Z deníčku: (46 dní do Vánoc) - Kdo má peníze má přednost?

By pondělí, listopadu 09, 2015S šálkem čokolády v ruce přemítám, o čem vám dnes napsat. Ok. Zkusím to.

1. Chtěla bych konečně vyzkoušet upéct medovník.
2. Hledám nejlepší recept na mrkvovou pomazánku,
3. Můj přítel dnes "slaví" (prací, daleko od nás) 22. narozeniny.

 V neposlední řadě bych vám chtěla napsat, co se mi o víkendu přihodilo. Víte, já jsem dobrák od kosti ☺ No vážně. Nemám ráda zbytečné hádky, hašteření, raději ustoupím a mlčím, i když občas jsem rapl, ale jsou to jen pozůstatky mého impulzivního přirozeného chování, které jsem podědila. Přítel mne hodně naučil a stále učí. Zkrátka a dobře, zbytečně se s někým nehádat, šetřit si srdce. Hádat se s někým není nic jiného než slovní rvačka, které se člověk účastní. Přiznám se, že jsem o víkendu měla taaakhle blizoučko k tomu, abych jednu dámu neposlala do ř**i, možná ještě dál.

Na jednom bazárku (v uzavřené skupince na FB) jsem se rozhodla darovat pár knížek. Šlo o kuchařky, které akorát stěhuji neustále z bytu do bytu, byly stále jako nové a nepotřebuji je. To je fuk. Takže jsem se rozhodla je prostě darovat. Našel se zájemce. Respektive jich bylo více, mezi nimi i jistá dáma, která mi je však z neznámého důvodu chtěla zaplatit. Nejdříve jsem si myslela, že prostě jen přehlídla fakt, že jsou zadarmo, ale ne. Dáma se začala dožadovat, že ten kdo chce zaplatit, by měl dostat logicky přednost před všemi ostatními. Vyvalila jsem na to oči, zda je vůbec tohle možné. Jak bych asi vypadala, kdybych najednou udělala tu věc, že bych knihy skutečně nabídla tomu, kdo nabídl peníze. Možná se tohle děje... kdo ví. Mě to z její strany vlastně urazilo a znovu jsem ji odepsala, že mým záměrem bylo knihy darovat, ne prodat. Dáma mi napsala ještě další tři komentáře (kde se vyloženě vztekala), načež jsem se rozhodla, po domluvě s budoucí majitelkou knih, že ten inzerát prostě odstraním, aby dotyčná nedělala zlo a neměla možnost se k tomu vyjadřovat. Světe div se, dáma v sobě našla tolik drzosti, že mi začla psát soukromé zprávy. Zda to myslím vážně a skutečně se rozhodla přenechat knihy někomu jinému. A ano, tohle byl přesně moment, kdy jsem měla hodně blízko tomu, poslat dámu do patřičných mezí ☺ Nakonec jsem to ustála, párkrát se nadechla a asi po páté slušně napsala, že ona bohužel nebude ta, kdo knihy dostane.

A co vy? Jednali byste stejně? Dali byste knihy zájemci, který je chtěl zadarmo
nebo tomu, kdo nabídl peníze?

Lokám si opět ze svého šálku horké čokolády (mňam, teď tam byl kousek
rozpuštěné čokolády ☺) a pro dnešek se s vámi loučím. Mějte se krásně ♥

K.

Mohlo by se vám líbit

9 Comments

 1. Ty jo, tezko rict :) z tveho pohledu to chapu, ale ... premyslim, jak bych se zachovala - pro cloveka, kteremu bodne kazda koruna. Ale zase jak bych vypadala, kdybych je nakonec prodala?!
  Nooo ... ale joo, zachovala bych se stejne :)

  OdpovědětSmazat
 2. Dala (nebo prodala) bych je prostě prvnímu zájemci a tečka :). Pokud by mi nabídl první zájemce peníze, vzala bych si je, pokud ne, normálně bych to darovala. Ale ve tvém případě bych to té ženské tuplem neprodala :D. Jen ať se vzteká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám na to stejný názor... Kdo dřív přijde... a paní by mě asi tak nas...a, že bych jí knihy just neprodala...

   Smazat
 3. Tak teď jsem se zasekla a zamyslela se, zda bych si je jako pracující student (který bere pomalu i práci, na kterou nemá čas :D) nenechala zaplatit, kdyby mi to bylo nabídnuto... možná první moment překvapení z mé strany by byl, že ano a pak bych se hned zamyslela...Pokud už jednou ty knihy nabídnu zadarmo, je to nefér a snad i ...nemorální... dát přednost tomu, kdo nabídne peníze - úplatek. Dle mě ses zachovala dobře, hlavně, že ses nenechala vytočit :D :) Ale je to legrace, jací lidé mezi námi jsou, že ty máš na takové "štěstí", nejdřív kuchařky ve školní jídelně a pak tato dáma :D Ale tak si vzpomínám (musím hodit do ringu svoji historku), že když jsme loni prodávali v práci vstupenky na jednu akci, která byla téměř vyprodaná, volala k nám paní s tím, že ona je zdravotní sestra, a tudíš skoro veřejný činitel a tudíž má výsádní právo mít přednostní rezervaci na onu akci před ostatními, kteří si lístky zamluvili i několik dní před ní. :D Myšlenkové pochody některých lidí jsou vážně na knihu :D.

  OdpovědětSmazat
 4. Ja súhlasím, takisto by vyhral prvý záujemca. Ak by potom chcel zaplatiť nejakú symbolickú čiastku, okej, ale proste prvý je prvý. Tak to vždy na internete chodí... aspoň som sa s tým väčšinou stretla.. :)

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo dřív přijde, ten dřív mele, peníze nepeníze, určitě jsi to udělala správně :o) pokud jde o mrkvovou pomazánku, naprosto zbožňuju 2 jemně nastrouhané mrkve, 100g lučiny, 50g pomazánkového másla a tři lžíce tatarky, případně odlehčenou verzi - místo lučiny a másla jen tvaroh a tatarku.. ňam :o) mamka dělá výbornou mrkvovou s rozdrceným rybím filé a ta je taky úžasná, ale bohužel neznám recept

  OdpovědětSmazat
 6. Kristi, Ty sama ses rozhodla, že ty knihy DARUJEŠ. Nikdo z nás nemá peněz nazbyt, ale prostě s příjmem z prodeje knih jsi nikterak nepočítala. Jinak bys knihy nabídla jinak. Takže pak bych je já věnovala prvnímu zájemci, který si o ně řekne. Tečka, bez ohledu na srdceryvné příběhy (nedávno jsem přes net ZDARMA ZA ODVOZ darovala nádobí a kolik lidí se mi ozvalo, že když jim to nádobí dovezu, tak si ho vezmou, protože jsou v takové a makové situaci). Pokud bys je chtěla darovat na charitu nebo do nějaké neziskovky, tak to uděláš. Ty jsi to udělala tak, jak jsi to udělala a dárek pro prvního zájemce je v pořádku. A pokud ona dáma má o ty knihy opravdu zájem, tak si je koupí jinde.
  Hezký 46. den/večer do Vánoc)
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětSmazat
 7. S medovníkem držím palce. Pekla jsem ho jednou a kuchyň nám lepila ještě asi týden poté :-D

  OdpovědětSmazat