14 července 2015

Knižní foto výzva #2


Týden utekl jako voda a nafotila jsem do knižního foto projektu další knížky na daná témata, jak jsou k nalezení na pořadatelském blogu pod tímto tagem :-) Musím říct, že se mi fotila strašně špatně, neměla jsem nápady, jak kterou fotku pojmout, ale nějak jsem to dala dohromady. Takže tento týden byly za úkol nafotit knihy na tato témata:


8. KNIHA, PRO KTEROU MÁM SLABOST


Takových knih, které pro mne něco znamenají, mám spoustu. Ale jestli mám pro něco opravdu slabost, jsou to veršované romány anglicky píšících autorů. Jednou z nich je i Tricks, v nichž se popisuje osud pěti dospívajících dětí, které jsou díky zázemí a přístupu rodičů nuceni podstoupit trnitou cestu, která je všechny svede až k prostituci. Bravurně napsané, moc se těším na pokračovaní.


Tady je náhled, jak vypadá Tricks "uvnitř". Zde je jen jedna z básniček, která předchází každé kapitole střídavě psané z pohledu pěti děti.

9. NOSTALGIE


Na tuto knihu, ať si kdo chce co chce říká, mám neskutečné vzpomínky. Respektive na dobu, kdy jsem tohle četla. Byla to doba, kdy jsem poznala svého budoucího muže :-) Tato obálka knihy Nový měsíc už se netiskne, jen ta "s okem", ne s vlkem. Proto i z toho důvodu pro mne tolik znamená. 

10. SÉRIE


Sérií mám doma spoustu, ale jestli u mne má nějaká opravdu zvláštní místo, je to trilogie Levá ruka Boží. Miluji Thomase Cala, hlavního hrdinu. Miluji toho autora, který do příběhu vnáší vlastní zkušenosti z doby, kdy žil na koleji přísně katolické školy. Jak sám říká, jediné, co se na jeho koleji nedělo, bylo to, že by se tam zabíjelo. I bez toho je až příliš děsivé, co se ještě ve 20. století dělo za zvěrstva "ve jménu Boha".

11. PRÁVĚ ČTU


Co k tomu víc dodat :-) Knihu mám rozečtenou, mám v ní spoustu poznámek, lístečků a hodně se mi líbí. Je prima vědět, že Jillian není jen žena s teniskami a činkami v ruce, ale že její moc, jak ovlivňovat životy lidí, sahá mnohem dál než jen na podložce ke cvičení. Zbožňuju ji, je pro mne neskutečnou ikonou a troufám si říct, že tady dlouho nikdo takový nebude. Věděli jste, že ji brzy vyjde další kniha? Hot Mom, Healthy Baby :-)

12. NEDOCENĚNÁ KNIHA


Nevím, zda jsem vybrala zrovna nejlepší, protože jsem při výběru myslela spíše na téma "nedoceněný autor". Stephenie Meyer proplakala hodně slz a několikrát si přála, aby mohla vzít všechno zpátky a nechat si své příběhy o Belle a Edwardovi v šuplíku. Kdyby jen věděla, kolik lidí díky její upíří sérii začalo číst :-) Já jsem jednou z nich. Hostitel je také z jejího pera a je to naprosto luxusní kniha ze světa fantasy s kapkou sci-fi. Kniha byla také zfilmovaná, ale je to slabý odvar toho, jak se celý příběh odehrává na stránkách.

13. KNIHOVNIČKA


Svoji knihovničku neustále předělávám a čančám :-) Dnes vznikla nová verze dvou poliček. Mohla bych si s knihami doslova hrát pořád a neomrzelo by mne to. Níže ještě dvě fotky stejné police, jen pokaždé trošku jinak.14. PŘEČTENO VE ŠKOLE


Přiznám se, že jsem školní povinné četbě nevěnovala ani den. Nesnášela jsem to. Ale když v té době vycházely knihy Lenky Lanczové jako po másle, ty jsem četla moc ráda. Trvalo mi tohle nadšení asi dva roky. Pak jsem nějak vyrostla a už mne to nebavilo :-) Schody do nebe považuji od ní za jednu z nejlepších - v té době. Jako jedinou ji mám v původním vydání.

Líbilo se vám? Jaké knihy byste na daná témata vybrali ze své knihovny vy? :-)
Na další sedmičku témat se můžete těšit zase za týden. 

K. ♥