28 července 2015

28 dní s BodyShred a Jillian Michaels


O PROGRAMU
V momentě, kdy tohle píši, je to přesně tři roky, co jsem cvičila s Jillian Michaels její program Body Revolution. A tak navzdory náhodě jsem se pustila do pokračování, který nese název BodyShred. Je to sice 60-denní program, ale podobně jako u předchůdce jsem si vytvořila svůj vlastní tréninkový plán a všechny workouty se snažila vtěsnat do čtyř týdnů, tedy 28 dnů. Vůbec jsem nevěděla, co od toho očekávat, líbila se mi představa, že bude opět se mnou cvičit (i když jen na obrazovce) více lidí. Ten tým je ale úplně jiný než u Revolution předchůdce a tak se z bývalé sestavy setkáváme pravidelně jen s Kentou. Novinkou je také známá tvář - Zuzka Light, ale abych byla upřímná, i když věřím, že tohle pro ni byla nepopsatelná skutečnost a životní sen mnohých z nás, absolutně mi do background role neseděla. A ačkoli to bude znít krutě, líbila se mi zde ze všech cvičících nejmíň. Naopak mi uhranul pohled na padesátiletou maminu, která odjela všechny tréninky jakoby nic, což velmi často přišlo neskutečné i Jillian. Ta baba prostě popírala veškeré fyzično, žádné známky vyčerpání a jela jak drak, trumfla i všechny mužský na place. Neskutečné.

BodyShred se mi NESKUTEČNĚ líbil. Neskutečně. Dokonce si troufám říct, že je to Jillianin nejlepší program ze všech. Samozřejmě, není určen pro začátečníky. Ale pro ty, kteří jsou již středně pokročilí, je tohle ohromná výzva a kvalita je skutečně zaručena. Ono už to asi i o něčem svědčí, když se do původní sestavy dostal jen Kenta ;-) Jestli něco od programu očekáváte, pak je to neskutečné nabrání síly, formování postavy, variabilní tréninky, které se vám budou zamlouvat více než u jakéhokoli jiného programu a přesto Jillian zůstává věrná svému 3-2-1 systému. V každém workoutu se jednou vždy čtyři okruhy a věřte mi, u každého už toho v polovině budete mít plný zuby :-)

Nemůžu říct, že by se mi vysloveně nelíbil nějaký z tréninků, i přestože nemám v lásce kardio, tak dokonce i ty kardio dny byly fajn a pekelně jsem se "vyblbla". To, co Jillian slibovala, se splnilo a já se na konci programu skutečně cítila jako "superhuman". Dál se k jednotlivým tréninkům budu vracet, protože každý z nich je náročný a je stále se někam dotahovat, něco překonávat a to se mi na tomhle strašlivě líbí. 


MŮJ CÍL
Pro tento program jsem se rozhodla vlastně záměrně proto, že jsem si byla jistá, že s ním uspěji. Nevěděla jsem jak, ale věřila jsem mu. Jillian důvěřuji a neustále využívám její rady a psychickou podporu z knížek a motivaci v každodenním životě. Druhým důvodem byla moje meta - přítel pracuje v zahraničí a po skoro třech měsících se má vrátit domů. Samozřejmě, že jde o dobrovolný pud tady tímhle projít, ale také jsem chtěla vidět jeho výraz, až přijede :-) Takže jsem se rozhodla na tu chvíli zatnout zuby, veškeré volno, když malá spí, věnovat cvičení a zápiskům, které mne samotnou motivují a drží mě schopnou fungovat a zvládnout tento nový režim :-) A víte co, bylo to skvělé, strašně jsem to potřebovala a nesmírně se mi to po tak dlouhé době - mít pevně stanovený cvičební rozvrh - líbilo. 

PŘÍPRAVA
Zhruba týden před začátkem jsem si připravila nejen tabulky pro zapisování, respektive odškrtávání dnů, které mám odcvičeny a které ještě chybí. Ale také jsem si pořídila protein, kterým jsem chtěla řešit dny, kdy jsem nestíhala sama pro sebe chystat snídani. Což se nakonec během měsíce stalo jen dvakrát, možná třikrát :-D Takže se nabízí odpověď na otázku, kolik jsem toho spotřebovala... no nebudu kecat, pytlík je skoro pořád plný :-D (Hlavně, že mám protein!) Každopádně, pokud by někoho zajímal vyloženě tento protein, tedy Iso Whey Zero, pak jsem ho vybírala na základě toho, aby nebyl slazen aspartamem (je slazen sukralozou) a měl co nejnižší podíl cukrů. Recenze měl dobré, cenově vyšel taky prima. Skvěle chutná, kupovala jsem čokoládový. Výborně se rozpouští, nepění, parádně stravitelný, bez nadýmání, fakt parádně seděl. Měla jsem také vzoreček Ultra Speed 80, hnus :-) Nebrat. Také čokoládový a měla jsem dost křeče a chuťově nic moc. Vylívala jsem nedopitou půlku. Každopádně, protein nepotřebujete, pokud se vám daří vytahat bílkoviny ze stravy. Mně se to dařilo, proto jsem jej nevyužila. Ale já ho časem vypatlám, toho se nebojím :-)

STRAVA
První tři týdny jsem jedla zdravě. Co taky víc tady psát, že? :-) I když jsem si udělala nějaké fajnovější jídlo, tak to bylo jen proto, že jsem si to prostě mohla dovolit. Ona ta zdravá strava musí převažovat a pak je to jedno a nebolí to tak, když si dopřejete. Chce to znát hranice a hlavně mít před sebou vidinu snu a cíl, za kterým se hrnete. Opravdu si to neustále vybavujte. Já to dělala celou dobu. A pořád si vybavovala slova Jillian: "No ták, podívej kolik jsi toho už ušla... to dáš!"
Když jsem fakt "musela" (jako každý jiný smrtelník) a vzala prckovi plátek čokolády, utíkala jsem tu chuť v puse spláchnout vodou a šla si vyčistit zuby. Fakt to pomáhá :-) Já vím, že si řeknete, že plátek čokošky nic neudělá, ale znáte to... sladká chuť na jazyku a tělo šílí :) Máte-li cíl, uděláte pro něj všechno. Když nemáte, pak je to ten moment, kdy to neřešíte. Mám takové dny, samozřejmě. A hodně. Ale v tomto programu pro ně nebylo místo.

Výjimku jsem zařadila až na poslední týden programu, respektive posledních 6 dní, kdy jsem se rozhodla sacharidy cyklovat pro ten nejlepší výsledek. Nutno podotknout, že nešlo o nic drastického, ale jen jsem tak trošku lineárně vzestupně vlnila, začala nízko a postupně přidávala. Nechtěla jsem nic, z čeho bych magořila a hlavně jsem to nechtěla všechno pokazit nějakými výkyvy, které bych nebyla schopna zvládnout a pak celé měsíční snažení pokazila. Takže ani ty rozdíly v nastavení nebyly tak markantní, ale trošku pomohly :-) Tento poslední týden jsem naprosto vyřadila pečivo, přílohy jako rýže, těstoviny a brambory, zbytečně nesolila, pila jen vodu. Ruku v ruce to šlo pěkně. 

K tomuto mám jen jednu připomínku, moc doporučuji knihu Michala Kulštejna Sacharidové vlny , ze které jsem čerpala☺

TRÉNINKY
Zde už jen uvedu, že jsem cvičila s 3 kg činkami, které jsem se v rámci možností snažila co nejméně střídat s mými 1,5 kg činkami. Také jsem 30-60 minut po tréninku nic nejedla a následně tělu dopřála svačinku ze sacharidů (těch hlavně) a bílkovin.

PROMĚNA
A teď to nejdůležitější, jak dopadla moje proměna :-) Samozřejmě jsem se vyfotila a změřila, co by to jinak bylo za porovnávání. Po druhém porodu sice bříško krásně splasklo, i když vytahanou kůži už asi nespravím, ale jsou věci, které změnit lze. Kdo mne zná, tak ví, že jsem svůj tréninkový čas (s 9 měsíční těhotenskou pauzou) věnovala HIIT tréninkům. Pak jsem se na čtyři měsíce shlédla v józe a díky ní si odnesla spoustu psychické motivace opět do svých intervalových tréninků. To, co jsem se naučila a co jsem při józe pochopila, tak využívám i teď a moc mi to pomáhá. Jen jednu věc jsem musela na oplátku obětovat a tím byla ztráta kondice a snížený podíl svalový hmoty, který byl dost znát. Asi jsem člověk, který prostě ten pot a činky potřebuje. Nicméně jsem za jógu vděčná. Tedy hlavně Adriene Mishler, díky které i teď vnímám své tělo, sebe a pohled na cvičení zase krapet jinak - prostě find what feels good :-)

Na změnu jsem měla 4 týdny. Takže určitě nemám 20 kilo dolů, ani o 50 cm v pase méně :-) Ono by to už ani nebylo možné z bodu, ze kterého jsem vycházela. A hlavně můj cíl nebylo být vyloženě hubená, ale pěkně a zdravě stavěná! Tož dém na to :-)

Míry: ZE VŠECH MÁM OHROMNOU RADOST ☺
  • biceps (zatlý) +1 cm
  • love handles (madla lásky) -3,5 cm
  • zadeček -2,5 cm
  • stehna -2 cm
Váha: před programem jsem se nevážila, ale od posledního vážení zhruba před 6 týdny mám dolů 2,5 kilogramu. Věřím, že podstatnou část jsem dala dolů díky BodyShredu.

Foto: Co vidím já...
  • užší pas
  • plošší bříško a vypracovanější
  • nohy - úžasné, mají úplně jiný tvar. Pěkně vykoukly kvadráčky :-) 
  • celkově sportovnější postava 

Ne, na fotce níže nemám zatáhlé břicho :-) Fotku se zatáhlým bříškem mám taky pořízenou, ale říkala jsem si, že ji sem dávat nebudu, protože vypadá příliš nezdravě... nebudu prudit :-)


A ještě něco pro maminky ☺

Už když jsem se fotila, věděla, jsem, že vám sem dám i krutou realitu. Dvě těhotenství dají tělu pekelně zabrat, přeci jen se bříško ženy natáhne do gigantických rozměrů až tak, že kůže praská. Přivedete na svět své krásné děti a začnete se smiřovat s tím, že to bříško už nebude NIKDY tak, jaké bylo kdysi. Takže přispívám se svou troškou i já :-) Nejsem perfektní. V pokleku se "to" začne krčit a v sedu už visíme :-D I přesto se mějte rády takové, jaké jste. Zaměřujte se na své dokonalosti. Fotky vám totiž neřeknou, jak jste silné - ať už psychicky, tak i fyzicky. Že můžete mít lepší kondičku a více síly než kdejaká mladší žena, ba dokonce víc síly, než kdejaký chlap :-) 


NOVÁ JÁ ♥  (po cvičení ☺)ZÁPISKY (a fotografie) Z KAŽDÉHO DNE

DEN 1

Den první je za mnou a nestačila jsem se divit, jak mne po ní bolely ruce. Tajně jsem si přála, aby okruhy nebyly čtyři, ale jen tři. Naštěstí ten poslední nebyl náročný. Pot sice ze mne nevalí, ale zpocená jsem příjemně. Venku je 22 stupňů, takže se cvičilo příjemně :-) Moooc se těším na další den. 

DEN 2
Nepamatuji si, že bych se za poslední dobu kdy tak zpotila. Možná byl čas na změnu a místo HIIT se věnovat něčemu jinému. Mám z toho tak rozporuplné pocity. Fakt že jo. Tento trénink byl dost zaměřený opět na ruce, což u Jill není nijak nezvyklá, a také na záda, což jsem tak nějak čekala, jelikož se dny s podobným zaměřením střídali i u Body Revolution. Každopádně úžasný trénink, nevím co mu vytknout, krom těch viditelných střihů, trošku to kazilo dojem. Ale prima workout :-)

Také jsem dnes ochutnala místo snídani vzorek proteinu, který jsem objednávala. Byla jsem zklamaná. Děsně sladké, a to jsem to ještě ředila víc, než bylo v návodu, chuťově nebyl zlý, ale něco mi tam vadilo. Nevím, zda to byla sukraloza, zda má jako sladidlo nějakou specifickou chuť, nebo co to bylo. Každopádně to zjistím, až otevřu onen půl kilový balíček, jelikož ten je také se sukralozou, tak uvidíme, jak bude chutnat. Snad mne to nezklame ☺

Ok, možná to není tak vidět, ale pot ze mne valil závratným tempem. Až mi to teklo při focení do očí. 

DEN 3
Kardio půl hodinka je za mnou, uteklo to perfektně, dokonce to nebylo tak neuskutečnitelné a přitom jsem se parádně unavila a zapotila. Třešinkou na dortu už bylo jen přenechání Jillianina místa Zuzce Light a pětiminutovka jógy na závěrečné protažení. Líbilo se mi hlavně to, že se zde střídaly tři různé okruhy po deseti cvicích, každý se opakoval dvakrát, takže se člověk nenudil a opravdu jsem se ani nenadála a byl tu konec. Zítra mám volno, tak budu čerpat síly na další dny :-)

Zapomněla jsem ještě na dvě věci. V první řadě jsem byla překvapená, že mne dost bolely chodidla z těch různých poskoků. Ale vyřešila jsem to tím, že jsem sundala boty na cvičení. Což je ironie, když si uvědomím, že jsou to boty právě na cvičení a hopsání :-D Každopádně, jakmile jsem byla na boso, bylo po problému.

A moje překvapení ze včerejšího tréninku patřil dojem ze Zuzky Light. Nevím, ale přijde mi, že tenhle styl cvičení k ní vůbec nesedí, možná si ji až příliš spojuji s HIIT tréninky, které jsou pro ni tak typické a které si sama tvoří. A musela jsem se smát, když při fast feet přiběhl synek a řekl: "Hehe, koukej jak se Zuzce kroutí ta prdelka." :-D

DEN 4 
Dnes mám volno, ale řeknu vám, mám tolik energie, že bych si klidně něco zacvičila. Bude to dnes ale poctivě o odpočinku. Chystám se na nově objevený recept, na trochu zdravější verzi hot-dogu, kterou si dám k obědu. Na snídani jsem si dala protein, samozřejmě jsem nestíhala, takže jsem si jej dala až dvě hodiny po probuzení. Co se dá dělat, no :-) Mám tady spoustu ovoce a zeleniny na dnešní den - hlavně se těším na borůvky, které si dám na svačinu do jogurtu, mňam :-) Dneska se zaměřím hlavně na pitný režim, to je moje slabina #1.

Už jsem byla po večeři, tak jen lehký salátek z medové zálivky a s koprem. Návod na zálivku najdete tady.

DEN 5 - Dobrý bože, mám to za sebou. Pot mi teče po spáncích, ale ten pocit... Ten pocit :-) Dnes jsem cvičila bez bot, měla jsem jen ponožky na cvičení s protiskluzem od ToeSox, což je daleko lepší než cvičit na boso. Už jsem o nich několikrát psala a nemůžu si je vynachválit, mám je rozhodně už nějakou dobu, počítám tak dva roky, a furt jsou ve výborném stavu. Co se týče tréninku, nemohlo mi uniknout, že cviky jsem zvládala mnohem lépe, ten posun i za těch pár dní je dost znát, což je jen důkazem toho, jak tělo rychle sílí a jak rychle přinutí svaly adaptovat se na zátěž. Úžasný mechanismus :-) Dnes jsem započala den bílým jogurtem s agave, vločkami, borůvkami a jahodami, pak jsme vyrazili na zmrzku všichni, měla jsem kopeček karamelové a teď na oběd si dám tvarohové knedlíky s borůvkami a jahodami. Jen decentně, budu si dělat porci jen pro sebe, protože děti to nejí a už jsou stejně po obědě. Jo, myslím na sebe až nakonec ... tak šup, jdu připravovat jídlo :-) Ať se vám dnes daří, to horko je síla.


Na jednu porci, cca 5 malinkatých knedlíčků - 1/2 měkkého tvarohu, 50 g celozrnné mouky, 1 žloutek, 1 vanilkový cukr, špetka soli - vytvořte hodně lepivé těsto, ruce namáčejte v mouce a naplňte knedlíky ovocem. Jsou opravdu malinkaté, jak ping-pongový míček, no, možná malinko větší :-) Vařte ve vroucí vodě, vytáhněte a ještě teplé obalujte v máku. Já měla s cukříkem, ale můžete i samotně v máku a nakonec polijte medem, agave či jiným sladidlem, který máte rádi :-)

DEN 6 - Ok, ok, ok... na konci workoutu jsem si říkala, na co jsem se to proboha dala. Ale když to zvládne padesátiletá (jedna ze cvičících na videu), zvládnu to i já. Naopak jsem ale na sebe pyšná, že jsem dnešek zvládala cviky opět daleko lépe a dokonce jsem volila těžší činky, paráda. Dala jsem si záměrně víc do těla, jelikož vím, že mám zítra volno. A na tom, jak ze mne valil pot, je to opravdu znát. Jsem zničená, vážení :-D Dřina ale růže přináší a já se dnes konečně na sebe po tom necelém týdnu podívala do velkého zrcadla a nechtělo se mi věřit, že vidím první změny. Ruce, bříško, i stehna... to všechno se tvaruje a modeluje a já jen čumím. Fakt čumím, protože mám teď smíšené pocity z toho, jak pomalinku mi to šlo s HIIT. Hmmm. Možná to jen prostě chtělo změnu. Protože tohle je skutečně jiný typ tréninku a nebudu říkat, že si občas nemusím odpočinout. Co jsem si to jen myslela... je to fuška!

DEN 7 - dnešní volno jsem si opravdu užila, i když se mnou šili všichni čerti, jak moc se mi chtělo cvičit :-D To se mi už dlouho nestalo, vlastně se spíše víceméně ke cvičení přemlouvám, že je to jen čtvrt hodinka. Tentokrát nemám problém cvičit půl hodiny a ještě se na to těšit... páni. Tělu se ta změna asi hodně líbí. Takže jsem místo cvičení šla pěkně spát s Eliškou a odpoledne šla na návštěvu k rodičům, kde jsme byli předat dárky k mamčiným narozeninám. No... nebyl žádný zákusek, ani zmrzka, ani dortík, ani nic nepatřičného, dala jsem si závazek na dnešek, že prostě budu rozumná ;-) ... a zítra hip hip hurá na kardio ... ♥ jak já ho miluju (ironie).

DEN 8 - nechápu toho, kdo miluje kardio. Nechápu! Sice ho obdivuji, ale ze všeho nejdřív ho nechápu :-D Dobrovolně tahleta muka... ale nebudu tvrdit, že to nemá něco do sebe, to bych byla padlá na hlavu a já opět zaznamenala posun, mákla jsem si víc než posledně, dělala některé cviky rychleji a o to víc ze mne valí teď pot. Uf! Taky jsem dnešním dnem započala druhý týden tohoto programu a odcvičila si tohle kardio naposledy, příště už to bude kardio jiný :-) Zítra mě čeká také fungl nový trénink a nesmírně se těším, včera jsme na něj koukala místo večerníčku a vypadá náramně :-D To myslím v dobrém :-) Dnes k obědu mám květákové rizoto od Zuzky Light, neptejte se mne, proč se to jmenuje rizoto, když v tom není rýže ani žádný jiná sacharid, ale je to náramně dobrý a já si to vyloženě užívám tohle jídlo :-) Jak jste na tom vy se cvičením? Daří se vám? ☺

... aneb když tuk pláče :-)

DEN 9 - nový workout z programu za mnou a musím říct, že líbil a moc. Asi už bude trapný říkat, že ze mne lije jako z konve, nejvíc za poslední dobu, první krůpějky potu se mi na čele objevily už po prvním okruhu a při třetím už jsem byla jasná :D Čtvrtý okruh byl pro mne strašlivě náročný, převážně tedy ta silová čas, byla jsem už vyšťavená. Počasí dnes přálo, cvičila jsem u otevřeného okna, trochu pofukovalo, ale cítila jsem tak akorát velký h***o, bo mi bylo vedro ze cvičení jako prase. Ruce se mi opět třesou, bylo zde dost cviků na ruce, ramena a tricepsy... bože, já budu krásná :-D

DEN 10 - oukej, takže odcvičeno, bylo to strašlivě náročné na nohy, Jillian si v tomto workoutu evidentně užívala burpees, já už méně a to je mám docela ráda. Spala jsem čtyři hodiny a trošku se to podepsalo na výkonu, bylo to poprvé, co jsem používala jen lehčí činky a nesáhla po těch těžších. To nic nemění na tom, že jsem úplně vyřízená, mohla bych se jít teď vyždímat... :-) Nakoupila jsem si spoustu ovoce, takže to vidím na nějaký salát, momentálně si vařím i kukuřici, prostě samé rostlinky dnes, pokud jde o mne. Možná přeci jen půjdu dospat to, co mi chybí, dokud Eliška spí. To je tak, když někdo do jedné do rána čte, protože se nemůže od čtení odtrhnout a v pět už ho budí dítě :-)

DEN 11 - dnešní den volno a ohromně mi to prospělo. Včera, jak jsem byla nevyspalá a unavená, jsem pořád jen jedla. Připadala jsem si jak bezedná v tom žaludku :-D Jedla jsem něco snad každou půl hodinu, to nepřeháním. Evidentně jsem potřebovala doplnit energii, každopádně jsem si nevzala jedinou sladkou věc, pořád jsem prostě do sebe házela fakt opravdové jídlo, dnešek už byl umírněnější a moc se těším na další tréninkový den. Zítra tedy kardio na mne čeká, to další, nové, tak jsem moc zvědavá :-) Také moc děkuji za vaše komentáře, které poctivě čtu, úplně všechny, ale nestačím na to odpovídat a reagovat jak bych chtěla, protože se mi díky těmto zápiskům začínají množit zprávy i jinde a taky mejlíky a ani tam všechno nestíhám. Bohužel. Každopádně pište svoje poznatky, já to minimálně moc ráda čtu, protože mi tak dáváte najevo, že jste nepřestali :-)

DEN 12 - wow, to byl nářez. Dnes druhé kardio, bylo to VELMI náročné, nohy trpěly, ale líbilo se mi to. Věřím, že příště už budu více zapojovat ty náročnější verze cviků, dnes jsem to dost střídala, protože to byl mazec a byla jsem tou náročností překvapená a zaskočená. Ale když se ten daný okruh opakoval, tak jsem se do toho více položila. kupodivu mi nejméně daly zabrat burpees, v těch jsem se strašlivě zlepšila a hopsám u toho jak kdybych byla na trampolíně nebo měla místo nohou péra :D Vždycky jsem to na druhých obdivovala a teď jsem toho dosáhla taky, inu, practice makes perfect :-) Hodně rychle mi to uteklo, když jsem se podívala na časoměřič, tak ze 30 minut najednou zbývalo jen 13 minut a pak už jen 4 - fakt to byl fofr. Dnešní jídelníček nebyl tak bohatý, nebyl hlad ani chutě, doplňovala jsem zásoby předešlé dva dny, což si můžete přečíst a tělo má prostě dost. Já věřím zkrátka tomu, že každý den tělo a organismus vychází z naprosto rozdílných potřeb a tudíž se už nějaký čas neřídím kaloriemi, ani počtem porcí. Ze začátku jsem to tak dělala, protože jsem si potřebovala osvojit návyky a hlavně tělo naučit fungovat správně. Pokud jste na začátku, rozhodně počítejte, kolik energie baštíte a jezte pravidelně. Jakmile tělo naučíte, sami poznáte, že už si dokážete poradit i bez "návodu" :-) A jediným návodem bude vaše tělo, když vám hlasitě oznámí, že má hlad ;) 


Snídaně: bílý 3% jogurt, 2 lžíce snídaňové směsi Iswari, borůvky
Oběd: ovesné placičky, zeleninový salát s medovou zálivkou, kukuřice
Večeře: dva malé špekáčky s půlkou chleba, kedluben a hrst černého rybízu (prostě
večeře byla u ohně, občas se vyskytnou neplánované akce a je třeba je využít ☺)

DEN 13 - takový pokrok jsem ještě tedy nezaznamenala. Pamatuji si, jak jsem Amplify cvičila poprvé a ubírala si na zátěži, jak jen to šlo - činkami, úpravami cviku. Dnes se tak nestalo ani jednou. Měla jsem už od rána skvělý pocit, že je forma a opravdu to tak dnes vypadalo, jela jsem jak drak :-) Neuběhlo ani 14 dní a já už vidím změny na stehnech, ramenech, bříšku!!!!! To jsem přesně chtěla a potřebovala :-) Když jsem se dnes ráno probudila a cpala do sebe snídani, namátkou jsem koukla do zrcadla a říkám si "ty jo, tam nahoře jsou buchty, mně jdou fakt vidět!" Tak teď si to jen nepos*at a dotáhnout to do konce :-) Jsem fakticky zvědavá na den po posledním workoutu. Fakt jo.

DEN 14 - Já vím, že jsem to včera už psala, ale dnes mi tak nějak docvaklo, že jsem přesně v půlce a prvních čtrnáct dní je za mnou :-) Mám za sebou naposledy Escalate workout a strašně se těším na další. Lije ze mne jako z konve, myslela jsem si, že nás vytápí sousedi nad náma, říkám si, co to tu kape na mě, a ono můj pot z vlasů :-D Dnešní trénink jsem si také natáčela na video, chtěla jsem z toho udělat jakýsi výcuc toho, jak cvičím, ale jak to dopadlo nevím, protože mi SAMOZŘEJMĚ pět minut před koncem chcípla baterka a netuším, zda se to video uchovalo. Klasika, ani mě to nepřekvapilo :-D Včera jsem si připravovala proteinové "energy" kuličky, tak se ještě dnes s vámi podělím o recept, jsou strašně jednoduché a dobré, jako jednohubka na zahnání chutí nebo i jako svačinka před tréninkem.


DEN 15 - dnešní volný den jsem věnovala kromě dětí a vaření zčásti koukání na videa, které se mi včera podařilo úspěšně natočit při mém cvičení. Ano, koukala jsem na sebe samotnou, jak cvičím. Fakt to někdy zkuste a pak mi řekněte, zda si taky připadáte jak idiot, když na sebe koukáte. Myslím tím, jak směšně vypadáte u cvičení, jak neohrabaně. A jak trapně se vám při každém skrčení ve středu těla vyvalí ta odporná pneumatika, která prostě  nepůjde po dvou dětech dolů, ani kdybych se pos*ala, protože to je jen samá kůže. Což o to... když člověk stojí, vidět to není, ale na tom videu... no masakr :-D Oukej, ale abych se na sebe nekoukala příliš kriticky, je na druhou stranu prima koukat na to, kde ještě děláte chyby. Třeba jsem zjistila, že při mrtvém tahu se až příliš předkláním i přesto, že mám pocit, že jsem vodorovně s podlahou. A taky se mi líbí, jak u každého cviku vidíte, jak svaly pracují a na jakých místech. Člověk by nevěřil, že i při lunges se zapojuje bříško, stejně jako u jiných cviků :-) Zkuste se někdy natočit. Vsadím se, že vám to hodně dá!

DEN 16 - dnes nový trénink, Conquer a opravdu hrozně moc se mi líbil. Strašně rychle utekl, sice v něm bylo hodně kliků mi přišlo a různých verzí cviků na ramena, ale o to víc jsem se přesvědčila, jak neskutečně rychle tělo zesílilo. Když jsem dělala první kliky, měla jsem pocit, že to snad ani nejsem já :-) Fakt úžasné prozření :-) Také jsem dnes ráno dělala první srovnávací fotky, chtěla jsem změnu hlavně v bříšku, což se tedy daří, jako bonus už mám změny i na nožkách a dělá mi to radost :-) Každopádně vám ukážu fotky až na konci, i když mne tedy moc láká se chlubit zdravě už teď, ale budu trpělivá. Alespoň vám přinesu jednu fotku po dnešním tréninku, kde se ty změny na bříšku dějí a jsou (pevně doufám) viditelné i vám, i když se přiznám, že jsem ty počáteční fotky nějak odflákla, ale co už :-) Co se týče kalorického příjmu, pohybuji se někde mezi 7000-7500 KJ, což je zhruba 1600-1800 kcal. Jím všechno, ale vyřadila jsem sladkosti a různé lákadla ve formě čipsů nebo tyčinek, protože to je ten největší hnus, který by mi to kazil. Už jen 12 dní a bude konec :-)

DEN 17 - absolutně si nechci ztěžovat, jsem mokrá všude možně, ale přesto mi tento workout přišel jako "nejslabší" ze všech předešlých. V porovnání tedy ano. Každopádně jsem opět prozřela u jednoho z kardia vstupů, jak jsem se zlepšila ve skocích. Vždyť já už přeskočím délku mojí podložky! Několikrát za sebou. A jump tucks a star jumps skáču, jako bych měla pružiny na nohách... to je naprosto báječný pocit, jak rychle se tělo tento pohyb naučilo a adaptovalo se na tuhle zátěž. To je fakt náročné kombo, nikdy dříve jsem to takto nedokázala... ou jééé :-) Dnes jsem si vyprala - ručně samozřejmě - svoji podložku na cvičení, tak už zase poznávám původní barvu :-D Chtěla jsem si změřit, kolik při dnešním cvičení spálím kalorií, ale já a technika se tento týden vůbec neshodnem, protože se mi SAMOZŘEJMĚ v půlce vybila baterka, a prostě se měření na pulsmetru zastavilo :-) Takže jsem to ze sebe sundala a švihla s tím, ani nevím kam, zřejmě se budu muset podívat pod sedačku :-D Prima den ♥

DEN 18 - takto ze mne snad ještě nikdy nelilo, nebo to minimálně bylo hodně dávno, protože si to nepamatuji. Ráda bych řekla, že za to mohlo počasí, přeci jen nám to zase stouplo venku nad 30 stupňů, ale já bych dnešní výkon u druhého kardia svedla na úplně něco jiného a to na "hnací motor", který mi byl "dopřán" zhruba hodinu před tréninkem. Prostě mě někdo tak nasral, až se mi chtělo brečet. Shodou okolností čtu knížku Bez hranic od Jillian Michaels a tak jsem si v tu ránu na pár slov z ní vzpomněla. Nenech se vytočit. Ten stav, který ti někdo předal sis nepřivodila sama, ale někdo tě do něj dostal. Není to tvůj problém. Běž si zacvičit. A tak jsem tahle slova poslechla a fakticky jsem do dnešního cvičení dala úplně, ale úplně všechno. Teď jsem vybitá, je mi samozřejmě líp, během cvičení jsem si několikrát vzpomněla na ten stav "před" a jela jsem jak drak. Dokonce jsem několikrát zařvala vztekem a vyčerpaností zároveň :-D Byla jsem fakt vytočená, zklamaná, smutná, bezmocná a sama na své pocity. Bez možnosti s někým to probrat, nebo se svěřit. Dřív bych sáhla po cigaretě, nebo se narvala jídlem schválně tím nejodpornějším, teď to vyřešila Jillian. Díky Bohu za ni. Zítra si ten odpočinek rozhodně zasloužím :-)

DEN 19 - to jsem ráda, že mám dnešek volný, protože to je venku zase o zdraví :-D ráno jsme rychel vyběhly s Eliškou do obchodu a už na zpáteční cestě se malé nechtělo chodit a musela na ručičky, no než jsem doběhla s ní na rukách ještě s velkou taškou na rameni domů, byla jsem totálně promočená :-) Dnes jsem dělala na oběd šulánky, které asi budou v čechách znát spíše jako co...? :D Teď mi to vypadlo :-D Každopádně, já si dělala celozrnné, ale ukradla jsem i pár z bílé mouky se přiznám. Ale to je fuk :-) Od zítra to bude posledních 8 dní, z toho 6 tréninkových... páni, uteklo to.


DEN 20 - bylo mi divný, že jsem se tímto programem tak dlouho potácela bez sebemenšího zaváhání, ale ten den nastal právě dnes. Jsem neskutečně unavená, takže od toho vypadal i trénink, který jsem prostě jen odcvičila, abych měla dnešek splněný. Soustředila jsem se na to, ať to nepřestřelím a prostě to nějak "dám". Což se stalo. Lije ze mne i tak neskutečným způsobem, pot mi kape z vlasů na stehna a štípe mne v očích, takže bych řekla, že i tak tělo dělalo co mohlo. Jsem opravdu úplně vyřízená, zralá tak do postele, ale to asi neklapne, jelikož se mi Eliška za moment probudí. Oběd, který jsem jedla před dvě a půl hodinami jsem při cvičení cítila až v krku, prostě mi ten dnešek nějak nesedl. Snad to zítra bude lepší :-)

DEN 21 - třetí týden je u konce, dnes se mi cvičilo lépe než včera, dokonce bych řekla, že to šlo jako po másle. Zítra budu odpočívat jak jen to půjde, ať mám do posledního týdne hodně síly. Hodně jsem přemýšlela, co podniknu po tomto programu, jelikož mám pak ještě 14 dní času, než přijede přítel, tak jsem si říkala, že celý program pojedu znovu s tím, že si každý trénink odcvičím jen jednou. Je to 10 workoutů na 14 dní, to je akorát, než dojede můj drahý :-) Možná to tak ani nedopadne, kdo ví, už teď mám tendenci přemýšlet, že zaměním kardio tréninky za One Week Shred nebo tak něco :-D No uvidím. Jakmile přítel přijede, tak bude po cvičení .. takže toho musím stihnout co nejvíc... cvičit se bude jinak :-D

DEN 22, 23 - včerejší den jsem odpočívala ve velkém, abych měla síla na dnešek, protože jsem tušila, že finále bude stát za to, a taky že ano. Zenith je neskutečně náročný na ruce, je zde snad milion verzi kliků, takže jsem se dočkala nemožného a to, že kardio vstupy pro mne byly spíše odpočinkové. Měla jsem toho plné zuby už při prvním okruhu. Ne po něm, ale při něm :-D Včera jsem trošku víc baštila, takže si dnes dopřávám lehčí den ve stravě. Mám síly na rozdávání, protože evidentně je tělo nadopované ze včerejška jak kaloriemi, tak sacharidy. Nejedla jsem nic sladkého, to ne, ale nášup sachrů byl a dnes je to znát, lítám, jako bych měla křídla :-) a dneska pěkně v klídečku, ať trošku vyčerpám zásoby :-) Oukej, pro dnešek vše, jdu se osprchovat, je na mne víc vody než v místním rybníce :D

DEN 24 - opravdu jsem se do tohoto pustila dobrovolně? Můj Bože ... takovou nálož na nohy tu Jillian ještě neměla. Bylo to dobré, hodně dobré, náročné, ale jeden z nejlépe sestavených workoutů podle mne. Přestože teploty klesly na 26 stupňů, lije ze mne závratným tempem :-) Docela se zítra těším na kardio, což je humorné, vezmeme-li v potaz, jak kardio nesnáším :-D Jenže za takových podmínek to bude trošku oddych a uvolnění, protože tyhle poslední dva tréninky byly velmi náročné, ze včerejších snad milion kliků mne bolí ruce, takže si ráda "odpočinu". A teď jdu na oběd, bude hermelín ♥

DEN 25 - dneska jsem cítila v kostech, že to bude dřít. Nakonec to nebyl nejhorší výkon, ale vytočil mě pes, který mi po 20 minutách probudil malou, takže jsem si musela dát pauzu a cvičení dojet pak, což mne úplně vytáčí, když si nezacvičím, jak potřebuji... :D protože to je jediná doba, kdy mám prostor jen pro sebe a jsem fakticky vzteklá, když je ten prostor někým narušen. No, jsem si postěžovala a zároveň bych se mohla pochválit, že to bylo poslední kardio v tomto 28 denním programu. Těším se na porovnání výsledků :-)

Svačinka: bílý jogurt, chia semínka, ostružiny, borůvky, skořice

DEN 26, 27 - oukej, oukej, oukej... nervozita stoupá. Po včerejším volnu tu je předposlední den, předposlední workout :-) neskutečně to uteklo. Po dnešní náloži na ruce jsem se přistihla, že jsem zase o chlup dál a podle fotky to vypadá, že o velikááánský chlup dál. Ty ruce, to je vyloženě bonus, po kterém jsem ani netoužila, ale teď jsem moc ráda, že to tak šlo :-) Co víc pro dnešek říct. Asi to, že se těším, až ten můj mizera přijede :-D

 

DEN 28 - mám to za sebou, dala jsem do toho maximum, všechno a několik hodin se mi po tréninku třepaly nohy :-D Zítra zasloužený a nutný odpočinek na regeneraci, jinak bych zítra nedala nic. Jsem komplet nafocená, zítra se ještě přeměřím ráno. A řeknu vám, tenhle program si naprosto získal moje srdce. Miluji ho. Za 28 dní mě změnil, ne nějak drasticky, ale kruci... 4 týdny a je to neskutečný. Ono je spíše neskutečný to, jak strašně jsem zesílila, vždyť panebože, já dneska udělala prvně v životě 6 bridge push-ups za sebou a i s odrovnanýma nohama jsem na pravačku dala opravdu jen s mírnou pomocí ruky při zvedání pistolku :-) jeeeeej :-) To na fotkách vidět není, ale zrovna tyhle pokroky mi dělají příšernou radost :-) ♥