemám metabolismus a jak by řekl můj syn, kecy kecy ježek v kleci!

Ta myšlenka mi ale zůstala v hlavě pevně ukotvená a já se toho nedokázala zbavit. A vždycky, když takto nad něčím přemýšlím, je jasné, že s tím začnu něco dělat. A skutečně, posbírala jsem veškeré vědomosti, co mám ohledně metabolismu, fungování těla a jak jej donutit brát z tukových zásob, napsala si to všechno na papír a po 6 týdnech jsem tam, kde v osmé třídě :-)

Třeba se nějaké body budou hodit i vám.
Ke každému jsem napsala nějakou informaci, poznatek či vysvětlení. 


 1. Voda
  A nic než čistá voda. Žádné kafe, žádný alkohol, žádné slazené nápoje, žádné dietní nápoje plné umělých sladidel. Výjimku tvořily ovocné čaje bez slazení.
 2. Cukry
  Naprosto zásadní věc. A dodržování naprosto bez výjimek. Žádné cukry. Vše, co zavánělo nebo mělo na obalu napsáno, že obsahuje cukr, jsem nejedla. Cukr je zlo. Je to droga, Cukr plodí chuť na další cukr. Jediný cukr, který jsem si povolila, byl ten obsažený v ovoci - fruktóza, protože řada ovoce má vcelku nízký glykemický index a udržuje hladinu cukru v krvi v normálu bez nežádoucích výkyvů, které právě plodí chutě na sladké. Cukr je také "živá voda" pro různé bakterie a jiné cizopasníky v našem těle. Často platí, že když omezíte sladké/cukr, nežádoucí parazity v těle zahubíte. 
 3. Jez, když je hlad
  Tohle pravidlo na mne funguje už strašně dlouho a nemohu si ho vynachválit. Od té doby, co se jím řídím, nepočítám kalorie, protože tělo samo mi řekne, kdy mu došlo jídlo. Když si nejsem jistá, jestli mám skutečně hlad nebo jen žaludek vydává zvuky trávením, napiji se. To se ale stane málokdy, už se tím řídím tak dlouho, že už to dokážu odhadnout.
 4. Přerušovaný půst
  Kontroverzní téma, ale pozitiva přerušovaného půstu nelze vyvrátit. Naopak. Přerušovaný půst neznamená hladovět. Ten kdo neví a nevyzná se v obratech a ve fungování organismu, často nesprávně přerušovaný půst za hladovění považuje. Hladovění je přitom dlouhodobé omezení potravy, kdy tělo nedostává dostačující kalorický přísun, je nuceno zpomalit svůj metabolismus, protože se do stavu hladovění skutečně dostává. Přerušovaný půst nic takového není. Jde jen o dvě časová okna, kdy jíte a kdy se postíte. Já mám půst nastavený zhruba na 12-14 hodin. V této době se nejí. I když dostanete hlad. Hlad sám o sobě není nic katastrofického, je to jen sdělení těla, že mu došla potrava a také tělo začíná v tuto dobu spalovat své tukové zásoby... aha! Přerušovaný půst je pro mne skvělým pomocníkem už řadu měsíců hlavně v jakési disciplíně po psychické stránce. Kdy se člověk učí sebekázni a kontrole. Hlavní chybou přerušovaného půstu je to, pokud se tělu po skončení půstu nedopřeje zasloužené jídlo a člověk jí málo. Přerušovaný půst je jakási další úroveň ve stravování člověka, který už ví, co jeho tělo chce a naučil se se základy stravování zacházet. (Můj půst probíhá zhruba od 18 hodin do 8 hodiny raní.)
 5. Low-carb aneb sacharidy na snídani a po tréninku
  Aby tělo snadněji pumpovalo energii z tuků, je nutné sacharidy stáhnout. Nebudu předstírat, do určitého bodu mi připadla otázka sacharidů nepodstatná. Přijímala jsem si svých 50% ve stravě a byla spokojená. Než jsem pochopila, že pokud se chci zbavit ještě tuku, tak je musím stáhnout. Večeře mám zcela bez sacharidů, k obědu si dávám sacharidy ve formě ovoce, výjimečně celozrnné těstoviny nebo hnědou rýži v opravdu malém množství. Sacharidy si tak dopřávám pouze ke snídani a po tréninku, kdy veškeré sacharidy po výkonu putují do svalů, které potřebují energii a neukládají se nikam jinam. Při low-carb stravování není zakázáno sladit, ale je vhodné používat přírodní sladidla, která mají nízký glykemický index, tzn. že po jejich konzumaci nestoupne prudce hladina cukru v krvi. Některá sladidla mají dokonce nižší glykemický index než kdejaké ovoce, například kokosový cukr, stévie, agave nebo xylitol, který je navíc šetrný k zubům, protože jako jediné sladidlo nevytváří vhodné prostředí bakteriím v ústech a doslova brání výskytu zubního kazu. Samotné tělo si zhruba 15 g xylitolu umí samo každý den vyrobit. Musím zkonstatovat, že mně osobně low-carb přístup velmi dopomohl k současné váze, k neskutečnému pocitu vítězného boje s chutěmi na sladké, protože pokud máte sacharidy pod kontrolou, změny na těle jdou vidět sakra rychle a to byla v mém případě motivace obrovského rázu.
 6. HIIT a jóga
  Bez intervalového tréninku o vysoké intenzitě nedokážu být téměř ani den. Cvičím zhruba 5-15 minut denně. Nepoužívám cvičení jako metodu pro přímé spalování kalorií, ale pro tvarování a budování výkonu. Vysoce intenzivní trénink je skvělý v tom, že v krátkém časovém úseku uděláte práce jako za hodinu. Musí jít ale skutečně o vysokou intenzitu, kdy dostanou vaše svaly zabrat během krátké chvíle takovým způsobem, že máte pocit, že po deseti minutách nedáte už ani půl minutu - zkrátka svaly vyčerpáte. Po takovém cvičení pak svaly rostou, jelikož při tom dochází k rychlým kontrakcím ve svalech bez odpočinku. V kombinaci s jógou jde o naprosto nejlepší druh cvičení, jaký jsem kdy poznala.
 7. Nedojídat po dětech
  Zná snad každá maminka. Je nám často líto ty poslední zbytky na talíři vyhodit a tak ty dvě lžíce přece dojíme. Jenomže ono se to všechno počítá a proto jsem se musela naučit nekompromisně dávat zbytky hafanovi, vyhodit nebo schovat na později, pokud je toho víc.
 8. Clean Eating
  Snad jedno z nejdůležitějších pravidel vůbec. Jíst jen potraviny, které neprošly žádným zpracováním nebo jen velmi lehce. To znamená, nekupovat banánový jogurt, ale doma si bílý jogurt smíchat s banánem, který je, mimochodem, sám o sobě skvělým sladidlem. Používat i při přípravě jídel co "nejčistší" produkty. Pokud můžete, všechno si doma dělejte vlastní. Nejde to vždy. Ale každou snahu tělo ocení. Opravdu.
 9. O víkendu zvolnit
  Jelikož i já chci mít jakýsi "únik" ve stravování, stanovila jsem si víkend jako jediné dva možné dny, kdy některá pravidla nemusím brát tak přísně. Je to také čas, kdy peču muffiny, koláče nebo dělám různé dezerty apod. Přesto ale zachovávám zdravé přísady (pokud to jde). Víkend je také doba, kdy si dávám pauzu od půstu a když je chuť, zobnu v malé míře taky něco nezdravého :-) Ale s mírou. Ani o víkendu bychom neměli slevovat ze sebekontroly. 
 10. Jablko každý den
  Jablka jsou cenově dostupná, jsou všude a přesto patří k super potravině a mnozí netuší, co za poklad v nich máme. Obsahují xylitol, mají blahodárné účinky na zažívání, podporují nervový systém a jsou zásobárnou nejrozmanitějších druhů vitamínů a minerálů. Obsahují téměř 90% vody, mají nízkou energetickou hodnotu. Jsou skvělou prevencí mnoha chorob a onemocnění. Stabilizují cukr v krvi a díky spoustě vlákniny podporují náš metabolismus. Jím jablíčko každý den. Protože jak už staré pořekadlo říká: "Jedno jablko denně odhání doktora!"
Je mi jasné, že takový seznam toho, co praktikuji, vypadá neskutečně náročně. Ano, na první pohled možná, ale spousta bodů se vlastně vzájemně prolíná a některé jsou mi tak vlastní, že se mi staly zvykem a neberu je jako něco, co se musím učit nebo co by mne omezovalo. Beru to pozitivně :-) Chtěla jsem jen sepsat na papír ty body, o kterých vím, že dodržuji a jako celek mne dostaly na určité místo hodně vzdálené tomu, co jsem si představovala. Jakmile jednou dostanete tuk dolů, postupně se vám začnou odkrývat a čím dál více definovat svaly, na kterých pracujete. Navíc, mám tento životní styl ráda. Baví mne starat se o sebe, zkoušet a poznávat nové věci, ale nejvíc mne baví ty výsledky. Ani netuším, jestli tohle všechno má nějaký svůj konec :-)


Share on Google Plus

♡ Kristina Cechova

  Komentáře čtenářů
  Facebook komentáře

68 komentářů :

 1. Kéž bych taky měla vůli na to, stáhnout ty sacharidy :( Ale u mě se mi to zdá celkem nemožné, i když nesladím a piju jen vodu, v každém jídle jich mám dost. Ačkoliv je to nejspíš to, co by mi nejvíce pomohlo, aby mi "vykoukly" vytvarované svaly, netroufám si na to (zatím)..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě by jsi to zvládla, já jsem byla přesvědčená, že na to nemám, sachry jsem i večeřela :) ale stahovala jsem postupně. Opravdu to udělá hodně,ty výsledky jdou pak fakt rychle, jsem ráda, že jsem se do toho pustila a vyzkoušela si na vlastní kůži to, o čem jsem všude četla :) třeba keto dietu bych nedala, ale low-carb přístup není tak přísný.

   Vymazat
  2. Týnko, moc ti gratuluji, sleduji tě už od začátku a jsi fantastická, jsem moc ráda, že jsi pořád taková jaká jsi, patříš mezi nás normálnější. Určitě mi rozumíš. Zkoušela jsem také pár měsíců minimum sacharidů, ale prostě jsem byla děsně unavená, vyřízená, hladová. Nezvládala jsem to. Ano výsledky se sice dostavily, konečně mi mizely madla lásky a ten spodní špekounek, ale prostě jsem to nevydržela. Nedokázala jsem si představit, že jsem 3 dny po 13h v práci a bez přílohy k obědu, odpo a večer se i tak snažím bez sacharidů. Ale jak dlouho se dá takhle bez sacharidů žít/být? Jen co jsem zase přidala přílohu normálně na oběd, madla lásky se vrátily a prsotě mi to nejde dolu. :/ Ale ty si vedeš báječně. Obdivuji tě. Máš krásné děti i postavu. Buď pořád taková. Přeji ti mnoho šťastných dnů.

   Vymazat
  3. Míšo, nebuď smutná, prosím. Já sama netuším, jak a zda mi tohle dlouho vydrží :) Já jsem to vzdala už třikrát, kdy jsem to nevydržela... ale teď jsem ty sacharidy stahovala postupně, opravdu pomalinku a tělo se té myšlenky drží a zatím mu to vyhovuje. Já si třeba místo příloh dávám ovoce, a úplně ty sacharidy jsem nevyřadila, low-carb neznamená no-carb. Dá se s nimi jít ještě níž, ale upřímně ani nechci. Tohle zlatí střední cesta, na kterou reaguje dobře jak tělo, tak i já v hlavě :D To prostě musí být kompromis mezi tělem a duší, jinak to nejde. Takže ano, rozumím ti, nelámej to přes koleno, ono to musí beztak vycházet z tebe a podle toho, jak píšeš, tě to spíš tíží. Vůbec!!!! Zkoušela jsi třeba přerušovaný půst? Možná by ti to více sedělo než nízko-sacharidová strava.

   Vymazat
  4. Kristýnko, moc si vážím toho, že jsi mi odpověděla. Ano máš pravdu, spíše mě to tíží než mě to těší. Nevím, od doby, co jsem se učila na státnice (v květnu) a do toho chodila do práce, se do toho němohu nějak obout. Přerušovaný půst jsem ještě nezkoušela, ale četla jsem tvé články, pořád častěji přemýšlím,že to vyzkouším. Jsi fakt báječná, obdicuji tě. Nádherně ses propracovala a doufám, že jednou až přijdou děti, budu po porodu vypadat jako ty, jsi mou inspirací a jsem nesmírně ráda, že jsi taková jaká jsi. Musím to dotáhnout už do konce a zbavit se těch posledních tuků. :(

   Vymazat
 2. taky mám moc sacharidů, i když v podstatě nesladím.. nejspíš bych to bez nich vydržela, ale jsem hrozně líná vymýšlet a tvořit jídla bez sacharidů :o] a to dojídání po dětech, to je teda mor, vždycky si říkám, že bych neměla, ale je mi hrozně líto vyhazovat jídlo

  OdpovědětVymazat
 3. Ja mam problem s vecerema bez sacharidu :(....moc me toho nenapada.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si dělám kuřecí saláty mnoha příchutí :)) použiju různé koření na kuřecí kousky a smíchám s ledovým salátem a okurkou a bezsacharidová večeře je na světě :)

   Vymazat
 4. Ahojky, prosimtě, a co třeba jíš k obědu, když tam nemají být sacharidy? Já pořád jím rýži, brambory, těstoviny a myslela jsem, že je to dobře, ale asi ne :)
  Díky. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markétko, sacharidy tam mohou být, ale jen málo, neměly by převládat na talíři. Naopak, mělo by tam být hodně zeleniny a bílkovin a určitě i tuky. Dávám si tam do kuřecích kousků se zeleninovým salátem třeba kousky jablíček. Jinka trocha hnědé rýže nebo celozrnných těstovin určitě neublíží. Vynechávám to zcela jen na večeři :) Jinak si sacharidy, třeba pečivo, ovesné vločky apod, dopřeju jen na snídani a nebo po tréninku. Ideální, pokud je po tréninku oběd, tak si je dát není špatné, naopak!!! Low-carb neznamená je úplně vynechat, to se děje u keto diet, ale snížit na malé množství. Je to fakticky způsob, který mi dopomohl ty poslední kila stáhnout, při nastavení sacharidů na 50% se to ani nehlo a mohla jsems e na hlavu stavět :)

   Vymazat
  2. Teď máš tedy kolik asi % z denního příjmu v těch sacharidech? Díky moc za odpověď :)

   Vymazat
 5. Prosím tě, jak ses tedy dopracovala k tomu, že ti low-carb vyhovuje? Na Mojetělo jsi někdy snad v létě psala, že ti při tom nebylo zrovna nejlíp. Jak tedy na ten "přechod"? :) Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozor na to, čím se myslí ten "přechod" :) Přechod ze sacharidového metabolismu na tukový je stav, kdy se tělo dostane do ketózy. To už mluvíme o keto-dietě a to bych skutečně nedala :D Navíc jde o způsob stravování, ze kterého není úniku, musí se dodržovat, jakmile se dostaneš z ketózy, neuhlídáš sacharidy, začnou se ukládat v těle. Proto se sacharidy vylučují naprosto a přijímají se jen ze zeleniny, tuším že max je do 50g na den. Low-carb přístup je trochu něco jiného, také jde o snížení sacharidů, ale ne o vyloučení. Podobným způsobem fungují i sacharidové vlny, kdy se manipuluje se sacharidy, aby tělo bralo z tuků :)

   Vymazat
  2. Jinak, i moje tělo si muselo navyknout na snížený počet sachrů, ale šla jsem na to postupně ;) Učila jsem tělo si zvykat.

   Vymazat
 6. No teda, 58 kilo... to je super... jsi borec. i s tou cocacolou. ja se taky musim naucit ty intenzivni kratke treninky, porad cvicim jen podle Jillian a bojim se prejit nekam jinam, treba k Zuzce... gratuluju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji za milé komentáře :) Dej se do ní. Vůbec se jí neboj, zamiluješ si ji :)

   Vymazat
 7. Prosím prosím nějaký tip na nesacharidovou odpolední sváču? Nechce se mi chroustat zelené lupení... :-( Moc děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oříšky, řecký jogurt se skořicí, arašídové máslo, sýry, vajíčko se šunkou, tuňákový salát ;)

   Vymazat
 8. Prosím mohla by si mi prozradit ještě k IF, články od tebe jsem četla po netu jsem dohledavala informace a vesměs všude pisi, že musí přesne sedět kalorie. ...zapisujes si nebo jist jen pocitove? Já právě IF dodržovala a byla nadsena, ale čim víc info jsem nacetla, Tim víc byla zmatena a byla se, že naberu. ...Hlavně taky cvičím když mám během dne čas a ne když se mi to hodi do denního programu jídla a tak.... Děkuji ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, to znám :) já jím i při IF pocitově. Když mám hlad, tak se najím. Jen by to nemělo spadat někam hodně nízko v kaloriích, vždy si tak matně po paměti dávám dohromady, kolikrát jsem jedla a kolik toho bylo. Určitě si dopřeju na snídani a oběd :) (v 8 ráno mi obvykle okno končí).Když ošidím ráno, tak pak šílím večer :D Dávám si na to pozor. Ale přesně to nepočítám už jen proto, že si myslím, že každý den má tělo jiné požadavky. Když mám náročný den, obvykle druhý den mám potřebu jíst víc a naopak, když nemám takové běhání, tělo zase moc nevyžaduje :) Jinak cvičím také kdy se mi to hodí. Bohužel je můj život tak nějak chaos :D Takže tě chápu :)

   Vymazat
 9. Ahoj prosím o radu co a kdy jíst po cvičení, cvičím Shauna T. nebo Jillian kolem šesté večer. Když si myslím, že mám jasno, tak se dočtu něco jiného. Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, pokud cvičíš večer, zaměřila bych se spíše na jídlo "po", ono tělo má za celý den dost živin (pokud je v pořádku strava). Pokud tedy vyloženě nehladovíš při cvičení :D Pak bych si tak hodinu po cvičení dala buď normálně večeři nebo pokud jíš ještě později něco, tak jen lehčí svačinku s bílkovinami a trochou sacharidů, ono si to ty svaly ty cukry rády vemou :) Může to být mléčný koktejl, proteinová tyčinka, sýr a jablíčko. Pokud hodinu po cvičení večeříš, svačinu bych neřešila.

   Vymazat
 10. Prosím a mohla by jste napsat jeden den co jíte? Co se stravujute takto? Snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři? :))
  Děkuju

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irenko, bude o tom jeden příspěvek někdy příští týden ;)

   Vymazat
  2. To bude asi nejlepší, udělat o nápadech a inspiraci na jídlo článek zvlášť, protože to asi zajímá nás všechny =) Já se snažila jíst taky zdravě (než mě teď skolila viroza), ale sacharidy jsem i tak měla vždy vysoké =(

   Vymazat
 11. Amen! :) já bojuju s posledníma třema kilama dacanama a pár z těchhle bodů musím zlepšit, jen jsem si to asi potřebovala potvrdit :) seš skvělá, děkuju! Do Vánoc jsou pryč, věřím tomu :)

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Kristinka, zaujimalo by ma, ako planujes udrzovat tuto vahu 58kg. Planujes jest low carb stravu aj na udrziavanie vahy, ak uz nechces viac chudnut? Alebo sa vratis naspat k miernemu navyseniu sacharidov? Celkom by ma to zaujimalo, aka strava je idealna PO dosiahnuti idealnej vahy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, z low-carb se musí udělat asi dlouhodobá záležitost, jinak to zase podle mě poletí nahoru, ale kdo ví. Zatím se k vyššímu počtu sacharidu vracet nehodlám, možná až o vánocích :) to se pak pozná :D

   Vymazat
 13. Ahoj Kristino, mám jen jedinou otázku :-) Čím jsi nahradila cukr při pečení těch víkendových dobrot? Protože nejíst sladké (čokoládu, bonbony, ...) pro mne není problém, ale když něco peču, bábovku, jablkový závin,... tak bez cukru si to prostě nedokážu představit a rodina víkendové buchty jaksi vyžaduje. No a když to upeču, tak prostě nedokážu odolat. Díky moc, Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baru, já to peču v opravdu malém množství, protože si dáme jen já a synek a to peču na plechu o 20 cm straně :)) Za těch 6 týdnů jsem pekla jen 2x s třtinovým cukrem, ale s tak malým podílem, že z toho ani nelze dělat vědu. Jinak jsem si vybírala koláče bez cukru (jako sladidlo tam bylo jablko nebo banán) a teď budu zkoušet kokosový cukr, xylitol a agave, na což se už těším :) Jinak pokud vydržíš přes celý týden bez cukru a bez přidaných cukrů v jídle, pak bych neviděla problém, že si o víkendu dáš nějaký koláč s trochou třtinového cukru například, pokud ho nesníš plech, neviděla bych v tom až takový problém. ;-) Mám víkend také volnější a pak přes týden sekám latinu. Musím, když chci výsledky :D

   Vymazat
 14. Koukám, že jsi ohledně sacharidů změnila názor, no tak se těším na další příspěvky... já jsem pro nízkosacharidové stravování (a zkouším i vlnění :)), protože prostě mi to dělá dobře :):):)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nevím, jestli jsem změnila názor :D Respektovala jsem ho i předtím, ale nesedělo mi. Pravdou bylo, že jsem dělala chybu v tom, že jsem sice stáhla sacharidy, ale příliš rychle a navíc úplně na minimum. Skočila jsem rovnou do keto diety. Což je už moc přísná low-carb dieta. A tam jít nechci a tohle mé tělo utáhne, za což jsem ráda. A je pravda, že low-carb dělá tělu skutečně dobře :) Nejen na pohled, ale i uvnitř :)

   Vymazat
  2. ..ještě jsem se chtěla zeptat, jestli si v rámci low-carb nezkoušela upéci nějaké bezsacharidové pečivo, třeba ze lněné mouky nebo něco podobného? Máš s tím nějaké zkušenosti?

   Vymazat
  3. Renatko, nezkoušela. Vlastně mě lněná mouka ani nenapadla :D To je výzva :D

   Vymazat
  4. ..našla jsem na intranetu, že se dá koupit v DM nebo si ji můžeš umlít doma ze lněného semínka, do chlebíku se dávají vajíčka, prášek do pečiva, lněná mouka +- něco dalšího semínka a tak... stačí zadat do vyhledavače bezsacharidové pečivo (nebo anglickou verzi :)) a recepty "vyjedou"... ale taky jsem to zatím nezkoušela, možná o víkendu :)

   Vymazat
  5. Tak až příště budu objednávat z netu, tak se podívám, DM tu nemáme a dost mi tu chybí :( Jinak pečivo peču, s tím problém není, spíše mě nenapadlo, že existuje lněná mouka :) to vyzkouším někdy :) nebo se pochlub s výsledkem sama :)

   Vymazat
 15. Ahoj Kristinko :) taky se moc těším na tvůj příspěvek o stravování - nějakej ten pátek si mou inspirací (tvoje nafocená jídla - lahoda) :) naposledy jsem zkoušela tvoji makovou buchtu bez cukru - vynikající, díky banánu byla parádně sladká :) a jinak Ti moc gratuluju ke VŠEMU, čeho si doposud dosáhla a co děláš, seš jednička ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oh, moc děkuji :) Toho si moc vážím :) Ta maková buchta se taky řadí mezi moje nej :)

   Vymazat
 16. No páni, to je disciplína :-) Ale pro mě by to asi nebylo - i když plno bodů beru jako samozřejmost, třeba clean eating, i když ne úplně na 100%, pití vody taky - jen kafe si občas dám, cukry taky nijak ve velkém nepřijímám... ale low-carb (vyzkoušeno) a přerušovaný půst, to pro mě není, možná by mi to vyhovovalo "fyzicky",ale psychicky ne, prostě bych nemohla dělat něco, co mě nějak výrazně omezí :-) A to je samozřejmě jen můj názor :-)
  A samozřejmě gratuluju k vysněné váze - co fotky, budou? ;-) :-)

  OdpovědětVymazat
 17. Gz nikki:) sama vim jak je tezky se zbavit tech poslednich 2-3kil:) me se to podarilo pred dovolenou pres prazdniny, ale bylo to tezky:) taky na me plati prerusovany pust(stravuji se tak od brezna) a cyklovani sachru s tim ze sachry(vlocky,prilohy) mam jen po treningu(jednou ZuzkaL. nekde psala "sacharidy si musite zaslouzit":D) a jinak jim hodne zeleniny a bilkovin a ovoce a zdravejch tuku.jablko taky skoro kazdej den:) jen ta pepsina no.... Miluju ji:) tak at se ti dari dal a splni se ti vsechny tve sny:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Effi, jojo, vím, jak jsi s těmi posledními kily bojovala :)) přerušovaný půst je fakt zázrak :) Taky mě to ještě nepustilo, co jsem se s ním seznámila :) Jen ty sacharidy mi lítaly fakt děsně vysoko. To byl hlavní kámen úrazu. Měla jsem a mám na paměti právě taky Zuzčina slova :D
   Jinak, pořád chodíš cvičit ještě na ten crossfit? nebo se pletu?

   Vymazat
 18. nene cvicim doma furt:)momentalne cvicim hodne podle tyhle holky http://www.myomytv.com/ultimate-500-rep-kettlebell-workout/. zrovna tenhle workout sem davala vcera:) poridila sem si v lete 16kg KB a uz se pohlizim po 20ce:) takze spis ted hodne takovej silove-kondicni trening sem tam nakej hiit:) Me proste to cviceni doma vyhovuje nejvic ja moc nemusim v tomhle mezi lidi a i z casovych duvodu, bo cvicim vecer a to se mi uz nechce nekam chodit:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, tuhle holčinu znám, je skvělá :)) Ještě jsem s ní necvičila ,a le viděla jsem pár jejích videí a přijde mi hrozně fajn, skromná, klidná, milá :)

   Vymazat
 19. S low carb naprosto souhlasím. Nabrala jsem v posledním půl roce cca 10 kilo jen kvůli tomu, že jsem se doslova přežírala sachry vlivem psychických problémů. Před třemi dny jsem se opět vrhla na low carb stravování a nemohu si ho vynachválit. Hned mám 2 kila dole, takže to o něčem určitě svědčí.
  Voda je základ, škoda, že mám s tím pitným režimem pořád takový problém. :/
  Jinak báječné, že ses dopracovala na takovou skvělou váhu! :)) Jsi šikulka. :*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kriss, mám to úplně stejně, také se furt hlídám, musím mít flašku furt na očích, jinak to je bída... :)
   Jsi šikula, že ses do toho tak pustila!!! Low-carb je opravdu cesta. Když jsem všude četla, že to jde rychle, netušila jsem jak rychle.
   Jinak, ještě k těm oříškovým krémům jo... tys mi dala :D Jím to jak prase! Je to strašně dobrý, ještě o tom budu psát :))

   Vymazat
 20. Páni gratuluju, vypadáš báječně! :) Přesně takový článek jsem potřebovala, protože poslední týdny se mi moc nedaří. Ale k tomu IF mám dotaz, zkoušela jsem a vyhovovalo, jenže jsem s tím nakonec sekla, protože jsem vždy cvičila docela dost pozdě a kvůli IF jsem po tréninku už nic nejedla. Tak nevím, jak to mám dělat, protože dřív cvičit nemůžu... Taky jsem se chtěla zeptat, jestli bys neměla nějaké nápady na jednoduchá rychlá jídla pro studenty na intru atd. Já už nevím, co mám dělat, máme tu jen hrnec a pánev :D. A večeře tu máme hrozně nezdravé + ke každému jídlu dávají vždycky bednu pečiva a já pečivu poslední dobou nikdy neodolám, takže to je pak samej rohlík :D. Intr mi kazí to, na čem jsem tak dřela o prázdninách :D . Ale já se nevzdám, ty mi vždycky dokážeš, že když se chce, tak jde všechno. Ještě jednou gratuluju a ať se ti pořád tak daří, jsi skvělá :)))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, děkuji :) Co se týče tvého nastavení IF, já osobně nevím, v čem by mělo vadit, že po tréninku večer už nejíš. Hodně záleží na tom, z čeho se skládá večeře. A jak dlouho po večeři trénuješ. Tělo má přes den spoustu výživy a mělo by to stačit. Jiná věc je ráno, tam je potřeba doplnit jak energii tak i makroživiny.
   Jinak se stravou na intrech to je složité, to přiznávám, pokud jste závislí na jídle jídelen. Řešila bych to částečně asi zeleninovými saláty se šunkou a vajíčkem na tvrdo, at nemusíš stát někde dlouho v kuchyňce, nebo oříšky s jogurtem, ale třeba otázka oříšků je dost nákladná pro studenta si myslím. Já osobně , když nechci v kuchyni trávit moc času, semelu nějaký salát, ovocný nebo zeleninový, případně použiju ovesné vločky do jogurtu, nebo obalím kousky salátové okurky do šunky a sýra... uf, teď z hlavy mě toho moc nenapadá :D

   Vymazat
 21. Chtela bych se zeptat,cim kaloricky nahradit ty sacharidy? Bilkoviny uz zvedat moc nechci momentalne jim kolem 100g za den...takze zvednout tuky?

  OdpovědětVymazat
 22. Skvělé tipy! Většinu sice dodržuji, ale třeba ten 12-ti hodinový půst mě dost upoutal.Asi ho zkusím :)

  OdpovědětVymazat
 23. Ted' jsem zjistila, že vlastně dodržuji také přerušovaný půst. Tedy převážně. Nevědomky. Od 17 hodin do 6 hodin ráno :) A jsem zase o informaci bohatší. Už se těším na článek o józe, který se připravuje. Potřebuji klidnější cvičení bez skoků a doufám, že v tom něco najdu, co mi pomůže i trochu v klidu tvarovat postavu do žádané formy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to půjde i s jógou... :)) Mně po joze bolí vždycky tělo a to jsem trénovaná, tzn. že to zabírá :)

   Vymazat
 24. Ahoj Kristi, nevím, kam jinam ti napsat, tak píšu sem. Mohla bych tě poprosit, jestli by jsi nezveřejnila Tvůj tréninkový plán od JM? Nenapadlo mě, že tvůj úžasný blog MT zmizí... :( a nestihla jsem si to poznačit. Budu končit 1. měsíc a vyhovuje mě, jak jsi to měla nakombinované. Tak kdyby to šlo, byla bych mooc ráda! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Peti, tady je :) https://lh3.googleusercontent.com/-fmerUNnfG4Y/UwieHD2II6I/AAAAAAAAcWU/_LJGw18Ilgw/s1600/iuji.png

   Vymazat
 25. Děkuju, jsi zlatá! Jen já se špatně vyjádřila, jedničku jsem si naštěstí stihla opsat do diáře, ale nemám 2. a 3. A protože mě to tak chytlo, už mám stres, že nebudu mít podle čeho cvičit...Tak se omlouvám!! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D v pohodě :)) jsem si říkala, jestli ti to tam nemám dát rovnou :) tak teď tedy :)
   https://lh4.googleusercontent.com/-_BeQAw-jo9w/UxD82W2HLbI/AAAAAAAAcb4/YAAIfJKm5tQ/s1600/Untitled%2B1.png

   https://lh6.googleusercontent.com/-zDFTvQ-k4cE/Uw212MjhVLI/AAAAAAAAcZ4/3pyRAyMP-6s/s1600/trennink.png

   Vymazat
 26. Skvělý článek! Mohla bys prosím napsat příklad Tvého HIIT? Dost by se mi hodil jako doplněk maratonského tréninku ;)

  OdpovědětVymazat
 27. Kiki, jsi úžasná a mým vzorem! Chtěla jsem se zeptat jsem taky po miminku. A chtěla bych poradit ohl.stravy...co bych mohla jíst na svačinky? Se snídaní, obědem a večeří (salátky) si vím rady, ale ty svačinky:-D nevím co můžu dopo a co odpo. Cvičím nějakou chvilku po snídani, takže i něco "sacharidního"...nevím jestli může být i jen banán, nebo ban,koktejt, tvaroh..kdy můžu pečivo se sýrem, šunkou, žervé s rajčátky....strašně moc děkuji...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, na svačinu může být mléčný koktejl, po tréninku tak 30-60 min je fajn si dát bílkoviny a sacharidy. Tvaroh, který zmiňuješ bych nechávala na odpoledne a večer, po tréninku se moc nehodí, má pomalé bílkoviny, naopak je vhodný jogurt nebo i proteinový nápoj ze syrovátkového koncentrátu (ne to, co se prodává v obchodech za 40Kč, ale kvalitní protein).
   Pečivo jez kdy chceš, důležité ke však vědět, jak v kterou dobu na to tělo reaguje, někdo jej nemůže už večer, někomu to nevadí, protože není tak na sacharidy citlivý. je to hodně individuální a každý si musí najít to svoje ;) JInak pokud jsi v režimu hubnutí, 1-2 kousky pečiva denně by měly stačit.

   Vymazat
 28. Ahoj:),potřebovala bych trošku poradit. Cvičím už asi 4.měsíc a stále se nedostavil žádný efekt,jsem naštěstí štíhlá a protože ráda sportuji mám pohybu poměrně dost,jde mi jen o to trochu více zpevnit tělo,hlavně břicho a stehna. Děkuju:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, záleží na typu tréninku... pokud chceš zpevnit, asi více spíše pomohou činky a silový záběr. Když tak napiš, co za sportovní aktivity děláš :)

   Vymazat
  2. Nejčastěji jezdím na koni a občas ve volném čase hraju volejbal nebo si jdu zaběhat:)

   Vymazat