5 nejlepších knih, které jsem loni přečetla

By středa, ledna 07, 2015

Miluji knihy. Strašně moc. Leč minulý rok jsem tomu moc nedala. Přečetla jsem jen pětadvacet knih, což je polovina toho, co jsem četla zhruba dva roky nazpět. Ale přesto z těch, které jsem loni přečetla, mám 5 svých favoritů, o které jsem se chtěla podělit. 


Pro Evu Urbaníkovou mám slabost. Tak velkou, že se v první pětce těch nejoblíbenějších z loňského roku objevily její knihy hned dvě. Tou první je román Stalo se mi všechno. Vypráví příběh o ženě, které se skutečně stalo snad úplně všechno. Jestli něco na knihách od Evy Urbaníkové miluji, tak je fakt, že ne všechny její příběhy končí vyloženě šťastně. Po přečtení zrovna tohoto kousku jsem si ještě dlouho připadala, jakoby mi někdo vybrakoval mozek. Nedokázala jsem myslet na nic jiného.


A vlastně to samé bych mohla říct o knize Měj mě rád od stejné autorky. Až na to, že u tohoto jsem normálně fňukala. Je tedy jasné, jaký konec tato knížka přinesla. Bohužel, život také není často jen samá radost a štěstí a já nakonec zkonstatovala, že bych se ve skutečnosti zachovala stejně jako hlavní hrdinka. I když by mne to na kusy trhalo. Moc doporučuji! Obzvláště pokud máte rádi jógu, protože se zde tohle téma dotýká hlavní hrdinky a vy si nenásilně uvědomíte, proč by měla ve vašem životě mít své místo. 


Přiznám se, že do knihy Láska v Provenci se mi moc nechtělo, o to větší bylo moje překvapení, že se mi tato milá, nijak nenáročná kniha tak strašně moc líbila. Líbilo se mi téma jakéhosi navrácení života hlavní hrdinky zpět poté, co přišla tragicky o manžela a zůstala sama se svým synkem. Jak spolu bojovali, jak se stavěli znovu na nohy a jak postupem času znovu nalezli smysl života, o tom je tato kniha.


Skočný příliv byl tak dobrý, že mám doma už i druhý díl. Jde o trilogii a napsal jej manželský pár, který píše scénáře a tak se tomu i trochu podobal styl knihy. Neskutečně dobře se to četlo a líbilo se mi, jak do příběhu autoři vnesli ukázku toho, jak těžký život mají bezdomovci. Jedním z nich je i bývalý policista, který se za pomoci mladinké studentky a budoucí policistky vrací ke starému nevyřešenému případu vraždy. Celý příběh má skvělé vyvrcholení a tak jsem zvědavá, co vlastně může nabídnout pokračování.


Poslední knihou v této pětici je Falling For You, kterou jsem četla v angličtině. Jde o částečně veršovaný román, který je v zahraničí dost populární. Pro Lisu Schroeder mám také docela slabost a ještě jsem nenašla nic, co by se mi od ní nelíbilo. Tohle je jeden z těch nejlepších kousků od ní a určitě si knihu objednám ze zahraničí. Velká škoda, že se u nás nedočkalo vydání žádné z knih od Lisy. Velká škoda. 

A co vy? Četli jste loni něco, co ve vás zanechalo nesmazatelnou stopu? 

K.

Mohlo by se vám líbit

12 Comments

 1. ve mně a na mně zanechalo velké stopy čtení jistého pěkného blogu o cvičení :o))) loni bohužel průkazka do knihovny zahálela, a jediné knížky co jsem kupovala byly ve stylu 'Zvířátka si hrají', 'Pejsek Šmudla' a celá série o holčičce Kamilce, kterou dcerky milujou :oD jinak ten pocit vybuchlé bomby v mozku mívám po přečtení některého románu od Haruki Murakamiho, připadají mi trochu depresivní, ale nedokážu jim odolat :o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :)) Ty jedna, jsi mi teď pohladila dušičku :)

   Jinak mám v plánu snad dva roky přečíst si něco od něj, měla jsem jeden dva tituly v merku, ale pokud máš něco co bys fakt doporučila, tak sem s tím :)

   Smazat
  2. zatím jsem toho nestihla moc, ale z toho co jsem četla se mi líbilo všechno :o) nejvíc asi Konec světa & Hard boiled wonderland, a taky Sputnik má láska, protože ta skončila v podstatě dobře :o) ale musím uznat, že i Kamilka a její medvídek má svoje kouzlo :oD

   Smazat
  3. Sputnik byla jedna z těch, co jsem měla v merku :D tak to zkusím :)

   Smazat
 2. Loni jsem přečetla velký kulový...a přitom čtení je má velká záliba! Ale letos jsem se rozhodla, že se do toho opřu a začnu..zvlášť teď, když jsem na neschopence to půjde jedna radost :)

  OdpovědětSmazat
 3. Přečetla jsem jinou knížku od Evy Urbaníkové - Svět mi je dlužný a ta byla teda bezvadná. Koupila jsem si od ní ještě Suši v duši, moc se na ni těším :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta byla taky dobrá :) Suši v duši jsem ještě nečetla, tak pak dej vědět, jaká byla :)

   Smazat
 4. Díky za tipy, určitě na to mrknu. Nejsi na goodread?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě jo :) https://www.goodreads.com/author/show/5243105.Nikki_Finn

   Smazat
 5. Milujem Falling For You <3 Je to dokonalá kniha! Ja osobne mám od Evity veľmi rada Príliš osobnú známosť, i keď spätne si uvedomujem, že to až taký skvost nie je... ale dosť mi to pripomínalo situáciu, v ktorej sa doma nachádzame. Už sa to zlepšilo, bývalo to strašné, takže som sa úplne vedela vcítiť do toho, čo sa tam deje a čo hlavná hrdinka prežíva :)

  OdpovědětSmazat
 6. Urbanikovej knihy mám rada, ale teda Maj ma rad - to nepoznám. Idem ju pohladat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Utíkej, je fakt skvělá :) Na mé doporučení si ji přečetla tvoje krajanka a byla nadšená :)

   Smazat