Jak se mám? Skvěle. Aneb moje závislosti posledních dnů.

Rok 2015 jsem si určila jako rok velkých změn. Změn vůči sama sobě. Budu se více věnovat dětem, vnímat jejich smích, pokroky, budu si s nimi více povídat a pak hned budu více vnímat sebe. Jednou velkou změnou v mém životě je to, že jsem odsunula HIIT cvičení na druhou kolej. Doslova a do písmene. Cvičím jógu, fyzicky i duševně, každý den. Opravdu nevynechám.

Při prvních lekcích jsem byla trochu nesvá a říkala si, zda tento poklidný proces raději nehodím za hlavu a nevrátím se k potu, kettlebellu a činkám. Jenže to bych prohrála sama se sebou. Dnes jsem ráda, že jsem tak neučinila. Asi sedmý den s jógou jsem začala cítit a pozorovat první změny a zlepšení a to pro mne bylo jako znovuzrození, jako by na mne někdo hodil kýbl studené vody. To byl moment, kdy jsem si řekla, že půjdu dál a byla zvědavá, co pro mne ještě jóga nachystala.


Vylovila jsem své bezprsté ponožky na jógu, které už byly dlouho schované a začala to brát dost vážně. Začala jsem studovat, kde má jóga svůj původ, jak a co a kdo, jaké jsou druhy jógy a proč je ta od Zuzky Light jiná než ta, kterou momentálně cvičím s Adriene...

Navíc mne přestaly bolet záda. Bolestí jsem trpěla už dlouho a prakticky denně. Ono to ohýbání a zvedání Elišky má taky svoje a normálním cvičením se toho nešlo zbavit. S jógou už mne po 14 dnech skutečně záda nebolí, už ani nevím, co to je :-) Navíc jsem zjistila, jak jsem pokročila s ohebností těla, rovnováhou a celkovou jakousi vnitřní sílou - těžko se to popisuje. Ono klidné cvičení vám skutečně do těla vnese klid sám o sobě.


Ale aby to nebylo jen o józe, chtěla jsem říct, že Eliška konečně začala chodit. Jupí!!! V roce a téměř čtyřech měsících. Už dlouho se ji dařilo udělat jen dva krůčky, ale měla strach. Padala k zemi, natahovala ruce na nás, protože se bála udělat krok. A jednoho večera, zhruba před týdnem, slyším z vedlejšího pokoje křičet synka: "Mamííííí, Eliška chodí!" Já samozřejmě nebyla tak přesvědčená o tom, že skutečně chodí a tak jsem řekla něco jakože "Však já vím." Ale pak jsem slyšela, jak sama Eliška výská radostí, což už tak obvyklé nebylo, přišla jsem do obýváku a ona ťapala z jedné strany na druhou .... okamžitě jsem valila pro foťák, abych to natočila... protože "Ona chodíííí!!! Ty chodíš Eliško!" :-) 

Eliška ťape - 3. den na nožkách :-)

A na závěr už jen pár fotek, které jsem nasbírala, i když se mi fotí moc špatně. Už nemám svůj Olympus :D A světlo je tedy taky příšerný, tohle pološero můj obyčejný Nikon neutáhne :) Ale ty nejzdařilejší jsou tady. 

Koupila jsem si kytičku pro radost.
Na tomhle teď doslova ujíždím. S arašídy... ♥
Banány, tvaroh, nasekané oříšky a čoko poleva
Další z mých závislostí, sušený ibišek
Banán, tvaroh, skořice a lísko-oříškový krém
Po dlouhé době jsem koupila buráky a dala je neloupané do proutěného košíku. Přítel si nabral do dlaně, narval do pusy a kousal... a kousal poněkud dlouho na to, než je vyplivl a pořádně se podíval, co to jí :D "To mi nemůžeš říct, že to nejsou křupky?" - "No, to by mě nenapadlo, že by sis myslel, že to jsou křupky! :D

Liči ♥

15 komentářů:

 1. Tak to s těma křupkama mě fakt pobavilo :D
  Eliška chodí úplně krásně! :) Ale teda takhle jí utíkat.. ;)

  OdpovědětSmazat
 2. Eliška je šikulka, moje Dani má Rok a měsíc a taky se bojí raději sleze na 4 :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eliška byla dloooouho to samé. Měla strach, doslova panickou hrůzu... a pak se asi dobře vyspala nebo co a šla :D Tak držím palečky, ať se taky co nejdříve dočkáte :)

   Smazat
 3. Ježiš Niky, tenhle článek mi vykouzlil obrovskej! úsměv... :) Nejdřív jóga, mám to s ní dost podobně, nedávno mě taky nadchla ikdyž jsem v tom nikdy nedoufala, asi k ní člověk musí nějak dospět a klidně bych uvítala kdyby jsi se o ní zmínila častěji ;) Pak Elišky breptápí u capání, na to netřeba slov. A v neposlední řadě "vtip" s křupkama :D Hned je ten večer veselejší, děkuju.

  OdpovědětSmazat
 4. Jéé, nechceš se o té své józe rozepsat? :-)
  Sušený ibišek má moc ráda! Zatím jsem ho nejedla tak samotný (jí se to tak vůbec? :D), ale měla ho vždy v sypaném čaji.
  A Eli, jak si krásně ťapká. To snad ani není možné, jaká už je to princezna. :-)
  PS: Včera jsem prvně ochutnala podobnou mňamku, jakou tady máš ty - tvaroh, med, lískooříškový krém. Málem jsem se zbláznila, jak dobré to bylo. ♥

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Kriss, o józe budu psát víc určitě, ale až po tomto 30 denním "kurzu", který bych chtěla také zrecenzovat trošku :))) A pak se k józe častěji vracet, i písemně :)
   Lískooříškový krém je nej ♥ :D To je prostě top všeho a kdo ty krémy nezkoušel s tvarohem, neví o co přichází :D

   Smazat
 5. Jee to je nádherné jak ťapká. Pamatuji si jako by to bylo včera, když se bráchovi narodila holčička a už jí budou 3, strašně to letí. :)

  OdpovědětSmazat
 6. Eliška je hrozně roztomilá jak jen tak kouká nevinně a ťapká po pokoji :) Ohledně jógy jsem už kolikrát taky přemýšlela, ale váhala jsem. Vždycky jsem nad tím mávla rukou a řekla že je to jen kravina kdy protáhnu pár kousků těla a nic víc. Ale když říkáš že je to dobré a baví tě to, asi to taky zkusím. Nakonec proč ne, nikdy jsi nezklamala v tom co je dobré :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono ne nadarmo Jillian Michaels, Bob Harper nebo Zuzka Light a jiní trenéři dělají jógu a předcvičují ;) Není to "jen" o protažení těla, je to úžasné na sílu, balanc, schválně si dej jógu s Bobem Harperem, já byla zpocená až na řiti :D

   Smazat
 7. :DD haha ty křupky!
  A s jogou žádnou zkušenost nemám - zatím. Jen s power jogou nebo pilates, z těch klidnějších sportů:)

  OdpovědětSmazat
 8. zrovna tento týden jsem objevila kouzlo power jógy a jsem opravdu nadšená :)

  OdpovědětSmazat
 9. Ahoj,

  krásný článek!

  musím s tebou naprosto souhlasit s tou jógou, že ti vnese do těla a mysli klid:-) já sice nikdy nezkoušela tu pravou jógu (ale těším se, že se na ni vrhnu hned, jak dostavíme dům), ale občas si pustím na youtube jedno takové dvacetiminutové protahovací cvičení "jakoby" jógu, hraje k tomu klidná relaxační hudba a ta holčina má hrozně příjemný hlas...cvičím to večer, dám si všude kolem sebe zapálené svíčky ...a vždycky jsem pak úplně někde jinde, hrozně se uklidním a je to paráda:-) a navíc, taky jsem se vždycky bála zahodit kolo, odložit činky, nedělat HIIT nebo něco výbušného a rychlého, ale nakonec jsem zjistila, že je tohle taky potřeba ... mám dvě zaměstnání, do toho stavíme dům, do toho všechna ta rychlá cvičení .. a najednou jóga..něco úplně jiného, něco uklidňujícího, příjemného, chvilka k zastavení:-) miluju pohyb, hlavně kolo, tančím salsu...ale jóga je něco nepopsatelného:-) a to jak říkám nedělám pravou jógu, jen to protahovací cvičení založené na józe, kde je na konci i asi pět minut, kdy jen ležíš na zádech se zavřenýma očima a ta paní ti něco pěkného povídá:-)

  jinak gratuluji k prvním krůčkům tvojí krásné dcerušky!:-) je milá!:-)

  OdpovědětSmazat
 10. Pěkný článek :) A to video s Eliškou je úplně kouzelné! :)

  OdpovědětSmazat
 11. Jak si vyšlapuje kočička jedna :) počkej, teď se od ní nehneš jak bude furt někam chodit :D ne, je fakt krásná :)))

  OdpovědětSmazat

Instagram