30 dní se Zuzkou Light: den 9-15


Dnes je to 15. den, kdy téměř denně cvičím svou patnáctiminutovku a kdy se stravuji méně s ohledem na ty prokleté sacharidy. Ne vždy je můj jídelníček perfektní. Někdy si nestihnu připravit snídani, protože skupinka se Zuzkou má přednost a čas na snídani mi pak uteče :D A pak následuje večerní tažení na ledničku a uzobávání, protože to tělo prostě neoserete. Nedejte mu ráno a ono chce víc večer. To mi skoro připomíná manželský vztah... no nic...

Minulý týden jsem přikázala rodině, že jedeme na výlet. Poslední půlrok byl pro nás strašný. Psychicky náročný. Pracovně náročný. Finančně náročný. Nikam jsme nechodili. Nic jsme si nemohli dovolit. Navíc jsme se dlouho dostávali z tatínkovy smrti - co vám mám říkat, ta rána je furt otevřená, včera jsem zase plakala. Ale už je to jiný pláč. I když, tohle sem moc nepatří.

Takže jsme vyjeli do Opavy. Výlet byl takový, že jsme s dětmi navštívili velké hračkářství, my dva rodiče knihkupectví, já si měla koupit k narozeninám knihu od Zuzky Light, kterou jsem po prolistování se zklamáním vrátila zpátky a koupila si jinou - Šampaňské a heřmánkový čaj. Pak jsme navštívili jídelní patro v obchoďáku, já si dala tortilu plněnou kuřecím masem a zeleninou, narvala jsem se novou melounovou Kofolou (mňam, můžu cokoli melounového ♥), děti si daly hranolky, braly mi tu kofolu, přítel si dal hambáč a taky mi bral kofolu, přestože meloun nesnáší.

O dva dny později jsem měla narozeniny. Přítel sms-kou přikázal, ať vyběhnu z práce na chvilku před školu a přitáhl mi kremrole. Budu přesnější, tři kremrole a tři indiánky. Indiánky jsem nechala a kremrole snědla. Mňam. Večer pak následoval k večeři jen šopský salát... nechci říct, že za trest, šopák jsem neměla už dlouho a fakticky mi přišel vhod :-)

No a po tom všem jsem opravdu s obavami dnes ráno šla měřit a stoupat na váhu :-D Ale dopadlo to dobře. Metabolismus je asi tak napumpovaný, že ani ten výkyv ve stravě poprvé za dva týdny nepostřehlo. Centimetry šly krásně dolů, váha taky.

Až si říkám, že je neskutečný, jak krásně mi to jde dolů. Denně dostávám mejlíky, kdy se mne holky ptají, co mají dělat, že jim váha stojí. Podle jejich fotek jde jasně vidět, že váha stojí natruc nebo co, že tělo má z čeho brát, ale nejde jim to. Přitom já nedělám nic víc, než to, co ostatním radím. Zdravěji jím, omezuji sacharidy v druhé části dne a cvičím zhruba těch 15 minut denně. Někdy to vyjde na dvacet, někdy na deset. A přesto tělo krásně reaguje. Moje vysvětlení je ale prosté. Viním za to svůj metabolismus. Vlastně si to ani jinak nedokážu vysvětlit. Protože pouze se zdravým metabolismem to jde jak po másle. Jen jednou v životě, když mi bylo osmnáct, jsem držela asi měsíc přísnou dietu. Co vám mám říkat, držela jsem ji, protože mi ji přikázali a já netušila ani, jak na to, zda to nedělám špatně či co. Kila zpátky byla ještě snad rychleji, než odešla. Od té doby jsem "neblbla" ani jednou. Opravdu ne. A možná tohle - chci říct, určitě tohle - je ten výsledek toho všeho. Stačí přidat cvičení, díky kterému se podporuje svalová hmota, metabolismus automaticky navýší otáčky, začne postupně více spalovat a bere si ze zásob. Sladká jídla, ovoce a pečivo jím pouze ráno, na svačinu a na oběd před tréninkem. První týden jsem valila sacharidy až po tréninku, ale lepší výkon mám s nimi, tak jsem to prohodila. Je to daleko lepší. Nechci mít zasloužené sacharidy. Chci mít zasloužený výkon :-) A funguje to i tak dobře, protože ve finále je to hlavně o tom nepřejídat se, volit kvalitní kalorie a udržovat metabolismus v chodu - tedy cvičit.

Ty výsledky jsou za 14 dní úplně mega. Spíše jsem měla strach, aby se pokrok nezastavil, ale když si to uvědomím zpětně, na oblečení je to znát, do kalhot se lépe vlezu, přátelé mě viděli po 14 dnech a jejich snad třetí věta byla, zda znovu cvičím. Bylo to prostě vidět na první pohled. 14 dní a vidí to i ostatní. To je prostě nejblaženější pocit :-)

30 dní se Zuzkou 
1. den
8. den
15. den

Paže
28,5 cm
28 cm
27,5 cm

Bříško
92 cm
89,5 cm
87 cm

Zadek
97 cm
96 cm
93 cm

Stehno
56 cm
57 cm
56,5 cm

Váha
66,0 kg
64,5 kg
63,3 kg


Tady už sdílím na přání všechny tréninky, které jsem den co den cvičila. Některá jsou k dohledání na YouTube zdarma, řekla bych polovina z nich určitě, ostatní jsou u Zuzky na placeném kanále Zgym.

Jak vidíte, volno jsem si dala jen dvakrát za posledních 15 dní. Nehodlám takto fungovat pořád, ono je to docela náročné. Po měsíci bych chtěla najet na svůj systém cvičení, který mi nejvíce vyhovoval a to 3 dny cvičit, 1 den volno, 3 dny cvičit, 1 den volno,.... a tak pořád dokola. Chci jen teď na začátku pořádně zabrat, ať jsou výsledky co nejrychleji. Léto klepe na dveře :-)

30 dní se Zuzkou
Tréninky
Pocity
Den 1
15 Minute Fat Burn Workout #1
Náročné, ale zvládla jsem to s malými modifikacemi.
Den 2
15 Minute Fat Burn Workout #1
Může jediný den tak zlepšit skóre?
Den 3
15 Minute Fat Burn Workout #1
Zvládala jsem pěkně a zkoušela těžší varianty.
Den 4
15 Minute Fat Burn Workout #2
Málem mě to zabilo. Ale trénink se mi moc líbil.
Den 5
Zwow 57 – Do Not Throw Up
Neměla jsem přístup ke svému notebooku, tak jsem cvičila něco jiného. Sice jsem se u toho nepozvracela, ale chyběl kousek a…  byl to brutus a nechci to už nikdy vidět :D Zuzka jela 4 kola, já 3 za 16’36.
Den 6
15 Minute Fat Burn Workout #2
Vrátila jsem se zpět ke „dvojce“ a i přesto, že jsem si myslela, že v tom dusnu a vedru zhynu, dala jsem to :D
Den 7
Volno
Regeneruji…. Týden úspěšně za mnou J
Den 8
15 Minute Fat Burn #3
Jako pokaždé, první trénink s novou obtížností mi dal zabrat. Ale je zde pár cviků, co se vzájemně prolíná, tak to nebylo zase nejhorší.
Den 9
15 Minute Fat Burn #3
Dnes jsem přehodila sacharidy namísto po tréninku před něj. Byla jsem nabušená a trénink od toho také vypadal. Super!
Den 10
Zwow #26
5 minut Workout #61

Opět jsem neměla přístup k Fat Burn, tak jsem našla starší Zwow, kde se jede bez pauzy 10 min vkuse. Sice ab killer, ale chybělo mi kardio. Tak jsem šoupla ještě 5min a to byl větší zabiják než celé Zwow.
Den 11
Body Crush #10
Čtvrt hodiny jsem hledala vhodnej trénink, až jsem se naštvala a řekla si, že za tu dobu jsem už mohla mít odcvičeno. Volba padla na tohle. Nic horšího jsem si vybrat nemohla :D Za každým cvikem 10 rock star angličáků, po prvním kole jsem toho chtěla nechat, nakonec 2 kola za 25:37
Den 12
Zwow #62
Po včerejší nakládačce dnes jen pianko. Za 10,30 odcvičeno J
Den 13
BodyCrush #4
Tento trénink, kdysi Zwow 120, už je starší. První kolo jsem si říkala, jaká je to pohodička. Ve třetím jsem se modlila, ať jsou, proboha, fakt jen tři.
Den 14
volno
Z.a.s.l.o.u.ž.e.n.ě. :D
Den 15
15 Min Fat Burn #4
Už se mi po téhle sérii stýskalo J Tak jsem dnes pokračovala a teda, buďto to byl jednodušší workout nebo jsem ho zvládla lépe, než jsem myslela. Ne že bych se nezapotila, ale víte jak to myslím J
15 Minute Fat Burn Series #4
Na přání ještě sdílím, co tak zhruba jím. Jsem schopná jíst neustále to samé dokola, takže se můj jídelníček až tak neliší :-)

Snídaně: na snídani si dávám buďto obložené pečivo celozrnné, s máslem, šunkou a spoustu zeleniny, rajče, okurka, různá zelená zelenina, saláty apod. Nebo nejčastěji jogurt s rozmačkaným banánem, pohankou lámankou, chia semínky, trochu přírodního nízkosacharidového sladidla, skořici, k tomu zakusuji 2-3 knackebroty. Na svačinu jablíčko a dojídám, co nestihnu na snídani.Obědvám hlavně maso se spoustou zeleniny, mám ráda ořechy, které cpu k masu, trochu rýže nebo brambor. Ale dávám vážně málo -  pro představu na porci oběda asi dvě velké lžíce uvařené rýže. To je tak vše, doháním kalorie hlavně zeleninou a masem. Pak si dám klidně ještě jablíčko malé nebo půlku proteinové tyčinky, těch mám teď zásobu. Někdy si dám k obědu rychlovku - ovesné vločky namočím na dvě minutky do vody, vymačkám, přidám vajíčko a osmažím jak placky. K tomu kupu zeleniny, mám problém to i dojíst :)

Nezvhledný, ale luxusně výborný mišmaš :D

Na svačinu mám problém mít hlad, takže spíše chodím preventivně trochu žaludku něco dát. Šunku, sýr, ořechy, semínka, nebo klidně jablíčko s arašídy, miluju tu kombinaci. Jablíčko si dám, pokud jsem neměla po obědě.

Večer opět hodně zeleniny, nekupuju nic drahého, beru prostě rajčata, papriky, okurku, římský salát nebo ledový salát, ale raději mám římský, čím zelenější, tím lepší. Opět šunku, vajíčka, klidně hříbky, nebo omeleta z vajíček a trochy mléka. Květákové placičky, což je jen květák s vajíčkem.

Během dne občas něco zaměním, třeba si udělám mléčný koktejl, baštím teď jahody, někde něco uzobnu, nehrotím to. Pečivo se snažím dát si jen jeden kousek denně. Pokud nemám na snídani, dám si klidně kousek na svačinu. Taky se zalívám polívkami, tedy vývarem s mrkvičkou. Piju 2 litry vody denně, při low-carb je to i potřeba, jelikož sacharidy na sebe vážou vodu a pokud jich je v těle méně, má i tělo méně vody. Chce to navýšit pitný režim.

Od té doby, co jedu low-carb, tak je po bolestech hlavy, dokonce se mi po 14 dnech vyléčil zánět v ústní dutině, který mne trápil. Kdysi jsem četla, že sacharidy mohou za spoustu nemocí. Nejen za obezitu. Já na sobě vidím zlepšení v mnoha směrech - s menším podílem sacharidů ve stravě mám udržitelné chutě, jsem fakticky bez bolesti hlavy, se kterou jsem se pravidelně budila i pětkrát do týdne a nepomáhal žádný pitný režim, zánět se vyléčil, mám menší bolesti při menstruaci - podstatně, nevím, na co ještě časem přijdu. Nebolí mě zuby :D Jo... zubaře fakt nesnáším :D

Snad jsem na nic nezapomněla, když tak doplním :)
Držte se a bojujte. Ten pocit fakt stojí za to. Dva týdny utekly jako voda
a já se nestačím divit sama sobě... chce se to jen konečně nakopat do řiti,
zatnout zuby, nevidět doprava a doleva a konat... ne jen o tom mluvit.

Držím všem palce ♥
Vzhůru do dalšího týdne :-)

19 komentářů:

 1. Na úvod..."Nedejte mu ráno a ono chce víc večer" mě ukrutně rozesmálo, za což ti dneska strašně moc děkuju =D a děkuju i za inspiraci a motivaci, kterou tak krásně rozdáváš ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D jsem ráda, když dokážu někoho rozesmát :P a já zase děkuju, že mne čteš!!!!

   Smazat
 2. Kristý, proč se ti Zuzky knížka nelíbila?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Knížka mi, bohužel, neměla co nabídnout. Prolistovala jsem 300 stránek, z nichž 100 stránek bylo plné fotek se cvičením a plány, které nepotřebuji, 100 stránek zhruba recepty, které jsem už některé znala, Zuzka použila do knihy i recepty z dob Bodyrocku. Výsledných 100 stránek jakéhosi textu mi u takové knihy přijde strašně málo. Navíc se mi úplně příčilo zpracování knihy, jakoby to nakladatelství v USA chtělo mít rychle z krku, levně vypadající, žádný styl, design, absolutní zklamání. Mně už se nelíbil ani ten přebal, ale říkala jsem si, že nebudu soudit knihu podle obalu :) No, tak levně , jak vypadá obal, tak stejně na mne dýchá celý obsah. Ale určitě si své čtenáře najde. Já jsem ráda, že se mi dostala takto do ruky, rozhodně se teď do nákupu nehrnu.

   Smazat
 3. Pěkný článek! Jsem ráda, že jsem si i přečetla tvůj komentář k Zuzčině knížce. Uvažovala jsem o koupi, ale jak říkáš.. Nesplnila bohužel všechna má očekávání, takže budu čekat na jinou. :( Hodně štěstí s hubnutím a jejími cvičebními plány! Párkrát jsem podle jejích Zcut videí cvičila s kettlebellem. Zuzka mi přijde velmi sympatická. Moc ráda bych tě pozvala na Give Away o Zdravý balíček. ❤️ 😊

  OdpovědětSmazat
 4. Krasne napsany clanek :-) jen bych se rada zeptala jestli si pocitas kalorie? A jaky mas denni prijem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, nepočítám, nemám na to čas a tak nějak po letech vím, co kolik je pro mne akorát :)

   Smazat
 5. No vzhledem k metabolismu sacharidů v tělě se nedivím, že se cítíš lépe. Kdybych to hooodně zjednodušila, tak moc sacharidů živí kvasné procesy v těle. Když jich konzumujeme hodně, tak třeba u žen jsou potíže s vaginálním prostředím, větší náchylnost ke kvasinkovým infekcím (teď v létě v tom vedru se to násobí). V jícnu zase "natravují" cukry sliznici, takže zhoršují pálení žáhy. V ústech, kde se cukry začínají pomocí slin natravovat jako první je jasné, že mohou nadělat paseku. Ano, tělo cukr potřebuje, ale je na nás, abychom ukočírovali to správné množství pro naše tělo. No, u mě to zatím dobře nevypadá, ale jsem ráda, že tobě se daří! :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dekuji moc za komentář... Tohle si clivek rad precte, adpon vidim, ze to fakt ma moc ty sacharidy. Treti tyden bez bolesti hlavy. Ja uz fakt chtela k doktorovi, co mi je. 5x do tydne jsem se probouzela a první na co jsem se soustředila bylo, jak je na tom hlava. Neskutečne, co sacharidy dokážou... A jejich omezeni taky.

   Smazat
 6. Kristi, jak fungují ty Zuzčiny placené stránky? Když si je jeden měsíc zaplatím, uvidím všechna videa a když už nezaplatím druhý měsíc, tak už neuvidím žádné? Docela mě teď začala bavit, tak o tom uvažuju :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Peti, u Zuzky to funguje tak, že si zaplatíš na měsíc. Uvidíš úplně všechna videa, není tam žádný limit. Prostě přístup k celému obsahu stránky. Po měsíci dochází k automatické platbě, takže pokud už další měsíc chtít nebudeš, musíš platbu zrušit. To lze kdykoli. Například zaplatíš 5.7. ale 10. 7. už odhlásíš další platbu. Další platba se ti už počítat nebude, ale stále můžeš nahlížet na celý obsah stránky po celou dobu toho měísce, který máš zaplacený, tedy až do 5.8.

   Smazat
 7. Ahoj Kristi, a davas si pred Zuzcinymi workouty nejakou rozcvicku? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Leni, asi tak půl minuty :D já protáhnu krk na stranu, zakroužím rukama, poskočím si, prohnu párkrát nohy v kolenou a jedu na to. Nejsem zrovna vhodný příklad, jak se rozcvičovat :D ale nemám prostě čas, honím každou minutu, dokud malá spí :)

   Smazat
 8. Milá Nikki, díky za inspiraci. Jde Ti to vážně parádně! Já teď (vlivem těch natažených šlach v záprstí v P nohy) nemůžu pořádně chodit, natož běhat nebo poskakovat. Potřebuju si teda vymyslet nějaké cvičení, kde nebudu tu nohu namáhat. Napadají mne kliky na kolenou, cviky na břicho s nohama na míči, zanožování vkleče, možná že i squaty by se daly... Ať se Ti daří tak skvěle i nadále!
  Pa, Lenka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dekuji ti , Leni. Ty jsi vždy tady ;-) přeji brzké uzdravení. Jsi jak já, take bych přemýšlela , co cvičit :)

   Smazat
 9. Jak tak čtu tvé reakce na cvičení, říkám si, že je fajn, že to někdo prožívá úplně stejně jako já :-D Mi totiž připadá, že všichni ostatní to musí dávat v pohodě a jen já tady prostě po dvou minutách už nemůžu, uprostřed chci s tím seknout a nadávám sprostě a na konci umírám v louži mého potu :-D Já jedu teda podle Zuzčiné knížky 15 minutes to fit a je to masakr. Dnes jsem dala 6. den a byly tam dřepy na jedné noze, u kterých jsem totálně pohořela. První 3 dny jsem byla totálně bolavá, chodit jsem nemohla, než mi přítel dál své amino, které je opravdu teď mým malým zázrakem. Já teda nějaký šílený jídelníček nedodržuju, jen se snažim vyloženě "nežrat", nejíst sladké, méně sacharidů, nepřejídat se a nepít alkohol. Je to fuška. Naštěstí je to cvičení opravdu jen 15 minut denně, jinak bych se na to už dávno vyprdla. :D Na konci července jedu na vodu, tak snad to bude nějak vypadat, drž palce :D

  OdpovědětSmazat
 10. Prosím kde najdu videa 15 Minute Fat Burn Workout #2,3,4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Videa jsou součástí placené série na webu u Zuzky Light ;)

   Smazat

Instagram