U mě doma #19

By středa, července 06, 2016

Ani se to nezdá, ale poslední příspěvek tohoto typu jsem zveřejnila naposledy před čtyřmi měsíci. Hodně se změnilo, hodně času věnuji jiným věcem než focení dění kolem sebe. Na jednu stranu je to fajn, protože mi konečně začal pracovat jinak, nemohla jsem se dlouho najít, tedy dlouho jsem hledala impuls, jak se do něčeho ponořit tak, že znovu začnu vnitřně "žít". Na druhou stranu jsem jako bych měla klapky na očích a nezajímá mě nic jiného než cvičení :-) To krásné kolem mi uniká, ale ne že bych to zazdila úplně, jen prostě je to jiný.... a koneckonců jsem za to ráda. Už jen nesedím a necivím do blba, nepřemýšlím nad kravinami, ta bolest po odchodu tatínka už ve mne byla dlouho a stále bude, ale nelíbilo se mi, co to se mnou dělalo. 


Zrovna dnes jdeme k mamince na "oslavu" narozenin. Oslava je v uvozovkách proto, protože maminka z toho ještě venku není a asi ani dlouho nebude. Odmítá cokoli slavit, není co. Nebude tam táta. Ale přesto jsem ji upekla buchtu ve formě dortu - hraběnčiny řezy, které miluje :-) A koupila pár sladkostí, protože ty ona ráda. 


Mám rozečtenou knížku od paní Geislerové. Hrozně příjemně se čte, zjistila jsem, kolik společného máme. Jak se naše názory ohromně ztotožňují. A jak moc nám oběma chybí náš otec.


A taky se mi hrozně líbí ty veškeré malůvky v knize a taky se mi líbí ta gumička, která evokuje myšlenku deníku. Což vlastně kniha je :-)


Takhle krásně včera u nás zacházelo sluníčko.


A takhle krásně se opíralo do mraků na protější straně :)


Trvalo celou věčnost, než mi ty bylinky vyrostly. Měnila jsem několikrát půdu a několikrát vyhazovala. Ale dočkala jsem se. Přežila jen pažitka, která není na fotce, protože to je spíš na ostudu, i když teda roste :D Ale mám radost z petrželky a majoránky :)Tyhle kytičky jsem dostala, když jsem končila ve škole. Děti toho spoustu daly svým třídním učitelkám a učitelům a jako každoročně to učitelé rozdávají netřídním učitelům, jelikož to nemají jak všechno pobrat domů :D


I přes vyznávání low-carb stravování tímhle prostě nepohrdnu :) Láska pro žaludek :D


Tohle je jedna pozitivní věc, konečně jsem vytáhla svoje tolik oblíbené laky a sjela si nehtíky na nožkách, dvoubarevně a ještě se třpytkami :P


A taky jsem po dlouuuuuuhé době smontovala jednoho večera svůj dip station. Už mi to chybělo. A moc mne to zase baví. Moc jsem se zlepšila, tělo nezapomnělo :)


Rebarborovou buchtu jsem pekla mamince, sušenky Jamieho Olivera zase pro synka, který je příšerně miluje. 


No a takhle se u nás pálí kalorie :D Druhá várka sušenek to odnesla.


Tyhle cute ponožky mám od maminky. 


Zde jsem se svou pohublou princeznou, která měla týden střevní chřipku a nejedla. Vlastně až pátý den něco jsem násilím do ní dostala pár lžiček banánu. Doslova pár. Už hrozila nemocnice, ale nakonec jsme se z toho dostaly a sedmý den přišel velký hlad. Eliška byla po tom týdnu jak peříčko lehounká a strašně hubeňoučká.


To prostě nechápu takový mrak :-)


Mějte se moc krásně, užívejte dovolených, léta, sluníčka, pokud to tedy půjde,
já jsem na měsíc bez synka, který je s tatínkem, cestují po Itálii a pak 
se vrací do ČR, kde si taky budou užívat. Strašně mi chybí a to je teprve 
pár dní pryč. Snad to rychle uteče ♥

Krásné prázdniny :-)

Mohlo by se vám líbit

11 Comments

 1. Tohle mi přesně chybělo, mám tuhle sérii moc ráda. A jen koukám, jak Eliška vyrostla, už je z ní velká slečna! Užívej léta! :)

  OdpovědětSmazat
 2. Muzu poprosit o receptik na susenky? Nebo jetu uz nekde mas :)
  Eliska je uz velika, to je neskutecne. Detske nemoci jsou des, je skvele ze jste to zvladli v domacim prostredi ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ahoj Jari, koukni se tady :) http://www.kristinacechova.cz/2015/04/citronove-susenky-podle-jamie-olivera.html

   Smazat
 3. Ahoj Kristinko mám moc ráda, tyhle tvoje příspěvky a díky za pozvánku do soukromí, jsi bojovnice a je fajn, že už je Ti lépe, ale jak píšeš nepřebolí to... Eliška je krásná, těším se, až zase někdy budeš psát dopisy Elišce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Romanko, děkuji :) už by bylo na čase, že? :) Dlouho jsem nepsala, musím napravit :)

   Smazat
 4. Uteče neboj. Knihu jsem koupila dceři k vánocům, tak si ji někdy půjčím. Četla jsem některé fejetony a moc mi bavily. zdravím Martina Plzeň

  OdpovědětSmazat
 5. Kristi, tento článek mi chyběl. "Známe" se dlouho a já jsem si už říkala, že jsem u Tebe nebyla dlouho na návštěvě. Eliška je už velká holka, i když teď pohublá. Přeji vám všem krásné prázdniny :-)
  http://radinsen.blog.cz/

  OdpovědětSmazat
 6. Jé, Eliška už je velká! Tak nám ty holky pěkně rostou (když teda zrovna nemaj střevní chřipku...) Měj se krásně a užívej léta, má milá! S.

  OdpovědětSmazat
 7. Ahoj Kristýnko,
  dnes jsem se poprvé začetla do tvého blogu a moc se mi líbí. Strašně moc mi chybíš, byly jsme spolu jen krátce, ale mě po pár hodinách přišlo, že se známe celý život. Tak hluboce jsi na mě zapůsobila. Dál se sem budu vracet a budu si číst, když něco napíšeš. Ani nevíš, jak moc jsi mě celkově nakopla a jak moc jsem ráda, že jsi se trochu dostala ze svého smutku. Tatínka nikdo nenahradí a místo v srdíčku pro něj budeš mít pořád, i když už není tady. Ale i ty jsi máma a dál dcera. Musíš tu být pro svou maminku a pro své děti. A na tatínka stejně nikdy nezapomeneš. Však víš. Bavily jsme se spolu o tom. Jsi statečná holka a moc pro mě znamenáš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Peti, ty jsi zlatíčko :) Kdykoli napiš :) Děsila jsem se, koho v kabinetě potkám a byla příjemně překvapená, že jsem našla duši, se kterou si moc rozumím :) Tak užívej sluníčka (vtip :D) , užívej léta :)

   Smazat