Z deníčku: Vánoce se blíží... (49 dní)


Bylo by neslušné, kdybych vám nepřišla STRAŠNĚ moc poděkovat za včerejší slova podpory. Moc si toho vážím a i když jsem doposud nedokázala jednotlivě poděkovat, neznamená to, že bych si vašich slov vážila o to méně :-) Moc děkuji. Za komentáře i za emaily, které jste mi poslali. Za to, že jste si našli chvilku nejen přečíst si o čem je můj příspěvek, ale taky, že jste na něj reagovali. Ani nevíte, jak se člověk na té druhé straně cítí lépe, když ví, že v tom není osamocen. 

Dnes jsem s přípravou na Vánoce trošku pohnula a koupila krásnou plechovou krabičku nejen na sušenky, ale také na cukroví. Je úžasná. Stála 50 Kč a je z Billy. Kdo by tam hledal takové skvosty, že? :-) Já ji tam ale nemohla nechat, doslova volala "odnes si mě". ♥


Kromě citronových sušenek jsem dnes udělala kotel špaget s masovou směsí a donesla tátovi. Měl původně na oběd přijít on ke mně, ale ráno mu nebylo nejlíp, to jsem poznala už po hlasu, že byl pod práškama a tak jsem samozřejmě šla já za ním. Nestačila jsem se divit, jak do něj můj oběd padal. A usmívala jsem se, když mi řekl: "Kdyby mi někdo takto denně podstrojoval, to by bylo, aby se to tělo neuzdravilo." Tati klidně ☺ 

Kdesi a kdysi jsem slyšela, že role rodičů a dětí se jednoho dne obrátí. Že to budou děti, které se jednou budou muset o své rodiče postarat. Jako bych to zažívala na vlastní kůži. Včera to bylo poprvé, co jsem s tátou po telefonu dokázala mluvit hodinu a půl. Vždy to bylo jen pár minut. Dokonce nám po hodině vypnuli spojení :D Nevím, zda to dělá jen Vodafone, ale třeba mně se to děje pravidelně. Podrbali jsme společně celý svět a dělali si z toho společně srandu. Poprvé jsem cítila, že byť jsem tam pro něj byla jen na telefonu, stačilo to. Vypovídal se. Řekl mi víc, než za celý svůj život. Byla jsem tam, když se mi zpovídal z toho, že má strach. Že je pár věcí, které v životě nechtěl. Že by chtěl určité chvíle vrátit. Nikdy jsme k sobě neměli takto blízko. Táta byl vždycky ten silnej, který když viděl, že brečím nebo natahuju, sjel mě s přimhouřeným obočím a zavelel: "Neřvi! Co řveš?" ☺ Nikdy před námi nebyl slaboch. Nikdy před námi nebrečel. Byl občas trochu k nesnesení, pravda :D Ale vždy měl náš respekt. Mně i bráchovi vždy stačilo, když zvýšil hlas a bylo to horší než výprask. Fakt! Proto mne bolí ta změna. To, že to už všechno pomalinku vzdává, i když záchvěvy statečnosti tam ještě pořád jsou. 

Tyhle zápisky by asi měly být o Vánocích, když už se tak jmenují. 
No... co vám mám říkat. Nemám odpověď nebo vysvětlení :-D
Včera ani dnes to tak dopadnout nemělo. 
Měla a chtěla jsem se jen odreagovat.
No vidíte ☺ Pravdou je, že jsem toho plná a nějak mi to psaní pomáhá. 

Těším se neskutečně na Vánoce. 

8 komentářů:

 1. Ahoj Kristi posilam mnoho sily, me prave ted pred vanoci umira maminka na rakovinu a je to tezke videt ji takhle, nedokazu se s tim srovnat...Mas pravdu role se obratily a ja si ted ze vseho nejvic preji aby nam bylo souzeno vice casu a dohnali to co sme zameskali i kdyz uz nam neni prano :( preji mnoho mnoho sil :)

  OdpovědětSmazat
 2. Ahoj, moc na tebe myslím! Mě umřel táta v lednu, náhle, nečekaně a je to hrozné. Budou to první Vánoce bez něj a vůbec si neumím představit, jaké to bude. Zatím dělám, že je to až za dlouho :-( Drž se a piš :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. Já se právě bojím také, aby to nebyly první Vánoce bez něj, ale nějak i věřím, že by nemusely. Stejně jako ty si to neumím představit. I já Tobě posílám moc síly. ♥

   Smazat
 3. Kristý, posílám mnoho sil, důležité je, aby to tatínek nevzdával, aby ho něco drželo ve víře, že to prostě zvládne. Moje mamka si taky prošla zlou nemocí, v té době jsem já i brácha byli ještě na gymplu. Věděla, že to prostě nemůže vzdát, protože jsme ještě moc mladí, nedostudovaní a bojovala a boj vyhrála. Zpětně říká, že jsme to byli právě my, děti, kteří jsme jí pomohli se s tím poprat. Věřím, že u Tvůj tatínek bude mít vůli a nevzdá to, a to nejen kvůli svým dětem, ale i vnoučatům. Vím, co prožíváš, a posílám hodně síly! :)

  OdpovědětSmazat
 4. Kristy, posílám vám všem moc moc síly, psychické a snad i fyzické. . Je strašně super, že jste si takhle s tatínkem popovídali, že jste si tak blízko, protože i to člověka může pomoct připravit na ty né štastné chvilky.. Držte se!

  OdpovědětSmazat

Instagram