31 ledna 2016

Tréninkový kalendář | Leden, 2016


Loni jsem si žádná předsevzetí nedávala, prvně vůbec, a také to podle toho dopadlo. Nejsem asi člověk, co nemá žádné cíle, protože se pak nemám čeho chytit. Loni jsem si akorát slíbila odcvičit měsíc online jóga kurzu a tím to také skončilo. Letos jsem si dala těch předsevzetí několik a ihned mne to více baví, motivuje a ... co vám mám říkat, vytváření plánů a met je moje. Ráda si odškrtávám v deníčku to, co jsem už splnila nebo s čím jsem spokojená. V lednu bylo mým největším cílem dokopat se po 4 měsících pauzy znovu do cvičení a postupně znovu přetransformovat tělo k obrazu svému. Někdo by to mohl brát jako sebetrýznění, ale mě to prostě baví.

Ten vstup a první krok ke cvičení byl slabší. Měl pomalý rozjezd. Hrozně mě štvalo, že mé přání odcvičit si další z online kurzů s Adriene Mishler nevyšlo podle plánu, ale tento nový kurz mne pocitově strašně zdržoval a prakticky hned na počátku jsem měla pocit, že tentokrát to neklapne, že na to nejsem naladěná a bylo mi jasné, že to nemůžu cvičit jen proto, že jsem si to tak v momentě nadšení řekla.

1/1 ---
2/1 AM Yoga Camp #1
3/1 ZL Bunny Slope #8
4/1 AM Yoga Camp #3
5/1 ---
6/1 AM Yoga Camp #5
7/1 AM Yoga Camp #6, ZL Zwow #5 + 10min běh

Vydržela jsem to asi týden a přišla na řadu Zuzka Light. Je jasný, že jsem koketovala s lehčími tréninky, pro začínající. A světe div se nebo ne, ihned jsem se do toho zamilovala a tělo mi dávalo najevo, že chce víc přesně tohoto a že v tom určitě mám pokračovat. Úplně jsem propadla kettlebellům a těšila se na každý trénink s touto činkou. Zaplatila jsem si opět po čase členství v ZGYM a vrhla se na Zuzčinu Beginner sérii, kde se střídaly jak silové tréninky, tak kardio tréninky, tréninky s kettlebellem a do toho se jednou týdně vkládala i jóga - její Arm Ballance Challenge je úplně mega skvělá power jóga série, která vás má dovést až ke stojce. Mne o to ani tak nejde jako spíše o to, že tyhle asi půlhodinové lekce jsou fakt naprosto skvěle sestavené a líbí se mi.

Zuzčiny tréninky jsem doplňovala i tréninky jógy s Lesley Fightmaster, která je úplně bohovská a strašně milá a momentálně mne baví fakticky moc, a navíc díky ní si splňuji i svoje přání věnovat józe svůj čas i přes tréninky se Zuzkou. Nechci se jich vzdát jen na cvičení jednou týdně. Vyzkoušejte. Je opravdu parádní!

8/1 AM Yoga Camp #7, ZL Kettlebell All Levels #6
9/1 ZL Kettlebell All Levels #3
10/1 ZL Power Yoga #10
11/1 ZL Cardio Beginners #5
12/1 ZL Strength Beginners #1
13/1 ---
14/1 ZL Cardio Beginners #1 + LF Beginners Yoga #1
15/1 ZL Kettlebell All Levels #4
16/1 ZL Strength Beginners #1 + LF Beginners Yoga #2
17/1 ZL Arm Ballance Challenge #1 + 20min Interval Run
18/1 ZL Beginner Strength #2
19/1 ZL Kettlebell All Levels #2
20/1 ZL Cardio Beginners #2 + LF Beginners Yoga #3
21/1 ZL Arm Ballance Challenge #2
22/1 ZL Beginner Strength #3 + LF Beginners Yoga #4
23/1 ---
24/1 ZL Cardio Beginners #3 + LF Beginners Yoga #5
25/1 ZL Kettlebell All Levels #3
26/1 ZL Kettlebell All Levels #4
27/1 ZL Cardio Beginners #4
28/1 ZL Beginner Strength #5

A pak jsem měla ještě jedno přání a metu. Začít chodit na tréninky do fitness centra. Fitko se u nás jmenuje Bizon Fitness, které si můj přítel přejmenoval :-D Říkal mi: "Jdeš do buvola?" :-D Ok, takže jsem se chtěla zaměřit také na průpravu jinou a svěřit se do rukou trenéra. Upřímně, měla jsem to v plánu už na počátku měsíce, když jsem ale zjistila, v jakém stavu je moje kondice, udělala jsem tomu stopku a vyhecovala se, že se dám nejdříve trošku do kupy, ať mezi holkama ve skupince neudělám sama sobě ostudu. Kupodivu to dopadlo úplně skvěle, sice jsem cítila mezery, ale nebylo se také ani za co stydět. Odcházela jsem mokrá takovým způsobem, že jsem tílko mohla ždímat. Kondiční trénink se skládal z 20 minut spinningu, ze kterého se mi protáčely panenky, protože kolo fakt není můj kámoš, ale víte co? Fakticky moc se mi to líbilo, trenérka valila a já neměla ani čas se rozkoukat a nožky díky různé zátěži a metodám šlapání dostaly fakt zabrat.
Pak jsme pokračovaly na žíněnkách, kde se už cvičilo to, co mi bylo blízké... s kettlebellem ♥ Boží. Strašně jsem si to užila. Ten trenér za zadkem je prostě znát a já se naučila zase úplně nové cviky, které potrápily můj zadeček... cítila jsem ho hned druhý den ☺

29/1 Kondiční trénink (skupinová lekce)
30/1 ZL Arm Ballance Challenge #3
31/1 ZL Arm Ballance Challenge #4

Sestavení tréninků takto, jak je vidíte, mi strašně vyhovovalo. Tělo se po nich krásně měnilo a nebyla to jen nějaká moje představa.

1. Přítel sám si všiml, že doslova po pár dnech cvičení se mi den ode dne mění tělo.
2. Kalhoty jsou mi (přes pas i stehna) podstatně volnější, to prostě poznáš!!! ☺

Ironií tomu všemu je, že jsem za měsíc zhubla 2 kg a ty za poslední týden z nějakých důvodů zase nabrala zpátky, takže moje váha je prakticky beze změn (ne prakticky, ale prostě je to tak :D ) a pěkně jsem tu kozu hranatou poslala k šípku... doslova jsem ji poslala do řiti. Přítel když to slyšel, tak se smál :D "Ty mrcho jedna, co to je? Co mi to tady ukazuješ za debilní čísla, když mám jasný důkaz, že to šlo dolů!!! Tam mi ukaž kolik mám svalů, kolik šlo dolů tuků a ne tady jakési kraviny. Na to se můžu vys*at :D "
Strčila jsem ji zpátky za skříň a odmítám s ní mluvit!!! A co na to přítel? "Lásko, lidi nebude zajímat, kolik vážíš, to se na čele nenosí, ale kouknou se na to, jak vypadáš .... takhle..." (A ukázal rukama křivky ženského těla. A má sakra pravdu! Jako bychom to my ženský nevěděly samy ☺)

Takže! Žádné srovnávací fotky ze začátku ledna nemám, nedělala jsem spíše záměrně, protože mým hlavním cílem bylo znovu si osvojit zapomenuté zvyky - cvičení a doma dělanou stravu. To se mi podařilo a tělo se mi odvděčuje. (Je mi jedno, že váha ne :D ) Cvičení mě začalo zase po dlouhé pauze strašně bavit a to, že jsem za měsíc překonala dva časy v trénincích se Zuzkou a že jsem se historicky neztrapnila ve fitku, o něčem svědčí.

Příští měsíc mám v plánu kromě Zuzčiných tréninků pokračovat s jógou, ale také více vyběhnout ven. Protože se mi to moc líbilo (podívej na mě, na holku ušatou, co nesnášela běhání :D)

Jak probíhal leden u vás?
Co se vám podařilo?
Co byste ještě chtěli zlepšit?
Baví vás to? ☺


K.