Velikonoce u násNevím, jak u vás, ale já osobně jsem ráda, že je už po všem :) Velikonoce jsou za námi, zase si dám na pár týdnů od takového fofru oddech, protože to byl mazec.

Za tři dny jsem prostála u plotny dva a půl dne, udělala 6 mazanců, nabarvila vajíčka, upekla sušenky, a jelikož se nám Velikonoce křížily i s narozeninami mého brášky, pekla jsem i dort. Do toho samozřejmě vaření obědů a večeří a měla jsem toho fakt už plný zuby :-)

Přitom Velikonoce jako takové neprožíváme, pro nás to jsou spíše svátky jara, než povinnost jít vymrskat holky a "povolení" nebo mít důvod si dát několik štamprlí slivovice... brrr. No, zkrátka to "slavíme" po svém a jinak :-)


Další jarní úkol splněn. Pekla jsem mazanec podle nového receptu z loňského čísla časopisu Food, lepší těsto jsem snad ještě neměla :) Stejně tak jsem se nechala inspirovat menšími zapletenými mazanci, které jsem z poloviny nakonec i s ozdobou vajíčka darovala jako dekoraci do bytu mamince, bráškovi a jeho přítelkyni a jeho bývalé partnerce... trošku složité, ale všichni se máme rádi a slavíme spolu :D Jedno vajíčko muselo mít čepici. Bálo se, že do Velikonoc zase nasněží ;) :D Řeknu vám, háčkovat něco tak maličkého neustále by mne nebavilo. Zůstala jsem u jednoho kousku, piplavá práce není nic pro mne :DSušenky zdobil synek. Já už na to neměla nervy a on si to velmi užíval :) 


Snad jste si také Velikonoce užili po svém a proběhly v klidu :)
Mějte se krásně a užívejte jaro plnými doušky ♥3 komentáře:

 1. Krásné fotky, mazance vypadají báječně! U nás se velikonoce neslaví vůbec, takže já si užívala krásné 4 dny volna. Moc se těším na jaro!

  OdpovědětSmazat
 2. to je nadhera, my jen vajíčka na.pečení moc nejsem :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Krásné, i když hektické velikonoce jste měli. Ty pletené mazance jsou s malovaným vajíčkem jsou hezký dárek. My velikonoce moc neslavíme, letos jsme dokonce byli na horách, ale mazanec ke snídani byl :-)
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětSmazat

Instagram