Háčkovaná Minnie čepička (remake)

úterý, října 06, 2015

V první řadě musím říct, že fotit Elišku, to je porod. Nevydrží ani na vteřinu sedět, být v klidu, a když říkám na vteřinu, myslím tím fakt vteřinu. Vzniklo přesně 48 fotek, z nichž pouze ty tady postované jsou v pořádku, ostatní byly rozmazané, nebo na nich Elišku už prostě nebyla, jak mi rychle zmizela :-D Někde byly jen její oči, jinde kousek hlavy, jinde prostě nic. Pak už přišly na řadu slzy, takže jsem kapitulovala a modlila se, ať to stačí a něco z těch fotek vyberu :-)

Eliška "ohromně spolupracuje"... zaujal ji balónek pod stolem. Strašně jsme ho v ten moment totiž potřebovaly. Čepička vlastně není žádnou novinkou, už jsem ji dělala loni, ale moc se mi finální verze Myšky Minnie nelíbila a malá ji prakticky nenosila. Jelikož má ale nádherné kontrastní barvy - fuchsiovou a černou - musela jsem něco vymyslet, abychom honily parádu letos. 

Malé hlavička porostla o dost, takže i když se to nezdá, tři háčkované řady navíc byly potřeba, sundala jsem uši a mašli a místo nich jsem uháčkovala kvítek. Podstatně jsem také zkrátila "copánky" a konce neuzlovala, ale svázala a hned to jinak vypadá :-)

Elišce jsem dávala do ruky cokoli, jen aby byla na chvíli v klidu. Martínkův meč nakonec začla kousat, takže jsem s tím švihla :-D Moje nervy :-D

Koho by moc zajímalo, háčkovala jsem podle tohoto návodu ze stránky Hopeful Honey, Olivii mám moc ráda, její blog o háčkování je velmi útulný a moc ráda se k němu vracím. Veškeré návody má naprosto precizně zpracované, že i já jako začátečník, jsem loni tuhle čepičku zvládla levou zadní :-) Třeba i vy u ní najdete inspiraci. 

Hezký den, K. 


4 komentáře:

  1. ťuťu ňuňu, brouček ♥ jo a čepička taky úžasná :o)))

    OdpovědětVymazat
  2. Máš nádherné dítě :) važ si toho pokladu, taky jednou takový chci :)

    OdpovědětVymazat
  3. Máš nádherné dítě :) važ si toho pokladu, taky jednou takový chci :)

    OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.