Když se sny plní. Doslova!


Věříte na sny? Vnímáte své sny? Máte doma snář, do kterého čas od času nahlédnete, abyste si přečetli, co váš sen znamenal? 

Já na sny věřím od té doby, co se mi už jako malému dítěti plnily a pokračovalo to vlastně až do dospělosti. Noc předtím, než se v našem městě stala vražda, se mi o tom zdálo. Noc předtím, než se v zahraničním hotelu propadl balkón s českými turisty, se mi o tom zdálo. Noc předtím, než spadlo vojenské letadlo se slovenskými vojáky na palubě, se mi o tom zdálo. A mnoho dalších. Vesměs by se dalo říct, že přivolávám katastrofy ☺ 


Pamatuji si, že mi hodně lidí radilo, ať s tímto "nadáním" (nebo jak to nazvat), rozhodně něco dělám. Ať k někomu zajdu, ať se tomu více věnuji. Jenže já vždycky právě měla strach. Opravdu. Vždy jsem měla z těchto vizí hrůzu, probouzela se zpocená a lapala po dechu. A rozhodně to poslední, co jsem si přála, bylo na tom nějak pracovat.

Již dlouho se mi nezdál žádný sen, který by se splnil. Tři roky určitě. Možná si někdo tam nahoře vybral na tyhle psycha někoho jiného. Nebo prostě někdo pochopil, že mám svých starostí dost :D

Každopádně už velmi dlouho si ze snů beru ponaučení a vnímám je. Před mnoha lety jsem si koupila i snář, který je tedy drobet už "odrbaný", ale když se mi jeho semišové desky dostaly do rukou, moc jsem si ho přála vlastnit a skutečně jsem jej pak našla pod vánočním stromečkem. 


Většina snů je údajně špatně chápána. Často bývá pravdou, že zdá-li se nám něco dobrého, může to v reálu znamenat nějaké varování na nepříjemnou událost v našich životech. A naopak, špatné sny mají údajně předvídat radostné události. Není to tak ve všech případech, ale opravdu tak tomu někdy bývá. Já každopádně sny vnímám, dokonce se mi nějaké sny opakují roky a roky dokolečka, pořád jedny a ty samé. Třeba když mi bylo asi patnáct, zdálo se mi, že jsem maminku neustále nacházela vybouranou v autě. Už ty sny byly otravné. Ale jednou se vydala sama na delší cestu a já žadonila, ať mě vezme s sebou. Místo školy. Nevím proč. Nikdy jsem neměla potřebu jezdit autem, naopak se mu vyhýbám, protože jízdy snáším dodnes špatně, ale tehdy mi to přišlo jako znamení. Že mám jet. Že si mám mamku ohlídat. Ten den jsme se příčinou namrzlé cesty hodinami dostaly do příkopy. Jelikož jsme měly v autě také plné pytle zboží do krámku, všechno se na nás valilo přes přední sedačky dopředu. Já jsem v pudu sebezáchovy pytle držela, co mi síly stačily, aby nás vepředu nezasypaly. Dopadlo to dobře. Vyšly jsme z auta a v nejbližší vesnici si zajistily pomoc. Odtáhli nás na cestu zpátky dva pánové s technikou, kteří říkali, že jsme měli ohromné štěstí. Díky absolutní tmě jsme totiž neviděly a ani nevěděly, že jsme se čumákem auta opřely o velký balvan, který nás zadržel od pádu do rybníka. Jelikož si pamatuji, jak auto dosedlo nárazem na zadek, dodnes si říkám, co by se stalo, kdybych v autě nebyla, pytle rukama nepřidržela... určitě by minimálně jeden z nich přepadl dopředu a mamku i s autem převrhl. Možná by si jeden z pytlů dala dokonce i vedle sebe na sedadlo spolujezdce. Dodnes o té příhodě s mamčou mluvíme. Ona si je jistá, že kdybych tam nebyla, následky by byly horší, než jen promáčklý blatník a rozbitá světla. 

K.8 komentářů

 1. Teď v těhotenství mám samé sny o letadlech, vrtulnících, létajících talířích, pořád pozoruju nebe a hvězdy. V těch snech mám ale pocit, že mám z těch věcí hrozný strach. Není noc, kdy by se mi o něčem z toho nezdálo. :D Jinak snář je mým velkým snem, i když se občas bojím vyhledávat co to znamená. Zatím využívám online snáře...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vždycky když jsem byla těhotná (třikrát), tak se mi zdávalo, že nejdřív na domy okolo a nakonec na náš dům byly nálety, padaly bomby, případně rovnou bourala letadla... to bylo naprosto strašlivé, občas jsem se i bála usnout, aby se mi to nezdálo... asi to byla předzvěst, že se budu vždycky úplně strašlivě a panicky o děti bát.. ale která máma se nebojí, že jo :o)

   Vymazat
 2. Tak to by mě docela zajímal výklad :D Mně se totiž pořád zdá o UFO a nebo o tom, že sedím v letadle. Pořád někam lítám :) Přitom ve skutečnosti opravdu lítám do ČR, ovšem ne tak často jako ve snech. Jinak se mi kdysi zdálo o tom, že zemře můj pes a o 3 dny později se tak opravdu stalo :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba nám Nikky udělá výklad ;) ;) jsem ráda, že nejsem sama "postižená" sny o letadlech :D

   Vymazat
  2. Já se vám na to zítra mrknu :D zda se to bude shodovat třeba s online snářem :D teď ho nemám u sebe :P

   Vymazat
 3. Mám stejný snář :) Ale v praxi mi pak byla více užitečná jedna malá knížka od Freuda a Junga, kde se sny více rozebírají, jsou tam popsány nejčastější archetypy a symboly. Každopádně s těmi sny to je sakra zajímavé a vzhledem k Tvým předvídavým snům i trochu děsivé, že? :) Já se jim hodně věnovala v období puberty, od mala se mi čas od času opakují stejné sny - mám asi 3, které se mi vrací snad celý život, vážně si je pamatuji, že se mi zdály už jako dítěti. Osobně se mi vždy vyplnily sny o vztazích, jakmile se mi zdálo o nějaké neshodě či konfliktu, vždy se to vyplnilo :D

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo, to je vážně zajímavé. My doma máme taky snář, ale vždy mi připadal úplně na nic. Ten tvůj bude asi lepší :)
  Já si teda nepamatuju, že by se mi někdy zdálo něco, co by se později vyplnilo. Zato se mi občas zdá, že se mým blízkým něco stalo. To se pak bojím, aby se jim fakt něco nestalo - zatím (musím zaklepat :) ) se to nevyplnilo.
  Jako když se mi zdál zlý sen o bráchovi a já nad ním pak v noci čtvrt hodiny stála a hlídala, jestli je v pořádku :) Naštěstí to byl fakt jenom zlý sen.

  OdpovědětVymazat
 5. Mně když se zdá nějaký zvláštní sen, tak se teda hned letím dívat do snáře. Svůj vlastní nemám, ale pátrám po internetu. Abych pravdu řekla, také na sny věřím, i když se mi tak úplně snad zatím nikdy neplnily. Ale věřím.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)