Přečetla jsem v srpnu a v září 2015


Tak tohle byly snad mé nejslabší dva měsíce vůbec. Za srpen a září jsem přečetla jen pět knížek, ale zato Autoškolu 2015 snad stokrát :-) Bohužel, nerada ponechávám nic náhodě, takže od toho se prakticky celý zářijový měsíc odvíjel a já jen studovala a studovala. Každopádně jsem ale na druhou stranu ze všech přečtených knížek nadšená, protože se mi úplně každá jednotlivá moc líbila. 


★★★☆ Srpnový měsíc jsem začínala e-knihami, z nichž Skleněný trůn byl recenzní. Je to kniha spíše pro mládež, ale je to tak skvěle napsáno, že si v tom najdou zalíbení všichni, kdo mají rádi drsné hrdinky, drsné hrdiny, kouzla a trochu ten fantasy svět. Přicházela jsem k tomu s despektem, ale úplně mě to ohromilo a těším se na pokračování.

★★★☆ Where She Went je druhý díl od knihy, která vyšla také u nás, ale moc se jí nedařilo. Tím je kniha Jestli zůstanu. Ani se nedivím, že neměla moc úspěch, asi jsme krapet jinak naladěni v naší zemi, protože i když měla v zahraničí velký ohlas, pro mne byla spíše zklamáním. Za to druhý díl byl překvapivě strašně milý a sexy, možná i proto, že byl vyprávěn z pohledu Adama, rockové hvězdy, která se stala miláčkem díky svému zlomenému srdci. Fakt moc pěkný. Mám pocit, že byl první díl i zfilmovaný, ale nechci kecat :-)


★★★★ M.T. Majar je naše česká autorka a už jsem od ní četla první díl Hot Boys. Jelikož mne moc bavil, sáhla jsem na jistotu i po druhém pokračování a byl ještě lepší, musím říct. Opět vyprávěno z pohledu chlapa, fantasticky se to četlo, smála jsem se, protože hlavní hrdina měl podobně retardovaného psa jako mám doma já, výborný příběh, postavy... nutno přečíst, pokud se chcete bavit a trošku odpočinout :-)


★★★☆ Zakázaná přitažlivost je posledním dílem trilogie Bavettovi, také z pera české autorky a i když mi přišel nejslabší, rozhodně byl skvělý a Kateřina prostě umí psát tak, aby příběh odsýpal, bavil vás, zasmáli jste se a ještě hlavní hrdince záviděli jejího mužskýho :-) Na večery ideální čtení. Po takové knize se budete na lásku koukat zase trošku lépe a připomenete si začátky s tím svým :-)


★★★★ O téhle knize jsem už psala, moc nevím, co i ní říkat, protože samotný popisek knihy mluví za vše. Kniha obsahuje šest skutečných příběhů žen, které se zamilovaly do muslima a jejichž život už nikdy nebude jakým býval. Vřele doporučuji už jen proto, že Eva Urbaníková dokázala rozhovory s těmito ženami sepsat do neskutečně čtivé formy a doslova vám kniha vezme dech!


Četli jste některé z knih?
Zaujala vás nějaká?
Co teď momentálně čtete vy?
Jaká poslední kniha, kterou jste četli, vás naprosto ohromila?
Máte vyhlídnutou nějakou, kterou si vážně moc chcete přečíst?

K. ♥

8 komentářů

 1. Momentálně mám rozečteno Díky za vzpomínky díky tvé recenzi a super :) a zaujal mě Skleněný trůn tak už se těším až si přečtu :) děkuji za tyhle články je to skvělá inspirace :) a hodně štěstí s autoškolou :)

  OdpovědětVymazat
 2. asi tak po sto letech jsem nakupovala v knihkupectví, minulý týden jsem přečetla Miniaturistu, byl strašně moc napínavý a až do konce jsem doufala, že to dobře dopadne, i když bylo jasné, že ne, ale přesto se mi děsně líbil :o) pak jsem během nedělního odpoledne natáhla do hlavy Andělé v mých vlasech, a ještě teď to zpracovávám, ani jsem nečekala, že mě to tak chytne a osloví.. a teď mám u postele nasyslenou Nespavost, vypadá taky napínavě :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máme podobný vkus. Miniaturistu mám vyhlídlého už dlouho vcelku a moc bych si ho chtěla přečíst. Andělé v mých vlasech jsem také moc chtěla a hrozně dlouho jsem nakonec vždycky vybrala místo toho něco jiného :D

   Vymazat
 3. Hohužel jsem četla ani jednu, nějak opět vůbec na čtení není čas ani chuť :( práší se mi doma na Pravidla mošťárny, snad na ně konečně dojde až dočtu Angolský pochod smrti :) Přiznám se, že mám ráda si trochu jiný žánr, buď klasiku nebo něco s historickým/pravdivým podtextem, vyjímečně dobrou detektivku.

  OdpovědětVymazat
 4. Po dlouhé době jsem si zamilovala čtení, naplňuje mě to víc než koukat na seriály a filmy a jsem za tuto změnu u sebe moc ráda. Pustila jsem se do ságy od K. M. Moning - Horečka, mým oblíbeným autorem je Robin Cook, od něj mám načatý díl Epidemie a dnes jsem si koupila od P. Colelho Nevěru - kterou chci zrecenzovat jako úkol do školy. U mě je naprosto obvyklé, že mám rozečteno více titulů. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Kristi, děkuji za tipy. Zaujala mě kniha "Ztracené", zítra se dostanu do knihkupectví, tak se po ní podívám. Kdysi jsem četla knihu s podobnou tématikou, je to kniha Hrdinka pouště (Donya Al-Nahi, Andrew Crofts). Hodnocení má hodně kladných, ale i hodně záporných hodnocení, každopádně mi se líbila.
  Nedávno jsem si odskočila od severských detektivek k lehčímu žánru a doporučuji knihu Deník vydržované ženy (http://radinsen.blog.cz/1509/denik-vydrzovane-zeny).
  Hezký slunečný víkend všem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také moc děkuji za tipy, ten "deník" vypadá dobře, podívám se po tom :) A taky přeji krásný víkend, snad se vydaří :)

   Vymazat

Děkuji za komentář :-)