Z deníku: být fit a cítit se fajn #2


Zdravím vás všechny :-)

Doufám, že jste příjemně naladěni na další týden, který je před námi/vámi. Pro mne byl uplynulý týden nějaký zdlouhavý, doma mi děti onemocněly a celý režim máme nějak překopaný, protože se najednou spí v jinou dobu, jinak dlouho, takže jsem se horko těžko přizpůsobovala se cvičením, nevěděla jsem, jestli mám čas deset minut nebo půl hodiny, maminky určitě znají ☺ 

Každopádně jsem si tento týden toho odcvičila více než týden předešlý, protože jak já tvrdím a věřím v to, není tak důležité jak dlouho cvičíte, ale jak často. Důležitá je důslednost, vracet se ke cvičení co nejčastěji na krátkou dobu a u mne to za poslední týden zafungovalo maximálně, ten přechod z jógy k HIIT na sebe nenechal dlouho čekat a vidím, tedy spíše cítím, jak se s každým tréninkem lepší moje fyzička. Tělo nezapomnělo :-) To je důvod, proč se v tréninkovém plánu na tento týden znovu objevuje kardio trénink s Bobem Harperem. Potřebovala jsem vědět, jaké zlepšení u mne nastalo a bylo MARKANTNÍ!!! Fakt jsem moc spokojená, možná to je i tím, že k tomu přistupuji trochu volněji, hlava se mi soustředí na to, abych se cítila dobře a ne abych hlídala křivku váhy a věřte, že po Velikonocích a pěti narozeninových oslavách za poslední měsíc je na čem pracovat :-) Ale nechci na to tlačit, vlastně chci říct, že se tím ani nezabývám, to mě možná naučila jóga, protože dříve jsem tak vnímala jen zčásti. Takhle se cítím mnohem líp, když neřeším tréninkové svačiny, když mi snídaně nevyjde přesně na hodinu nebo když mám ráno chuť na koblihy místo jogurtu, zaběhnu si do pekárny - ale zase buďme realisté, nesmím jich sníst šest, že jo.. všeho s mírou :-)

A tohle je můj tréninkový plán na týden, který jsem si odcvičila. Nedávám jej sem proto, abyste podle něj striktně jeli vy, ale aby informoval. Možná se jej budete chtít držet, ale dost možná vás třeba jednotlivé tréninky pouze inspirují, budete si je také chtít vyzkoušet a zařadit do vašeho vlastního plánu ☺

Pondělí - BOB HARPER - Skinny Rules: Cardio #1
Úterý - JILLIAN MICHAELS - Beginner Shred: workout 3 
Středa - BOB HARPER - Death By... 
Čtvrtek - odpočinek 
Pátek - BOB HARPER - 10 min Glutes + 10 min Abs (v tomto pořadí!) 
Sobota - DAILYHIIT - Burn Fat Fast Bodyweight Workout - The Hiit #15 (3 kola) 
Neděle - odpočinek nebo YOGA BY CANDACE - 15 Minute Vinyasa Flow Class

Moje běžné oblečení, sportovní kalhoty a triko - v tom se cítím nejlépe :-)

O DETOXU
V týdnu za mnou přišla kamarádka na návštěvu a mezi řečí se zmínila, že by chtěla vyzkoušet detox podle paní Mačingové. Jelikož ví, že se výživou zabývám, zeptala se mě na názor. Přišla k jídelníčku zase od své kamarádky a já ji nechala chvíli mluvit, aby mi o tom něco řekla, tedy, aby mi spíše řekla něco o sobě, jak se na to dívá ona, aby mi nastínila, co jí, jak se cítí, zda jí to vyhovuje, zda jí jídelníček chutná. Sdělila mi taky výsledky jiných svých kamarádek, které si to zkusily.

Vesměs mi řekla, že první týden jí jen samou zeleninu, párkrát ořechy, pár rozinek a fazolové lusky. Jí se třikrát denně, bez svačin. Porce se jí vleze do dlaně, a z poloviny toho, co má jíst, se jí dělá špatně a na zvracení. Jí na sílu, má hlad, ale co by pro ty 4 kg za týden neudělala, když je zhubla i její kamarádka. Pak mi jídelníčku ukázala v mobilu, kde ho má uložený.

Musím říct, že jsem nesmírně ráda, že jsem ji tento detox vymluvila a že mi opravdu naslouchala, aby pochopila, co se s jejím tělem během tohoto detoxu/diety (ona tyhle dva pojmy nerozlišuje) děje. Respektive, co by se s jejím tělem stalo po měsíci takové přísné diety, protože co si budeme říkat, tohle je mazec!!! Také jsem ji vysvětlila, že pokud bude jíst jídla, která ji nechutnají, bude to pro ni trápení a takový přístup je již na samém počátku předurčen k nezdaru. 

Detox je fajná věc. Ale já osobně nevidím smysl v tom, proč ho držet měsíc v kuse. Tři, čtyři dny jsou fajn. To, že máte hlad během tohoto velmi populárního detoxu, je naprosto v pořádku, co není v pořádku je množství a skladba stravy. Po prvním pohledu do jídelníčku na celý měsíc mne napadla otázka, zda takto nastavený jídelníček není zapotřebí dodržovat pod lékařským dohledem? Je velmi přísný a omezující. Paní Mačingová, co jsem se dozvěděla později skrz internet, vytvořila tento jídelní plán v rámci toho, že byla vážně nemocná a musela udělat zásadní změnu ve stravování a v přístupu ke svému tělu. Měla na výběr - buďto být na lécích do konce života, nebo udělat zásadní rozhodnutí a nastolit přísný režim ve stravě. Její knihu jsem nečetla, ale věřím, že je v něm vše vysvětleno odborně a tak osobně považuji za velmi nešťastné uveřejnění takového jídelníčku volně na internet na jejich stránkách, jelikož spousta nevědomých žen si na něm jde zničit metabolismus a jdou si pro jojo-efekt. Z 90% jej tvoří zelenina, s naprosto minimálním obsahem bílkovin a tuků, které mají ohromný význam pro nervovou soustavu a hlavně se v něm rozpouští důležité vitamíny. Naprosto chápu, proč ze stránek není patrné, zda má žena u tohoto detoxu cvičit či nikoli, protože i kdyby měla, nemůže mít na to zákonitě energii. Nutno však podotknout, že hubené tělo bez cvičení se vám nebude v plavkách líbit. 
S úctou k paní Mačingové bych nerada nějak zasahovala do toho, čemu ona věří a co jí osobně pomohlo, sama se pohybuje v oblasti zdravé výživy již několik let. A taky kdo já jsem, abych mohla soudit, třeba proto, když jsem knihu nečetla. Ale jelikož se mě na tento druh detoxu za poslední měsíce ptaly stovky lidí a tentokrát se zeptala i kamarádka, která o výživě a fungování těla nemá ani základní informace, cítila jsem potřebu říct svůj názor, to, jak to vidím a cítím. Jsem si více než jistá, že tento jídelníček koluje po naší zemi bez ohledu na to, co o fungování těla lidé ví, jak to na ně bude působit, jak se budou cítit a čeho vlastně (ne)dosáhnou.
Mne samotnou by zajímalo, jak se těm, kteří celý měsíc tohoto detoxu vydrželi, daří. Zda si svá kila udrželi, jak se při tom cítili a zda to pro ně bylo přínosem z dlouhodobého hlediska. Ne jen na ten měsíc. Klidně pojďme do komentářů diskutovat (slušně) a vyjadřovat své zkušenosti ☺

INSPIRACE NA STŮL 
A teď krapet o něčem jiném. O jídle :-) Nafotila jsem za poslední týden zase pár věcí, které běžně jím, musím říct, že těstoviny s kuřecím a spoustou zeleniny jsou na mém stole teď opravdu často a ano, používám v současné době úplně obyčejné těstoviny, nějak na ty celozrnné nemám chuť a jelikož se snažím jíst a cvičit intuitivně, tak to prostě neřeším a jím tak, aby mi to vyhovovalo a neomezovalo mě to. Ono dodržovat všechno na 100% je opravdu skvostné, ale já osobně to dlabu :-D Vitamíny i vlákninu dostávám pravidelně z ovoce a zeleniny, nekouřím, nepiju, cvičím.. takže relax, take it easy... 

Těstovinový salát
Svačinka - mango, kiwi, jahody s bílým jogurtem a vlašáky
Bílý smetanový jogurt, arašídové máslo, mražené ovoce a chia, mňam ♥
Děti obědvaly, já bohužel snídala, občas to prostě nestihnu, jak bych si přála. Jogurt, banán, jahody, araš. máslo + dva cukrářské piškoty ... byla chuť :-)
Hnědá rýže s kuřecím masem, zelenina... k obědu. 

Můj tip: Před pár dny jsem objevila jednu věc. Až budete příště vyhazovat kůru od citronu, měli byste vědět, že je v ní až 10x více vitaminu C než ve šťávě, kterou získáte z dužiny. Zkuste následující trik. Omyjte řádně citron a dejte ho do mrazáku. Až kompletně zmrzne, nastrouhejte si jej do libovolného jídla, ať už jsou to zmrzliny, jogurt, těstoviny, dezerty, omáčky, rýže, ryba a tak dál. Nač plýtvat citronem, když jej můžete využít celý. Nehledě na to, že citron má čistící schopnost. Vaše játra jsou "čističkou" a taková citronová voda udělá zázraky. 

Tuto skvostnou sklenici mají tento týden v akci v Kauflandu. Zkuste tam zajít. Stála 50 Kč, mají i jiné barevné provedení.
Díky józe to tam zůstalo. Já vím, že někteří řeknou "a co tam je?" :-D Ale já vím, co tam bylo kdysi.
Bylo to nepěkné, třepalo se to, viselo a nevypadalo to vzhledně. Teď jsem spokojená ... 

Z dnešního deníku je to pro vás všechno, snad se vám dnešní postřehy, povídání a inspirace líbily a snad se mrknete i příští týden, protože jsem si pár tipů schovala na pokračování :-) Pokud máte nějaké dotazy, nebojte se je směřovat do komentářů nebo na Fb stránku do zpráv, pokud byste raději diskrétnost. Děkuji tímto také za důvěru, se kterou se na mne obracíte s pomocí a líčíte mi své příběhy.

Hezký den a následující týden všem.

K. ♥


32 komentářů:

 1. Milá Nikki, díky za příjemné nedělní ranní počtení! Také jsem teď poslední dobou nehorázně hřešila... díky za cvičení, zajímavá kombinace 😉 pa a krásný den a ať jsou děti brzo fit!

  OdpovědětSmazat
 2. Taky jsem využívala celý citron, ale potom, co jsem si přečetla Dobu jedovou, tak jsem kůru využívat přestala....to, co autorka píše je logické a bohužel asi i pravdivé....citrony a další tropické ovoce se dováží a prostě se musí několikrát chemicky "očišťovat", aby to vůbec přežilo, zvládlo a ještě k tomu vypadalo skvěle....Tak to mě jen napadlo k tomu...i když někomu to může přijít zbytečné a v té míře, co si dává i zanedbatelné (tak jen pro info:-) Jestli někdo pěstuje svoje citrony, tím líp :)
  A jinak skvělý postřeh k tomu detoxu...je dobré znát všechny okolnosti :)
  A moc ti to sluší...jako vždy :)

  OdpovědětSmazat
 3. Ahoj Nikki a co rikas na tohle?

  http://www.spektrumzdravi.cz/vse-o-neera-detox-kure


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uf, přiznám se, že jsem to z časových důvodů jen proletěla.
   Pro mne je detox očista. Pokud člověk zařadí do svého jídelníčku ovoce , zeleninu, clean food, myslím si, že bude čistý dost.
   Tady tyhle nápoje do jídelníčku jsou fajn čas od času, i když vím, že mnohým se ani to nelíbí, třeba Zuzka Light si vyzkoušela detox a ještě před završením s tím skončila, protože se jí naopak úbytek váhy de facto přes noc vůbec nelíbil a já ji naprosto chápu.
   Jak jsem pochopila, zde se kaloricky v ničem neomezují a doporučují ten detox na různě dlouhou dobu, a samozřejmě navádějí k tomu, promluvit si o kůře s lékařem, což je při těch delších kůrách docela vhodné, já sama bych měla strach, co to se mnou udělá a vlastně to ani zjišťovat nechci :P
   Možná by mne ale zajímalo to složení tohoto přípravku, protože jak jsem pochopila, míchá se s citronem a vodou a nějak nevím, zda samotná citronová voda neudělá onu práci i tak.

   Smazat
  2. aha, teď jsem vyčetla, že ten nápoj je místo jídla... jo? nebo jen na pár dní z toho ... no nevím... musím k dětem :D později to zkusím víc pročíst.

   Smazat
  3. U nás to teďka frčí ve velkým, piješ jen ten jejich nápoj (obsahuje myslím javorovej sirup, pepř a palmovej olej) a jinak můžeš vodu a čistící čaj. Holky, který to mají za sebou, jsou nadšený, že zhubly a cítí se pročištěný. Já pořád nevím, co si o tom myslet, zkoušet to taky nebudu, ale zajímal mě Tvůj názor. Přece jenom ajurvéda není žádný šarlatánství, tak mi nejde do hlavy, jestli to teda je pro to tělo ok nebo ne.

   Smazat
  4. Anetko, já jsem vlastně nějak vnitřně pro, zkusit si třeba ten krátkodobý půst, ty tři dny... kdoví, třeba je to fajn tělo postupně naučit na delší intervaly, ale já bych se zkoušením půstu o delším rázu, třeba 7-15 dní byla fakticky opatrná, i když jak jsem pochopila, se tam už zařazuje pomalinku i jídlo, aby se zamezilo šoku pro tělo, tak postupně. Podle mého by ty delší detoxy měly být fakt pro zkušené, ne pro někoho, kdo má problémy se stravováním :/ to je můj pohled na to. A taky jde o individuální záležitost určitě, já bych to třeba nedala už jen z toho důvodu, že mi bez jídla klesne tlak už tak nízkej, že bych zkolabovala :) to bez p*dele :D

   Smazat
 4. Ahoj Niki, dovol mi se vyjádřit k detoxu Antonie Mačingové z pohledu člověka, který si ho zkusil (dokonce 2x, ne po sobě, samozřejmě). Základem je opravdu si prostudovat knihu a zjistit co a jak a být dokonale psychicky naladěná na to, že chci své tělo pročistit a ozdravit. Kdyby si tvá kamarádka knížku aspoň přečetla celou, zjistila by, že AM přímo doporučuje jíst opravdu velké porce - do pocitu maximálního nasycení. Nepřejídat se, ale jíst, co se do tebe vejde. Porce nejsou nijak omezené a přímo říká, že čím víc, tím líp - zejména v prvním týdnu, kdy se jí opravdu hooodně zeleniny. Ovšem další týdny už takové vůbec nejsou, zeleniny postupně ubývá, přibývají bílkoviny i sacharidy (ryby, kuřecí maso,... jáhly, pohanka, těstoviny,...) a v posledním týdnu už jsou pro mě třeba úplně běžná jídla, která jím, i když žádný detox nedržím. Očistný je tedy ten první týden a pak už se to začíná pomalu vracet do normálu zdravě se stravujícícho člověka. Dále není pravda, že se jí 3x denně bez svačin. Knih jsou 2 verze, ale v obou se uvádí, co jíst k dopolední i odpolední svačině, což by tvá kamarádka rovněž zhjistila, kdyby si ji přečetla!!!!! Dále k mým osobním zkušenostem - jak jsem říkala, držela jsem detox celkem 2x v rozmezí 1 roku, centimetry i kila samozřejmě ubyly, ale hlavně jsem se cítila MOC DOBŘE. Jedla jsem dosytosti, tudíž jsem netrpěla hlady. Dokonce mi zmizely menstruační bolesti. Takže mé zkušenosti jsou jen ty nejlepší. Proto mě vždycky rozesmutní, když někdo celý detox z nedostatku informací a zkušeností takhle zhaní. Hezký den, Eliška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eliško, moc díky za informace, to je přesně to, co jsem si myslela, že kniha bude plná informací, které na netu u toho jídelníčku prostě nejsou. Proto jsem psala, že uveřejnění jídelníčku na net je z mého pohledu naprosto nešťastným řešením... protože to není jeden, dva případy, kteří se podle toho striktního jídelníčku řídí, ale to jsou stovky možná tisíce. Sama se podívej a uvidíš.

   http://www.macingovadieta.eu/28-denni-kura.php

   Toto koluje mezi ženami (nejen u mé kamarádky) a absolutně bez informací, o kterých ty píšeš. Já sama se při pohledu na ten jídelníček ošívám, protože takto ukázaný je to strašně ... nevím jak to říct - nezodpovědné? Asi ano. I mne kdysi lidé nařkli, že postováním vlastních jídelníčků dělám nezodpovědnou službu... teď to chápu. Sama musíš uznat, že to je hodně velký přešlap, podívej se na to z pohledu člověka, co o těle, stravování a fungování celého tohoto mechanismu nic neví. Bohužel :(

   Smazat
  2. Ještě dodatek: nejlepší by bylo, kdyby ten jídelníček prostě ze stránek zmizel, dělá strašlivou paseku a špatný vjem :(

   Smazat
  3. Já osobně jsem Mačingovou nedržela, ale mamka ano. Z článku vyplynula spousta nepravd, tak jsem to sem chtěla napsat, ale jak vidím, slečna nade mnou to shrnula všechno :) Mamce tenhle detox naprosto vyhovoval - jedla opravdu velké porce několikrát denně, chutnalo jí to, cítila se lépe a navíc dost zhubla. Pak začala jíst zase normálně a žádný jojo efekt se nedostavil (možná přibrala tak 1 kg). Já osobně bych nebyla schopná něco takovýho podstupovat - už jenom kvůli těm jídlům - fakt mi to nechutnalo :D A taky kvůli tomu, že opravdu dost cvičím, by to nebylo pro mě vhodné. Teda popravdě si myslím, že jsou daleko vhodnější způsoby jak zhubnout, než je tenhle drastický jídelníček, ale tak to si každý musí rozhodnout sám, co se svým tělem bude dělat.
   Ta spousta nepravd, co se tady šíří, je způsobena tím, že si ženský najdou jídelníček na netu a tím to hasne. Pokud by byly schopné investovat pár kaček do té její knížky, udělaly by lépe. A co koukám na ty stránky, tak to ani není nic ofiko, nějaká holka se snažila udělat "dobrou službu" a vytvořila to, ale pochybuju, že s tím má Mačingová něco společnýho.

   Smazat
  4. "Kompletní 28 denní jídelníček naleznete na našich stránkách. Obsahuje přesné informace, na základě kterých se můžete pustit do diety. Dietu lze absolovovat i bez zakoupení knihy jen dle jídelníčku, i když pro úplné pochopení problematiky její nákup vřele doporučujeme." Tohle je na stránkách... tak proč by někdo ty peníze do toho vrážel, víš jak. Jestli ta stránka nepatří přímo autorce, pak by s tím sama měla něco dělat, mně by se dvakrát nelíbilo tohle číst, kdyby nebyla moje a doslova psala, že nákup knihy není potřeba.

   Smazat
  5. Jinak Tery, taky díky za svůj náhled :) a souhlasím s tebou, že jsou vhodnejši zpusoby, jak zhubnout a vcelku ne tak náročným způsobem.

   Smazat
  6. Ja se teda Mačingovou snažila držet několikrát, ale vždy jsem to v prvních pár dnech vzdala. Ty jídla mi nechutnaly, takže jsem silou do sebe rvala sousta a rozhodně to nebylo do plného nasycení. Mně osobně se nejlépe osvědčilo posté a jednoduché Mindful eating. Když člověk vnímá své tělo a jídlo které jí, začne si všímat toho, po čem mu je dobře a po čem špatně... co kdy čeho může jíst a hlavně vnímat tu krásnou směs chutí. Při tomto jsem sama začla toužit po zdravých jídlech a vůbec jsem se nijak nemusela do ničeho nutit. Hlavně nesnáším pevné jídelníčky, jídlo si obvykle kupuju max 1 den dopředu, protože zkrátka nevím na co budu mít chuť 5 dní dopředu... A tak opadlo prostě veškeré to přemýšlení o tom co si kdy můžu dovolit dát a život je najednou neskutečně jednoduchý :-)

   Smazat
 5. Se změnou režimu mi ani nemluv...v pondělí jsem si donesla antibiotika s diagnózou - angína, takže ještě do středy je budu brát, tak pak snad budu moct zase pomalu začít se cvičením...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Magdi, hlavně se vyležet, teď je nemocných kupodivu ironicky s teplým počasím docela dost :(

   Smazat
 6. Držela jsem tento detox cca před 4 lety a musím říct, že vydržet ten první týden bylo hodně hodně hooodně těžké. Může se jíst libovolné množství, ale jen to co je v jídelníčku. Já měla celkem dost hlad, jablka s mrkví jsou sice fajn, ale jíst je skoro každý den zas tak fajn nebylo a mně osobně to moc nezasytilo. Chce to opravdu silnou vůli. Po detoxu jsem shodila 5 kilo a víceméně ihned otěhotněla, takže nevím jak s jojoefektem, v průběhu těhotenství jsem nabrala 20 kilo, 14 mi zůstalo po porodu a cca rok se mě ta kila držela, pomalu dolů to šlo až když jsem přestala kojit a postupně jsem se dostala na váhu před detoxem. Kamarádka, která také držela detox Mačingové po něm taky otěhotněla, takže si myslím, že to tomu otěhotnění dost pomohlo. Beru to jako dobrou zkušenost, ale podruhé bych do toho detoxu už asi nešla. Některé jídla jím dodnes, jiné jako třeba fazolové lusky, už do pusy nevezmu do konce života. Jo a mám doma knihu, nestahovala jsem jídelníček z netu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ali, děkuji moc i za tvůj postřeh.

   PS: Fazolové lusky jsou mojí noční můrou od školky :D

   Smazat
  2. Zvláštní :-) Já nesnáším brokolici, po fazolových luscích se můžu utlouct :-)

   Smazat
 7. Mačingovou nznám (jen podle jména jsem o ní slyšela), ale občas mi stačí, co vyplodí časopisy pro ženy, zrovna teď jsem koukala, že mají tchánovci na ledničce přlípnutý nějaký výstřižek s 'vyváženým' jídelníčkem, který tam je spočítaný asi na 850kcal za den.. teda nejsem odborník, ale připadá mi, že po takové stravě bych ani nechodila, natož pak abych cvičila

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se ani nedivím, že to lidi zkouší stále dokola, protože tohle normální člověk nemůže vydržet. Po dvou třech dnech si normální člověk řekne, že mu ta oběť za to nestojí a jde se najíst a já se mu ani nedivím ....

   Smazat
  2. ono to navíc bylo plné müsli, ovoce, rýže, brambor... takže spousta cukru a brzo hlad :oP a už mám v mrazáku slupku od citrónu :o) když jsem ho tam dávala, tak jsem si vzpomněla, že ta bílá část slupky je navíc plná rutinu na pružné cévy, takže je to ouplně geniální a nejzdravější ;o)

   Smazat
  3. Fakt? Vidíš , to jsem nevěděla :)
   A snad ti ta kůra půjde nastrouhat, když máš jen slupku :) zkus celý citron, fakt je to luxus :)) Jde to samo na tom struhadle :)

   Smazat
  4. ju, i ta samotná kůra šla nastrouhat krásně, dala jsem si jí do čaje (mám chřipku jako prase) a nádherně to voní a ta chuť je fakt příjemná

   Smazat
  5. tak to je fajn, ono možná jak je to ztuhlé, tak to není problém :)) Taky to furt strouhám, je to neskutečně jemňoučké a ve vodě prima :)

   A ty se kurýruj... venku konečně krásně a tolik lidí je nemocných... :((

   Smazat
 8. Ahoj, chcela by som sa spytat ci uz necvicis Zuzku, resp. za posledne dva tyzdne som ju nevidela zaradenu v tom co cvicis:) Dakujem za odpoved.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, dlouho jsem s ní necvicila, mám ji v plánu na tento týden, takže bude v nedělním prispevku :-)

   Smazat
 9. Ahoj, ja resim opacny problem... Vzdycky jsem mela slabe ruce a pokladala jsem to a geny... Posledni 4 tydny jsem ale cvicila Zuzku a musim rict, ze se mi zpevnilo a zmensilo vsecko, az na PAZE. Ty se mi naopak zvetsily. Je sice skvele, ze konecne se pri cataranze a klicich nesesypu jak domecek z karet, ale z estetickeho hlediska mi pripadai najednou nezvkle velke a neelegantni :-/ Neprestanu cvicit, ale doufam, ze z nich zmizne ten tuk, at si nepripadam pak jak nejaky bodybuilder. Asi to bude tim zvykem no... Mel nekdo nekdy podobny problem? :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Ardi, já osobně si myslím, že jde skutečně o genovou záležitost. Já třeba vůbec nevyhledávám cvičení na ruce, protože mne se tvarují hezky samy od sebe v míře, jakou potřebuji a jak se mi to líbí.
   Myslím, že Zuzka je stejný případ, naopak co vím, tak je "nešťastná" z nohou, které považuje za "tvrdohlavé". :) Ona je tak prostě stavěná a nezmění to.
   Co se týče estetického hlediska, vím, co myslíš. Já takto dřela - jako ty na ruce - na celkovém tukovém rozpoložení a zhubla na mých rekordních 57 kilogramů při low-carb stravě. To, že to byl úspěch, fakt mega, nikdy jsem nebyla tak štíhlá, možná jako 13 leté děvčátko, to je jedna věc. Ale celkově jsem se na sebe dívala s pocitem, že mi to takto nesluší. Ironicky jsem se po low-carb dostala zpět na 60 kg a s tím více tukem jsem si připadala líp. Fakt že jo. Takže jestli se s těmi rameny, o kterých jsi snila, necítíš nejlíp, tak prostě povol :) na ty ruce :) Anebo tomu dej čas, zda si, jak říkáš, nezvykneš :)

   Smazat
 10. Ahoj, naprosto souhlasím s Lailou, co se týče detoxu paní Mačingové. Držela jsem ho v březnu, jídla mi chutnala, měla jsem spoustu energie, a úplně v pohodě u toho cvičila. Nakoplo mě to k jinému stravovacímu režimu, ne už tak striktnímu, ale některé recepty stále zařazuji do jídelníčku, protože jsou moc dobré. Během detoxu jsem zhubla 5 kilo a od té doby se držím na stejné váze.
  Opravdu je vhodné přečíst celou knihu, aby člověk věděl, co a jak a nepracoval s neúplnými informacemi.
  Na tyto stránky chodím moc ráda a nacházím tu spoustu inspirace. Tímto děkuji :o)
  Vlaďka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to je výborný, tak jsem ti tu psala román a on se neodeslal :D To nevadí, v podstatě jsem jen psala to, co je už nahoře, že je škoda, že ten jídelníček háže špatný odstín na celou knihu, o které jsem přesvědčená, že ty infomace má. Navíc je na webu napsáno, že koupě knihy není potřeba, to je prostě úplně kontraproduktivní a tak se člověk nemůže divit, že hází tento detox paní Mačingové tak špatné světlo.

   Každopádně ti moc děkuji za tvůj názor, určitě si jej rádi lidi přečtou a hlavně, je fajn vědět, že kniha toho skrývá mnohem víc než to, co najdou na stránkách. Díky.

   Smazat
  2. Já ten jídelníček stahovala taky a byly na něm informace o svačinách i neomezených porcích. Cítila jsem se po něm moc dobře a i jídla byla moc dobrá, až na dušenou mrkev. Tu si musím dělat podle sebe. Já vidím především problém v tom, že se lidi rozhodnou držet očistnou "dietu," přitom koukají neustále kolem sebe na to, co jedí ostatní a říkají si s lítostí, že by si dali taky. (Myslím, že to známe všechny) Pak ji poruší a začnou hanit. Hodnotit by měli spíš svůj přístup, než ten jídelníček.

   Jinak hezké stránky Kristíno :-)

   Smazat

Instagram