Food Journal #4

By pátek, ledna 29, 2016


K něčemu se vám přiznám. Opravdu strašně moc se mi nechtělo poslední dny fotit. Ale mám jednu omluvu a tou je to, že jsem baštila jídla opakovaně, ta, která jste už viděli v minulých týdnech. 

Poslední dny jsem nějak šidila příděl zeleniny a naopak jsem ujížděla na ovoci. Snědla jsem za poslední týden strašně moc jablek, banánů a mandarinek. Úplně, jako bych měla absťák. Bylo mi hloupé je jednotlivě fotit, tak to zde jen píšu, že toho byla vážně kvanta. Asi to bude nějaký celorodinný "problém", protože jsme na ovoci ujížděli úplně všichni :-)

Za poslední týden jsem trošku hřešila, přítel objednal na jednu večeři pizzu a rozdělili jsme se. Ale byla výborná. Přítel nemá rád různé sýrové a kečupové a vybral pizzu jen s kysaným zelím, klobáskou a paprikou. Vypadalo to všelijak tedy, ale byla naprosto fantastická!!!! Fantastická!!! Na večeři těsto tedy nebylo moc ideální, ale prdět na to :-D Co by to bylo za život, kdyby z něj člověk alespoň výjimečně neměl něco navíc :) A tohle byl úlet skutečně vlastně první v novém roce. Druhý den jsem měla ještě zapečené hranolky se sýrem a šunkou, ale pak už jsem sekala latinu a baštila co možná dobře a zdravě. 

No, řeknu vám to takto. Rozhodně se za týden neděl žádný zázrak, ale po měsíci stravování a cvičení mohu říci, že posun je určitě k lepšímu, nějaké to kilčo (dobře, tak dvě ☺) je dole a tělo se tvaruje. Cítím se lépe a jsem na sebe po dlouhé době zase pyšná. Cvičím skoro denně po 10-20 minutách a přidávám ke cvičení o občas jógu, což byl můj cíl na počátku ledna, častěji jógu cvičit. Do Fitness diáře si stále píšu zápisky o tom, co se nepodařilo a co ano, co jsem cvičila, v čem jsem se zlepšila a to následné listování diářem svými poznámkami je opravdu motivační a inspiruji tak sama k sebe k dalším výsledkům a krokům i v dalším měsíci. 

Pojďme na těch pár fotek...  :-) 

Snídaně: snídaňová frittata s pečivem
Snídaně: zázvorový čaj, mléčný koktejl s lesním ovocem a banánem, tyčinka
Svačina: celozrnný kakaový koláč
Oběd: Vepřové kousky na kari s rýží
Odpolední svačina nebo spíš brzká večeře: brokolicový krém s opečeným chlebem a slaninou

Snad se vám ta troška, jako připomenutí, líbila. Moc ráda se dozvím o tom, jak se daří vám. 
Čtu úplně všechny komentáře, i když třeba nemám prostor se k nim vyjádřit, čtu fakticky všechno
a dělá mi radost si přečíst něco od vás, aspoň vím, že v tom nejsem sama :)

Kdo nechce psát tady, klidně mě potěšte mejlíkem, kontakt je v menu.

Mějte se krásně. Já jdu dnes na kondiční trénink do fitka, tak se jdu znemožnit :D :D :DKristina

Mohlo by se vám líbit

5 Comments

 1. Ahoj Nikky, prozradíš recept na kakaový koláč? :)
  Pěkný víkend Lenka

  OdpovědětSmazat
 2. S tou pizzou jako úletem jsi mi připomněla slova mého učitele ze střední, který léta dělal (snad asi ještě dělá) kickbox a ten nám říkal, že pizza je ideálním dietním jídlem - jen mouka, voda, rajčatový protlak, šunka nebo nějaká zelenina :D Já od Nového roku odstartovala také jinou životosprávu a začala po několikaměsíční pauze cvičit, ale řídím se jen svým tělem a psychikou (co mi dovolí, kam mě nasměrují) a jejich potřebami, žádné výčitky, ale ani přecpávání se nezdravým jídlem. Dva roky před tím jsem hlídala snad každé sousto, sjížděla fitness blogy, vážila a počítala a hrála si na cheat meal. No nebylo to pro mě, protože jsem z toho stejně spadla do přejídání se a k rezignaci, že je to stejně vše na prd :D. Dnes se řídím heslem, že ten optimální vyrovnaný životní styl po všech stránkách člověk najde u sebe, když bude svému tělu naslouchat. Nehledě na to, že je to dnes takový trend, že každý, komu se podařilo nějaké kilo dát dolů nebo udělat sixpack zakládá blog, koučuje a někdy radí takové "chytré" věci, které by mě osobně naprosto odrovnaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ted už je to proste nějak v módě byt fitness no :D kdo není fitness a nemá sixpack k tomu krásné super fotky jen toho zdravého jakoby nežil :D aspoň to tak přijde Mé. Zhubnes 10 kilo a hned jsi výživový poradce, fitnessbikina atd no nevím nějak se to posunulo tam kam nemělo :( ano nejsem stihla, nemam sixpack,ale snažím se jíst zdravé a cítím se i tak jako člověk. Ne každý hold muže byt dokonalý ;)

   Smazat
  2. Mluvíš mi z duše každým písmenem! :D Pro mě to je dnes jen zdroj pobavení: vystavování se ve spodním prádle, vystavování jídel a vykřikování motivačních vět do světa internetu - kdyby to bylo alespoň něčím nové či originální, ale to, co napíše jedna autorka/autor, pak zopakuje dalších dvacet - tak to mně osobně přijde.

   Smazat
  3. Souhlas holky... až je z toho smutno :( Někam se ten fitness duch, který tu kdysi byl, vypařil... a s těmi výživovými poradci, nerada bych někoho urazila, ale ten papír může mít dnes opravdu naprosto každý, kdo si jej zaplatí. Vím i o lidech, kteří jsou výživovými poradci, prodávají po netu jídelníčky a přitom nejsou schopni dát do kupy sami sebe... fyzicky i psychicky. Neříkám, výživový poradce = six pack. To ani omylem. Ale psychicky nevyrovnaní lidé nemají co radit osobám, které sami potřebují psychicky podržet a poradit a získávat motivaci. Za 4 roky jsem si přečetla hoooodně příběhů od lidí, kteří byli s prací poradců naprosto nespokojeni - ať už skrz jídelníčky, nebo podporou, setkala jsem se i s příběhy, kdy poradce vyloženě klienta ponižoval... tedy poradkyně.. . Ta hrstka, co to vystudovala a co tomu skutečně rozumí se vším všudy, těch je opravdu málo.A nevím nevím, kdy se tohle změní, zda-li vůbec.

   Smazat