Háčkovaná Minnie čepička (remake)


V první řadě musím říct, že fotit Elišku, to je porod. Nevydrží ani na vteřinu sedět, být v klidu, a když říkám na vteřinu, myslím tím fakt vteřinu. Vzniklo přesně 48 fotek, z nichž pouze ty tady postované jsou v pořádku, ostatní byly rozmazané, nebo na nich Elišku už prostě nebyla, jak mi rychle zmizela :-D Někde byly jen její oči, jinde kousek hlavy, jinde prostě nic. Pak už přišly na řadu slzy, takže jsem kapitulovala a modlila se, ať to stačí a něco z těch fotek vyberu :-)

Eliška "ohromně spolupracuje"... zaujal ji balónek pod stolem. Strašně jsme ho v ten moment totiž potřebovaly. Čepička vlastně není žádnou novinkou, už jsem ji dělala loni, ale moc se mi finální verze Myšky Minnie nelíbila a malá ji prakticky nenosila. Jelikož má ale nádherné kontrastní barvy - fuchsiovou a černou - musela jsem něco vymyslet, abychom honily parádu letos. 

Malé hlavička porostla o dost, takže i když se to nezdá, tři háčkované řady navíc byly potřeba, sundala jsem uši a mašli a místo nich jsem uháčkovala kvítek. Podstatně jsem také zkrátila "copánky" a konce neuzlovala, ale svázala a hned to jinak vypadá :-)

Koho by moc zajímalo, háčkovala jsem podle tohoto návodu ze stránky Hopeful Honey, Olivii mám moc ráda, její blog o háčkování je velmi útulný a moc ráda se k němu vracím. Veškeré návody má naprosto precizně zpracované, že i já jako začátečník, jsem loni tuhle čepičku zvládla levou zadní :-) Třeba i vy u ní najdete inspiraci. 

Hezký den, K. 


7 komentářů

 1. ťuťu ňuňu, brouček ♥ jo a čepička taky úžasná :o)))

  OdpovědětVymazat
 2. Máš nádherné dítě :) važ si toho pokladu, taky jednou takový chci :)

  OdpovědětVymazat
 3. Máš nádherné dítě :) važ si toho pokladu, taky jednou takový chci :)

  OdpovědětVymazat
 4. dobrý den, krásně hačkujete..nemáte prosím návod na Minnie v Cj? pokud ano, můžete mi ho prosím zaslat na k. hauslerova@seznam.cz.Jsem asi natvrdlá.. překladač přeloží jen něco:( předem děkuji..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkuji moc :) Bohužel, český návod nemám, sama jsem se s tím kdysi prala :D Dělala jsem podle návodu tohoto v AJ, jsou tam i video vysvětlivky http://www.hopefulhoney.com/2014/01/minnie-mouse-inspired-baby-hat-crochet.html, ale nevím, pokud to pomůže, pokud anglický jazyk není v možnosti :( koukala jsem i na návody v češtině, zda někde nejsou, ale lidi si to nechávají zaplatit, tak asi nepomohu :( napadá mne jen zkrátka udělat klasickou čepičku, pak doháčkovat prostor na uši pro dítě a uši na čepičku (klasická kolečka, vím, že jsem ty copánky dělala z každé barvičky 9 proužků, provlíkla to ouškama, zapletla do požadované délky, udělala "suk", ušmikla a obmotala přízí jednou z barev. Ať se podaří, pokud se do ní pustíte :)

   Vymazat
 5. Dobrý večer, jste moc hodná,k děkuji moc! hezký večer

  OdpovědětVymazat