Yoga Camp #1


Vrhla jsem se na to. Stejně jako loni. Yoga Camp je další měsíční kurz zdarma, který pořádá Adriene Mishler. Co se mne týče, potřebovala jsem nějaký start, někoho, kdo mne potáhne. Adriene mi byla skvělou společnicí už loni přesně ve stejnou dobu a jelikož jsem za poslední čtyři měsíce doslova a do písmene usnula na vavřínech, necvičila jsem a ze stresu, který mne obklopoval to šlo i se stravou od desíti k pěti, vzala jsem si Nový rok jako den, na který se psychicky připravím a půjdu na to. 

Nebudu kecat :-) Nechtělo se mi. Být pohodlný je strašně snadné, nestojí to námahu. Ale potřebovala jsem v sobě probudit to dobré staré já, které tu ještě v létě bylo. Hodit všechny starosti za hlavu a udělat ten první krok, který je úplně nejtěžší.

Nakoupila jsem si zdravou stravu, abych nebyla nucená jíst cokoli jiného a i když ten start nebyl 100%, každá změna se počítá. Třeba to, že jsme se šli včera projít a v prvním sněhu jsem Elišku táhla na bobech. Třeba to, že jsem si po dlouhé době udělala zdravý oběd. Třeba to, že jsem si dnes zacvičila plánovanou první lekci jógy. Někde se začít musí. A jako vždy, i tentokrát musím poznamenat, že jakmile se udělá jeden krůček tím správným směrem, už se lépe zvládá krůček další a postupně se z menších krůčků člověk dostane k jedné velké změně, která už půjde poznat. Těším se na to. Cloumají mnou endorfiny, jen na to pomyslím :-) 

Moje tělo po té více než čtvrt roční pauze není ideální. Co se dá dělat. Akceptuji to. Z různých důvodů jsem udělala velký krok zpátky. Avšak NIKDY jsem se nerozhodla, že s tím definitivně končím a už se ke cvičení a těm správným potravinám, které mě hodí do pořádku, nevrátím. Ne! Jen jsem si potřebovala odpočinout, nabrat síly a ty síly, které mi ještě zbyly, použít na boj s věcmi, které v tu dobu a v té chvíli byly jaksi důležitější. Sice jsem ještě nedobojovala, ale co na tom... bojujeme všichni. Den co den. A než se vyřeší jedna věc, objeví se zase jiná, která se bude snažit zbrzdit. 

Jak se popravdě říká, NEEXISTUJE ŽÁDNÝ PERFEKTNÍ MOMENT, KDY ZAČÍT BOJOVAT. 
A naopak, KAŽDÝ MOMENT, VE KTERÉM SE ROZHODNEME, JE PERFEKTNÍ.


Spoustu síly přeji vám všem, jež také bojujete


18 komentářů:

 1. Jaj, motivace jako hrom... jsem v tom s Tebou (; Naštvala jsem se už před Vánoci a zašla za výživovou poradkyní... i když cvičím, jím slušně a snažím se, tak jsem se absolutně zasekla... mno takže vyležím chřipku, která mě skolila 30.12. a pak ať se ty kila navíc těší! Držím pěsti Týno (;

  OdpovědětSmazat
 2. Koukám, že jsme na tom podobně, od září jsem necvičila nic. Dneska jsem si nakoupila zdravý věcičky a právě se chystám na první den tohoto jóga kempu nebo jak to nazvat česky :) držím nám oběma, a všem, pěstičky :) taky jsem si nakoupila dneska nový věci na cvičení, tak to snad půjde samo :)

  OdpovědětSmazat
 3. Paráda, už se těším na tvé další postřehy :) Někdy je takováto pauza opravdu třeba, sama to znám :)

  OdpovědětSmazat
 4. Milujem tvoje fotky, ách a tie tvoje články, krása :)

  Pozývam teba a aj tvojich čitateľov, pretože u mňa prebieha giveaway. Budem rada, keď sa zúčastníš. :)
  ----->VYHRAJ PARFÉM CHLOÉ<-----

  OdpovědětSmazat
 5. Jak tak čtu, tak ten podzim byl nějaký začarovaný. Já si sama hrábla na své psychické dno, a vše, co mě dřív těšilo šlo naprosto bokem, neměla jsem chuť ani vstávat, jíst, pít. A podepsalo se to na těle i psychice. Začínám zase u Jill a musím se smát, jak mi naprosto zeslábly ruce a nohy. To je neuvěřitelný, ale postupně se zase propracuju k sebedisciplíně, silnějšímu tělu i mysli. Tobě hodně štěstí a hlavně psychické pohody a vyrovnanosti, ta je opravdu zásadní, ať už člověk řeší váhu nebo životní události.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako bych to psala já... V prosinci jsem měla co dělat abych vůbec vylezla z postele a doplazila se do práce... Absolutní nechutenství... nic se mi nechtělo... Mno a završila jsem to již zmíněnou chřipkou... ale už je mi lépe (; Ať se daří Niko

   Smazat
 6. Držím palce! Samotnou mě nemile překvapuje, s jakou rychlostí tělo reaguje na pauzu ve cvičení. Můjpocit při zvednutí pouhýc čtyřkilových činek po pouhých dvou týdnech nečinnosti byl trošku deprimující. Zpět to šlo sice docela rychle, ale umím si představit, co udělá taková delší pauza. Tak se držte, přeju hodně sil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. že? to je strašné. jak rychle člověk zeslábne. Já dnes vzala jeden beginner trénink od Zuzky a už po 5 minutách mne fakt dost bolely nohy a byla jsem udýchaná jak hrom, srdce mi tlouklo, až to šlo vidět :D začátky jsou fakt náročné, ale taky vím, jak rychle tělo sílí, tak to mne drží nad vodou :)) Děkuji a taky přeji síly na cvičení :)

   Smazat
 7. Kristi, moc držím palce ať se "návrat" podaří! Mám to úplně stejně, od absolutní nechuti, která přišla před 4 měsíci, kdy se z mé milované Jill stala nepřítelkyně :D, přes zdravotní problémy a práci a nevyspání..doteď. A teď se těším na nový začátek. Chtěla jsem též 1.ledna, ale zatím se to vyvíjí jinak, pač jsem si uřízla kus prstu a tak musím počkat až se prst dá dokupy :D. Ale nakrklo mě to, už jsem měla našlápnuto, tak snad to vyjde se zpožděním :-). Ale nicméně jsem sama ze sebe zděšená, jak se s necvičením mění i skladba stravy samozřejmě k horšímu :-( a ten návrat, to přinucení se je mooooc těžké.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jani, držím palce... to "probuzení" je strašné i u mne.... jsem jak lenochod, mám pocit, že to nedám :D Ale nějak ve mne převládá i ono nadšení, že to za měsíc může vypadat úplně jinak :) Přeji hodně sil!"!!!!!

   Smazat
 8. Moc hezky a upřímně napsaný článek - děkuji za něj a držím palce ať se daří :).

  OdpovědětSmazat
 9. jsem teď taky měla pauzu jak hrom, pořád nějaké virózy a podobné mrchy, a už mám pocit, že jestli si aspoň něco nezacvičím, tak snad vyletím z kůže :oD akorát teda nevím, jak to bude vypadat, když začnu nanovo ve čtvrtém měsíci, to asi bude kondice naprosto v ... v čudu :oD

  OdpovědětSmazat
 10. Teď jsem odcvičila třetí den a cítím se strašně uklidněně až vláčně:)) Moc mě to zatím baví, ostatně jako všechna její videa:)

  OdpovědětSmazat
 11. Díky moc za tip. Jógu obvykle necvičím moc často, ale teď mám, možná vzhledem k počasí, náladu, do které přesně pasuje. Mám odcvičeny 3 dny a jsem nadšená. Přeju Ti, ať se Ti vše daří podle Tvých představ :-) Veronika

  OdpovědětSmazat
 12. Kris, Adriene jsem objevila minulý rok díky Tobě a dodnes za to děkuji!!! Nejsem žádný "jogín", ale hodně jsem si ji oblíbila a Yoga Camp teď jedu taky:-), hodně mi to pomáhá psychicky, všem doporučuji. A opožděně přeji jen to dobré v roce 2016, moc ráda čtu Tvé příspěvky...

  OdpovědětSmazat

Instagram