První dojmy z Insanity Max:30


Shaun T is crazy! Je to blázen. Vyloženě. Člověk si myslí, že už nic horšího než Insanity být nemůže, ale když tomuhle chlapovi dáte prostor, aby nasbíral další inspiraci pro sestavení nových prvků do tréninku, dá do toho vážně max. Tenhle cvičení program se - podle mého názoru - nemůže srovnávat s předešlým Focus T25. 

Insanity Max: 30 je prostě nakládačka v pravém slova smyslu. Všechna videa z programu jsem rychle proklikala, abych si udělala obrázek a vybrala si jeden z tréninků. Všechny jsou v délce třiceti minut. U každého jsem si říkala, jak to vypadá v pohodě a jak to zvládnu. Co jsem si to jen myslela?! 

Shaun T na počátku říká, že fit testem každého z nás bude, když si budeme zapisovat, v jaké minutě a vteřině si dopřejeme během oné půl hodiny tréninku pauzu. Jasný... ale když v osmé minutě začali odpadávat první cvičící a chodili k tabuli zapisovat své časy pauzy a mně minutu na to začala plakat v postýlce malá, byla jsem ráda, že jsem mohla na chvilku vydechnout a odejít k ní. Srdce mi bušilo takovým způsobem, že jsem myslela, že si prodírá skrz hrudník cestu ven, lehla jsem si k maličké a jen co mi tep malinko klesl, jsem se začala koupat ve vlastním potu. Do slova a do písmene. Po 8 minutách!!!! Pak jsem se ke cvičení vrátila a ve 12 minutě prosila žaludek, ať se mi neotočí dnem vzhůru. Když po 15 minutách přišla první půl minutová pauza, rozhodla jsem se, že už dál pokračovat nebudu. 

Tohle jsou mé první dojmy a první zkušenost s prvním tréninkem tohoto nového programu. Ačkoli bylo slibováno, že Insanity Max:30 bude možno koupit z celého světa, není to tak. Prozatím je tato možnost vyloučena. V současné době tak laškuji s možností, že bych celý kit koupila skrz eBay, ale ceny se pro evropský trh díky aukcím pohybují příšerně vysoko. Tak snad někdy jindy, až odezní onen humbuk, který po prvním testování naprosto chápu a je oprávněný ☺

K.

11 komentářů:

 1. Nikki, takto ti to poviem :D Keď som mala kondičku, Focus T25 bola makačka, ale bolo to v rámci ľudských možností. Teraz som sa k tomu po 3 mesiacoch necvičenia vrátila (začala som chodiť na VŠ a tam veľa priestoru nie je, no... čo sa internátu týka, na skupinové cvičenia a do posilky by som mohla ísť, ale stále som si nato nenašla čas a je to výhovorka ako sviňa, ale čo už so mnou :D) a väčšinu cvikov musím robiť v jednoduchšej verzii, aby som predýchala :D Takže tomuto sa zatiaľ oblúkom vyhnem a raz, keď to bude opäť také, ako si predstavujem, to možno skúsim :) Inak súhlasím - Shan je Blázon s veľkým B. Ale aj takých ľudí treba, neskutočne dokáže človeka ako tréner namotivovať a to je fajn :)

  OdpovědětSmazat
 2. Jsi dobrá Nikki!! A hlavně odvážná :D Já po půl roce začala zařazovat zase Jillian (jednou týdně cvičím 2. level od Shred and shed nebo Hard body - už mi chyběl její systém cvičení), a současně se přihlásila k Zuzce do její Zgym (zlatá ZWOWs!!). Zuzka mi teda pokaždé nakopává hýždě :D Když si vybírám trénink v Zgym, říkám si: takové základní cviky, to je moc lehké, dám si k tomu kolo navíc... PCHE! Jsem na konci totálně hotová, pauzy dělám jak začátečník, protože mi selhávají ruce nebo stehna, případně obojí, a trénink mi zpravidla trvá vždy o 8 -10 minut déle :D
  Radši ani nečtu komentáře, kde ostatní pyšně hlásí výsledky shodné se Zuzčinými či ještě lepšími :D Takže u mě Shaun ještě ne, jinak mi z mého "fitness sebevědomí" nezbyde už vůbec nic.

  OdpovědětSmazat
 3. no tak to musí být nářez :oO ale je mi jasné, že za pár dní to dáš, a za měsíc to pro tebe bude už moc jednoduché :oD mě odrovnal druhý měsíc insanity, z toho jsem dala týden, pak jsem si hnula s krkem a dva měsíce už necvičím :o( vůbec nechápu, proč to neprodávají do světa, chtěla jsem koupit Shaun T's fit kids club, abych mohla časem zapojit děti, ale prostě se koupit nedá (a ke stažení taky není)

  OdpovědětSmazat
 4. A kde se ti podařilo stáhnout to video ? Miluju Shauna a podle tvého popisu mě to láká ještě 100x víc! :D
  Fit Maddie

  OdpovědětSmazat
 5. Bezvadny:-) už se tesim, az si to vyzkousim. Zatím 2 měsíce po porodu jsem vděčná za Jill a Boba, ale jak se víc zocelim, prubnu i tohoto fesaka:-) Díky za tip! Chtěla jsem s tebou probrat alergii na laktózu u mimca, ale asi je to O.K. Sice moc nepribirame, ale jinak se zda všechno fajn. Tím, ze cvicim, to asi nebude, vid. Měj se krásně a ještě jednou díky. Lea

  OdpovědětSmazat
 6. No tak to jsi dobrá, já odpadla po 3 minutách :-D a od půlky už jsem jela podle začátečníka :-D dnes začínám naostro :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Kristínka, prosím ťa, kde si zohnala Insanity max 30? Hľadám to po internete a bezvýsledne. Žiaľ za cenu, za akú sa to predáva si to dovoliť nemôžem :(
  Ďakujem,
  M.

  OdpovědětSmazat
 8. Misko, já to stahovala přes torrent, jinak to asi ani není k mání... :(

  OdpovědětSmazat
 9. ahoj, zítra jedu třetí den a musím říct, že zlatý t25, dám to tedy do konce, do poloviny střídám obě verze, ale od poloviny jedu jenom lehčí, jinak by mě to asi zabilo, ale časem to snad bude lepší.
  program se mi moc líbí, ale myslím si že zítra ani nevstanu jak mě bude všechno bolet, už teď cítím celý tělo.

  OdpovědětSmazat

Instagram