U mě doma #4

By pondělí, března 02, 2015


V pátek jsem se naštvala na celý internetový svět a rozhodla se, že v sobotu vypnu. Úplně. Žádná moderní technika, žádné mp3, žádné mejly, fejs, blogy, zprávy, videa... nic. A jak jsem řekla, tak jsem udělala. Celou sobotu jsem věnovala sobě a dětem. Koukali jsme na pohádky, komedie, já po dlouhé době viděla televizi a v ní film Můj soused zabiják a Slunce, seno a pár facek, a bylo to strašně milé. Přesadila jsem si vyrašená semínka fialek a lnu do truhlíků, upekla citrónové řezy, uháčkovala malé jarní čepičku, pokreslila s dětmi tunu papíru, zlepšila svoji techniku v žonglování míčků kvůli Elišce, pokročila se čtením knížky a vyrazili jsme na první procházku Elišky s botičkami (byla strašně důležitá, všechno musela okomentovat a osahat každou zajímavou věc ležící na zemi). Dnes se mi ani nechtělo ten notebook zapínat. Bylo mi dobře. A slíbila jsem si, že takové dny si budu dělat častěji. 

K. ♥

Náš potok protékající parkem.
Relax s Eliškou. Mazlily jsme se v posteli :-)
Fakt bych ráda věděla, po kom mají ty moje děti tak modré kukadla. Po mně ani po tatíncích ne :-D
Zjistila jsem, že nemám žádný růžový lak na nehty. Tak jsem si donesla z drogerie tyto :-)
Zamrzlá krajina, pohled na část Jeseníků :-)
Musela jsem si udělat radost a koupila si v květinářství tuhle krásku. Tolik radosti a parády udělala :-)
Moje nová košile. Trošku "western" look :-D
Moje spotřeba sypaných čajů je příšerná. Tenhle je fantastický a už je půlka pryč.
Moje kopretinka v čepičce s opičkou :-D Nechtěla ji celý den sundat a pořád jsem ji musela odnášet k zrcadlu, aby se viděla. 
A tohle je liči. Ještě večer bylo schované a ráno takový šlahoun :-)
Eliščina "dálnice" na běhání :-D
Můj spící andílek.
Food doma už jako klasika. Gurmet na doporučení. Chtěla jsem i Apetit, ale nějak mne nezaujal tento měsíc.
A tento hrníček jsem nemohla nechat v krámku. Už jen proto, že celá částka putovala jako sponzorský dar na kočičí útulek u nás ve městě. 
:)

Mohlo by se vám líbit

14 Comments

 1. takovou košili chci taky, ale červenou, nebo modroou :)

  OdpovědětSmazat
 2. len se dá pětovat v truhlíku? a dají se koupit semínka?? né že bych chtěla šít kalhotky pro krtečka, ale hrozně se mi líbí jako kytka :o) moje nejmladší má je taky modroočka a nemá po kom je mít, starší mají jedna oči čokoládové a jedna skoro černé.. prý se ty geny můžou přenést přes několik generací :o) navíc je jí teprv rok a měnit se můžou až do tří, ale doufám, že jí zůstanou.. a Elišce taky, hrozně jí sluší :o)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo? To já jsem od sestřičky slyšela, že do půl roku se mění oči :D Tak jsme čekali.. tak se změnily z tmavě modré na nebesky modrou :D a je mi jasné po zkušenosti se synkem, že už taky končíme :D Jinak mám len červenokvětý a leze pěkně :)

   Smazat
  2. moje sestra měla prý poměnkové oči skoro až do tří let a pak najednou zhnědly, neteři prozměnu v roce, ale pokud vím, tak v drtivé většině je barva hotová do toho půl nebo roku :o) vůbec jsem nevěděla, že existuje červenokvětý len, musím si doplnit vzdělání a podívat se po semínkách, i když radši bych modrý, muž ho má v erbu, tak by měl radost :o)

   Smazat
 3. Hrneček je krásný a takový bych v obchodě také nemohla nechat. Přeji vám stále krásné a pohodové dny. Martina z Plzně

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 5. Jako vždy moc milý článek:-) a stejně jako "sinapis alba" se zeptám: Len se dá pěstovat v truhlíku? a dají se sehnat semínka?:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Evi, mám len červenokvětý (někde se jmenuje jako červený velkokvětý) v truhlíku a normálně leze ven pěkně, už má tak 10 cm :) Semínka se dají koupit normálně v drogerii.

   Smazat
 6. Mě tedy víc než len zaujalo liči, to je z té pecky co zůstane po snědení nebo také nejaká semínka?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak, je to ta pecka :) Nemá se prý nechat uschnout, takže co nejdřív zasadit a do 14 dnů vyleze :)

   Smazat
 7. Kristý, moc tě zdravím a hned zpočátku ti musím napsat, jak moc jsem si oblíbila tvé řádky a čím dál lepší fotky! Naprosto mě okouzluje tvá láska a cítění. Vážně sem chodím moc ráda, troufám si říci, že je mi zde příjemněji než na blogu minulém ;)
  Takový den bez moderní techniky se mi taktéž líbí. Mám strašně ráda chvíle, kdy si obklopím drobnostmi, které jsem dostala, vytvořila si nebo koupila, mám u sebe kočku, stříhám si obrázky přírody z časopisů, probírám se staršími dopisy, nebo když je sluníčko a vyrazím ven s foťákem a nechám svou hlavu aspoň na chvíli někde v lese či na louce, protože krása květů a detailů přírody mi opravdu dělá dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za moc milá slova a i ty máš novou čtenářku. Úžasný poklidný blog máš :) taky zbožňuji přírodu. strašně moc. Musím vyrážet víc ven, tedy spíš víc ven s foťákem :))

   Smazat