Z nového bytu


Jsou věci, které člověk pochopí, až vyzkouší úplně všechno. Sedím tu u cukroví, dívám se na hory, všude je klid a celý byt voní po jablkách (pekla jsem štrůdl), i když neustále zakopáváme o krabice, hračky, protože je není kam dát, v rozích jsou porůznu štětce a barvy, lepidla, sádra, tmely a řeknu vám, za poslední dny se ze mne stal skutečný odborník na zlepšování bytu :-) To, co tady bylo předtím, byla jednoduše katastrofa. Peněz moc nebylo, abychom si vylepšili byt, ale i s tím málem se nám podařil skutečně zázrak. 


Byt je to skromný, starý, ale pomaličku dostává podobu, kterou jsme si vysnili. Je mi 35 a až prakticky teď si dělám byt tak, abych v něm vydržela, líbilo se mi tady, dělám si věci podle sebe, poličky si můžu přivrtat kam chci a udělat změny na bytě také podle libosti. Dnes jsem si poprvé chtěla zkusit, zda bych zvládla natáhnout lino a koukejme se, proč by ne :-) Už jen vhodné lišty, postavit knihovnu, koupit moji vysněnou rozkládací postel z Ikey, která bude sloužit i jako sedačka a bude to moc pěkné. Eliška na novém linu strávila dobrou hodinu zpíváním a hraním si s kočárkem :D Chtěla jsem vám ji vyfotit, ale byla nahatá, tak to ji nemůžu udělat --- holky se neukazují :P


A takový byl můj výhled dnes z balkónu... prostě nádhera nejnádhernější. Fotku jsem nijak neupravovala, neboť bych to nejspíš úplně zkazila :-) Jak jsem to tu vůbec mohla kdy chtít opustit. 


Z druhé strany to vypadalo spíše jak na jaře než v půlce prosince, ale budiž, ještě stále je podzim, tak sníh může počkat :-) To šedé, co vidíte, to jsou normálně mraky. Dnes byla po celý den tak nízká oblačnost, že se nám mraky doslova plazily po poli... :-) Naprosto skvělá podívaná.

Dárky mám zabalené, chybí už koupit jen tři pro děti, stromeček jsme dnes také nazdobili, krásně v obýváku voní... a já už jsem klidnější, že do Vánoc skutečně asi stihneme bydlet jako lidi a budou to ty nej svátky vůbec :) I přes těch pár nedokonalostí... i když právě to je to nejlepší :-)

Mějte se krásně...

Kristina

10 komentářů

 1. proč mě nikdy nenapadlo dát do šlehačkového čokoládu... krásný výhled, není nad okraj města, z koukání do protějšího paneláku by na mě asi brzo padl splín :o) moc gratuluju k novému bydlení, ať v něm vznikají jen samé krásné vzpomínky :o)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jednu várku jsem zkoušela i s mletými oříšky :) výborné :)

   Vymazat
 2. Máte to nádherné! Ten výhled, no prostě krása. Já už bych taky neměnila. Teda v přestěhování jednou doufám, ale ten výhled z okna bych nevyměnila. Prostě koukat na hory a lesy je milionkrát hezčí, než vidět panelák vedle paneláku na sídlišti. Držím palce, ať si vše zařídíte podle vašich představ. <3

  (PS: Rozkládací postel bude Hemnes?)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc vám fandím a přeju, ať se vám Vánoce vydaří v klidu a pohodě a podle vašich představ! Mám prosbu. Kvůli synkově alergii letos nesmím péct nic s ořechama. Je to šlehačkové cukroví bez ořechů? Mohu poprosit o recept? Vypadá moc lákavě.

  P.S.: Nás rekonstrukce a stěhování možná bude čekat v novém roce. Uvidíme, jak se dohádáme s bankou. To nám teď trochu cuchá nervy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, moc ti děkuji. A přeji, ať se i vám podaří byt co nejdříve vyřešit, vím, že jsi již jednou psala, jak to je na pytel :(((

   šlehačkové cukroví je bez oříšků, základní verze je tady, http://www.kristinacechova.cz/2014/12/cukrovi-na-posledni-chvili-slehackove.html, ale dá se namíchat prakticky s čímkoli, jak jsem zjistila :) Jednu dávku mám obalenou ve vanilkovém cukru, další s kousky čokolády (na obrázku jsou neobalené, ale nakonec jsem i ty balila), další dávku mám s mletými ořechy. Do základního těsta jsem letos dala trošku vanilkového cukru ještě :) Měj se co nejlépe :)

   Vymazat
  2. Super!!! Moc děkuji, za vše. :-)

   Vymazat
 4. Takže zpátky za parkem? :) tam je nádherně, mnohem líp než v centru, že? :) užívejte vánoční atmosféru a výhled! :)

  OdpovědětVymazat