U mě doma #21 - Knihy, jídlo, čokošky, dárky


Krásný den všem. Jsem ve finále s mojí knížkou, která má vyjít již příští měsíc. Jelikož ji vydávám sama, mám s tím docela dost práce, ale ten pocit, že jsem sama sobě paní, je k nezaplacení. Věnuji tomu tolik hodin, že to ani možný není a vyloženě jsem šla dnes na blog udělat tento příspěvek, ať si trošku od toho odpočinu, protože mi z toho všeho už šibe :-) 

Seskupilo se mi za poslední asi tři týdny pár fotek, tak se to i náramně hodí. Venku je škaredě, vlastně jsem ještě snad nezažila tak ošklivej říjen a strašně lituju svého přítele, kterej v tom dešti musí dělat (akorát ho nesmím litovat nahlas :D )


Obchod.ronnie.cz vyprodává Quest tyčinky za úžasnou cenu 29 Kč a to prostě nešlo nekoupit. Vybrala jsem tři kousky a k tomu přihodila ještě Protein Bar Maxxwin tyčinky. Řeknu vám, znám sice lepší tyčinky celkově, než jsou Questky, ale tyhle dýňové mi strašně sedly. Jsou výborné. Za to "maxxwin" byly docela propadák. Obzvláště čokoládová. Jedno sousto jsem žvýkala snad století, nebyla tvrdá, byla prima měkká, ale pusa mne od toho bolela, jak se to nedalo polknout :D Vanilková byla lepší. 


Byli jsme v knihovně, protože v tomto počasí se nedá nic jiného, než jen číst a číst. Já nekoukám na filmy, jsem strašnej neznalec, ale knihy mi to skvěle vynahradí. Harry Potter pro synka do povinné četby, Steve Berry a Victor Hugo pro přítele a já ten zbytek. Lenku Lanczovou jsem vzala čistě jako nostalgickou vzpomínku :-) Už se těším, až si to zase přečtu, tyhle dva díly ze série byly skvělé, co si pamatuji. Tak uvidíme, jak se na ně budu dívat dnes. 


Určitě jste zaregistrovali novej Fitness Diář 2017 od Fitshakeru.cz. Líbil se mi už loni, sice jej nepoužívám jako fitness diář, ale čistě jako blok, mám v něm strašnej chaos, ve kterým se vyznám jen já :D Letos vydali v červené barvě, která diáři opravdu moc sluší a trochu vylepšili jak design, tak i celkově provedení :) Moc prima práce!!!! Jo a letos vyšel i v češtině :) Akorát jsem si všimla, že se při překladu objevilo pár chybek... úplně se děsím, jak snadné je přehlédnout chyby a bojím se, že se mi to stane též. Uf. 


Hřešit se musí. No, dobře, nemusí :) Ale když jste s jídlem v rovnováze, nevadí to tak moc. A tato mléčná čokoláda s rýžovými lupínky, byla famózní. Měla jsem jen kousek, dala ochutnat dětem a už jsem ji neviděla :D Zvláštní, našla jsem ji u nás v obchodě v oddělení zdravé výživy. Upřímně, nic zdravého jsem ve složení nenašla :D 


Nastala doba svíček, čajů a pálení Yankee :-) Touhle značkou nejsem posedlá, ale po prvním otestování už nekupuji jiné, protože mi tyhle jejich vůně fakt moc voní. 


Vytáhla jsem kytičky z mrazu, oškubala je a jedna mi odmítá dál růst :D furt ji ale dávám šanci, zalívám, hladím ji a šišlám na ni :D 


Po tatínkovi jsem dostala gramofon. Pro hudbu mám také slabost. Nic nehraje líp než "elpíčka" :-) 


Jen tak z jednoho mého koutku. Furt poličky předělávám, aby to neustále vypadalo nově. Nemám ráda stereotyp. Dokonce jej nemám ráda ani v práci a kdykoli mě místo začne nudit, odcházím a jdu jinam. Kamkoli jdu se zápočtem do práce, nikdo nechápe :D


Zrovna dnes jsem dělala trošku větší nákup v DM, v Kauflandu a Bille. Kaufland je boží na dostupnost různého ovoce a cenově je nejlepší. V DM jsem ukořistila skvělou směs s ovesnými vločkami bez rozinek!!!! (jsou všude, v každém müsli, v každé směsi, nesnáším to). Vím, že si takovou směs mohu udělat sama doma, stejně tak mlíko mandlové, ale děcka, mně se tak kolikrát nechce. Někdy si vlastní udělám, ale ne vždy má člověk na to náladu. Navíc, mléko teď nějak intuitivně vůbec nepiju, takže bych ta mlíka ani nevyužila. Dokonce i do vločky chystané přes noc míchám jen s vodou. Chtěla jsem vyzkoušet s mandlovým mlíkem, tak proto jen takové malé balení. 


Starší fotka, ale první sníh prostě musíte zdokumentovat :) Miluju naše Jeseníky. Tohle je výhled z okna. 


Jedna z večeří, která se mi chtěla fotit :) To samé měl přítel i děti. Akorát jinou směs zeleniny, nemají zase všechno rádi. Eliška zatím vybíravá není a ochutná všechno. 


Další uklidňovač nervíků :) Tahle flekatá je výborná. A ne, není s palmáčem. Kdo má rád Milku? :P


Vody "Nádech" (kdysi se jmenovaly "svěží") mám moc ráda, občas si je koupím a ochutnat novou okurkovo-limetkovou příchuť jsem musela. Je prima, ale favoritem ne :) 


Tohle už zasvěcení poznají :) Low carb dezert od Zuzky Light. Sice nevypadá tak nádherně jako posledně, ale na chuti mu to neubralo. Kdo chce vyzkoušet, může. Recept na Violetky je zde :)


Koza, no! Nové tílko a hned jsem si ho musela blýsknout :) 


Snídaně. Dnes už ví jen Bůh, co v tom bylo :D Měla bych si to psát, hned jak ty fotky dám do kompu.


Polička v kuchyni. Dostala podzimní nádech :)


Bumbám low-carb horkou čokošku. Výborná. Receptík zde


To mi takhle jednou napsala Anetka z Run Heart, zda nechci karma náramky pro sebe a přítele. A já chtěla a přišly mi takový krásný i s tyčinkami, abych měla co jíst :) :D  Ta Combat tyčinky byla fakt zvláštní, no nekecám, chutnala jak bon pari, nebo nějaký bonbony :) Anetko, moc děkuji :) Mějte se moc krásně a napište mi, jak prožíváte zatím letošní podzim.
Co u vás vede na zlepšení nálady? :)

3 komentáře:

 1. Jeseníky jsou opravdu krásné, předminulý týden jsem byla úplně poprvé na Pradědu :) Přítele jsem ukecala, a celou dobu od Karlovy studánky remcal, u nás totiž není po sněhu ani památky. Ale bylo to moc fajn a příští rok v létě chceme určitě zopakovat, Jeseníky prostě překvapily :)
  A na tuhle Combatku už se moc těším, mám ji doma a jenom čeká až ji otevřu :)

  OdpovědětSmazat
 2. Užívám si tyhle tvoje články :) Obdivuju tě a jsem zvědavá na tu tvoji knihu :) Jinak s tím počasím je to pěkně blbé, podzim úplně nesnáším a dneska je fakt extrémně hnusně i u nás.. od rána ještě nepřestalo pršet, nejradši bych se zahrabala do peřin s knížkou, ale sedím v práci, takže nic moc :/

  OdpovědětSmazat
 3. Miluju Pottera :D Lanczovou jsem jako puboška četla furt a dokonce ji vidím před sebou v knihovně zrovna :D miluju čokoládu s rýžovými lupínky a stejně tak strakatou milku :D A taky miluju Jeseníky, pokaždé co tam jedu i na blbé hledání hub se vrátím domů odpočatá, nadýchaná čerstvého vzduchu a příjemně unavená, že pokaždé usnu :D Jinak Kristýnko kde kupuješ ty yankee candle svíčky? Jsem neználek, ale už si je koupím, kupuje je každý, tak jsou asi vážně super :)

  OdpovědětSmazat

Instagram