Osobní alarm a pepřový sprej Sabre Red


Naprosto nestydatě se přiznám, že když mi v emailu přistála nabídka ohledně věnování článku a recenzi o dvou produktech z e-shopu HQH Shop, nerozmýšlela jsem se ani na chvíli a nabídku ihned přijala. Psala jsem už o spoustě věcí, o potravinách, oblečení, obuvi či sportovním vybavení, ale tak opravdu důležitou věc, jakou je osobní alarm nebo obranný prostředek ve formě nejkvalitnějšího pepřového spreje na trhu, to tady ještě nebylo a já jsem za tuhle možnost neskonale vděčná a o to s větším nadšením bych vám tyto dva produkty chtěla doporučit nebo minimálně vám je představit a nechat na zvážení, zda by se někomu z vašich blízkých - sestra, babička, maminka, dcera - nehodily jako dárek.

Důvod, proč jsem po těchto dvou věcech doslova sáhla jako divá, je můj až možná extrémní pud sebezáchovy, můj smysl pro intuici, že někdo má něco za lubem a je na místě se bát a být neustále ve střehu. Kdo mne zná, tak ví, že jsem jeden rok bydlela v centru města. Ani si nepřejte vědět, jaká muka jsem prožívala (nejen) při večerním venčení psa, kdy se všichni chytří schovávali doma a všichni v podnapilém stavu a pod vlivem návykových látek brouzdali městem. Co já vím, co se takovým lidem honí hlavou?

 Několikrát jsem musela změnit směr chůze, pevně držíc klíče v dlaních jako jedinou "zbraň" a musela předvídat, co ten či onen chlápek udělá, když odmítnu a požádám, ať jde pryč, zda řeči někoho, že mne "bezpečně doprovodí domů" není jen spouštěčem něčeho horšího nebo zda ten chlap jak hora, co na mne z deseti metrů křičí "stůj", nepoběží za mnou, když pochopí, že stát vážně nehodlám. Určitě mi dáte za pravdu, že nejde jen o bezpečnost za tmy, ve městě, ale i na vesnicích, na krajích města a ruku na srdce... kolik z vás chodí samo i přes den parkem? Kolik z vás chodí běhat bez partnera? Ať už za světla či v šeru? Kolikrát vás napadlo, že když vstoupíte do paneláku, kde bydlíte, na vás za rohem nečíhá nějaká pochybnost nedejbože s nožem v ruce? A co parkoviště? Výtahy? Podchody? Kolik z vás chodí v noci z práce domů?

Mohla bych s příklady pokračovat ještě tak hodinu a věřte mi, moje představivost nezná mezí. Bohužel, všechny ty představy se v reálu několikrát staly a stále se dějí. Proto bych vám touto cestou chtěla doporučit - a nejen ženám - dva naprosto zásadní výrobky, které vám v hodnotě pár korun mohou zachránit život.

OSOBNÍ ALARM SABRE REDTak tahle malá věcička dokáže vyvinout hlučnost sirény 110 dB. Já jsem si vyhledala, s čím to přirovnat, abyste měli představu - živá rocková muzika, diskotéka, hluk sbíječky, střelba z pistole a dokonce tryskové letadlo při ověřovacím běhu. Tento přenosný alarm vyvíjí dvě různé sirény o různých frekvencích, oscilují tak, aby došlo co k největšímu upoutání pozornosti v případě nutnosti. Alarm je navržený tak, abyste jej mohli mít kdykoli u sebe, funguje jako klíčenka nebo přívěšek na batoh, jeho podstatou je samozřejmě být neustále v pohotovosti, takže je fajn jej brát kamkoli a kdykoli s sebou.

Alarm se aktivuje jednoduchým vytažením pojistky. Baterie už u výrobku jsou, je však potřeba čas od času otestovat jejich životnost. V pohotovosti vydrží zhruba jeden rok.


Osobní alarmy Sabre jsou k mání ve třech barvách - v červené, černé a růžové. Kliknutím na obrázek se dostanete přímo k produktu na e-shop!!!


Možná, že se vám nedostane v případě zásahu či nepříjemností okamžité pomoci od kolemjdoucích lidí, ale věřím tomu, že v daném okamžiku bude útočník nebo zloděj nebo kdokoli natolik v šoku, že z místa zmizí rychlostí blesku. A pokud ne, ještě tu máme pepřový sprej....☺

***

PEPŘOVÝ SPREJ SABRE RED CIVILIAN


Ok. Pepřové spreje všichni známe, ale kolik z nás jej skutečně má a pokud ano, jak snadný přístup k němu máte? Je vhozený na dně kabelky? Batohu? Tento byl navržený speciálně pro běžce, chodce a všechny ty, kteří rádi venku sportují, jelikož má nastavitelný pásek na vaši dlaň. Osobně bych jej neviděla jen pro běžce, ale kohokoli, kdo chce zamezit možnému napadení. Senioři, maminky s kočárky,... 

Pepřový sprej Sabre Red způsobuje extrémně pálivý pocit v oblasti očí s následným slzením, dále také kašel a dýchací potíže. Firma se zavazuje, že je jeho složení až pětkrát účinnější než u konkurence. Stejně jako u osobního alarmu, i zde je "pojistka" proti nechtěnému zmáčknutí. Stačí jednoduše horním víčkem pootočit a sprej je připraven. Podle recenzí od uživatelů na Amazonu dosahuje vzdálenost výstřiku pepřové tekutiny od 150 do 300 cm. Sprej obsahuje až 35 dávek.
Koncentrace pepře je opravdu vysoká, doporučuje se jej otestovat venku v den, kdy je bezvětří a nehrozí, že se k vám rozprášená tekutina vrátí. Každopádně není od věci vědět, že je pepřový sprej funkční a hlavně si vyzkoušíte, kam přesně - tedy v jaké výši - mířit. S třesoucíma rukama "v onen okamžik" bude vaše přesnost zasáhnout oči pokulhávat, proto je dobré jednou dvakrát sprej odzkoušet. 

Můj bratr je řidičem taxi služby a vzhledem k četnosti jeho nočních služeb musel pepřový sprej použít již několikrát. Je však potřeba mít výrobek neustále po ruce a v momentě použití utéct do bezpečí a následně zavolat policii. 

Obranné pepřové spreje Sabre Red jsou k mání ve dvou barvách - v černé a růžové. Kliknutím na obrázek se dostanete přímo k produktu na e-shop!!!***

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE

Systém random.org vylosoval číslo 15 jako výherní 
a tím je tedy Lennna B. :))

Gratuluji ♥

To nejlepší na konec :-) Jeden z vás má možnost vyhrát sadu těchto obranných výrobků, kterou eshop HQH Shop věnoval. Nejsou skvělí? Soutěžíme od dnešního dne až do 15. prosince do půlnoci. Soutěž je určena pro adresy v ČR. Jediná podmínka, jak se soutěže zúčastnit je...

1) napsat do komentáře svůj kontaktní email
2) napsat, jak byste cenu využili - to chci vědět já ☺

Přeji Vám moc štěstí a pokud nechcete čekat, určitě zavítejte na stránky eshopu, kde si kromě zde zmíněných výrobků můžete zakoupit i jiné. Čeká zde na vás spousta nevšedních a zajímavých produktů, oblečení, outdoorové vybavení, novinky, akce, soutěže a stálá 10% sleva pro příslušníky AČR, PČR a IZS.Přeji všem pěkný den
a držím palce (nejen) v soutěži,
photo: Kristina Čechová, archiv HQH Shop

54 komentářů:

 1. 1) juchova.m@seznam.cz
  2) Sobecky bych si to všechno nechala pro sebe. Bydlím v dost velkým městě, jsem velmi paranoidní, ale hlavně jsem mladá (21) maminka. Člověk nikdy neví :)

  OdpovědětSmazat
 2. Tak tímhle článkem si mi vzala slova. Je to pár měsíců co jsme se přestěhovali do velkého města do centra, pro mě jako holku z vesnice to byla docela změna. A i když se mi tu líbí tak z téhle stránky ne. Když je tma tak pokud to jde tak nevytáhnu paty z bytu. Ale ráno chodím za tmy na autobus a teď se kolikrát i za stmívání vracím a jsem vždy jak na trní. Běh jsem vzdala úplně protože se sama bojím a zatím jsme s přítelem nesladili "rozvrh" aby jsme mohli spolu. Už jsem pokukovala po kurzech sebeobrany, ale tyhle věcičky by se mi opravdu hodili a cítila bych se lépe.
  starostova.lucie@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 3. o osobním alarmu jsem už sice slyšela,ale zatím mě nic nedokopalo (asi i naštěstí)pátrat kde ho koupit,takže moc díky za odkaz i za recenzy. Alarm i pepřák bych použila jako dárek pro mou mamku, má pejska a tak samozřejmně chodí venčit a okolí domu kde bydlí se začíná měnit k horšímu a v okolí se už bohužel pár přepadení, a i horších věcí, stalo. Takže pokud nevyhraji :-) určitě nakoupim na eschopu.
  Můj email : katerina-malovcvoa@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 4. 1- eliskahoffmanova@email.cz
  2- Cenu bych rozhodně využila pro zvýšení pocitu bezpečí. Ono chodit ve tmě po městě ať do školy nebo práce není nic příjemného. Už o koupi uvažuji docela dlouho. Spolu s kurzem sebeobrany. Bezpečnost nade vše! ;)

  OdpovědětSmazat
 5. Jitaburiankova@seznam.cz
  Já bych pepřák dala mamce, protože jsem jí ho chtěla koupit už loni, ale nakonec jsem to neudělala. Já pepřák mám - nosím ho často v kapse.. I když poslední dobou na to popravdě kašlu. A podobný alarm mám od babičky - je větší, ale funguje taky na nějakou pojistku a řve to strašně :D Mimochodem ten růžovej pepřák je boží :D

  OdpovědětSmazat
 6. michaela@krpensky.cz

  Výhru bych si nechala pro sebe, protože bydlím ve městě a návraty domů v nočních/ranních hodinách pro mě bývají vždy trochu adrenalinové. Mám ráda pocit bezpečí a jakákoli "maličkost", která mi dodá tento pocit je vítána! :)

  OdpovědětSmazat
 7. 1) zdenka.blatna@gmail.com
  2) bojím se chodit běhat potmě, jsme sice vesnice, kolem les, ale nikdy nevíš... Teď v zimě je brzo tma, držím klíče v hrsti pokaždé, když se někdo podezřelý blíží.

  OdpovědětSmazat
 8. maruskae@email.cz
  Pepřový sprej již vlastním, tak tento bych darovala kamarádce, která chodí často sama ráno i večer a jen koukám, jak dokáže to brát lehce :)
  Jinak je to supr soutěž, v dnešní době člověk opravdu bohužel nikdy neví..

  OdpovědětSmazat
 9. 1) k.nemeskalova@gmail.com
  2) rozhodne bych vyhru dala babičce pod stromeček. Chodí domů často podchodem a hned by se mi lepe spalo kdyby mela neco takového u sebe :)

  OdpovědětSmazat
 10. 1) tracytom@seznam.cz
  2) výhru bych využila já sama - studuji a bydlím v Praze a moje noční návraty na kolej nejsou vždycky úplně příjemné, zvlášť když je vám v patách nějaká "podivná existence". Určitě bych se cítila trochu bezpečněji (a maminka, které se musím hlásit, by měla taky lepší spaní :))

  OdpovědětSmazat
 11. 1) Stepkavera@seznam.cz
  2) výhru bych daroval dceři, která často chodí v noci sama domů městem, sice teď začala s kurzem sebeobrany krav maga, ale moc toho ještě neumí

  OdpovědětSmazat
 12. Nosila bych ho urcite v kabelce a nebo bych ho nekomu venovala, aby ho nosil s sebou.

  MonicaSvideo@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 13. Taky budu sobec a minimálně pepřák bych si nechala. Už jsem jeden měla, ale paradoxně jsem ho ztratila. :D Sice teď bydlím v menším městě, kde se tolik nebojím, ale sem tam (hlavně když padne mlha) už mám fakt nepříjemný pocit při večerním venčení našeho psa - posery. Ten by mě teda neochránil. :D
  ctemeoba@email.cz

  OdpovědětSmazat
 14. 1) radajerada@seznam.cz
  2) Zažila jsem opravdový strach večer cestou domů

  OdpovědětSmazat
 15. 1. lennnab@centrum.cz
  2. Vyhru bych si nechala pro sebe. Už dlouho nad něčím podobným uvažuji. Bydlím uprostřed bronxu a často mám strach. Po ulici přes den si clovek zvykne, ale nemám odvahu chodit s pejskem za město do přírody, sama na tury ci beh. Ten strach tu stale je a hodně to v životě člověka omezuje.

  OdpovědětSmazat
 16. 1. lenka.burvalova@centrum.cz
  2. Vyhru bych venovala mamince. Jezdi za tmy do prae i z prace
  peprovy sorej je skvely. Sama jsem ho mela v dobe studii v Praze,ale nastesti nemusela pouzit naostro!

  OdpovědětSmazat
 17. 1/ jezinka.ova@seznam.cz
  2/ pracuji v Ústí nad Labem, pocházím z Ostravy, kam stále velmi často jezdím, v obou městech se pohybuju hlavně v centru. Mám psa, kterého venčím brzy ráno a u kterého si nejsem jistá, jestli by ze své dobrácké podstaty útočníka spíše nevítal. Takže využití je jasné, nechala bych si výhru pro sebe!

  OdpovědětSmazat
 18. havranova.i@seznam.cz
  Pepřák teda nosím už několik let, a ne na dně kabelky, ale pokaždý ho mám v kapse v ruce :D. Párkrát už jsem potkala divný individuum a často chodím sama ve tmě, a můj pepřák už je několik let prošlej, takže bych cenu moc uvítala :D.

  OdpovědětSmazat
 19. 1) vackovaa@email.cz
  2) darovala bych okamžitě mamince, protože jezdí do práce každý den v pět ráno, prochází dlouhou lesní cestou bez osvětlení, musí si nosit baterku, aby viděla aspoň pod nohy. Takže sprej by dostala do druhé ruky a alarm bych ji připevnila k baterce.

  OdpovědětSmazat
 20. 1. katerina.r@centrum.cz
  2. Případnou výhru bych si nechala pro sebe a nosila u sebe, například když se vracím domů po tmě ze cvičení. A jsem strašpytel, takže by mi to snad přidalo na klidu.
  Díky za soutěž. Katka

  OdpovědětSmazat
 21. 1) baja.lina@seznam.cz
  2) To je skvělé. :3 Něco pro mě.. Jsem hrozný strašpytel a jsem neustále na pozoru. Pepřový sprej mám v kapse u bundy a neustále ho kontroluji, když je tma, držím ho v ruce. Sprej bych tedy věnovala sestře, která si přibrala druhou práci a vrací se z ní pozdě večer - pracuje na místě, kde už večer není moc lidí, dlouho čeká na autobus a ještě k tomu bydlí na odlehlejším místě. Alarm bych si nechala, případně bych ho nabídla mamce. :)

  OdpovědětSmazat
 22. kvetinka.i@seznam.cz

  Obojí bych využila pro sebe, také o tom dlouho přemýšlím, že bych si mela pořídit peprak, v dnešní době, člověk nikdy neví. A jsem též velkej strašpitel!
  Děkuji za článek a krásný den :)

  OdpovědětSmazat
 23. 1) lenboda@centrum.cz
  2) určitě by se mi hodil jako můj osobní bodyguard ukrytý v dlani, když končím v práci odpolední směnu. Než se dá v práci vše do pořádku teď před svátky, tak opouštím pracoviště i před 23 h . A když si v hlavě promítnu, veškeré ty kriminálky jak se většinou přepadení stávají v nočních hodinách v garážích, tak mám kolikrát pořádně nahnáno, a to nemluvím o tom, když začne poblikávat světlo, uf rosím se strachy až na patách.

  OdpovědětSmazat
 24. Milá Kristi, ten pepřáček už jsem jednou měla a naprostá paráda, hlavně jeho "malinkatost" :) Musím teda říct, že jsem ho nosila u seba hlavně při venčení pejsků, protože se stává skoro pravidlem, že ostatní své miláčky nemají na vodítku a ti se pak vrhají na ty moje, což je prostě hrůza...takže aspoň nějaká ochrana.
  Alarm vidím prvně a vypadá dost dobře!

  JelizaRose@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 25. 1) k.junkova@centrum.cz
  2) Důvod je asi jasný. Pořídila bych si ho pro sebe, pro svou bezpečnost. Pracuji v Praze, v ne zrovna bezpečné a zbohatlické čtvrti. Když jdu večer na tramvaj, tak je tu plno roztodivných existencí a někdy mám strach. Dnešní doba je strašná, zlá a člověk nikdy neví, co se mu může stát. Poslední dobou děkuji bohu, že čekám chlapečka...o holčičku bych asi v budoucnu umírala starostí mnohem více...

  OdpovědětSmazat
 26. marcela.lisecko@seznam.cz
  Protože moje pracovní doba je od rána do večera,tak bych se určitě lépe cítila s touhle pomůckou.Když jdu večer na autobus,tak se tam pohybují různý individua a s tímhle bych se cítila daleko lépe.

  OdpovědětSmazat
 27. 1) kvyhlidalova@gmail.com
  2) jistě bych využila obojí, ale s osobním alarmem bych se cítila bezpečněji. Před rokem jsem se nastěhovala do Prahy a od té doby nemůžu říct, jestli se venku později večer a v noci více bojím já nebo můj přítel (o mě, když někam vyrazím sama). Jsem dosti drobná, takže vždy jen doufám, že nenarazím na někoho za rohem nebo si mě někdo nevyhlídne již cestou. Rozhodně by se chodilo domů příjemněji s větším pocitem klidu.

  OdpovědětSmazat
 28. xxxlovinkaxxx@seznam.cz
  Každý den jsem ve městě a přesně jak píšeš ty... člověk se už bojí snad i za bílého dne. Myslím, že toto by měla mít u sebe každá žena! :-)

  OdpovědětSmazat
 29. jo! soutěž!
  1) sinapis.alba@centrum.cz
  2) pro sebe na běhání, na nákupy, kamkoli, protože jsem poseroutka, vnutit mužovi, pokud by se někam chystal pozdě navečer a když by se nevyužilo, tři holky, co rostou jako z vody, by povinně podědily :oD
  a super, že jsou tu ty odkazy, už jsem kolikrát přemýšlela, kde se vlastně pepřák kupuje

  OdpovědětSmazat
 30. 1) marky.rehova@seznam.cz
  2) nejspíš bych využila pro sebe, pravidelně jezdím do Ostravy a musím říct, že takový podvečer nebo večer v Ostravě občas není úplná srandička :)

  OdpovědětSmazat
 31. 1) naty22@seznam.cz
  2) Já bych si ho určitě nechala, od září jsem nastoupila na VŠ do Brna, takže se dost bojím, obzvlášť když kolikrát končím až po osmé hodině :)

  OdpovědětSmazat
 32. Ahoj:))
  1)snapkovadaniela@gmail.com
  2)Pepřák bych dala kamarádce, která často chodí domů v noci a alarm bych si nechala. I když se kupodivu cítím mnohem bezpečněji v noci v Praze než v Šumperku, odkud pocházím, ráda bych měla vedle pepřáku ještě další pojistku. Člověk nikdy neví na koho narazí, bohužel...:))

  OdpovědětSmazat
 33. 1. mruvcinska.m@seznam.cz
  2. V úterý jsem byla na semináři o sebeobraně a musím říct, že od té doby jsem o něco vystrašenější a dávám si větší pozor na okolí. Protože nám tam byly některé sebeobranné prostředky ukázány, hodně zvažuji koupi nějakého z nich. Mám malé štěně, takže chodím venčit i párkrát za noc a určitě bych se cítila bezpečněji. :)

  OdpovědětSmazat
 34. 1. paja.kovackova@seznam.cz
  2. Nové pomocníky bych si vzala sebou při běhu do cigans.ghetta a kdyby si někdo dovoloval, dala bych jim co proto... A příště až bych tama zase běžela, by si na mě už dávali bacha... Nebo by mi to parádně vratili :-/ ... Ale to bych zapla tu sirenu a utíkala o život! :-D

  OdpovědětSmazat
 35. 1.) nepenthe.quarender@gmail.com
  2.) Výhru bych dala mladší ségře pod stromeček, už spoustu krát se jí stalo, že ji někdo otravoval a kdyby měla tyhle věcičky u sebe, určitě by se cítila bezpečněji a já klidněji! ;)

  OdpovědětSmazat
 36. 1. miriam1d@seznam.cz
  2. Občas se mi stane, že se přesouvám do práce v docela brzkou ranní hodinu a pocity moc příjemné nemám. Funguju stejně jako Ty "s klíčema v hrsti" a mobil ve fázi "vždy připraven" :-D

  OdpovědětSmazat
 37. Nechala bych si ho pro sebe, odcházím i přicházím domů ve tmě, ráno vystupuji na velkém nádraží a je tam hodně "divných" a nebezpečných lidí a domů taktéž, cesta domů vede přes ulici u lesa a minimálně osvětlenou, kolikrát vůbec nesvítí.

  ja-a-zase-jaa@seznam.cz


  Přeji příjemné svátky :)

  OdpovědětSmazat
 38. 1, zuzana.riemlova@seznam.c
  2, Nechala bych si věci pro sebe.Bydlím ve velkém městě a večerní venčení je opravdu stezka odvahy,mnohem víc se teď o sebe bojím,jako čerstvá maminka.

  OdpovědětSmazat
 39. 1) smrckova.k@seznam.cz
  2) Já bych výhru dala mamce, která chodí do práce ráno za tmy nebo se vrací za tmy večer. Já sama chodím už chvilku na aikido, ale stejně pro jistotu večer nosím v ruce pepřák... nemůžu vědět, jak bych se v napjaté situace zachovala.
  Díky za pěkný článek a za soutěž :-)

  OdpovědětSmazat
 40. 1) luczisha(zavináč)seznam.cz
  2) Nechala bych si výhru pro sebe, když chodím běhat, člověk nikdy neví. Již jsem o alarmu uvažovala dlouho :)

  OdpovědětSmazat
 41. 1) planska@email.cz
  2) Také bych si výhru nechala pro sebe. Běhám hodně a sama a dost se bojím. :-(

  OdpovědětSmazat
 42. 1) atevi123@seznam.cz
  2) pracuji ve městě (Teplice), kde se pohybuje hodně zahalených lidí (Arabů), kteří se sem jezdí léčit, ale i zde skupují všechny volné nemovitosti a zabydlují se tu a opravdu je to někdy hodně divný pocit kord teď po všech těch světových útocích, takže bezpečnost především, takže bych výhru určitě využila pro svoji bezpečnost a alarm bych věnovala své 14leté dceři na ochranu při případném ohrožení její osoby

  OdpovědětSmazat
 43. 1) alena.syk@seznam.cz
  2) Výhru bych si nechala pro sebe, pepřák bych asi nosila v kabelce a alarm by šel nejspíš na klíče od auta, které mám skoro pořád u sebe, jeden nikdy neví co se stane, Jinak nad pepřákem už uvažuji delší dobu.

  OdpovědětSmazat
 44. jaggie@seznam.cz ... něco pro sebe a něco pro mamču :)

  OdpovědětSmazat
 45. sarah.malak@seznam.cz Pepřák bych dala mamce, jelikož jezdí do práce do města a k tomu ještě na kole :/ Alarm by šel ke klíčům od auta, řekla bych, že se tam hodí :)

  OdpovědětSmazat
 46. Příští semestr jedu na erasmus do Hamburgu, mám z toho docela vítr, velké město, ještě přístav, a nebude tam nikdo, kdo by mi mohl večer přijít naproti. Takže by se to určtě hodilo.

  marketa.pokornova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 47. 1) matyzek@centrum.cz
  2) Před třemi lety na Štědrý den mně cizí člověk na parkovišti otevřel dveře u auta a začal mi z ničeho nic nadávat a sápat se po mně. Chtěla jsem rychle zavřít dveře, ale měl větší sílu. Volat o pomoc nešlo, měl ruce na mém krku. Kdybych tenkrát měla pepřák nebo alarm u sebe, možná bych měla ze Štědrého dne lepší pocit, ale takhle jsem se pajtlovala jak ratlík hodně dlouho.

  OdpovědětSmazat
 48. 1)Efinka.prskavka@gmail.com
  2)Výhru bych si nechala pro sebe a sladila se svým stejně růžovým kabátem :-) Pepřový sprej nosím už roky při sobě a bohužel už jsem ho jednou i musela použít. Každopádně moje zkušenost je, když se pohybuji na nebezpečném místě, mít ho v ruce (schovaný v rukávu, připravený k použití), když je ho nedejbože třeba, těžko se hledá v kabelce.

  OdpovědětSmazat
 49. 1) rollerova.anna@seznam.cz
  2) nechala bych si všechno sobecky pro sebe,protože jediné chvíle,kdy můžu jít cvičit je večer když se vrátí přítel z práce a pohlídá nám naši holčičku a vracívám se pěkně pozdě přes centrum města a nejednou jsem musela utíkat s klíčema v ruce :/

  OdpovědětSmazat
 50. Ahoj, skvela recenze a diky za ni! :)

  1. vendy00@seznam.cz
  2. Alarm bych urcite dala svym 10-ti letym dceram. Hodne se mi libi. Na peprak jsou jeste male, takze ten by urcite skoncil u me v kabelce :)

  OdpovědětSmazat
 51. Hledáte velmi skutečné úvěr? Za přijatelnou úrokovou sazbou? Zpracováno během 2 až 5 pracovních dnů. Už jste byla odmítnuta neustále podle svých bank a jiných finančních institucí? Zde je legitimní nabídky, protože otázka úvěru a bezpečnost je něco, co zákazníci jsou stále více znepokojeni, Gratuluji vám, úroková sazba pro naší nabídky je 3% Pokud máte zájem o získání finanční pomoci, kontaktujte nás ještě dnes na adrese: seankentco-operative@hotmail.com.

  Žadatel Osobní údaje.

  Tvé jméno:
  Částka potřebná:
  Vaše země:
  Půjčka Doba trvání:
  Vaše adresa:
  Telefonní číslo:
  Měsíční příjem:
  Sex:
  Vaše číslo Fax:
  Tvůj věk:

  Kontaktní osoba: Sean Kent.
  E-mail: seankentco-operative@hotmail.com

  OdpovědětSmazat

Instagram