U mě doma #17 - novoroční speciál, co bylo a co snad bude

By středa, prosince 30, 2015


Dáváte si předsevzetí do dalšího roku? Já obvykle ano. Loni jsem tak neučinila. Ale letos to zase musím napravit. Protože a jednoduše je pár věcí, kterým bych se chtěla věnovat více a dělat více. 

Chtěla bych se více věnovat synkovi, Eliška bere veškerou pozornost a je mi líto, že Martínek občas prostě "musí" počkat, chci to napravit, jak jen to půjde, 
chtěla bych více háčkovat,
chci více číst knihy - často jsem mohla a místo toho dělala věci, co počkají,
chci se opět věnovat józe, hodně,
chci více vařit, tedy zkoušet nové recepty a ne si je jen ukládat,
chci napsat dvě knihy, jednu o hubnutí, druhou pokračování o Outsiderovi,
chci jít chodit běhat občas, nepřehánět, ale vyběhnout,
chci měsíc po měsíci pracovat na svém obchůdku a postavit se na vlastní nohy, 
chci zhubnout nabraných pět kilo a udržet si je aspoň do dalších Vánoc :-D


Jak jsem stačila sledovat, blogy se to teď naplnilo dárečky a "chlubením" se, co přinesl Ježíšek. U nás to letos bylo velmi skromné, dárky dostaly jen děti, protože stěhování do zdevastovaného bytu nás stálo hodně peněz, tedy renovace. Sice opravy a úpravy nešly do statisíců, ale i tak nám to vyčerpalo naše konta :-) Vánočním dárkem tak byla tahle krásná knihovna. Někteří by si možná dopřáli postel, nebo televizi... my jsme si do obývacího pokoje jako první nechali z části udělat knihovnu. A skutečně, den před Štědrým dnem stála a my se kochali vkládáním svých knih z krabic do regálů... to pochopí jen knihomol :-D


Dárek jsme si ale nakonec přeci jen nějaký dali. Trička I love HIM/I love HER jsem vám ukazovala už na FB stránce a na Vánoce jsme si tedy trička oblékli. Shodou okolností vznikla i tato fotka. Jak příhodné :-) Ten nápis totiž sedí s Eliškou v jeho náručí možná ještě více :-)


A ještě jedna momentka té mojí krásky těsně před odchodem na procházku.


Můj chlap :-) Momentka. Nestál mi modelem :D Nerad se fotí, ale tohle jsem cvakla a moc se mi to líbilo... že bych si s tím pohrála na obal knihy Outsider II? Uvidíme :-)


Na Štědrý den dostal ten náš mazlík nefalšovaný řízek... měl to slíbeno. Počkal trpělivě 365 dní a dočkal se :-D Vůbec ho celé ty svátky nějak zmohly...neustále mu někdo něco podstrkoval, až jsem musela říct stop! Teď už je chtě nechtě zase na kvalitních granulích.


Poslední dny nám tady (a nejen u nás, jak jsem se dozvěděla) nebe a zima ruku v ruce ukazují nádherné západy :-)


V novém Food časopise je spousta skvělých tipů :-) Zase se jim to povedlo. Za málo peněz skvělé čtení a inspirace. Vyhlídla jsem si tam pár věcí na obědy a pomazánky.


Mezi svátky jsme si zajeli do Opavy do knihkupectví Knihcentrum. Moc to tam zbožňujeme. Bylo těžké odtamtud odjet jen se dvěma knihami :)) Jednou z nich byla novinka od Evy Urbaníkové. Miluju tuhle spisovatelku a tohle se ji opět podařilo skvěle dát dohromady. Mazec příběh!


Druhou knihou je Svévole od Leny Anderssonové. Vůbec jsem o téhle knize nikde nečetla a neslyšela a uhranula mi prakticky na místě. Váhala jsem mezi ní a Všechny malé zázraky. No, vyhrála tahle... Jsem na ni moc zvědavá


Malá pozornost od Něj :-) 

Pár dekorací, které máme na stromečku - něco ručně dělaného, něco oblíbeného :-)


Na Yankee Candle dost lidí nadává, jak jsem za poslední rok zjistila nemile, protože jsou tyhle svíčky všude... všichni je fotí a ukazují a bla bla bla! Jako by neexistovaly jiné svíčky. Já je mám strašně ráda a tuhle mi koupil taky přítel. Není tak prima jako ostatní, ale to si musím nechat pro sebe :-D
Svíčka Flower Power je z parfums.cz :-)


Tento lak jsem si koupila přímo na tyhle svátky. Krásně vánočně červený. No, nalakovala jsem si nehty až po všem :-D Když člověk neustále něco natírá, škrábe, lakuje a sádruje, je mu krása nehtů někde :-)


Kromě dvou druhů cukroví jsem nedělala nic vánočního. Měla jsem v plánu perníčky, ale nakonec z toho byl "jen" pradědův perník. Během svátků jsem upekla osm štrůdlů - holt milujeme listové těsto a jablka :-) A tohle je u nás novinka, zkoušela jsem "skládanou" buchtu - mňamka velká. 

A až budete chtít ulehčit žaludku, dejte si česnečku... nám teď dooost bodla :-)


***

ZÁVĚREM

Moji nejmilejší čtenáři,

chtěla bych vám tímto příspěvkem poděkovat za to, že jste se za poslední rok za mnou na tento blog vraceli, že jste se mnou sdíleli radosti i strasti, moje chvilky nad knihami, nad cvičením, zdravými recepty a také těmi nepříliš zdravými :-) Chtěla bych poděkovat za to, že ačkoli mne 99,9% z vás nezná osobně, píšete mi krásné věci, podporujete, radíte, smějete se se mnou, když to jde.

Můj rok 2015 byl vcelku úspěšný a krásný, až na posledních šest měsíců, které byly plné zvratů, vhlédnutí, odhalení, krizí, slz, bolesti, nových nádechů a nabírání nových sil a pořád tak dokola...

Nejkrásnější na tom všem je to, že moje děti uplynulý rok zvládly ve zdraví, že se mi můj muž vrátil do země a vrací se každý večer domů, že spolu uleháme v pevném objetí, čteme si spolu, jíme spolu, vaříme spolu, debatujeme, drbeme, smějeme se vtipům... Nejsou všechny věci ideální, ale važme si toho, co máme, nevyměnila bych to za nic na světě :-)

Vám všem ostatním přeji co možná nejvíce šťastných chvilek a rozhodnutí po celý rok 2016,
přeji vám kopec lásky, horu zdraví, co nejvíce síly v překonávání
nejen negativních vlivů kolem vás, ale také ve vás.

Ať je váš vstup do dveří Nového roku co nejčistší ♥

Mohlo by se vám líbit

21 Comments

 1. Nahoře v pravo v knihovně vidím Hry o trůny a Eragony :-) Krásná knihovna, já mám pořád tu obyčejnou za litr z Ikey, která mi naprosto překypuje knihama, už je nemám kam strkat. Bohužel se teď šetří na cestování, tak si budu muset počkat :-(
  I tobě přeji krásný, úspěšný nový rok Kristi :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Ardi :) Ano to jsou přítelovy knihy... jednou to nafotím celé :D Má tam pěkné kousky :) A na knihovnu určitě letos také našetříš, uvidíš :) měj se krásně a pěkně oslav Silvestra :)

   Smazat
 2. Tak ta knihovna mě hned bouchla do očí! Je nádherná. Já když se stěhuju (a že jsem se za poslední roky stěhovala v průměru jednou ročně), tak první balím knihy a první je taky vybaluji. Mimo jiné je to na tom balícím procesu to nejjednodušší :D Jak mám vybalené knihy, tak je všechno hned lepší. Naprosto tomu rozumím:)
  Zdravá rodina, děti a láska, to prostě překoná všechno. Tak ti přeji, ať se ti v novém roce už vše jen daří. A hodně jógy! ,)

  OdpovědětSmazat
 3. Ahoj ☺
  Tvůj blog už sleduji strašně dlouho, a musím Ti pochválit krásné fotky !
  Přeji ti do nového roku 2016 jen to nejlepší, spoustu lásky,pohody a úspěchů :)

  OdpovědětSmazat
 4. Milá Kris, díky Tobě, už rok mi zpříjemňuješ svými krásnými příspěvky dlouhé večery, máš dar jazyka, krásně se čtou! Všechno dobré Tobě i celé rodince ze srdce přeje Svatava Coolinářka!

  OdpovědětSmazat
 5. Ahoj Kristínko, nikdy jsem ti články nekomentovala ale dnes musím. Chtěla jsem ti poděkovat za krásny blog plný pohody a hlavně upřimnosti. Ta se teď hledá málo kde. Máme společnou vášeň a to pro mojí milovanou Evu Urbaníkovou :), mám ve své knihovně všechny její knížky a v originálu (prečo nie :)). Přeji ti do roku 2016, aby se ti splnili všechny sny. Mám tě moc ráda.

  OdpovědětSmazat
 6. Ať je tvůj rk 2016 takový, jaký si ho přeješ...

  OdpovědětSmazat
 7. Teda, ta knihovna je opravdu úžasná! Moc děkuji za celý rok, strašně ráda sem chodím si počíst, taková pohoda na mě vždycky sedne a to se stává asi jen u Tvého blogu. Přeji ať je ten nový rok hlavně naplněný pozitivními věcmi, ať se daří a ať jste šťastní! :)

  OdpovědětSmazat
 8. Klidný rok 2016 a co nejméně pohrom. Přiznám se, že jakožto čtenářku, pro kterou jste byla prvním impulzem ke zhubnutí 15 kilo, mě zaujala poznámka o vašem hubnutí nabraných kil. Se zdravým stravováním a cvičením mám teď taky nějakou krizi, tak nám oběma budu držet palce. A pokud chystáte svatbu, ať vám vše vyjde a jste spokojená. Přeju vám tu chvilku ničím nezkaženého silného štěstí - to je podle mého vždy jen krátkodobý pocit.

  OdpovědětSmazat
 9. Milá Kristi, vaše články a fotky jsou naprosto úžasné, alespoň na mne tak působí a vždy se u nich tak jaksi zklidním a pozitivně naladím:).
  Jsem taky blázen do svíček, ale kupodivu jsem nikdy netestovala Yankee Candle:) U mě vedou Candle-Lite a letošní svátky prožíváme při této nádherné vůni http://www.candle-lite.cz/essentials/dynovy-kolac-s-muskatovym-oriskem/...prostě nádhera:). Přeji vám i vaší rodině do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky...a všechny negativní věci, lidi a informace, ať se vám vyhýbají. Mějte krásný a úspěšný rok!

  OdpovědětSmazat
 10. Milá Kris, jako vždy krásný článek. Jak by ne, jsi krásný člověk. Nejen zvenku.
  Tak jako mě překvapilo vaše stěhování do centra, o to víc se mi, musím říct, ulevilo, když jsi oznámila návrat (bydlím na kraji sídliště a ty východy slunce...)
  Jsi silná, věřím, že to, co jsi tu naznačila, se Ti v příštím roce (nebo později, na tom až tak nezáleží, důležité je nesejít z cesty, zastávky během ní mohou být přínosné) splní.
  Držím palce.
  Celé rodině krásný nový rok!
  Eva

  OdpovědětSmazat
 11. Kristinko, také ti přeji všechno nejlepší do nového roku, ať se Ti splní všechna Tvá přání, ať si splníš svoje předsevzetí.
  A mám strašnou radost z toho, že jste s přítelem zase spolu, tak to má být :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Ahoj Kristi, děkuji za krásný článek, jako vždy. A hlavně ti chci poděkovat za tvůj blog, protože tě tak ráda čtu, máš dar a často mi tvůj článek zlepší náladu a těším se na každý další!
  Také ti chci popřát vše nejlepší do nového roku, tobě i tvým milovaným, přeji šťastný, spokojený, radostný, veselý, optimistický, láskyplný rok 2016! ♥

  OdpovědětSmazat
 13. to s tím dáváním knih do knihovny mi mluví z duše :D kolikrát jsem už jakože nutně utírala prach a "musela" vyndat všechny knížky, abych je tam mohla dát zpět.
  Jinak děkuji za blog. I když to už není striktně o cvičení a zdravém jídlem, na který jsem byla zvyklá, když jsem tě objevila, tak je to pro mě fajn čtení a můj obdiv k tomu, že někdy jdeš se svým srdcem tak otevřeně na trh. O to víc mě to ale baví, protože ten život není jen o kolik dead liftů uděláš a kolik kalorií sníš a v jaký trendy raw kavárně si byla.
  Držím palce, ať se vše daří a posílám pozdrav z Prahy!
  Zu

  OdpovědětSmazat
 14. Kristinka, chcem len vam styrom popriat stastny nielen novy, ale cely rok 2016.
  Miska

  OdpovědětSmazat
 15. Krásný příspěvek a krásná rodinka. Přeji ti do nového roku jen to nejlepší!
  FitBlanka.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 16. Nad nějakými předsevzetími přemýšlím, ale nechci to podat striktně jako - zhubnu sto kilo, nebudu jíst čokoládu a tak. Spíš si stanový takový větší cíl a k tomu pak menší dílčí cíle, asi to tak bude jednodušší..

  nádherné fotky, Mikin je nejlepší, co si budeme povídat, já tomu týpkovi vždycky fandila! :D

  OdpovědětSmazat
 17. Krásná předsevzetí, s Tvojí vůli je určitě splníš :) Já mám předsevzetí asi pět, dávám si je každoročně a zatím jsem žádné nesplnila, tak uvidíme..

  OdpovědětSmazat
 18. Ahoj Kristi,
  přeji Tobě i celé rodině hlavně zdraví a společně strávené chvíle! Toho podle mě v dnešním rychlém světě není nikdy dost:) Ať si splníš svá přání jak v osobním, tak v pracovním životě. A děkuji za Tvé články, u kterých se nikdy nenudím!

  OdpovědětSmazat
 19. česnečka byla za poslední týden dvakrát :oD knihovna je krásná rozhodně lepší než všechny dárky :o) přeju krásný a šťastný rok, hodně zdraví a sil.. a hodně úspěchů s obchůdkem, držím palce, ať se ho podaří vybudovat ;o)

  OdpovědětSmazat