Za každou proměnou je příběh

středa, května 24, 2017

Následující slova nejsou ani tak pro samotné soutěžící z "proměny 2017", ale spíše pro čtenáře, kteří sem přijdou hlasovat. Kdo sleduje můj blog delší dobu, nebo i ten, kdo tak nečiní, ale soutěž Moje proměna zaznamenal, ví, že před pár dny skončila a za několik hodin je zde hlasování. Natěšení čtenářů stoupá, nervozita soutěžících také. Každý se na finálové hlasování dívá jinak... a já nejsem výjimkou.

Cílem soutěžících bylo předvést co největší zdravou proměnu za dobu 50 dní. Čili necelé dva měsíce. To není moc času. Když jsem editovala finálové fotky soutěžících, přišlo mi s nimi také spousta příběhů, které stojí za zmínku. Možná v těch lidech, kterým budete rozdávat své hlasy, neuvidíte nic jiného, než neznámé lidi, kteří prostě někam pokročili z bodu A do bodu B. Ano, víme všichni, že za každou změnou je správná volba potravin a více pohybu. Co však málokdy vidíme a co vlastně ani nemáme šanci vnímat, jsou příběhy, které na první pohled nejdou vidět. Soutěžící, to jsou lidé, kteří si museli projít překážkami. 

Který z nich je ten, co většinu času soutěže proležel v posteli s nemocí?
Který z nich je ten, který zakusil bolestivý rozchod?
Který z nich je ten, který přišel o práci a byl nucen se odstěhovat z bytu, kterému už říkal domov a musel začínat znovu?
Který z nich je ten, kterému zemřel během soutěže jeden z rodičů?
Poznáte, kdo z nich musel nechat uspat svého dlouholetého čtyřnohého přítele?
A který soutěžící strávil týdny se svým dítětem v nemocnici? 
Který z nich byl během soutěže na operaci a táhl, co to dá, svoji proměnu jen stravou? 
Kteří z nich pojali kromě fyzické proměny tuto soutěž jako proměnu vnitřní k nalezení sebeúcty a posílení sebevědomí?

Je zde spousta příběhů. Spousta. Někdy mi zvlhly oči při čtení, protože si nedovedu představit, kolik síly musí v sobě tito lidé mít, že prakticky řeší své životní situace a ještě v sobě najdou někde energii na to, myslet na soutěž, na kterou stejně brzy všichni zapomenou. Kromě nich samotných ovšem :-)

Do proměny se přihlásilo celkem 664 lidí (ženy i muži). Necelých 200 z nich zaslalo své fotografie a pár desítek dalších po vzájemné dohodě své proměny neukážou, aby na nich mohli více zapracovat. Vše má svůj čas. 

Všem MOC děkuji. Za účast, za zaslání finálních fotografií. Děkuji i partnerům, kteří podpořili své polovičky a donutili je své proměny ukázat :) 

Jsem si vědoma, že je tato soutěž velmi citlivá hlavně pro ženy, jak už to bývá :) Mám ke každé z těch, co proměnu dokončily, určitý vztah a pochopení. Vím, jak jim je, když se jdou ukázat světu.

Nechť je vám všem každá z proměn inspirací, že za necelých 50 dní můžete dosáhnout pokroku. Je jedno jak velkého, důležité je to slovo POKROK! A to slovo může mít pro všechny z vás spoustu významů. Nemusí být jen tím fyzickým. 

Přeji vám všem šťastnou ruku při výběru těch nej čísel.

A soutěžícím přeji, aby tuhle soutěž nebrali osobně, ale jako odrazový můstek. Aby pamatovali na to, co jim tato transformační soutěž dala. Oni sami ví nejlíp.

Kristina


8 komentářů:

 1. To jsi napsala moc hezky Kristi! Netřeba více...

  OdpovědětVymazat
 2. Krásně napsané. Lidsky. To je to, co odlišuje Tvůj blog od jiných Kristinko. Proto sem chodím a proto mám ráda i Tvojí skupinu.

  OdpovědětVymazat
 3. Kristi, Tvá slova hladí po duši. Každý ze soutěžících je už nyní vítězem, sám před sebou, a o to tady běží. Měj hezké dny:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkně napsáno:-)Všem soutěžícím gratuluji, u všech byla vidět změna a těžké bylo rozdávat body. Bývala bych dala bodík všem:)Já patřím do skupiny, co nakonec fotky neposlaly, i když změny malé nastaly. V den D jsem se nechala vyfotit a pak je úspěšně zapomněla poslat...i to odráží stav mysli...dokončuji doktorát se dvěma malými dětmi, takže jedu na dvě směny a cvičení a hlídání kalorií šlo stranou. Jediný na čem jsem závislá je běh tak aspoň dvakrát týdně...výborná pračka zanesené hlavy. Pro mě je veliký úspěch to, že jsem ze stresu, ponocování a cukrů navíc nepřibrala jako obvykle a citím se výborně. Díky Kristince a její soutěži jsem dokázala "stát na místě" a moc se těším, že až odevzdám, půjdu do toho zase naplno:)

  OdpovědětVymazat
 5. Kristinka, ja sa neviem dostat k jednotlivym prenenam? Je clanok na blogu? Alebo sa mam niekde prekliknut?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíš na pc, kde jsou hned na titulní stránce odkazy k jednotlivým kategoriím. Na mobilech se stránky webové stránky zobrazují jinak. Lze si nastavit i na mobilu zobrazení pro web, ale nevím, zda proměny dohledáš i v takovém případě, jelikož je to tam všechno zkrátka "jinak". :(

   Vymazat
  2. jinak jednotlivé odkazy jsou takto:
   1. kategorie http://www.kristinacechova.cz/p/blog-page_25.html
   2. kategorie http://www.kristinacechova.cz/p/moje-promena-2017-kategorie-zeny-muzi.html
   3. kategorie http://www.kristinacechova.cz/p/moje-promena-2017-kategorie-zeny-muzi_25.html
   4. kategorie http://www.kristinacechova.cz/p/moje-promena-2017-kategorie-zeny-muzi_98.html

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.