U mě doma #28: hříšně v pohodě


Tak jsem zase tady. Ta potvůrka, co pověsila fitness na hřebík, protože ji už z toho jebalo a přesedlala k tomu, co jí chybělo. Děsně moc chybělo. Ta pohoda. Nenucenost života. Užívání si všeho, co přináší. Maličkostí. Prožitků. 

Jak se mám? Naprosto skvěle. V mobilu jsem si smazala všechny aplikace, které mi braly čas a momentálně můj telefon funguje čistě jako telefon, tedy na sms a hovory. Jestli mi chybí ten virtuální svět? Vůbec. Ani trošičku. Instagram a ostatní sociální sítě jsem smazala už dávno, zůstal pouze FB, který otevřu jen díky své skupince na svém počítači, kterou jsem kdysi zakládala a nemám to srdce ty lidi tam opustit a holky - další dvě správkyně - v tom nechat. I když upřímně, já jsem je tam v tom tak trochu víc nechala :-D Každopádně je mi fajn. Užívám si skvělé práce, více volna, než když jsem se snažila vydělat nějakou korunku právě skrze fitness pole. Dělám všechno, co jsem dlouho odmítala kvůli tomu, že jsem "měla pocit", že něco musím těm lidem ve fitness předat. Dnes si říkám, cos chtěla předávat? Není rok 2012. Dnes je toho všude plná zadel. Úplně všude! Takže teď už žij :-) 


Takže jsme si užívali Velikonoc. Bez vajíček. Mrskaček. Zrovna na Velikonoce jsme zůstaly s dcerkou doma samy a neměl nás kdo vyšlehat. Ten, co chodil pravidelně už v sedm ráno, tu už není. Bez něj to už nebude nikdy ono. Nemohu to vlastně ani slavit, protože ještě stále koukám na dveře a myslím na to, že v ten den táta zvonil. Celý rozzářený se šibalským úsměvem, že mne za chvíli pokropí půl litrem vody. Kéž by to znovu udělal. Snad to jednou opadne. Ten divný pocit. Tak aspoň dcerce košíček se zajíčkem a mini čokoládovými vajíčky :-)


A mazanec jsem ještě pekla. Na Velikonoce. Letos jsem vyměnila recept, svůj za zaručený, za "zaručený" z netu. Neměla jsem to dělat. Nedopadl nejlíp. Příští rok se vracím zpět ke svému :-)


Tohle byla naprosto perfektní kniha. Moc doporučuji. Přečetla jsem ji jedním dechem a dlouho myslela na to, zda někde v časoprostoru existuje moje druhé já a zda v tom svém životě udělalo stejná rozhodnutí jako já, nebo se rozhodlo jinak a život ji nasměroval úplně jinam. Nechtěli byste to taky vědět? 


Tohle je vážení nostalgie. Teď dost často prohlížím svoje kufříky a krabice, ve kterých mám své poklady, a tento plakát z Popcornu z roku 1992 na mne vybafl. Vlastně si říkám, proč jej ještě někde nemám zarámovaný :-) Možná kvůli dětem no. Ale i tak! Musím to napravit a do budoucna najít vhodné místo. 


O tomhle hrníčku jsem již psala na FB. Je prostě potřeba si dělat radost. Nemusí jít zrovna o boty, značkové tričko nebo kabelku, co vám spolkne finance na týden dopředu. Ale nějaká nutnost, kterou si musíte vzít domů, co stojí pár kaček a uděláte si k té věci srdcovou záležitost zcela okamžitě :-)


A taky jsem psala o této knize. Jak jsem zjistila, jsou dva tábory lidí s názorem na tuto knihu. Buďto se jim nelíbila, nic jim nedala, nebo někoho pohladila po duši a přesvědčila, že je nutné se rozmazlovat a prožívat to své hygge všemi možnými způsoby. Víte, když jsem to vzala ze všech stran, zjistila jsem, že tahle kniha nenadchne nikoho, kdo na štěstí není připraven. A pokud už víc štěstí nepotřebujete, jako já, přečtěte si tuhle knihu jen proto, jak ohromný klid ve vás probudí, jak u mne :-)


No a tohle je Eliška. Zadělávala jsem si řasenkou odrostlé vlasy a přišla Eliška: "Maminko, já ci taky." Vteřinku jsem zapřemýšlela a půjčila ji tedy svou řasenku, co horšího, než že si obarví pár vlásků. se může stát. Než jsem si vyčistila zuby, přišla takhle... to prostě chceš, když už máš vše udělané a z koupelny míříš rovnou do postele, ještě drhnout tohle :-) Naštěstí řasenka nebyla voděodolná a micerální voda od Dermacolu výýýýrazně pomohla  :) Miluju ji. Myslím svoji dceru. Každopádně, nebuďte v šoku. Skutečně existuje řasenka na vlasy, když potřebujete rychle zakrýt šediny nebo odrosty a nemáte čas na barvení celé hlavy ;-)


A přesně kvůli tomuto miluji jaro. Nákup rostlinek a jejich pěstování na parapetu doma i zvenčí. Momentálně mám v pc archivováno spoustu obrázků na skalky v květináčích. Postupně dávám věci, které na to potřebuji, do kupy. Tak se pak pochlubím, jak jsem dopadla :-)


Další nezbytnost pro pohlazení duše. Víte vy vůbec, kolik radosti udělá šest pralinek? :-)


Tohle udělali naschvál. Musela jsem tenhle časopis mít a asi jsem našla nového oblíbence. Skvělý formát, úžasné rozhovory. Tímto číslem mne dostali už jen tou obálkou, protože Pierce, Kylie a Marpo :-)


A teď vám něco povím, jo? Až vám někdo bude nabízet Mary Kay, utečte. Rychle. Jakože fakt rychle. Já byla upozorněna kamarádkou na metody lidí, kteří pro Mary Kay pracují, na jejich taktiky, jak vám ty jejich věci vecpat, až nakonec budete sami věřit, že je chcete. Tak si tak sedím u mé účetní a najednou mi přistál na klíně katalog. Říkám ok, na Avon nebo Oriflame se ráda podívám. Paní odešla a já se zarazila. Mary Kay. A do řiti. Co teď :-D No, jak to dopadlo nemusím objasňovat. Nejenže se mi v podstatě z nabídky vůbec nic nelíbilo, ale z toho, co se mi jakžtakž ještě zdálo, že by mohlo být ok, jsem vyplácla 750 Kč. Jak jsem stará, tak jsem blbá. No úplně vyhozené peníze. Den předtím jsem se v Kauflandu rozmýšlela, zda vrazit stovku za dvě!!!!! kostky na jógu. Dvě!!! A tady předvedu takovej cirkus s penězma. Hnus přátelé :-D Moc si přeju, aby mě Jitka neposlala za tohle do řiti :D


No a teď k něčemu příjemnějšímu. Koupila jsem si kráááásnej... ani nevím, co to je. Není to ani blok, ani sešit, ani zápisník. Je v podstatě utvořen tak, aby sloužil jako Bullet Journal. Znáte? Určitě jo. Loni jsem si jeden vedla a sháněla vhodný "zápisník" na další. Je doma :-)


A takhle se tvoří atmoška. Ani netušíte, jak krásně u toho malá usíná. Nemá ráda tmu, a já zase nechci, aby ji svítilo světlo nebo lampička. Do toho hrají potichu ukolébavky a do 5-10 minut je kantáre :-)


Mějte se moc krásně. Já se s vámi loučím s citátem na závěr. 
Nechť se vám stane mottem do dalších dnů. 
A nezapomeňte na jarní self-care výzvu.
Na vás záleží!

Kristina ♡

6 komentářů:

 1. Na Bullet journals jsou nejlepší tečkovaný zápisníky Leuchtturm1917 :-) Doporučuju. Miluju tento způsob zaznamenávání, vystřídala jsem několik typů notýsků a vždy se vracím k Leuchtturmu. Knížka Hygge mě naopak neoslovila, ne protože si neumím užít štěstí, ale spíše proto, že jsem většinu věcí tak nějak už praktikovala, nebyla mi tedy ani moc užitečná. Co se týče řasenky na odrosty, tak by mě zajímalo, jestli nemají v červené barvě, hm? A jaké jsou prosímtě značky? :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Ardi. On je tento zápisník právě taky tečkovaný, což je super úplně :) sháněla jsem takový :)
   A řasenka... já ani nevím, mám to už dlouho (ostuda :D) a je to tím používáním smazaný :D ale měla jsem i modrou a ta byla taky super. Chtěla jsem si nechat nabarvit kousky vlasů namodro a bylo to fakt super, díky té řasence jsem to viděla, že je to fajn :) takže se nebudu bát to jednou udělat :D jen ty prachy za to, zlatá řasenka :D
   Jinak mrkni sem na ty řasenky, možná to byla ta stejná :) https://www.normain.cz/vlasy/barvy-na-vlasy

   Smazat
 2. To s těmi aplikacemi je super věc! taky to chci všechno vymazat, je to pak taková psychologická očista :). Tu knížku mi doporučovala kamarádka, taky si ji chci přečíst. Teď čtu "Tichý Američan", zatím se mi líbí. JANISTEA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Knížku přečti, určitě :) já mám slabost pro Dánsko, takže taky proto se mi asi dost líbí :D i když jsem spoustu věcí praktikovala již dřív, je to prostě milá a pohodová knížka, občas se i zasměješ :) a já jdu mrknout na toho "Američana" :)

   Smazat
 3. Zlato, i kdyby ses jim upsala, tak Tě do řiti nepošlu :-) protože oni ví, jak na to :-) To jsou zbytečnosti viď? Za ty prachy.......Tak jsem si vygooglila, co je to bullet journal...v životě jsem to neslyšela :-) Tak jsem zas chytřejší...asi si to pořídím, bo pořád jsem nenašla pro sebe nic ideálního. Klasický diář, byť kreativní, mě omezuje, obyčejný sešit mě "nevede"...a tak si v rámci "selfcare" výzvy nadělím sofistikovaný zápisník. Moje dcerka usíná ve velmi podobném osvětlení, k tomu si pouští z klasického gramofonu vinylové desky po manželovi Hurvínka, Macha a Šebestovou, Maxipsa Fíka atd...jsem šťastná, je jí 11 let a má pořád svůj dětský, nezkažený svět. Kristi, moc díky za krásný článek. Moc mě baví to číst, je v tom tolik "skutečného" života, tolik hezkých emocí, to štěstí a pohoda z toho jdou i přes ten monitor. Přeji Ti ať tenhle stav trvá co možná nejdéle. Život je krásnej, jednou jsi dole, jednou nahoře....je to taaaak spravedlivý.

  OdpovědětSmazat

Instagram