Recepty

Bloguji

Fotogalerie

Moje tělo 2017: Pravidla závěrečných fotografií

by - čtvrtek, května 11, 2017


4. ročník soutěže Moje proměna 2017 se pomalu blíží ke konci a s ním je načase sdělit všem účastníkům základní pravidla pro zaslání závěrečných fotografií. Zodpovíme si také pár otázek a řekneme pár informací k finále této soutěže. 

Ze všeho nejdřív bych však chtěla pogratulovat všem, kteří celých 50 dní vydrželi, bojovali a nevzdali to. Protože ono takové to pomyslné "musím, protože mne tlačí čas", je daleko náročnější a vyžaduje pořádný kus disciplíny, než když víme, že si můžeme dovolit zvolnit, protože v životě to zkrátka soutěž není :-) 

Mrzí mne, že někteří z vás nemohli ze zdravotních důvodů proměnu dokončit, v takovém případě je samozřejmě zdraví přednější a nemá smysl cokoli lámat přes koleno. Pro všechny ostatní, kterým to nevyšlo - moc bych si přála, abyste tento svůj "nezdar" nebrali jako prohru, ale jako zkušenost. Protože každá zkušenost, i ta nemilá, vám dá odpovědi na spoustu otázek. 

A teď důležité info pro zasílání FINÁLNÍCH fotek.

1. Přihlášení do FINÁLE soutěže Moje proměna 2017 probíhá skrze zaslání ZÁVĚREČNÝCH fotografií a vyplnění čtyř důležitých bodů k fotografii.
2. Fotit se můžete jak před zrcadlem, tak ze stativu.
3. Fotka nebude mít žádné nápisy nebo vepsané informace. Můžete ji pouze velikostně upravit (zmenšit). "Odstřihnutí" hlavy je zakázáno, to udělám na přání dodatečně pouze já.
4. Fotografujte se pokud možno v plavkách či spodním prádle, sportovních topech či šortkách, aby byl rozdíl po 50 dnech co nejlépe vidět. Nemusíte mít stejné oblečení jako na počátku, fotka pořízená ze stejného místa, jako startovací, je výhodou. 
5. Pokud se chcete zúčastnit hlasovacího finále, musíte dát svůj souhlas k použití jak startovacích, tak finálních fotek na tomto blogu.
6. Na minimálně jedné fotce musí být viditelný poznávací předmět, díky kterému vyloučíme, že by bylo se závěrečnou fotografií manipulováno.

Tím předmětem je KNIHA (jakákoli volně položená u nohou a viditelná na fotce. Pokud se vám nevleze kniha do záběru, je možné ji podržet v ruce. Prosím, nemohu akceptovat focení před knihovnami nebo se záběre více knih za sebou někde na polici. Opravdu platí buďto na zemi u nohou nebo v ruce. Vím, že mají mnozí z vás chuť focení pojmout vtipně, ale tentokrát nebudu tak shovívavá, jako v případě startovních fotek :)) Knihu nedávejte do podprsenky, na hlavu, mezi kolena ani nikam jinam, ani na ní nestůjte, díky :) Chceme přece, aby fotky měly úroveň a vy díky nim získali hlasy čtenářů :) 


7. Fotit se do finále soutěže budete v termínu od pátku 19. května do neděle 21. května. Dřívější ani pozdější fotografie nebudou do soutěže zařazeny, ať je důvod jakýkoli. Bez výjimek. Nechávám záměrně víkend na focení, ovšem pamatujte, že moc doporučuji využít pátku nebo soboty ráno, abyste si po 50 dnech disciplíny mohli víkend zaslouženě užít :-)
8. Jakákoli manipulace s fotografií, vymykající se pravidlům, je zakázána. Patří sem i tzv. "zatahování břicha" u fotografií bez zjevné proměny. V každém takovém případě dochází k okamžitému vyloučení ze soutěže.
9. Foto zašlete na adresu kris.cechova@gmail.com, vepište do "předmětu emailu" slovo FINÁLE.
10. E-mail bude obsahovat maximálně 3 fotografie (zepředu, z boku, zezadu) v příloze jako jpg, png nebo bmp soubor. Neposílejte fotografie jako pdf soubor, doc a další. V textu e-mailu budou následující informace :
 • Jméno a příjmení (povinné)
 • Přezdívka, kterou jste použili při startu soutěže
 • Přejete si o úpravu fotek "odstřihnutím" hlavy? 
 • Souhlasíte se zveřejněním fotografií "před" a "po" na mém blogu do finálního hlasování?
  11. Po zaslání fotografií a splnění podmínek obdržíte potvrzující mejlík.

  OFICIÁLNÍ START FINÁLNÍHO HLASOVÁNÍ

  Oficiálně začíná start hlasování 25. května 2017 a končí 31. května 2017 ve 12 hodin v poledne. Poté se hlasovací formuláře uzavřou a budou vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií.


  PO 50 DNECH NEVIDÍM ZMĚNU


  Zkušenost v této soutěži mi říká, že ji často nevidíte vy, ale druhý si všimne. Pokud si však skutečně nejste jisti, zda má smysl závěrečnou fotografii posílat, pak ji pošlete a probereme taktně a diskrétně, zda vaši proměnu do finále zařadit, či nikoli. 


  KATEGORIE

  Vzhledem k rozličnému počtu účastněných v každé jednotlivé kategorii bude mít také každá kategorie rozdílný počet "vítězů", kteří si rozdělí ceny. Nastavení počtu se však může ještě změnit. Prozatím tedy takto.
  • kategorie ženy a muži do 25 let (ceny dostanou první tři s nejvyšším počtem hlasů)
  • kategorie ženy a muži od 26 do 34 let (ceny dostanou první tři s nejvyšším počtem hlasů)
  • kategorie ženy a muži od 35 do 44 let (ceny dostanou první tři s nejvyšším počtem hlasů)
  • kategorie ženy a muži nad 45 let (cenu dostane jeden s nejvyšším počtem hlasů)
  • cena pořadatelky (cena pro někoho z neumístěných dle mého výběru)

  STARTOVNÍ LISTINA

  Zde najdete seznam všech, kteří se do soutěže přihlásili.

  MOŽNOST ODSTRANĚNÍ FOTOGRAFIÍ

  Všechny fotografie finalistů musí být na blogu minimálně 1 měsíc po skončení hlasování. Poté je možno zažádat o odstranění fotografií bez udání důvodu.

  JAK BUDE PROBÍHAT FINÁLE

  Finální fotografie budou společně s úvodními fotkami umístěny v den hlasování na tento blog. Hlasování bude probíhat týden a bude zcela anonymní. Proč? Protože v minulosti bylo s hlasy manipulováno a já den před koncem musela dvě soutěžící s nejvíce hlasy diskvalifikovat. Chápu, touha po výhře byla obrovská :) Jejich následné zklamání však ještě větší.

  Pro každou kategorii bude moci čtenář hlasovat až pro 10 soutěžících (v celkových 4 kategoriích může tedy rozdat až 40 hlasů), jejichž proměna se mu zalíbila. Pro hlasování bude nutné zadat e-mail nebo se přihlásit skrze FB. Abychom se vyhnuli možnosti zakládání nových e-mailových adres a FB profilů a tím manipulování s výsledkem, bude se skrze hlasovací formulář z mé strany "hlídat" počet hlasů z jedné IP adresy. Limit pro hlasování z jedné IP adresy je stanoven na 5 různých e-mailů pro jednu kategorii (je mi jasné, že vítězům budou chtít svůj hlas poslat také členové rodiny z domácnosti, kteří mnohdy operují z jednoho PC :)) Všechny hlasy nad rámec tohoto pravidla budou smazány. 

  Přesné znění pravidel hlasování budou vypsána v den, kdy odstartuje skutečné hlasování. 

  SPONZOŘI

  V neposlední řadě děkuji všem sponzorům, kteří pro vás do soutěže věnovali několik naprosto bezvadných cen. Vřele díky. Líbám všem ruce :)       

    

      


           


  -------


  Máte-li jakékoli další dotazy k finále, prosím, směřujte je zde do komentářů pod tento příspěvek.
  Děkuji a přeji moc štěstí :)

  Kristina  You May Also Like

  6 Comments

  1. Kristi úplně blba prosba..mohla bys dát na web už brzkých hodinách co bude třeba na fotce? Jinak to nestihnu vyfotit doma.. :-) ale chápu, pravidla mají všichni stejné.. Jen bych ráda stejné místo jako na začátku. :-)

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Jani určitě. Předmět bude "vyvěšen" už o půlnoci na 19. května :) Předmět budete mít určitě všichni doma :)

    Vymazat
   2. Moc děkuju Kristi, jinak bych měla podobný problém, že bych se nemohla fotit na stejném místě jako na začátku. A taky znova moc díky za celou soutěž.

    Vymazat
  2. Kristi, já se nebudu moci vyfotit na stejném místě, aneb dost často pendluji mezi pracovním (přechodným) bydlištěm a domovem, ale pokusím se najít podobnou bílou zeď, před kterou jsem stála na začátku. Snad to nebude moc vadit. Krásný víkend přeji a díky za Tvou skvělou práci!!!

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. To vubec nevadi :) dulezity je ten predmet. Ten jako dukaz staci. A urcite jsi mezitim neprosla plastikou obliceje, takze te poznam :)

    Vymazat
   2. Hahaha, tak to rozhodně ne, můj drahý choť tvrdí, že pokud bych chtěla jít na nějakou plastiku, tak by mi museli leda udělat z gruntu nový obličej na druhé straně hlavy! Na té současné by to prý bylo časově náročnější :D. (vtipálek!).

    Vymazat

  Poslední vaše komentáře