Velikonoce a zatmění Slunce


Jsem nadšená. Opravdu. Nevím jak u vás, ale u nás proběhly ty nejskvělejší Velikonoce. Nepamatuji si, že by kdy dopadly tak prima. Možná je to tím, že všechna setkání proběhla bez plánů, spontánně, vlastně celá rodina jsme se setkali u nás doma v jednu chvíli zcela náhodou, takže tu bylo naráz několik chlapů a několik ženskejch a tím pádem i několik tatarů na jednom místě a bylo veselo... 

A přitom jsem se jako každý rok bála a v duši proklínala tento svátek a těšila se, až to bude za mnou. Vždycky Velikonoce prožívám jen kvůli dětem, protože nechci, aby vycítili onen můj negativní nadhled na celou tuhle věc, a chtěla jsem, aby si udělaly názor samy. Takže každoročně zdobím, peču, připravuji vajíčka, přítel plete tatar natrhaný z proutí u potoka a .. zkrátka letos to dopadlo výborně :-) Letos to začalo krásnou "velikonoční zahrádkou" připravenou mým synkem, kterou jsem pak naplnila vajíčkama a sladkostmi pro děti.S přítelem jsme pro proutí z vrby šli společně do parku a zatímco on pletl, já upekla svůj úplně první mazanec. Byl delikatesní a opět děkuji časopisu FOOD za recept, mazanec nezklamal a byl šíleně jedlý, křehký a kůrka křupavá, až bych brečela :-D


Synek dostal jako výslužku překrásnou jarní dekoraci s kytičkou (mimojiné).


Určitě hodně z vás koukalo na částečné zatmění. Já také a fotila jsem. Tady se mi povedla krásná fotka, nejde to samozřejmě poznat, ale sluníčko mělo přes sebe v horní části měsíc.


... a takto to vypadalo přes sklíčko :-)


A jak dopadly Velikonoce letos u vás? 
Jaký vztah vůbec k těmto svátkům máte?
Slavíte je? 
Co jste připravovali, pekli nebo vařili speciálně právě na Velikonoce?
Kolik vajíček jste rozdali? :-)

K. ♥

12 komentářů

 1. Milá Kristy,
  to je zase tak úžasně nabitý článek pěknou energií, z fotek je opravdu vidět ta pohoda, ve které jste Velikonoce prožili. U nás doma se Velikonoce vůbec neřeší, ale teď vidím, jak pěkné to je, že je to škoda. Tak se k tomu třeba v dospělosti vrátím spolu se svou rodinou, pokud nějakou budu mít :-)
  Velikonoce pro mě zatím znamenají jen prázdniny a ty se mi vyvedli, takže jsem spokojená i tak. Těším se na další článek od tebe doma!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, děkuji, já Velikonoce prožívám vyloženě kvůli dětem, když jsem ještě byla bez nich, také šly mimo mne a i tak jsem byla spokojená, protože jsem byla vděčná za volno stejně jako ty :-)

   Vymazat
 2. Tak to já jsem letošní Velikonoce prožila celkem hrozně... po prázdninách znovu na intr, kde to opravdu nesnáším, takže zase před odjezdem zapanovalo návalové žraní - chleba, mazanec, vejce, hořká čokoláda, jogurt, prostě všechno, co mi na oči přišlo, tak padlo... (jo, jsem prase, vytáhla jsem to na minimálně 2800kcal... ale to je jenom hrubý odhad, nic jsem nevážila, nepočítala přesně, takže to může být víc, no moje tělo asi zabrečí, tak snad to psyllium po ránu nějak trochu pomůže... :D ) Jinak u nás se Velikonoce už několikátým rokem neslaví, jediná tradice, kterou dodržujeme, je mazanec (který mamka peče občas i mimo svátky, jen tak, chlapům to chutná... většinou odolám, ale dneska jsem na to neměla... holt pschika je psychika... :/ ) a babička nám nabarvila vajíčka (pro každého jedno vajíčko, jen tak symbolicky) jinak vůbec nic. Jsem ale ráda, že jsi Ty měla krásné svátky... :) Tak si užij ještě zbytek Velikonočního pondělí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Veru, ani mi nemluv :-D Myslím, že jsem na tom byla kaloricky dost podobně :D Jedla jsem také jak prase, možná ne "jak" , ale bylo ze mne prase v pravém slova smyslu :-D Navíc, když se mnou držel basu i přítel, to se pak těžko drží člověk nějakých svých limitů :D Ale to nevadí, svátky jsou zase až za hodně dlouho podobného žracího typu, tak to bude v pohodě. Ať se ti daří :-)

   Vymazat
 3. Velikonoce hrůza.... Hrozně jsem se přežrala, aspoň měsíc nechci váhu vidět :-D Navíc jsem se těšila, že mi ti moji chlapi donesou hromadu vařených vajec, protože je miluju a k mému velkému zklamání přinesli jen 1!!! A to jim dala moje mamka (a jen tak mimochodem, barvila jsem ho já). Zbytek samá čokoláda. Lidi v dnešní době nakoupí balíčky v supermarketech a já to takhle odnesu :-( :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, máš pravdu s těmi balíčky, naše děti taky dostaly, já rozdávala klasické vajíčka, protože mi to prostě přijde patřičné. To je jak nedat si vánoční stromek na Vánoce. Taťka sám říkal "žádné nechci, nech si to", ale já mu jasně řekla, že si ho prostě vzít musí, vždyť co to je za pořádek :-D vymrskat mě to jo, ale dokončit tradici už ne :-D Takže já rozdala všechna vajíčka, přítel nakonec taky něco donesl, líbilo se mi, že někteří lidé ještě dodržují tu tradici i se stužkami, protože se mu pár nových na tataru objevilo, když přišel :-)

   Vymazat
 4. za mě Velikonoce letos hrůza, už mě ty virózy začínají fakt s..víte co :o( jinak taky všude samá čokoláda, děti toho vždycky dostanou od příbuzných hory.. přitom je to dražší než vajíčka a k Velikonocům to nepatří.. mazanec mi popraskal, ale zato sme měli úžasný nevelikonoční koláč http://www.mamincinyrecepty.cz/kynute/copankovy-kolac :o) a synek je šikula, ta zahrádka vypadá hrozně hezky

  OdpovědětVymazat
 5. U nás velikonoce neslavíme, už od mala tento svátek nemusím. Ikdyž miluji jaro a vždy ráda vyzdobím byt, tak nedodržujeme tradici s vyšupáváním. Poprvé jsem zkusila tvarohový mazanec, byl výborný. Ale jsem ráda, že už je po svátkách a že se zase hodím do latě v jídle :-)
  PS: slovo tatar slyším prvně v životě! Pochopila jsem z textu, že to bude asi pomlázka?
  Hezké jaro!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tatar je pomlázka :) u nás se zase nikdy nepoužívalo slovo "pomlázka", i když víme, co to je... prostě kluci vezmou tatar a jdou mrskat :)

   Vymazat
 6. Já měla na velikonoční pondělí po cca 2 letech volno! Manžel odvezl všechny naše holčičky(3) na koledu a já měla celých 7 hodin pro sebe... a tak jsem četla, ležela a koukala na film.... nádhera... takže za mě Velikonoce na 1*....

  OdpovědětVymazat
 7. Konečně někdo, kdo taky používá slovo tatar :-D :-) Naše velikonoce byly sice trochu pokazene tím, že jsme s přítelem oba nemocní, ale jinak taky moc fajn :-)


  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :-)