04 března 2015

40 různých faktů o mně


Moc ráda pročítám na různých webových stránkách a blozích různé seznamy a výběry toho, co má autor dané stránky rád, co ne, seznamy a fakta o to, jaký je, co zažil, a z vlastní zkušenosti coby čtenáře si myslím, že takové seznamy docela dost přiblíží ostatním jakým člověkem autor je, udělá si menší obrázek o něm a vlastně se i pobaví, protože většinou takové seznamy jsou doplněny různými humornými fakty, zjistíte, jak blízko nebo daleko k autorovi máte, kolik věcí máte společných, zjistíte, že ho máte možná ještě raději nebo že je to naopak úplný debil. 

Z původních pětadvaceti faktů o mne se celý seznam rozrostl až na čtyřicet a to jsem byla schopna pokračovat i dál. Nakonec jsem usoudila, že to stačí a že už takhle na sebe prásknu víc než dost :-) Oukej, jdeme na to... 


 1. Narodila jsem se ve znamení Blíženců, na Medarda :-)
 2. Moje rodné příjmení je Veselá. Po svatbě s mým bývalým manželem a převzetí nového příjmení jsem tak jednou provždy kdekoli, kam jsem přišla a představila se, přestala slýchat: "A fakt jste veselá?" Prostě trapné :-D
 3. Když mi bylo devět, fingovala jsem u doktorky na preventivní kontrole, že nevidím na písmenka. Schválně jsem je četla z tabule špatně, protože jsem chtěla brýle. Nemám je dodnes. 
 4. Nikdy jsem nebyla na dovolené v zahraničí.
 5. V žádném případě nedokážu pozřít a dostat přes krk mlíko, játra, kafe a tlusté maso... brrrr...
 6. Jednou bych se moc ráda chtěla podívat do Švýcarska a Norska nebo jakékoli jiné severské země.
 7. V roce 2000 mě šéf přihlásil do televizní pěvecké soutěže Do-Re-Mi a vyhrála jsem. Hlavní cenou bylo zdaněných 10.000 korun českých :-D
 8. Hrála jsem 12 let závodně stolní tenis a když jsem se v 18 rozhodovala, zda chci být zpěvačkou a přestěhovat se do Prahy, nebo profesionální hráčkou a přestěhovat se do Ostravy, vyhrála Praha.

  Ústřižky z novin
 9. Mám nejraději sportovní oblečení, v elegantním se cítím strašně nesvá a neumím to nosit.
 10. Od roku 1990 (bylo mi deset) mám neutuchající slabost pro Madonnu. V listopadu ji uvidím podruhé živě v Praze. Poprvé to bylo v roce 2006.
 11. Nenosím zelenou, oranžovou a hnědou barvu. Připomínají mi moji kamarádku spolužačku, která tyhle barvy nosila, nepěkně voněla a byla zavražděna pár dnů před Vánocemi svým nevlastním bratrem, když jí bylo deset let. Byla jsem snad jediná, kdo se k ní ve třídě choval slušně, psal s ní úkoly o přestávkách a denně ji obdařil úsměvem. 
 12. Nesnáším, když mi k narozeninám popřeje ženská a dá mi pusu :-D Nesnáším to. To může jen rodina, jinak prostě propadám panice :-D 
 13. Mou první láskou byl Mirek, bylo mi 13 a nejintimnější věcí po několika měsíčním chození byla obyčejná pusa :-) To byly časy :-D
 14. Mám o šest let mladšího bráchu.  A přitom jsme jak dvojčata. Máme strašně hezký vztah a neustále držíme při sobě.
 15. Jednou mi brácha vytrhl z hlavy chomáč vlasů, prostě provokoval, ruply mi nervy a prohodila jsem ho skleněnou výplní ve dveřích v obýváku. Nic se mu nestalo, schytalo to jen jeho tílko. Maminka tehdy přišla domů a řekla, že nechce nic vědět. Jinak platí bod číslo 14 :-D
 16. Když mi bylo asi osm, hrála jsem si na princeznu. Zapálila na plastovém víčku od jogurtu svíčku na dřevěném stole v obýváku a lítala se záclonou na hlavě po bytě. V tom jsem ucítila, že se něco pálí. Byl to stůl, víčko i se svíčkou se škvařilo dovnitř do dřeva. Rychle jsem to uhasila a utíkala se schovat do postele a čekala tam několik hodin, než naši přijdou. Maminka mne ještě šla pohladit do postýlky celá v obavách, co se stalo, že budu asi nemocná... pak jsem ji řekla o stolu... peřinu jsem si nacpala na uši ještě víc než předtím. Tatínek v klidu stůl vzal a spálenou část odřezal. Od té doby měli po dalších mnoho let krásný malý moderní konferenční stolek :-)
 17. Nepiju alkohol. Nikde a nikdy. Točí se mi hlava i z odéru, který zanechává ve vzduchu. 
 18. Byla jsem kuřačkou celkem 5 let. Po třech letech jsem přestala kouřit, když jsem čekala synka v roce 2004 a pak ještě po dvou letech v roce 2011. Nejdříve jsem začala, abych byla "in", poté proto, abych si "ulevila" od problémů, které jsem v manželství měla. Skončila jsem sama ze dne na den.
 19. Miluji všechna roční období. Nejvíc ale vždycky to, které klepe na vrátka :-) 
 20. Napsala jsem a natočila zhruba 100 vlastních písniček.
 21. Pracovala jsem nejen jako učitelka, ale také jako pokladní v Tescu v pražských Letňanech, jako realitní makléřka, jako barová obsluha, vedoucí sítě Second Hand Marketu na Praze 3 a taky jsem smažila hranolky a prodávala je u Mc Donald's na Vodičkově ulici v Praze.
 22. Nesnáším hmyz. Štítím se ho tak moc, že mi dělá potíže ho i zabít, takže všechno co lítá nebo leze prostě nějakým způsobem vyhazuji oknem :D
 23. Miluji květiny. Strašně.
 24. Mám tendenci všechno, co chci udělat, napsat si na papír nebo do bločku. Cítím se dobře, když i sebevětší prkotinu pak mohu odškrtnout, že je hotová a udělaná :-)
 25. Nesnesu slova "neumím" a "nedokážu".
 26. Dva roky jsem zpívala ve skupině Fatima pod hudební značkou Universal Music. Natočili jsme desku, videoklip, nakonec nám vyšel jen CD singl Kdo Ti lásku dá, který obsahuje tři písničky a já napsala texty.
 27. Jednou bych moc chtěla vidět půlnoční slunce a polární záři.
 28. Neustále si zpívám a tancuju. Pořád a u všeho :-)
 29. Někdo se sám nudí, já si naprosto vystačím a miluji čas o samotě. Vždycky jsem to tak měla. Už jako dítě. Sice jsem chodila ven, ale raději jsem trávila svůj čas doma ve svém království. Moc se toho nezměnilo :-)
 30. Nesnáším, když se muži oblékají do ženských šatů, aby pobavili publikum :-D Travesti show jsem viděla několikrát, nevadí mi, ale když si prostě chlap z legrace začne dávat podprsenku a punčochy, to bych vraždila, přijde mi to potupné a můj přítel má zákaz tohle kdykoli udělat :-D
 31. Miluji komedie, nedívám se na zprávy. Proto mnou vždy tak hrozně otřese, když na nějakou tragédii narazím nechtěně přes internet.
 32. Neodkládám věci na později, protože se bojím, že už bude pozdě.
 33. První album, které jsem si sama koupila, byla kazeta Bedtime Stories od Madonny.
 34. Mám doma fotku s podpisem Madonny a uchovávám nafukovací balonek z jejího Confessions Tour v Praze. 35. Svému bývalému manželovi jsem řekla "ano" a do týdne v první volný termín jsme se brali.
 36. Moje pravá barva vlasů je hnědá, ale barvím si je na černo-modro :-)
 37. Mám nutkání špatně pochopené věci uvádět na pravou míru, takže častokrát mám potřebu věci vysvětlovat. A často to pak druhý bere tak, že se s ním hádám. To přitom nesnáším, hádky mě vyčerpávají a unavují.
 38. Nejvíce peněz utrácím za knihy a blbiny do bytu :-D, nejméně asi za kosmetiku, mám ji ráda, ale moc toho nepotřebuji.
 39. Neslibuji. 
 40. Naučila jsem se nemít od života velká očekávání. Málokdy jsem pak zklamaná, spíše pak příjemně překvapená.

K. ♥