05 června 2015

Pekla jsem pro Princův dobročinný bazar


Princův dobročinný bazar je už známá kočičí akce, která se pořádá tuším dvakrát do roka mojí maminkou. Maminka před devíti lety upsala svou duši kočkám. Ironií je, že já kočky ráda nemám, pohladím si je, ale nerozumíme si. Ale jelikož mám ráda svoji maminku a vím, jak ji starání se o kočičky dělá šťastnou, rozhodla jsem se jí pomoci. Tento rok, tedy přesně 5. a 6. června, probíhá dobročinný bazar znovu. Výtěžek prodaných věcí od různých sponzorů jde výhradně na kočičí útulek, který vede právě moje maminka. V útulku je v současné době 160 koček, kocourů a koťat. Nakrmit tolik zvířátek sice stojí peníze, ale jelikož je valná většina těchto koček nemocná, extrémní část peněz padne na léky, injekce, ale také na čistící prostředky, protože útulek se denně čistí a uklízí. Je to ohromná oběť a dřina. Ačkoli to já osobně moc nechápu, maminka tomu věnovala všechno a není cesty zpět. Když jí řeknu, že by měla žít jinak, když z útulku sama nemá nic než méně času na spánek, odpoví mi, že to bere jako poslání a kdo jiný by to dělal, když ne ona. Kdyby útulek zavřela, město by si s tolika kočkami poradilo po svém (zřejmě).


Jelikož se tato dobročinná akce koná již několikátý rok po sobě, jde vidět, že to má smysl, že lidé pomáhají nejen finančně, ale posílají i dary ve formě kvalitních krmiv, prostředků na údržbu útulku. Loni se dokonce dvě holčičky v místní základní škole rozhodly uspořádat sbírku a předaly mamince během pár dnů spoustu potřebných věcí. 

Tento rok jsem se rozhodla pomoci v tom, že jsem se zhostila sponzorského daru, stejně jako další lidé a podnikatelská sféra nejen z České republiky, a napekla sušenky a malé dortíky. Vybrané peníze jdou všechny na vedení útulku. A já se vám přišla tak trošku pochlubit, jak jsem se toho zhostila :-) 


Sušenky podle Jamieho Olivera jsou upečené, teď se bude vázat.


Sušenky jsou připravené.


Kočičí fousky na okrasná párátka k dortíkům.


Upečeno, nazdobeno :-) Nesmí chybět ani bambulky do prázdných míst.


A takhle se bude vyjímat celý tác mezi mnoha dalšími dary. 


Ještě pohled z blízka. 

Účastníte se také dobročinných akcí? 
Sponzorujete? 
Kupujete si výrobky, jejichž výtěžek jde na dobrou věc?

K. ♥