30 dní se Zuzkou Light: moje cesta

By sobota, června 25, 2016


Je to tady. Ani se mi nechce věřit, jak rychle v životě uplyne jediný měsíc. Jak rychle uplyne doba, při níž neustále něco odkládáme, nebo během této doby ze sebe vydáme maximum aspoň tak, jak nám to umožní život.

Jojo, přesně před měsícem jsem se do změny na svém těle pustila s vervou. Co jsem do toho vložila, to teď mám. Ani to ve finále nebylo tak náročné, užívala jsem si to. Nejkritičtější moment byl snad jen jediný den a to ten hned první. Start, ať už je jakýkoli a kdekoli, je vždycky náročný. Najít v sobě to odhodlání a vydržet to a pak večer jít spát s pocitem, že jste první den dokázali. Do druhého dne už se pak vstává úplně jinak. I za tu jednu noc si pak připadáte silnější, je pro vás přijatelnější představa, že to dáte a že to nejhorší máte za sebou, což je fakt pravda!

Nebudu se zde dlouze vypisovat. Tohle jsou mé naměřené údaje za měsíc. Ten rozdíl je úžasný, vlastně jsem ani netušila, že to půjde až tak dolů z paží, ale zpětně si uvědomuji, že to byla vážně tragédie, moje ruce se mi hnusily. Teď získávají tvar a je to potěšení koukat :) Bříško a zadeček mne také potěšily. U stehýnek bych už mohla zůstat :D Líbí se mi zaoblenější, ale je mi jasný, že si nemůžu vybírat, jak si to chce tělo zařídit. Asi tam má stále z čeho brát.

30 dní se Zuzkou 
1. den
8. den
15. den
22. den
1 měsíc
Celkový rozdíl
Paže
28,5 cm
28 cm
27,5 cm
27 cm
26 cm
- 2,5 cm
Bříško
92 cm
89,5 cm
87 cm
85,5 cm
85 cm
- 7 cm
Zadek
97 cm
96 cm
93 cm
92 cm
91,5 cm
- 5,5 cm
Stehno
56 cm
57 cm
56,5 cm
55 cm
54 cm
- 2 cm
Váha
66,0 kg
64,5 kg
63,3 kg
63,1 kg
61,7 kg
- 4,3 kg

O STRAVĚ DLE ZUZKY

Všechno, co jsem jedla a cvičila, bylo v souladu s tím, jak to dělá Zuzka Light. Ne nadarmo jsem si tenhle měsíc nazvala právě 30 dní se Zuzkou Light, protože to tak je. Překopala jsem stravování tak, aby bylo založené hlavně na tucích a bílkovinách. Sacharidy jsem nevyřadila, samozřejmě, ale jen omezila. Můj dřívější příjem byl zhruba 150-200 g na den. Nyní kolem 100 g. Tahle hodnota mi dělá dobře. Nestalo se mi ANI JEDNOU, že bych měla nějaké výkyvy, psychické stavy, byla nervózní, nebo zesláblá. Dařilo se mi překvapivě dobře, zřejmě jsem si našla hodnotu, která mi vyhovuje a díky které vlastně můžu do stravy zařadit i více ovoce nebo pečiva, když na to přijde. Přesto jsem jedla ovoce a sacharidy převážně ke snídani a před tréninkem. Zkoušela jsem to první dny po tréninku. ale nevyhovovalo mi to. Tak jsem to přehodila. A funguje to i tak skvěle.

Večeře: mým přítelem nenáviděné lečo :D
Karotkovo-zázvorová omáčka s kuřecím masem

Moje jídla nebyla ničím výjimečná, nejím žádné zázračné potraviny, dokonce jsem spráskala celý kokosový olej na domácí čokoládu a celou ji během tohoto režimu snědla :D Jedla jsem hlavně jogurty, večerní pečivo, maso, oříšky, oříšková másla, zeleninu, ovoce, pohanku do jogurtu, ječmenovou směs od Iswari, která je úplně lahodná a boží na snídani :) Během celého měsíce jsem měla i zákusek, jelikož jsem slavila narozeniny, občas jsem si vzala jen tak do dlaně chipsy, sem tam ochutnala čtvereček čokolády od dětí, když dostali od návštěvy, dala kousek pizzy... Vidíte, že můj režim nebyl 100%, ale výhodou bylo to, že jsem se za ty roky naučila rozpoznávat, kdy si můžu hřešit dovolit a jak to spadá do mého jídelníčku, zda je tam pro nějakej ten hřích prostor. 

Low-carb čokoláda RECEPT
Snídaně: nektarinky, pekanové ořechy, jogurt bílý a snídaňová směs od Iswari

To je hrozně fajn takto sledovat, kdysi jsem si to psala, abych právě měla podobný přehled o tom, co jsem snědla a kdy, a mělo to i tehdy výsledky a pomohlo mi to. Dnes už vím a umím odhadovat, takže jsem si celodenní jídlo nosila pokaždé v hlavě. Možná pro někoho otravná záležitost, ale nedá se svítit - kdo chce výsledky, měl by pro to něco dělat. Pokud se vám nedaří hubnout, zkuste si psát, co všechno za den sníte. Ihned, když něco sníte, napište si to a večer uvidíte, jak dlouhý seznam k vašemu překvapení třeba v rukou budete třímat. Někdy se to fakt nezdá, někdy se tam či ono zapomene a už pouze jedna dvě věci mohou nadělat v celodenním přístupu neplechu.

Dále: je jedno, jestli stáhnete ve stravě sacharidy, ve finále to je pořád jen o kaloriích. Správně to má vypadat tak, že pokud tělu vezmete energii ze sacharidů, mělo by jí dostat z tuků. Jelikož je kalorická hodnota tuků více než 2x větší než sacharid, pak stačí navýšit méně, přesto však právě tuky zasytí na ohromnou dobu dopředu. Věřte, nevěřte.

Stáhla jsem sacharidy také hlavně z důvodu toho, že jsem věděla, že se mi pak bude hubnout lépe - nepociťovala jsem nechtěné výkyvy z cukrů několikrát během dne a tudíž to všechno bylo jakési snazší. Ironie, co? Low-carb a hubnutí, tedy stravování, mi přišlo snazší! Nebyl to samozřejmě jediný impuls, proč to udělat, mám už za sebou určitě zkušenosti a vím, jak na mne snížení sacharidů působí. Nebudu zde vypisovat zdravotní hlediska, protože ať chcete nebo ne, snížení sacharidů umožňuje tělu skutečně prostor na to, aby uzdravovalo to, co je poničené - záněty, bolesti, apod. Cukr je živnou půdou bakteriím. 

Nebudu ale ani říkat, že low-carb je ta nejlepší životospráva pro všechny, protože to tak není. Jsou jedinci, kteří metabolizují sacharidy jinak a k životu je zkrátka potřebují více než ostatní. Chce to ale vědět, zda jste tím jedincem právě vy :-) Každopádně bílý cukr přidaný kdekoli, není super vůbec pro nikoho. Chce to s ním opatrně u každého z nás.


***

O CVIČENÍ SE ZUZKOU

Na důkaz toho, že jsem skutečně cvičila pouze a jen se Zuzkou Light je zde přehled všech workoutů s ní. Některé jsou zdarma k mání na YouTube, jiné jsou ke shlédnutí pouze po zaplacení její virtuální tělocvičny ZGYM na její webové stránce. Vřele doporučuji. Vždycky si lépe zacvičím s placeným tréninkem, než s tím, co je zdarma na YT. Platícím členům dává Zuzka co proto, evidentně :D

Z počátku jsem cvičila 6x do týdne s jedním volným dnem, abych měla co nejrychleji výsledky a co nejdříve rozpohybovala metabolismus, který byl zavirovaný :D  Rozpohybovat metabolismus je důležité proto, že vám umožní rychlé změny, spalování tuku ve větší míře i když necvičíte a po čase vám dovolí jíst více, než na začátku, kdy se kaloricky držíte trochu při zemi, abyste vytvořili deficit. Ono je podstatou tohoto všeho vlastně dosáhnout toho, že si budete moci dovolit jíst "jak králové" a u toho málo cvičit. Takto by měl pracovat zdravý metabolismus. U mne to zafungovalo úplně na jedničku dá se říct. Po třech týdnech mi tělo začalo dávat pomalinku nenápadně signály, že už je čas přidat na stravě, že to tělo uvítá. Tak jsem přidala. A ono to uvítalo. Což jde vidět i v tabulce výše.

Když se ještě k těm tréninkům vrátím, ke konci měsíce jsem je už omezila a najela na svůj obvyklý styl tréninků, který mi ohromně vyhovoval již dříve - 3 + 1 (tři dny trénink, den volno)

30 dní se Zuzkou
Tréninky
Pocity
Den 1
15 Minute Fat Burn Workout #1
Náročné, ale zvládla jsem to s malými modifikacemi.
Den 2
15 Minute Fat Burn Workout #1
Může jediný den tak zlepšit skóre?
Den 3
15 Minute Fat Burn Workout #1
Zvládala jsem pěkně a zkoušela těžší varianty.
Den 4
15 Minute Fat Burn Workout #2
Málem mě to zabilo. Ale trénink se mi moc líbil.
Den 5
Zwow 57 – Do Not Throw Up
Neměla jsem přístup ke svému notebooku, tak jsem cvičila něco jiného. Sice jsem se u toho nepozvracela, ale chyběl kousek a…  byl to brutus a nechci to už nikdy vidět :D Zuzka jela 4 kola, já 3 za 16’36.
Den 6
15 Minute Fat Burn Workout #2
Vrátila jsem se zpět ke „dvojce“ a i přesto, že jsem si myslela, že v tom dusnu a vedru zhynu, dala jsem to :D
Den 7
Volno
Regeneruji…. Týden úspěšně za mnou J
Den 8
15 Minute Fat Burn #3
Jako pokaždé, první trénink s novou obtížností mi dal zabrat. Ale je zde pár cviků, co se vzájemně prolíná, tak to nebylo zase nejhorší.
Den 9
15 Minute Fat Burn #3
Dnes jsem přehodila sacharidy namísto po tréninku před něj. Byla jsem nabušená a trénink od toho také vypadal. Super!
Den 10
Zwow #26
5 minut Workout #61

Opět jsem neměla přístup k Fat Burn, tak jsem našla starší Zwow, kde se jede bez pauzy 10 min vkuse. Sice ab killer, ale chybělo mi kardio. Tak jsem šoupla ještě 5min a to byl větší zabiják než celé Zwow.
Den 11
Body Crush #10
Čtvrt hodiny jsem hledala vhodnej trénink, až jsem se naštvala a řekla si, že za tu dobu jsem už mohla mít odcvičeno. Volba padla na tohle. Nic horšího jsem si vybrat nemohla :D Za každým cvikem 10 rock star angličáků, po prvním kole jsem toho chtěla nechat, nakonec 2 kola za 25:37
Den 12
Zwow #62
Po včerejší nakládačce dnes jen pianko. Za 10,30 odcvičeno J
Den 13
BodyCrush #4
Tento trénink, kdysi Zwow 120, už je starší. První kolo jsem si říkala, jaká je to pohodička. Ve třetím jsem se modlila, ať jsou, proboha, fakt jen tři.
Den 14
volno
Z.a.s.l.o.u.ž.e.n.ě. :D
Den 15
15 Min Fat Burn #4
Už se mi po téhle sérii stýskalo J Tak jsem dnes pokračovala a teda, buďto to byl jednodušší workout nebo jsem ho zvládla lépe, než jsem myslela. Ne že bych se nezapotila, ale víte jak to myslím J
Den 16
Kettlebell Workout
(ze 14. října 2014)
Tohle byl starší trénink ze ZGYM. Sice mi nedalo tak zabrat, ale druhý den jsem pěkně cítila zadeček a zadní stranu stehen. Bomba, radost mám J
Den 17
12 Min Body #1
5 Minute Workout #78
Nechtěla jsem dnes nic dlouhého, tak jsem zvolila kratší trénink. Nakonec mi to nebylo dost, tak ještě moc příjemná „pětiminutovka“ se švihadlem. Páni, nezapomněla jsem skákat :D
Den 18
Zropes #2
Nejoblíbenější workout se Zuzkou. Dělala jsem ho za tu dobu už snad 100x J
Den 19
JRCK #1
Super workout, nějak jsem si teď oblíbila švihadlo a kettlebell. Zde 2 v 1 J
Den 20
15 Min Fat Burn #5
Fakt by mne zajímal názor těch, kteří tvrdí, že se za 15 minut nedokážete při cvičení odrovnat. Já to dokázala u tohoto už za sedm :D Ale dojela jsem to a moc se mi tenhle workout líbil. Po dni volna zopakuji, šestý den po sobě je už náročný.
Den 21
Stretch & Tone #1
5 Minute Chair Workout #4
Trénink na protažení a zpevnění se mi moc líbil. Dostaly zabrat nožky i bříško, ale jen tak akorát „light“. Díky výzvě ve skupince se Zuzkou jsem ještě dala na dorážku pětiminutovku a kape ze mne solidně J
Den 22
volno
Nohy nahoru a vegeeet J
Den 23
Zwow 53
Slavíme Dny města. Měla jsem doslova 20 minut na trénink a přípravu. Vybrala jsem tento a stihla ho krásně i s přípravou na večerní vycházku do města J  Ne příliš náročný, ale i tak dal zabrat!
Den 24
12 min Body #7
Odešla jsem z oslavy, jelikož jsem se nebavila. Uspala malou a šla po své vlastní zábavě :D Nevinné cviky v tomto tréninku mi daly šíleně zabrat. Výborně zkombinováno. 12 minut jsem si prodloužila na 15.
Den 25
12 min Body #7
Stejný workout jako včera. Zamilovala jsem si ho a také ho protáhla na 15 minut tak, abych odcvičila 4 celá kola.
Den 26
Volno
Dnes jen procházka večer, asi 3 km. Byla jsem nevyspaná. Musím s tím mým večerním režimem něco udělat :D
Den 27
15 Min Fat Burn #6
Dnes v plné zbroji a se spoustou energie J Výbornej trénink. Ne moc náročnej, ale kombinace cviků úplně supr. Už se blížím téměř k finále.
Den 28
JRCK X #6 (pouze 1 kolo)
Summer Shred X #11
Líbily se mi dva workouty a nemohla se rozhodnout. Tak jsem dala jedno kolo kardia s KB a vrhla se na „letní“ workout. Kardio sekce po pyramidě s jump lunges mne málem zabila. Přísahám Bohu :D Ale mám to za sebou. Jsem krásně zpocená a spokojená.
Den 29
12 Min Body #4
Tak tohle mi fakt stačilo. Je katastrofální vedro a lije ze mne jak z prasátka :D Ale mám to za sebou a jsem strašně pyšná, že jsem to dala stejně jak Zuzka.
Den 30
volno
V těch vedrech jsem to dnes nedala. Ani 5 minutovku. To je fuk už J Zítra měření a vážení a focení… jupíííí!!!!

Často, opravdu příšerně často, dostávám dotazy, zda těch 15 minut stačí
Samozřejmě, že ano, že stačí. Protože cvičení zde není prostředkem pro hubnutí,
ale proto, aby vytvarovalo, zpevnilo a celkově dělalo tělo hezčí. A rozpumpovalo
metabolismus, navýšilo svalovou hmotu, která sama o sobě i v klidovém režimu spaluje více.

Na hubnutí můžete hledat cvičení jaké budete chtít, ale pokud jej
nepodpoříte tím, že budete správně jíst, v množství, které vaše tělo potřebuje, 
nezhubnete. Pravidelně slýchám "tělo se mi tvaruje, ale nehubne, ani na cm, ani na váhu."
Tohle je právě výsledek toho, co cvičení dokáže. Ne nadarmo se říká, že "tělo se
dělá v kuchyni." Je to skutečně pravda.

Je ale také pravda, že každý má rozdílný metabolismus a celkově hubnutí 
a adaptace na cvičení může mít rozdílnou rychlost u každého z vás. 
Pokud však nezhubnete o 1 cm po celém těle ani za měsíc a tvrdíte,
že si stravu hlídáte, pak věřte, že je z 99.9% problém právě ve stravě. 
Možná se dopouštíte chyby, kterou si sami neuvědomujete a bráníte
jakýmkoli pokrokům. 

Takže pamatujte, jídlo, jídlo, jídlo!!!! To je hlavní hráč, cvičení se ho jen drží za ruku :-) 

***

A teď už foto změny, protože pod čísly si málokdo co představí a nenosíme je na čele.
Těla nosíme a jsou naší vizitkou. Na ta se den co den dívají ostatní. A taky my sami.
A to, jaké tělo máme, popisuje, jaký životní styl vedeme.
Občas to stojí za h...., co si budem nalhávat. Ne vždy je život perfektní, abychom
trhali rekordy a měli motivaci. Ale když to jde, aspoň trošku, tak stojí za to bojovat.
Doufám, že se můj táta nade mnou usmívá. Slyším ho říkat: "Šikovná jsi panenka!"Ok, a teď něco k fotkám. Finální fotky jsem fotila pěkně napapaná :D Přítel přijel v sobotu odpoledne z práce, uřícenej, zpocenej a dostal úkol. "Lásko, musíš mě vyfotit." - "Nechceš počkat do zítřka? Teď si po obědě, ráno budeš mít pupík menší." - "Neee, měsíc je dneska, tak klidně i s květákem v břichu." :D :D :D

 

"Sakra, jak jsem to předtím stála?" :D - "Zatáhni pupík, abys ho měla jako by bylo ráno!" - "Nemůžu, jsem narvaná jídlem. Foť co je!!" :D Při focení byla fakt sranda, pak jsem fotila i přítele, ale ty pózy by raději neměl nikdo vidět :D


"A ještě svaly!" - "Co to?" - "Nebuď držkatej, konečně nějaké vidím zase, chci to zvěčnit!" :D

***

Tak jo, nemám už nic víc, co bych chtěla napsat, říct, ukázat.
Chtěla jsem mít tento článek stručný a prostě se to nějak nepovedlo :D
Snažila jsem se odpovědět už předem na nějaké dotazy, které by padly,
ale přesto, pokud nějaké budou, tak pojďte do komentářů napsat.
Když budou slušné, tak odpovím :)

Děkuji všem za podporu, za holky ve skupince se Zuzkou Light.
Moc jste mi všechny psychicky pomohly. Ani nevíte :)

***

A teď už se loučím a hurá na pokračování :)

Mohlo by se vám líbit

35 Comments

 1. Jste skvělá :)!
  Chtěla bych se Vás zeptat, jak jste ze začátku, kdy jste s hubnutím začala, jedla? Je dobré jíst 5krát denně s rozestupy tří hodin a nebo je dobré jíst 3krát denně? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím a moc děkuji :))) Osobně jsem na úplném počátku kdysi jedla jen 4x denně. Teď někdy 4x, někdy 5x, někdy 6x. Ve výsledku je to úplně jedno, protože rozhoduje celkový počet kalorií. Na to je třeba myslet :)

   Smazat
 2. Obdivuji Vás již od samotných počátků, kdy jsem na Vašem blogu doslova hltala krásné proměny a nepřestávala kroutit hlavou (jen v dobrém! :)) nad Vaší silou a odhodláním.
  Jste pro mne velkým vzorem, neboť jste dokázala, že i když je život někdy nespravedlivý, důležité je se nevzdávat a bojovat.
  Přeji Vám i Vaší rodině jen štěstí a těším se na další milé příspěvky na Vašich stránkách. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oh, vy jste zlatá, Mockrát děkuji ♥ Taky vám přeji jen to nej v životě a co nejméně trápení :)

   Smazat
 3. Zdravím Kristýnko,
  opravdu jsi bezvadná.... moc ti fandím :-) Já sama se snažím shodit pár kilo už od února, ale stále se trapně pohybuju na stejné váze... Jediné , co se mi povedlo je začít cvičit ve fitness Expreska, nicméně , jak sama píšeš, je to hlavně o jídle a i když jím poměrně zdravě, bohužel nejspíš stále překračuji hranici svých kalorických potřeb pr hubnutí :-( . Přitom mám i motivaci, zcela jistě i podmínky pro to, abych stravu mohla dodržet, jen jsem zkrátka neukázněná.... nebo co to je... :-( Tak co s tím? Naštvat se konečně na sebe, jako jsi to udělala ty? Co mi radíš? :-) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě to chce asi nějakej šok. Nebo někoho, kdo ve vás prolomí to odhodlání. U mne to poprvé byla nasranost :D Teď podruhé Zuzka Lighht, tím že přijela do Prahy :)

   Smazat
  2. Jo, jo, v mém případě to tak asi bude.... Říkám si, z jednoho velkého šoku jsem vystudovala ve 30ti dálkově vysokou, z druhého jsem ve 42 letech oprášila řidičák, koupila si auto a začal jezdit, tak teď by to chtělo, jak se říká, do třetice všeho dobrého ...!!! :-)

   Smazat
 4. Jsi úžasná! Držím palce do budoucna :)

  OdpovědětSmazat
 5. Zdravim Kristynko,
  sleduji tvuj blog a fb stranku uz nejakou dobu a musim rict,ze smekam klobouk dolu pred formatem zeny,jako jsi ty! Tato mesicni premena je jen dalsim dukazem. Sama vim,jak je nekdy boj tezky,ja zas musela lamat neprizen osudu s vaznym onemocnenim,ale pokud to clovek nevzda a uvedomi si,ze jen odvaznym a silnym preje stesti,pak doosahne mnoha veci. Dulezite je vzdy vstanout z kolen,nehlede na to,kolikrat nas tam osud strhne. Proto moc moc drzim palecky,at je v tvem zivote jen optimismus,sila,radost ze zivota...protoze pak i dokazeme pomahat druhym,tak jako to delas ty timto zpusobem,a za to si te moc vazim.
  Eva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, Evi !!!!! Vždy přemýšlím, co víc napsat, vaše slova si vždy beru k srdci, a tak moc děkuji :)

   Smazat
 6. Kristi, skvělá práce, která jen dokazuje, že všechno jde, když se opravdu chce. Jsi mojim velkým vzorem a klobouk dolů. co jsi vše i přes všechny ty komplikace a problémy dokázala.
  Přeji Tobě i Tvé rodině, ať se vám daří a těším se na další články ... a já utíkám "cvičit Zuzku"
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi zlatíčko. Vždycky ♥ Děkuji :) I já Tobě přeji to samé :)

   Smazat
 7. Přišlo mi, že ty míry moc neklesly, a že váha, zase docela dost, ale ty fotky? OMG, to jako fakt? To jsou jenom 4 kila a jenom těch pár pidi centimetrů? Fakt luxus!! :)
  P.s: Taky to dám :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. děkuji. Jojo, vidíš to stejně jak já :D Když jsem se na to zaměřila, ono to opticky vypadá i na víc jak 4 kila, ale je to tím, že ta postava prostě vypadá víc sportovní a proto možná to i vypadá jinak. Jsem vlastně na váze, kterou už nepotřebuji dávat nijak dolů, jsem takto spokojená, vlastně pořád jsem se hýbala nějak od 60-62 kil a vyhovovalo mi to. Te´d to prostě jen ladit a zepvŃovat i nadále :)

   A to víš, že to taky dáš :) Přeji moc sil a štěstí a málo vedra přes léto :D

   Smazat
  2. Díky moc! Cítím se po takovém postrčení jako superwoman :D
   Těším se až budu taky ve fázi "zpevňovat a ladit" :)

   Smazat
 8. Pa-rá-da! Ty fotky, to je nářez. Bříško se samozřejmě změnšilo (i napapané květákem:-), ale ty nohy - stehna krásně zeštíhlela, vidím i vyrovnání "oblíbených" pomerančových dolíčků, ale ta lýtka - nádherně se vytvarovala, přesně to bych potřebovala!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Zrovna těch lýtek si všiml přítel jako první :D A já vůbec :D Ale je to pravda, lýtka se dala do kupy taky pěkně :) Děkuji moc ♥

   Smazat
 9. Tak evidentně to zase klaplo :), výsledky naprosto excelentní, ale prostě je jasné, že si můžeme hrát na zdravý životní styl jak chceme, ale v zásadě je to celoživotní boj :) Kristinko, ať se daří a zůstávám Tvou věrnou čtenářkou :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. och ano, přesně tak. Každé ráno, když se člověk probudí, tak vlastně bojuje znovu a znovu :) Je to každý den , ale zase, když už si člověk na ty boje "zvykne", tak už se mu to lépe snáší, je to prostě jak čistění zubů, taky se mi občas nechce, ale prostě vstanu a jdu :D
   A děkuji, že budeš nadále číst, ty bys tu chyběla :)

   Smazat
 10. Gratulujem ku zmene! Chcela som sa opytat, ci po tom mesiaci pozorujes aj nejake ine zmeny napr. v tom, ci mas viac energie, menej unavy atd. Dokaze takato zmena - strava + pohyb zmenit taku tu vecnu unavu a to, ze sa cloveku nic moc nechce? Dakujem za odpoved.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Marti, rozhodně změna nastala i v tomto ohledu, já o tom dokonce víc psala v nějakém dřívějším příspěvku, že jsem se konečně zbavila bolesti hlavy a energie mám také stále dost, žádná únava (pokud teda nespím kvůli dceři 4 hodiny :D ) Je mi tak dobře, že v tom prostě normálně pokračuji, proč to měnit, když to funguje na výbornou (a tím nemyslím hubnutí, ale celkové fyzický stav) :) Ať se ti daří a děkuji.

   Smazat
 11. Úžasné, moc gratuluji, jsi pro mě velkým vzorem.
  Dnes jsem také začala, tak jsem zvědavá na výsledky:-)
  Pěkný den!

  OdpovědětSmazat
 12. No paráda! Opět skvělé výsledky, náboj a nadšení! Moc Ti přeji ať se tě to drží! Já se přídám snad už za měsíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Supr, zlatko :) Tak pak musíš za náma do skupinky, holky jsou tam nábojnice jak hrom :) Motivace na rozdávání :)

   Smazat
 13. Kiki, no ty koky! Já nemám slov! Mě teda ohromila už ta čísla, protože na blbejch čtyřech místech jsi v součtu zhubla 18 cm za jeden jedinej měsíc. Fotky mě už jen dorazily. Břicho skvělý, ruce skvělý, ale na tvoje nohy zepředu se doslova nemůžu vynadívat. Já chci taky! Jen co se vrátím z cest, vrhnu se na to též. Tobě díky za inspiraci a pěkné dny. :)

  OdpovědětSmazat
 14. Ahoj mozem sa este opytat, ako konkretne vyzera 100g sacharidov cez den? (krajec chleba + jablko + 2 zemiaky....atd.atd......alebo????) Dakujem pekne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marti, je třeba vybírat z věcí, které těch sacharidů moc nemají a proto se třeba takové pečivo nebo přílohy (brambory, rýže, těstoviny) prostě vylučuje. Neříkám, že jsem si chlebík nedala, ale jen výjimečně, přílohy jsem měla jen asi 2x za ten měsíc. Skáče to tam hodně a je to škoda, protože místo toho můžeš sníst daleko lepší a výživnější potraviny, jakým jsou třeba ovoce.
   To, kolik má co sacharidů zjistíš jednoduše, zadej si do googlu např. "brambory kcal" .. hned první odkaz tě vždy dostane na kaloricketabulky.cz kde je kromě kalorií ta hlavní položka a tím je obsah sacharidů v té dané potravině, takže když si to zkusíš vyhledat, tak zjistíš, že 100 g brambor, což je docela méně než běžná porce, na kterou jsou češi zvyklí :) má asi 16 g sacharidů . Zkus si to a uvidíš :) nějaké údaje bývají i na přebalech, třeba těstoviny mají v syrovém stavu na 100 g už 76 g sacharidů... pak zkus třeba jablíčko a zjistíš, že má asi 12 g sacharidů, nějaké menší... já do těchto tabulek také koukám když nevím. Nedržím se přesně na chlup 100g, to by mne zas nebavilo přesně na chlup to počítat, ale hlavně že to není už těch 200 jako dřív, to bylo zbytečně moc a rostlo mi břicho :) tak si to vyzkoušej a uvidíš :)

   Smazat
 15. Wow, to jsou super výsledky. Grautuluju!

  Sama za sebe musím říct, že mi také víc vyhovuje nízkosacharidová strava, kolem těch 100 g sacharidů denně. A protože jsem v poslední době propadla avokádu, tak o zdravé tuky nemám nouzi.

  Máš nějaké tipy na večerní pečivo? Kromě večerního chlebíku od Penamu, protože ten mi vůbec nechutná.

  www.42stupnu.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 16. Mohu se zeptat kolik je celkem těch 15 Min Fat Burn workoutů? :)

  OdpovědětSmazat