Zdravě z Biosféry II.


Díky bohu za to, že existuje něco jako biosféra.cz, protože spoustu věcí u nás v malém městě prostě sehnat nelze, a když už se u nás objeví něco na pultech jediného obchodu se zdravou výživou, jsou to pálky, ze kterých jde hlava kolem. A tak jsem, podobně jako většina republiky, odkázána na internetové obchody. Tentokrát jsem si vyhlídla pár novinek z e-shopu Biosféry a mezi nimi jsou nové tyčinky Vivo Bar, snídaňová směs od Iswari s příchutí kakových bobů a chia, také jako novinka a už předlouho jsem koukala na agave sirup s nádechem lískového oříšku a tentokrát je můj :-)


Snídaňová směs od Iswari je novinkou na stránkách a musím říct, že se dost povedla. Nejsem zastáncem rozinek, ale jelikož jich je tam přiměřeně, dalo se to přežít :-D Směs má jako všechny ostatní nízký glykemický index, je v bio kvalitě, raw a naprosto i zde oceňuji pohanku, která dělá směs křupavější. Dárkem jsem v balíčku měla i sáček pohanky navíc, netušila jsem, jak ji využít, vařit v mléce nebo ve vodě se mi příčilo, přidávat do polévek nebo jídla obzvlášť, takže jsem jedním pokusem do směsi nasypala v porci dvě lžíce navíc a to bylo mega skvělé :-) Nicméně, samozřejmě i tak si pochutnáte, já tuhle směs s jogurtem i večeřela :-D No co!


Že je agave sirup skvělou náhradou klasického cukru? O tom nemůže být ani řeč. Vzhledem ke svému nízkému glykemickému indexu je vyhledávaným sladidlem a já jej po dlouhém přesvědčování konečně mohla vyzkoušet také v příchuti lískového oříšku a nyní patří k mým oblíbencům. Vždycky jsem dala při objednávce přednost něčemu jinému, ale nakonec ho mám!!! Má lehký nádech oříšku, používám ho jak do snídaňové směsi, tak na ovesné placičky, jen tak do bílého jogurtu... měla jsem i borůvkovou příchuť, ale ta nebyla tak prima, jako tato.  


Má krásnou jemně zlatavou barvičku, skoro jako med :-) Určitě zvažte jeho pořízení, protože je na stránkách ve výprodeji a už mají jen pár posledních kousků. Doslova. Já ho nyní používám také proto, že mi ozvláštňuje oříškový požitek bez oříšků, které u nás příšerně stouply na ceně. I když, to je už jiná kapitola :-D Myslím, že se bude skvěle hodit do smoothie a mléčných koktejlů, nebo na zmrzlinové dezerty :-) Mňam.


Posledním kouskem z objednávky je také novinka a to tyhle vegan, bio, superfood, raw, bezlepkové, bez cukru tyčinky :-D Uff, to mi dalo zabrat. Přiznám se, že mi žádná tyčinky s datlemi nechutná, ale taky se přiznám, že tyhle dvě jsem snědla na posezení jak to čuně. Hm. Na stránkách Biosféry mají šest různých příchutí a každá z nich je navíc v rozdílném provedení - proteinová nebo energy. Já se koukala na složení a vcelku jsou ty rozdíly malé. Proteinová má o trochu více bílkovin a jen o trošku méně sacharidů, to samé - jen naopak - u energy tyčinky. 


Já jsem si vybrala - jak jinak - zelenou tyčinku v příchuti ječmene, protože jsem si všimla, že mi prostě takové výrobky velmi chutnají a sedí a coby tyčinka byla i tato verze naprosto skvělá. Třešňová byla také dobrá, obě byly tak akorát sladké, moc mi chutnaly. A ta cena za tyhle krásky je také velmi přívětivá, když si uvědomím, že za to dostane člověk to nejlepší, co může být :-) Je k mání v příchutích ananasu, kokosu, sušených rajčat a také čokošky :-) Jelikož jsou všechny vegan, nutno podotknout, že protein je v tyčinkách rostlinný, v tomto případě rýžový. Tyčinky mají ve složení také mandle, konopné semínko a další :-) Fakticky velmi chutné a i mne, zarytého odpůrce raw tyčinek díky datlím, mne velmi mile překvapily.

Co vy? Nakupujete na Biosféře?
Co naposledy to bylo, dejte tip :-) 

Pěkný den všem,
K.Obrázky vás dostanou na produkty z Biosféry  :-)


3 komentáře:

  1. Taky moc ráda nakupuji online. V kamenných prodejnách totiž strávím hodně času, protože si potřebuji vždy přečíst složení a pak se tam na mě dívají divně, že tam jsem tak dlouho :-D Takže díky za takové e-shopy. Biosféru znám a taky už jsem u nich nakupovala :-)

    OdpovědětSmazat
  2. Biosféra je skvělá, nejradši bych tam vykoupila VŠECHNOOOO!

    OdpovědětSmazat

Instagram