Pro maminku


Ne že by jiný dárek od srdce nebyl, ono kolikrát je těžší srdcem vybrat vhodný dárek koupený, než vyrobený, ale snad víte jak to myslím :-) Moje maminka se narodila na Jana Husa, takže dnes a já jako každoročně vymýšlela, co koupit. Protože to znáte - nic nechci, nic nepotřebuju, mám všechno - čili samotná osoba sama nevím, co by ji udělalo radost. Pro mne bylo letos hodně snadné vymyslet, co mamince dát, protože jsem se většinu prostě rozhodla vyrobit. 

Díky blogování se mé obzory a možnosti trochu rozšířily, začala jsem háčkovat a tím, jak pořád všude koukám a ukládám si zajímavé nápady a náměty, tak jsem měla spíše problém opačný, vybrat z toho množství něco málo, aby to udělalo radost. 

Takže jsem mamince koupila ChanSon d'Eau, což je vůně, kterou jsme objevily zhruba před dvaceti lety a je to už taková srdcová záležitost :-) Pak jsem napěchovala balíček dobrot, udělala domácí koření a jeden hrníček na čaj.


Když už nevíte, komu čím udělat radost, zkuste udělat mix koření. Vlastní mix koření. Ani nevíte, jak to mamince udělalo radost, nikdy nic takového nedostala a byla z toho naprosto odvařená. Mým největším problémem bylo sehnat nějakou prima skleničku, ze které by se ji dobře koření dostávalo a hlavně, aby to nemělo nějaké zelené nebo červené víčko, to prostě nesnesu :-D Tak jsem v obchodě vybrala jakousi pikantní hořčici, kterou ale nejíme, ale za 14 Kč byla sklenička na světě :-) Na provázek jsem připevnila ještě psanou verzi receptu, jak koření využít a bylo. kdybyste viděli tu mamčinu radost :-D


Ani byste netušili, jak je těžké sehnat čistě bílý hrnek. Všechno je to jen s nápisem nebo jiné barvy. Jelikož jsem měla jasnou představu o "světříku" na hrníček, potřebovala jsem bílý. Nakonec jsem ho sehnala za pár korun v reklamce, kde na takové hrníčky tisknou. Uháčkovat takový svetřík už je snadná věc, i když to na první pohled vypadá strašlivě složitě. A kolik radosti udělal? No... snad ještě větší než koření. Maminka hned vytáhla háčkovanou dečku a vystavila si ho. Jak byla nadšená, že se dá "svetřík" z hrníčku sundat a v případě potřeby vyprat :-)

Pro ty, kdo by chtěl uháčkovat na hrníček podobnou věc, háčkovala jsem s pomocí polodlouhých sloupků, konce jsou zhruba 1-2 cm od sebe, aby se svetřík dole pod uchem sešil a byl pevný a nepadal. 
Růžový pásek je také z polodlouhých sloupků, dlouhý asi 10 cm s tím, že poslední tři řady se vždy dvě oka polodlouhým sloupkem sháčkují dohromady, vznikne tak zúžený konec, který je zakončen řetízkovým okem na knoflík.
Pásek nesmí být na volno, ale měl by celý svetřík držet :-)

Mějte se hezky.

K. ♥

3 komentářů

 1. Jsem na ruce spíše "levá", nicméně dřív jsem taky sem-tam něco "vytvořila" (vyšívání :) ) a je fakt, že takové dárky opravdu dělají největší radost....zejména maminkám, ale třebas tatínkovi dělám pravidelně směs sušeného ovoce (do hezké sklenice) nebo udělám tvarohový nebo pudinkový dort a vím, že ho to potěší...a s ChanSon d'Eau do máme stejně, miluju ho i já i mamča... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reni, můj tatínek je také na buchty jak dělaný :D miluje hlavně s ovocem, už jsem mu dělala letos tři bublaniny a s poslední se ani s maminkou nerozdělil, protože mu prý snědla z té předešlé poslední kousek :D

   Vymazat
 2. Kristi, právě tyto dárky "od srdce" jsou ty nejcennější a udělají největší radost.

  OdpovědětVymazat