Když vyprodáte knihu a nevíte, zda mít radost nebo vám to má být líto


Asi bych si měla zvyknout na skutečnost, že už chybí doslova a do písmene jen pár kousků a moje první knížka Moje tělo: koučink, kterou jsem si sama vydala, bude co nevidět vyprodaná.

Uběhly přesně dva měsíce od doby, kdy jsem svoji knížku začala posílat prvním čtenářům. Tehdy jsem si myslela, že to plné auto knih budu prodávat tak půl roku přinejmenším, ale důvěřovala jsem těm, kteří se vyznají a tak jsem na nic nečekala a dala knihu natisknout v třikrát vyšším nákladu, než jsem původně plánovala. Nejsou žádná velká čísla - pro někoho. Ale jsou to velká čísla - pro mne. Za hranici všeho, čemu jsem byla schopna uvěřit.

Tímto bych vám chtěla poděkovat za zájem o moji knihu, za to, že mi píšete, jak se vám líbí. Věřte, že pro autora je zpětná vazba strašně důležitá. Já se při psaní knihy strašně vyžívala a hodně jsem si to užívala, ale pak, když nastane den D a kniha jde do prodeje, začnou pochybnosti. Říkáte si, zda jste něco nemohli udělat jinak, zda bude oceněno to, co jste do toho vložili - tedy srdce.

Na jednu stranu jsem hrozně ráda, že jsem vše, co jsem od tiskárny koupila, vám prodala a momentálně mi tu zůstává posledních pár kousků. Na stranu druhou je mi líto, že už je to pryč a asi se mi i bude stýskat :)

Momentálně dotisk neplánuji. Ten přijde možná až s další knížkou Koučink v kuchyni, kterou chystám a která už vzniká se stejným nadšením, jako ta první. Opět prožívám ty krásné pocity, že mi něco vzniká pod rukama. Myslím přitom na to, jak by se daná věc líbila mne, kdybych byly sama sobě čtenářkou. A pak zase po napsání přijdou ty nervy a očekávání a všechno, co k tomu patří.

Děkuji tedy všem, kdo si u ne knížku zakoupili.

A všem, kteří ještě knihu nemají, utíkejte si jednu pořídit.

 
 paperback                                         e-kniha 

Share on Google Plus

♡ Kristina Cechova

  Komentáře čtenářů
  Facebook komentáře

4 komentářů :

 1. Jé tak to gratuluji! Uplně vím co prožíváš, vzpomínám si, když jsem tiskla svůj receptář a vyprodala jej dřív než jsem si předtím jenom představila. Bylo mi pak strašě líto psát dalším zájemcům, že už další výtisky nemám :)

  Přeji hodně úspěchů i s další knihou ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělé, gratulace. A jaký byl náklad? Jestli to neni tajné ;-)

  OdpovědětVymazat