Z fitness deníku #16: Můj fit týden | Body Update | Co jsem jedla | "Refeed day"

By sobota, července 23, 2016


Původně jsem měla roztočeno video, ale víte co, já nějak nejsem schopna časově to dát dohromady a tudíž je blbost stříhat 14 dní staré video, které se už neslučuje s přítomností :D Asi se zatím spokojím s fotkami a články, protože ... proto. 

Seskupilo se mi pár fotek jídel, ale také jakýchsi fotek progresních, ráda se zkrátka fotím (nemyslím svůj ksichtík), ale ony změny, jelikož zrovna čočka foťáku je naprosto nekompromisní :) Fotky si schovávám do složek, protože pro porovnání jsou úplně všeříkající... a ne, nefotím se denně! Jídlo jo, ale sebe ne :D 


Každé ráno začínám svůj den touhle "neprůstřelnou" kávou, i když to je spíš čokoláda, ale kafe už tam šoupu taky, je to skvělý nakopávač, určitě znáte jako "bulletproof coffee". Nevěřila bych, že snídaně o více kaloriích mne zasytí méně něž tohle a že po ní ucítím dříve hlad, než po tomhle. Tuky po ránu jsou jak kopanec do řiti, s tou trochou kofeinu to je opravdu masakrální kombince a z doslechu druhých jsem zjistila, že to vnímají stejně. Vystačí mi to na celé dopoledne, bez známky touhy po jídle a už vůbec ne chutích. Jakoby tento "nápoj Bohů" všechny ty neřesti uvnitř těla utlumil :-) Fakt Boží!!!


Váha je až na třetím místě, podle které se orientuji a čas od času na ni stoupnu, pro zajímavost. Tohle číslo bylo vskutku zajímavé :-)

To zapatlaný zrcadlo od bůh-ví čeho je už v pořádku :-D
Ale tohle ještě víc. Aniž bych se o to skutečně snažila, břišáčky se ukazují čím dál tím víc. Nedělám žádné tréninky speciálně na břicho, protože ono dost cviků, které má Zuzka Light v programech, je spojeno se středem těla a nějak to prostě funguje :-)

Jediná změna, kterou jsem udělala, je ta, která nemá moc český výraz. Je jím "refeed day". Respektive den, kdy se záměrně přejídáme. Přitom tohle slovíčko bych nerada použila, protože zase nevystihuje úplně přesně to, o čem "refeed" den je. Mnozí ani neví, jaký je mezi "refeed" a "cheat" dnem rozdíl. Jednoduše "cheat" znamená hřích. Takže člověk do sebe cpe špatná a hříšná jídla. V rámci "cheat" dne to má "povoleno". Nevím jak vy, ale já mám docela dobrý sklon k přibírání a jeden takový den mi dokáže rozházet snahu celého týdne. A celou tu práci musím zase těžce dohnat.

To však neplatí u "refeed" dne. Kdy se záměrně přejíte zdravých potravin!!! Navýšíte sacharidy a zkrátka tím uděláte tělu potřebný šok k tomu, aby nestálo na místě. Spousta diet je založena na přesném dodržování kalorií. Den co den. 

Já v tohle moc nevěřím, protože z mé zkušenosti tělo potřebuje víc času na dopad jídelníčku než jeden den. (Často vidím, jak lidé píší "snědl jsem celé burákové máslo a druhý den mám na váze o půl kila méně... chachaaaa". No chaha bude právě zhruba za týden, kdy to tělo určitým způsobem zúčtuje - tělo neumí s kaloriemi naložit přes noc.) Takže já mám pravidlo, které zní, koukejte na celkové kalorie z celého týdne. To jen tak na okraj :)

Ale k tomu "refeed" dnu. Vysvětlila jsem, proč je dobré při hubnutí s kaloriemi hýbat. Neustále nutíme tělo pracovat. Navíc při low-carb dietě to znamená, že tělo/svaly "nacucají" více sacharidů v podobě glykogenu, také těmi sacharidy přivede v účinnost "polo-ospalý" hormon leptin, který je tím nejzásadnějším hormonem pro spalování tuku, rozpohybování metabolismu apod. Ne v den "refeed", ale den druhý doslova jedu jako fretka, mám pocit, že mám vrtuli v prdelce, energie za dva a přitom opět stáhnu kalorie níž včetně sacharidů. Tělo po takových dnech reaguje naprosto FANTASTICKY. 

Jen se mrkněte zpětně na mou proměnu po 30 dnech. Náznak hubnutí tam je. Ale o třídu vyšší level pozoruji nyní. Není v tom nic nezdravě egoistického, jen prostě nezaujatě ráda pozoruji odezvu těla. 

Podrobnější článek o refeed dnech, o tom, jak, proč a o kolik navyšovat kalorie i makra, jak se stravovat po takovém dni, jak často jej zařazovat, připravuji a bude co nejdříve k mání. Vím, že vás tahle oblast zaujala :)


A teď už něco k jídelníčku :) Nahoře úplně mega božské těstoviny se smetanou, slaninou a mozarrelou, k tomu opečené kuřecí prso :)


Tahle naprosto božská variace kuřete a ovoce je k mání zde :)


Něco ke snídani - večerní pečivo, lučina, šunka, okurka. Snědla jsem i druhou půlku, fotila jsem takto, aby byl vidět obsah :-)


Zkoušela jsem upéct pomerančovo-banánový cheeseckae bez přídavku cukru a mouky. Vůbec nedopadl špatně :) 


Večeře: pečené stehno (peču v troubě jen na vodě a jím i kůži, mňamka ♥ ), k tomu zelenina v podobě okurky a hlavně kedlubny ze zahrádky - lahůdka :-)


Tohle budu dělat časteji. Fantastický low-carb oběd, ledový salát, kuřecí kousky osmažené na kokosovém oleji s mletou paprikou, solí, pepřem a zázvorem. K tomu slunečnice, nakrájené jablíčko a šup všechno smíchat dohromady :) 


Zde něco podobného, jen místo jablíčka byla mrkvička a okurka a spoustu sezamu s trochou chia semínek. 


Po dlooouuuhééé době jsem vytáhla pulsmetr, no sral mě jako obvykle, to se ani nedá říct jinak. Neustále vypadával signál a já měla chuť to strhnout z ruky a vyhodit z okna :-D Zrovna jsem jela trénink se Shaunem T, z programu T25, workout Extreme Circuit z Gamma plánu. No... těch kalorií spálených mohlo být jen o trošku víc, protože mi jiná aplikace spočítala asi na 160. 

Musím říct, že ačkoli jsem se tohoto bála (trénink jsme měli společný v naší FB skupince jako výzvu), tak Zuzka Light a její ZGYM mi jsou obrovským přínosem, protože jsem to zvládla skvěle a dokonce jsem pokukovala, že bych si ještě něco se Zuzkou střihla i po tomhle.

Nebudu kecat, venku třicet stupňů, takže jsem byla mokrá jak myš, ale celkově mi přijde zrovna Zuzčin styl tréninků daleko náročnější a stejně tak jsem mokrá i v patnácti stupních za 15 min. Nekecám. Fakt. Její Summer Shred série tohle může strčit do kapsy. Tímto se omlouvám všem nadšencům Shauna, ale i když ho mám taky ráda a pokládám ho za šílence, Zuzka mi dává větší grády. Přesto uznávám, že tohle je jeden z těch slabších programů od Shauna. Jsem si jistá, že u Asylum bych mluvila jinak :-) Hmmm... asi si ho brzy vyzkouším, aby mě to chvástání přešlo :-D


***

Padly v komentářích na FB ještě dotazy, které se prakticky neustále opakují. Tak rychle pár odpovědí na ně :)  

Kolik kalorií přijímám? - Momentálně mám stále redukční režim, který mi končí někdy v polovině srpna. Přijímám zhruba 1600-1700 kcal. Plus zařazuji co 5 dní refeed den.

Na kolik mám nastavené sacharidy? - Nedodržuji přesně na gram :-) Ale zhruba 100 g na den.

Co cvičím? Jak často? Jak dlouho? - Stále a jen se Zuzkou Light. Za ty dva měsíce jsem měla jen 2x jiného trenéra v rámci výzvy ve skupince. Zuzčiny ZGYM workouty jsou prostě 100x lepší než ty staré, co najdete všemožně na YT. Jsou náročnější, propracovanější a zábavnější :) Cvičím stylem 3+1, který jsem si "ohmatala" jako nejlepší před třemi lety. Někdy dám místo volna jógu, ale to jen ojediněle. Můj trénink netrvá déle než 25 minut. Někdy je to i deset. Zhruba v průměru to dává asi 15 minut za den. 

Kdy zařazuji sacharidy, před tréninkem nebo po něm? - Upřímně, tohle se u mne změnilo v podstatě už několikrát. Nejdříve po tréninku, pak jsem zjistila, že před tréninkem je to lepší, až jsem si nakonec vyzkoušela, že je klidně rozprostřu do celého dne a ničemu to nevadí. 

***

Snad jsem to sem dala všechno :)
Mějte se skvěle, cvičte, ale hlavně dobře papkejte.
Bez jídla jste ztraceni.

Krásný den ♥

Mohlo by se vám líbit

4 Comments

 1. Ty jo pro mě je jako kopanec do řiti ta změna za 45 dní :D nakoplo mě to tak, že už jsem ve 4. dnu :) díky za inspiraci :)

  OdpovědětSmazat
 2. Ahoj Kristi..jsi fakt skvělá, klobouk dolů :) musím vyzkoušet to tvoje neprůstřelné kafe! (i když si nejsem úplně jistá, jestli by mi k snídani stačilo "jen kafe" :D ) a moc mě zaujal i ten cheesecake z pomeranče a banánu..recept náhodou neplánuješ zveřejnit? ;)
  Díky a měj hezký den i blížící se víkend. Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Peti, když nebudeš to kafe sladit a dáš tam tuk, rozhodně vydržíš :) V tom je to kouzlo :)
   Recept bude, ale až do knihy, kterou píšu.
   A moc děkuji :) Měj se pěkně!!!

   Smazat
 3. teda ty jedeš, normálně čumím, co se dá za tak krátkou dobu dokázat :o))) Zuzka je rozhodopádně náročnější, nikdy jsem od ní nebyla schopná nic docvičit, od Shauna jo :oD jinak si matně vybavuju (je to už tááák dávno, co jsem hnula zadkem), že gamma byla z t25 taková nejslabší, nejmíň kalorií a nejmenší zábava :oP

  OdpovědětSmazat