Jak jsem se dala na Asylum


Pamatuji si doby, kdy jsem začala cvičit a jeden trénink začátečnické lekce s Jillian Michaels pro mne byl utrpením. Druhý den jsem se nemohla hýbat, chodit, zvednout hrníček s čajem. Ale jak člověk cvičí, postupem času zesílí a uběhne pár týdnů a měsíců a zjistí, že tréninky, které mu dělaly dříve problém, jsou pro něj rozcvičkou. Od Jillian Michaels jsem se dostala k Bobu Harperovi, poté k Zuzce Light, které jsem věrná dodnes, ale často mívám pocit. že jsem již dlouho nezažila takové to opravdové vybití a příjemné vyčerpání, jakého jsem dosahovala dříve.

Nikdy by mne nenapadlo, že se po fyzické stránce dostanu na úroveň někoho, koho jsem dříve považovala za "blázna" (promiň, Zuzi) a jehož cvičení mi připadalo jak pro lidi z jiného světa, prostě hard-core. A dnes, nejenže to cvičení dělám, ale dokonce cítím, že už se opět po nějaké době není kam dostat a jak se zlepšovat. A tak mne napadl Shaun T. Za posledních pár týdnů jsem projela několik jeho tréninků z Insanity a T25, a bohužel, ani tohle mi nepřineslo vytoužený this-was-killing efekt. Až jsem si vzpomněla na Asylum, což je hodně pokročilá verze tréninků pro atlety. A tak jsem to vyzkoušela. Hned první fit-test nebyl tak zlý, jak jsem očekávala, ale cítila jsem, že to drhne. Ostatně, po dlouhé době jsem si připadala nemotorná, některé cviky, které Shaun předváděl s lehkostí sobě vlastní a i ostatní cvičící u toho vypadali solidně dobře, já zažívala pocit začátečníka ☺ A byl to ohromný pocit. To, že zjistíte, že ještě máte rezervy a objevíte další úroveň, na kterou se dotahovat. 

Co se mi na Asylum líbí je fakt, že je to pro skutečné atlety a odpovídá i tomu chování a přístup Shauna. Zatímco se Shaun při trénincích v Insanity programu chová mile, podporuje vás, připouští možnost zjednodušení cviků, burcuje vás, tady v Asylum se k vám chová jako ke skutečným profesionálům a nic vám nedaruje. Zakopnete o žebřinu? Nevykopnete nohu nad požadovanou úroveň? Smůla. Shaun je v tomhle skutečně nekompromisní, protože si je vědom, že člověk, který se do Asylum pustil, má už v hlavě všechno srovnané a oplývá kusem disciplíny. 

Jsem z tohoto programu nadšená a už teď plánuji, že jakmile tento dokončím, vrhnu se na jeho pokračování. Prozatím jej kombinuji se Zuzkou Light, kterou používám pro dny, kdy chci mít trénink snadnější. Ehm... snadnější? Fakt jsem to slovo ve spojení se Zuzkou napsala? ☺

K.

8 komentářů:

 1. ...Shauna miluju, mám za sebou Insanity, T25 i Asylum a můžu jenom doporučit (je mi 41 let a mám kondičku jako nikdy :))..jinak žebřík mám vyřešený tak, že jsem si ho na cvičící podložku "nalepila" pomocí barevné lepicí pásky :)

  OdpovědětSmazat
 2. no ty brďo, jsi fakt dobrá :o) já nedocvičila ani insanity, první měsíc ušel, ale u druhého jsem dala týden, pak jsem chytla virózu a už jsem se k němu neodvážila po pauze vrátit :oP ta 'vyšší úroveň' byla na mě moc, moc těžká, moc rychlá,moc dlouhá... z asylum jsem viděla jen ukázky a jen z toho koukání mě všechno bolelo :oD ale chystám se dát si párkrát znova první měsíc a snad se zlepším natolik, že i druhý mi půjde...

  OdpovědětSmazat
 3. Zdravím, jde někde sehnat nebo stáhnout Asylum? Děkuji

  OdpovědětSmazat
 4. Otevřeně přiznávám, že se vůbec nechytám. Takové cvičení nedokážu ani za 10 let. Jen ty skoky. Moje kolena a vůbec klouby nevydrží takový nápor. Koleno mám operované. Nikdy to nebude tak,
  jak by být mělo. Pořád se dokážu u Jilian zapotit a to jí civčím již půl roku. Zuzce zase nemůžu přijít na chut' . Možná časem. Smekám před každým, kdo dokáže odcvičit Asylum.

  OdpovědětSmazat
 5. Mě ze všech domácích cvičení Shaun T sedí nejvíc, a to díky jeho přístupu a schopnosti opravdu motivovat. Mám za sebou Asylum, Insanity a teď jsem přešla na T25. Slyšela jsem, že příští týden má v plánu vydat další program Max: 30, tak už se na něj těším :)

  OdpovědětSmazat
 6. Ahoj, mohla bych se zeptat, kde jste to sehnali? Ráda bych to cvičila. :-)

  OdpovědětSmazat

Instagram